NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy ktoś pracował przez SUN POWER lub LAREX lub B&N POLE
Autor Wiadomość
donix
Poczatkujacy

Dołączył: 15 Lut 2007
Posty: 4
Wysłany: Nie Kwi 22, 2007 11:15 pm   Czy ktoś pracował przez SUN POWER lub LAREX lub B&N POLE

Czy ktoś pracował przez sun power lub larex lub b&n polen
Przedstawiciel sun power zodzwonił do mnie na tel .kom. z propozycją pracy, jednak ja nigdy ne wysyłałam do nich swojej oferty.
szukam wprawdzie pracy w Holandi ale nie wiem czy tym posrednikom mozna zaufać?
Jeżeli ktoś z was coś o nich wie to proszę napisac

pozdrawiam
donix
 
 
janosik 
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 759
Wysłany: Pon Kwi 23, 2007 11:01 am   

Sun Power
Adres siedziby
Kloosterstraat 41-a
Grubbenvorst
tel. 077-4720199
E-mail: [email protected]
KvK-nr.: 12044401 w Venlo
VRO-nr.: 19527
Strona internetowa - brak
Agencja ta nalezy do RIA.
Znam kilka osob pracujacych przez ta agencje glownie w rolnictwie.Konta maja w Postbank.Ubezpieczenie placa po 10 euro/tydzien (brak no-claim i zorgtoeslag).Kontrakt w jezyku polskim.Platnosci na czas, co tydzien.Jezeli chodzi o platnosci za nadgodziny to nie dostaniesz jesli sie nie upomnisz.Poza tym nie oplaca sie robic u nich nadgodzin bo odliczaja od nich podatek i wychodzi ponizej podstawowego wynagrodzenia za godzine.W zeszlym roku kilku z nich pracowalo w czasie swiat wielkanocnych i poczatkowo wyplacono im podstawowe wynagrodzenie jakby to byl zwykly dzien.Po pewnym czasie zrobiono korekty (dostali 200% jak za prace w niedziele) - widocznie ktos im zrobil "mlyn".
Poza tym w okresie letnim zeszlego roku mieli rowniez pracownikow stazystow.O tym mozesz poczytac w innym watku tutaj http://www.niedziela.nl/f...er=asc&start=30.
_________________
IT IS BETTER TO FIGHT FOR SOMETHING THAN LIVE FOR NOTHING - GEN.PATTON

www.polstore.nl - strona poświęcona wspaniałej rasie jaką jest Długowłosy Owczarek Niemiecki
 
 
donix
Poczatkujacy

Dołączył: 15 Lut 2007
Posty: 4
Wysłany: Pon Kwi 23, 2007 1:08 pm   SUN POWER

Dziekuję za informacje.Sun power ma swoją strone www.sun-power.nl.
piszą, że są w ABU i STF . Co oznacza STF?
 
 
backdoor
Poczatkujacy


Dołączył: 06 Wrz 2006
Posty: 11
Skąd: Internet
Wysłany: Pon Sie 27, 2007 1:12 pm   

Więc sytuacja na dzień dzisiejszy wygląda następująco:

Fakt... podczas okresu trwania umowy są wypłacalni, z tym, że nie zawsze ponieważ zdarzają się "przekręty" jeśli chodzi o przelewy na konta polskie.
Z chwilą zakończenia umowy są problemy z końcowym rozliczeniem. Opuszczanie miejsca (firmowego) zakwaterowania odbywa się niemal z dnia na dzień, a w zamian firma proponuje wynajęcie sobie "tymczasowego" zakwaterowania w hotelu za bagatela 35 euro za dobę lub też inna możliwość czyli dworzec, na którym to ludzie kulturalnie na ławeczce z tobołami mają sobie nocować dopóki nie znajdą innego zakwaterowania.

W chwili gdy jest mało godzin i wynagrodzenie jest zbyt niskie na pokrycie kosztów mieszkania firmowego, firma odciąga należność z naszego wynagrodzenia wakacyjnego. Gdy i to się skończy wówczas na rozliczeniu tygodniowym widzimy kwotę minusową.

Nie będę odradzał pracy u tego pośrednika, ale jednocześnie nie polecam go jako wartego uwagi.
 
 
zielaczysko 
Gaduła
Zielaczysko


Pomógł: 1 raz
Wiek: 43
Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 108
Skąd: Łódz-Den Haag;)
Wysłany: Śro Maj 21, 2008 6:50 pm   

to dosc stary temat wiec moze macie jakies swieze informacje co do firmy-
"Sun-Power".
poniewaz dostalem od nich oferte pracy,
bede wdzieczny za informacje co do zakwaterowania oraz warunkow pracy...
Ostatnio zmieniony przez zielaczysko Śro Maj 21, 2008 8:54 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Uczestniczka 
Poczatkujacy

Wiek: 38
Dołączyła: 23 Maj 2008
Posty: 1
Skąd: dolnysląsk
Wysłany: Pią Maj 23, 2008 10:25 pm   

[quote]Jeśli chodzi o prace w Holandii to ja byłam tam w zeszłym roku z sun-powera i ogólnie jestem zadowolona ale w tym wszystkim jest jeden minus,ponieważ prawidłowo stażystami powinni być studenci ja i pare innych znajonych nie byliśmy studentami a pracowaliśmy tam jako stażyści.Póżniej wyszło szydło z worka i pare osób z tej firmy w bardzo nie miły sposób pokazało nam jak tam się traktuje takie osoby jak my,czyli bez studiów.Potraktowano nas jak gorszych nic nie wiedzących i nic nie rozumiejących ludzi, poprostu ignorowano nas.Jednym słowem co niektórzy ludzie uważli nas tylko za tanią siłe roboczą.
 
 
monterek_fx 
Poczatkujacy

Dołączył: 04 Lut 2009
Posty: 7
Wysłany: Sob Kwi 11, 2009 9:20 pm   

W 2005 roku pracowalem przez Sun Power, i nie moge zle powiedziec, kasa na czas - na polskie konto, byl problem z TV satelitarna, w nastepnym tygodniu dostalismy nowy dekoder i antene. Swieta i niedziele platne 200%, soboty 150%. Auto gratis bezyna gratis. Ogólnie bylem zadowolony.
 
 
ania86ka 
Poczatkujacy

Dołączyła: 03 Cze 2009
Posty: 1
Wysłany: Śro Cze 03, 2009 1:12 pm   

witam. czy ktoś jeszcze pracował przy zbiorach za pośrednictwem sun power i mógł by coś na ten temat napisać? jakie są ogólnie warunki, jak płacą, jak wygląda zakwaterowanie (ile osób w pokojach) i czy trzeba znać jęz. niem lub ang? ogólnie czy polecacie sun power czy może ryzykować przez thiermanna? chociaż nieciekawe ma opinie... a i czy nie jest już za późno na jechanie na zbiory bo gdzieś wyczytałam, że w czerwcu i lipcu już najczęściej jest końcówka zbiorów i każą oczyszczać pola za małe pieniądze (gdzie wcześniej mówili że będzie praca). może wiecie coś z własnego doświadczenia? proszę o pomoc
 
 
brajan
Poczatkujacy

Dołączył: 27 Sty 2014
Posty: 2
Wysłany: Pon Sty 27, 2014 3:38 pm   Staż w rolnictwie dla absolwentów Leonardo da Vinci

Odgrzewam bardzo stary temat. Chciałbym się dowiedzieć coś odnośnie stażu organizowanego z programu Leonardo da Vinci dla absolwentów studiów rolniczych i ogrodniczych w Holandii. Zostałem wstępnie przyjęty na staż, który odbywać się będzie przez okres 12 tygodni, w miejscowości Grubbenvorst, przy zbiorze truskawek i ogórków, w olbrzymich plantacjach szklarniowych. Właścicielem plantacji jest firma "Cox Aardbeien B. V.". Czy może któryś z rodaków przeglądających to forum uczestniczył kiedyś w tym stażu i mógłby mi udzielić paru informacji i rad? Chodzi mi szczególnie o to jak to wygląda dzień po dniu, czy praca jest ciężka, czy przestrzegany jest czas pracy (mamy pracować po 38 godzin tygodniowo), czy odbywanie stażu polega tylko i wyłącznie na samej pracy w szklarni czy może jest coś jeszcze (podobno mamy poznawać strukturę i funkcjonowanie takiego zakładu). Czy soboty i niedziele są wolne? Jeśli tak, to w jaki sposób się spędza tam wolny czas? Jak wyglądają warunki mieszkaniowe? Interesuje mnie też kwestia dorobienia sobie, czyli po zakończonym dniu chciałbym jeszcze na pół etatu popracować... czy jest taka możliwość, czy idzie się dogadać z właścicielem? I na koniec czy też staż cokolwiek daje, czy przyniósł Wam jakieś korzyści? Bardzo byłbym wdzięczny za powyższe informacje. Jeśli natomiast nie ma na tym forum osób, które odbyły taki staż, to czy może jest ktoś kto miał do czynienia w Grubbenvorst z takimi osobami, które ten staż odbywały i mógłby powiedzieć jak to z grubsza, patrząc z boku u nich wyglądało? Dzięki.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Sty 27, 2014 4:58 pm   

brajan,
Cytat:

Oczywiscie, ze rolnictwo nie jest sektorem "zamknietym" ale pracownik na stazu widocznie jest jeszcze tanszy dla pracodawcy.Poza tym coraz to mniej ludzi sie pisze na prace w tym sektorze bo to jest juz totalny syf (mowa tu oczywiscie o Polakach).Niech te zakichane rolniki same sobie robia od switu do zmierzchu za psia stawke !


z innego tematu http://www.niedziela.nl/f...er=asc&start=30

temat stary, ale z tego co wiem... to obecnie nie zmienilo w tym sektorze na +
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
brajan
Poczatkujacy

Dołączył: 27 Sty 2014
Posty: 2
Wysłany: Pon Sty 27, 2014 5:52 pm   

@ Gochna H

Też czytałem te stare wątki, sprzed 7 lat i z tego co widać to nie było zbyt kolorowo. Ja chciałbym się dowiedzieć jak jest teraz. Wpisy na tych forach i informacje z 2007 roku mówią o tym, że tam na miejscu jest zupełnie inaczej niż nas informują na Uczelni. Jeśli mam trafić do obozu pracy, to ja dziękuję za taką wycieczkę:)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group