NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Czw Lis 01, 2012 8:36 pm
ANWB
Autor Wiadomość
lukasrap 
Gaduła

Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 115
Wysłany: Pon Lip 07, 2008 6:35 pm   ANWB

Witam. Mam pytanie odnosnie pomocy drogowej za granica.... od pol roku przebywam w Holandii swoim samochode. Czesto jezdze do Polski. Dlatego zaczalem sie dowiadywac o roznych ubezpieczeniach zwiaznych z pomoca drogowa np w Holandii czy w Niemczech. Wiem, ze na autostradach sa telefony ADACA gdzie mozna zadzownic i pomoc przybywa. Ale jak sie dowiedzialem trzeba miec wykupione ubezpieczenie ANWB.
Chcialem sie dowiedziec gdzie cos takiego wykupic, do kogo sie zglosic, jakie to sa koszta i jakie uslugi oferuja w cenie wykupienia tego ubezpieczenia. Bardzo prosze o pomoc. Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Nie Sie 20, 2017 3:57 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Pon Lip 07, 2008 6:36 pm   

Pierwsze i najwazniejsze pytanie - auto masz zarejestrowane w PL czy NL?
Ostatnio zmieniony przez m4rcin Pon Lip 07, 2008 6:39 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
lukasrap 
Gaduła

Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 115
Wysłany: Pon Lip 07, 2008 6:40 pm   

W Polsce. Jak narazie tylko OC. Ale konczy sie we wrzesniu i zastanawiam sie nad AC jak i rowniez Assistanse. No ale nie wiem czy to wiaze sie z pomoca za granica, daleko od miejsca zamieszkania.
 
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Pon Lip 07, 2008 6:42 pm   

Jak masz auto zarejestrowane w PL to mozesz zapomniec o wykupieniu ANWB.
JAk chcesz assistance to mozesz wykpuc w Niemczech ADAC Plus Membership - dziala na cala europe. W PL nie warto brac assistance od ubezpieczyla.
Ostatnio zmieniony przez m4rcin Pon Lip 07, 2008 6:43 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
lukasrap 
Gaduła

Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 115
Wysłany: Pon Lip 07, 2008 6:46 pm   

UUU. no szkoda. Dziekuje bardzo za wyczerpujaca odpowiedz. A proponowalbys cos co dzieki temu bede mial zapewniona pomoc drogowa za granica naszego kraju? Poki co nie mialem problemow z autem. Ale wole chuchac na zimne. Nie zamierzam placic za lawete kilkaset euro w razie gdyby niedaj Boze stalo sie cos np. w Niemczech.
 
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Pon Lip 07, 2008 7:10 pm   

Ja kupilem ADAC PlusMembership bo nei moglem wykupic ANWB (prawie wykupilem, nawet karte mam ale ostanie pytanie babki z ANWB czy auto mam zarejestrowane w NL mowie ze nie, a ona to to mam pecha bo sie nie da). Z tego co czytalem na pl.misc.samochody (usenet) to ludzie bardzo chwala ADAC.
Aha - zeby dostac auto zastepcze musisz miec karte kredytowa
Ostatnio zmieniony przez m4rcin Pon Lip 07, 2008 7:11 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
lukasrap 
Gaduła

Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 115
Wysłany: Pon Lip 07, 2008 7:14 pm   

Szczerze nie zalezy mi na aucie zastepczym. Tylko zeby w razie awari sprobowali naprawic, albo odholowac we wskazane miejsce. A mozesz mi jeszcze odp gdzie moge wykupic to ADAC Plus Membership? Do kogo sie zgloscic? Ile takie ubezpieczenie kosztuje i co ofeuja?
 
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Wto Lip 08, 2008 2:42 am   

Kupilem w Monachium w ADAC przy Ost Bahnhof, zaplacilem niecale €80 na rok. Co ofertuja poczytaj na www.adac.de
Ostatnio zmieniony przez m4rcin Wto Lip 08, 2008 2:42 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
AnnaW 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 22 Paź 2006
Posty: 551
Skąd: Delft
Wysłany: Wto Lip 08, 2008 7:32 am   

Przes ostatnie 3 lata mialam karte ANWB na polskich rejestracjach. Dobrze o tym wszyscy wiedzieli w ANWB bo raz nawet wzywalam pomoc.
Takze mozna byc czlonkiem ANWB takze jak ma sie polskie auto, kiedys nawet jechalam litewskim autem i tez pomoc do mnie przyjechala.

Karta ANWB jest nie na samochod, tylko na mieszkanca, mozesz jezdzic jakimkolwiek autem, nie ma roznicy.

Jezeli dobrze pamietam, kiedy ja wykupywalam czlonkowsto, bylo zaznaczoe w regulaminie, ze jezeli auto jest na innych zagranicznych blachach, musi byc wlasnoscia czlonka przez min. 3 ostatnie miesiace, ale nikt mi tego nigdy nie sprawdzal.

Zadzowod do AWB, lub poprzegladaj ich strone: www.anwb.nl
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Wto Lip 08, 2008 7:44 am   

No wlasnie bylem w ANWB w Delft naprzeciwko Dixons/Blockers i wlasnie tam prawie kupilem assitance. Pytalem dlaczego nie moge kupic - nie bo tak jest w regulaminie.
Ostatnio zmieniony przez m4rcin Wto Lip 08, 2008 10:05 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
AnnaW 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 22 Paź 2006
Posty: 551
Skąd: Delft
Wysłany: Wto Lip 08, 2008 5:58 pm   

Ja sobie wykupilam czlnokowsto online 3 lata temu, dopiero od niedawna jezdze na holenderskich blachach i w ANWB wiedzieli, ze mam polskie blachy, wierze ze sie da. Czesto jest tak ze w bankach, wszystko zalezy od osoby ktora Cie obsluguje.
 
 
lukasrap 
Gaduła

Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 115
Wysłany: Wto Lip 08, 2008 6:43 pm   

Dziekuje za wyczerpujace odpowiedzi. Jestem od niedawna w Holandii, nie posiadam holenderskiego konta i narazie nie zamierzam go zakladac no i rowniez jezyk moj holenderski jest rowniez nie ciekawy. Wiec pewnie te wszystkie ubezpieczenia odpadaja....
A macie moze doswiadczenie z polskimi ubezpieczeniami, gdzie, co mozna wykupic zeby ta pomoc drogowa byla zblizona do np tego ADACA? Cos co bede oplacac w Polsce a za granica bede mial pewnosc, ze np. ktos mi pomoze w razie awarii...... ??
 
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Wto Lip 08, 2008 7:09 pm   

AnnaW napisał/a:
Ja sobie wykupilam czlnokowsto online 3 lata temu, dopiero od niedawna jezdze na holenderskich blachach i w ANWB wiedzieli, ze mam polskie blachy, wierze ze sie da. Czesto jest tak ze w bankach, wszystko zalezy od osoby ktora Cie obsluguje.


Widze ze strone zmienili, ale w lutym pytali o nr rejestracyjny auta (nie wiem czemu, przeciez ANWB jest przypisane do uzytkownia a nie auta).

Zreszta auto na PL numerach mam zamiar miec najdalej do konca roku bo poznije ni wiem czy dadza mi kolejny abonament mieszkanca na auto...
 
 
AnnaW 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 22 Paź 2006
Posty: 551
Skąd: Delft
Wysłany: Śro Lip 09, 2008 7:27 am   

Odpowiednikiem ANWB w Polsce jest Starter, oto link:
http://www.starter24.pl/
 
 
lukasrap 
Gaduła

Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 115
Wysłany: Śro Lip 09, 2008 3:20 pm   

Dziekuje za pomoc. Pozdrawiam. :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group