NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Czw Lis 01, 2012 8:36 pm
ANWB
Autor Wiadomość
Kuba 
Nieśmiały użytkownik

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lut 2007
Posty: 76
Skąd: Zoetermeer/Gdynia
Wysłany: Czw Lip 10, 2008 6:38 pm   

Ale do wykupienia ANWB nie musisz miec konta w NL mozna placic gotowka. Bulisz calosc przy zakladaniu. Jakby sie czepiali o konto to podaj jakiegos kolegi a potem podasz swoje. ja za "usluge" pod domem, holandia i zagranica place ok 130€ na rok. Oplaca sie to bo za scholowanie na autostradzie kosztuje nie malo.
_________________
Tak jestem honofobem
GA 1929
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Pią Gru 12, 2008 10:30 pm   

Dziś byłem kupować ANWB. Pierwsze pytanie - czy mieszkam w holandii, drugie czy mam auto zarejestrowane na holenderskie numery...
Babka powiedziala, ze jak bede mial awarie w aucie zarejestrowanym za granica to wegenwacht przyjedzie i ... pojedzie sobie bez udzielenia pomocy.


Koszt holandia + europa + auto zastepcze - €118 rok. Do auta zastepczego trzeba miec karte kredytowa bo inaczej nie zostanie wydane.


A co do podawania konta kumpla... to NIE jest dobry pomysl, bo z tego konta zostana sciagniete pieniadze za przedluzenia czlonkostwa w ANWB..
Ostatnio zmieniony przez m4rcin Pią Gru 12, 2008 10:31 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
po polsku 
Poczatkujacy
horsepower

Wiek: 37
Dołączył: 11 Gru 2008
Posty: 5
Skąd: den haag-z.g
Wysłany: Nie Gru 14, 2008 3:51 pm   

tez mi nawalilo auto na autostradzie i za holowanie 10 km i podladowanie aku po padlo zaplacilem 200 euro
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Nie Gru 14, 2008 6:53 pm   

Jutro zamierzam wykupić wegenwacht,orientujecie się czy załatwia się to na poczekaniu,czy trwa to jakis czas,jeśli tak to jak długo.Bo za tydzień jadę do Polski
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Nie Gru 14, 2008 7:15 pm   

Na karte czekasz kolo 2-3 tygodni, ale jak kupisz w ANWB Winkel (czyli w jakims sklepie, nie przez neta) to dostajesz wydruk z potwierdzeniem zaplaty i mozesz juz korzystac z Wegenwacht (taka informacje otrzymalem przy zakupie).

Bedziesz potrzebowal numer konta bankowego, oraz jak pisalem aby dostac auto zastepcze nalezy miec karte kredytowa.
Ostatnio zmieniony przez m4rcin Nie Gru 14, 2008 7:17 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Kuba 
Nieśmiały użytkownik

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lut 2007
Posty: 76
Skąd: Zoetermeer/Gdynia
Wysłany: Nie Gru 14, 2008 7:54 pm   

Nie rozumiem dlaczego ANWB mialo by odjechac od auta na zagranicznych blachach skoro ubezpieczenie jest imienne, a nie na konkretne auto. Dwa przeciez siec pomocy jest na cala europe, wiec polak tez moze wykupic to ubezpieczenie w kraju.
_________________
Tak jestem honofobem
GA 1929
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Nie Gru 14, 2008 7:59 pm   

m4rcin dzięki za odpowiedz,spelniam te wymagania i jutro jadą do sklepu i tam wykupię.Zależy mi na trasie do PL i drodze powrotnej,a to już za kilka dni.
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Nie Gru 14, 2008 8:07 pm   

Kuba napisał/a:
Nie rozumiem dlaczego ANWB mialo by odjechac od auta na zagranicznych blachach skoro ubezpieczenie jest imienne, a nie na konkretne auto. Dwa przeciez siec pomocy jest na cala europe, wiec polak tez moze wykupic to ubezpieczenie w kraju.


Po pierwsze to nie jest ubezpieczenie a członkostwo w ANWB, po drugie ich regulamin mowi ze do bezplatnej pomocy na drodze uprawnieni sa czlonkowie ANWB poruszajacy sie autami zarejestrowanymi w Holandii.

Obostrzenia o kraju rejestracji pojazdu nie ma niemiecki ADAC
 
 
deray 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 09 Gru 2008
Posty: 50
Wysłany: Nie Gru 14, 2008 8:25 pm   

Czyli reasumujac:

Jesli posiadam auto na PL blachach to nie ma sensu wykupywac ANWB? Bo w razie W i tak pomocy mi nie udziela?
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Nie Gru 14, 2008 8:31 pm   

Dokladnie.

Mozesz wykupic w Niemczech ADAC bo niemcy nie maja obostrzenia odnosnie kraju rejestracji auta.
Ostatnio zmieniony przez m4rcin Nie Gru 14, 2008 8:32 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
deray 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 09 Gru 2008
Posty: 50
Wysłany: Nie Gru 14, 2008 8:38 pm   

Dziekie wielkie m4rcin. (Jak jestes z Delftu zapraszamy na kawe:P )

Jeszcze jedno pytanie, widzialem na stronce ADAC mozliwosc wykupu online, ktos mial juz przyjemnosc dokonac zakupu tym sposobem?

Nie chce specjalnie jechac do niemiec, ale jesli nie bedzie innej mozliwosci to bede musial sie wybrac. Prosze o opinie znajacych temat.
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Nie Gru 14, 2008 9:17 pm   

Robilem wiosna podejscie do ADAC przez net i trzeba bylo niemieckie konto miec - moze teraz da sie zaplacic kredytowka.
U mnie dobrze sie zlozylo, bo chwile pozniej bylem sluzbowo w Monachium i tam kupilem na miejscu. Pelne czlonkostwo ADAC na rok placilem +-80 euro.
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
Davidson 
Gaduła


Pomógł: 6 razy
Wiek: 45
Dołączył: 26 Lis 2008
Posty: 101
Wysłany: Pon Gru 15, 2008 2:41 pm   

dla mnie to tez dziwne... ANWB nie partzy kogo jest auto ale czy osoba ktora zwolala ANWB jest czlonkiem ich.

tez mysle ze lepiej pojedz do sklepu ANWB a jak podas gdzie mieskas to moge tobie znalesc namiary gdzie podjegac

pozdr.
Davidson
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Pon Gru 15, 2008 2:45 pm   

Davidson napisał/a:
dla mnie to tez dziwne... ANWB nie partzy kogo jest auto ale czy osoba ktora zwolala ANWB jest czlonkiem ich.

tez mysle ze lepiej pojedz do sklepu ANWB a jak podas gdzie mieskas to moge tobie znalesc namiary gdzie podjegac


Przeciez napisalem co powiedziano mi w dwoch sklepach ANWB. Jak czlonek ANWB bedize jechac autem zareejstrowanym poza granicami holandii to nie nalezy mu sie darmowa pomoc.
 
 
Davidson 
Gaduła


Pomógł: 6 razy
Wiek: 45
Dołączył: 26 Lis 2008
Posty: 101
Wysłany: Pon Gru 15, 2008 3:04 pm   

sorry nie widzialem tego...

ale i tak jest dziwne (nie to ze wontpie to co mowis ale troche jest to nie "fair")

Aby jakis holender stanol w ciemku przy Swiebodzinie lub gdzies przy granicy..mam nadzieje ze naszy wtedy ladnie jemu nalicza ;) )

biurokracja na maksa mi sie wydaje
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group