NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Gochna H
Pon Sie 29, 2011 8:36 pm
zasłek dla bezrobotnych -kilka pytań
Autor Wiadomość
darkis 
Super gaduła

Pomógł: 5 razy
Wiek: 52
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 360
Skąd: Venlo-Nijmegen
Wysłany: Sob Lut 07, 2009 10:19 am   

m4rcin napisał/a:
Jeszcze jedno... Mnie w IND powiedzieli zeby dostac zasilek dla bezrobotnych trzeba meic wlepke w paszport... Ale szczerze mowiac, nie wydaje mi sie...


Cytat:
Bezapelacyjnie !


Cholera, to jak to jest z tym IND???
Ja stracilem prace z koncem grudnia, od razu na poczatku stycznia zarejstrowalem sie przez internet.
Przyszlo pismo ze wszystkie mooje dane otrzymali 08.01.2009 , ale poprosili mnie o kolejne dokumentu jakie musze im wyslac, po prostu chcieli moje kopie list plac oraz pismo od pracodawcoe poprzednich w sumie dwoch.(od pierwszego pracodawcy(pracowalem tam 11 miesiecy) sam sie zwolnilem, co tez napisal na dokumentach-no i jeszcze chcieli pismo od ostaniego pracodawcy(6,5 miesiaca pracy)

Wiec wszystko wyslalem, w pismie jakie mi przeslali napisali mi ze mam czekac na umowienie spotkania , maja czas 4 tygodnie wiec do 05.02.2009...Czekalem , czekalem..
Nic nadszdedl 05.02...wiec do nich pojechalem (zwolle)..No ale niestety mila Pani powiedziala ze tylko i wylacznie telefnicznie sie moge czego kolwiek dzowiedziec....
Dzwonilem kilka razy....No i udalo sie po 10 minutowym wiszenieu na telefonie..
Powiedziano mi ze jest ERG DRUK...no i okres oczekiwania wydluzono do 8 tygodni!!!!

No ok ale ja nie mam tej wlepki z IND!!!!

W gminie dostalem dokument
BEWIJS VAN OPEMING IN DE BASISADMINISTRATIE i powiedziano mi ze to jest wszytsko czego potrzebuje!!!Babka nic nie mowila o IND!!
NO jeszcze mam NL prawo jazdy...
Wiec co jest z tym IND??????????????
Jest to naprawde konieczne???
Jak tak to ile to kosztuje i jak dlugo sie czeka???
:029:
_________________
www.stalgorzow.pl
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Sob Lut 07, 2009 10:21 am   

W IND czeka sie okolo 2-3 tygodni i a calosc "imprezy" kosztue tyle co bilet zeby do nich dojechac.
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
darkis 
Super gaduła

Pomógł: 5 razy
Wiek: 52
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 360
Skąd: Venlo-Nijmegen
Wysłany: Sob Lut 07, 2009 10:31 am   

NO ale wlasnie czytam na stronie IND , ze miedzy innymi Polacy jestesmy zwolnieni z basic egzamin , no ale nic nie moge znalesc o tej wlepce..

To jak to jest , jest ta wlepka konieczna czy tez nie aby uzyskac zasilek dla bezrobotnych?
Z tego mi znajomy holender mowil to ze mam prawo jazdy do jest jednoznaczne z Dowodem Osobistym...
Ostatnio zmieniony przez darkis Sob Lut 07, 2009 10:32 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
RobKAM 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2007
Posty: 666
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Sob Lut 07, 2009 10:40 am   

darkis napisał/a:
To jak to jest , jest ta wlepka konieczna czy tez nie aby uzyskac zasilek dla bezrobotnych?
Z tego mi znajomy holender mowil to ze mam prawo jazdy do jest jednoznaczne z Dowodem Osobistym...

Moze dla Holendra tak.
_________________
nie jestem idealna,ale idealnie sobie z tym radze...
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Sob Lut 07, 2009 10:41 am   

Interesuje Cie to: http://www.ind.nl/en/Imag...tcm6-115507.pdf i tam:

"You should register with the IND if you meet the following three conditions:
– You are a national of one of the following countries: Austria, Belgium, Cyprus, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Greece, Hungary, Iceland, Ireland, Italy, Latvia, Liechtenstein, Lithuania, Luxembourg, Malta, Norway, Poland, Portugal, Slovakia, Slovenia, Spain, Sweden, Switzerland or the United Kingdom.

– You will be staying in the Netherlands for longer than three months or you wish to stay in the Netherlands for longer than three months.

– You are staying in the Netherlands because you work in the Netherlands (as an employee or on a self-employed basis) or because you are taking part in a training programme in the Netherlands or you are not working (any longer). In that case, you must be able to finance your existence yourself by some other means."

zadnego egzaminu sie nie zdaje - poprostu dostajesz wlepke i tyle. Znajomym nie chcieli dac dofinansowania do mieszkania poki nie mieli tej wlepki. Mnie bank nie chcial dac bez niej kredytu... To nic nie kosztuje a moze ulatwic zycie. Ja pojechalem do IND na 9 rano, a 9:05 juz wracalem do domu...
Ostatnio zmieniony przez m4rcin Sob Lut 07, 2009 10:46 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
darkis 
Super gaduła

Pomógł: 5 razy
Wiek: 52
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 360
Skąd: Venlo-Nijmegen
Wysłany: Sob Lut 07, 2009 12:36 pm   

No to juz wiem...Nawet mialem sprzeczke ze znajomymi holendrami...
Ale jak pokazalem im dokladnie co mi m4cin przeslal sami sie dziwili, no coz w poniedzialek szybko tam jade...i mam nadzieje szybko zalatwic..
Dzieki za pomoc..Mam nadzieje ze wczesniej dostane ta wlepke niz wezwa mnie do UWI..
pozdro
_________________
www.stalgorzow.pl
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Sob Lut 07, 2009 3:08 pm   

Do IND nie jedz bo bez omówionego spotkania nic nie zalatwisz. Zadzwon na 0900-1234561 (€ 0,10 za minute + koszt polaczenia "na stacjonarne" jesli dzwonisz z komorki) lub z zagranicy +31 20 8893045 - infolinia czynna w dni robocze miedzy 9 a 17.

Dzwonisz i mowisz (mowia po angelsku), ze chcesz sie zarejestrowac, przez telefon podajesz swoje dane i ustalaja Ci spotkanie na za okolo 2 tygodnie (proponuja oddzial IND najblizej Twojego miejsca zamieszkania, ale mozesz umowic sie do ktorego Ci wygodanie).
W czasie tych 2 tygodni do domu przychodza formularze ktore musisz wypelnic (sa dosc proste, ja je wypelnilem z pomoca google translatora)
Ostatnio zmieniony przez m4rcin Sob Lut 07, 2009 3:10 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Sob Lut 07, 2009 6:10 pm   Re: zasilek

jordan233 napisał/a:
Czy żeby otrzymac zasiłek CWI to trzeba mieć meldunek?


przeciez bez meldunku nie zapiszesz sie nawet w CWI... bo bez meldunku nie dostaniesz DigiD...
 
 
darkis 
Super gaduła

Pomógł: 5 razy
Wiek: 52
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 360
Skąd: Venlo-Nijmegen
Wysłany: Sob Lut 07, 2009 7:33 pm   

darkis napisał/a:
no coz w poniedzialek szybko tam jade...i mam nadzieje szybko zalatwic..

No piszac szybko tam jade mialem na mysli ze szybko to zalatwie...Zadzwonie i mam nadzieje ze jakis szybki termin dostane...Bo tez czekam na "zaproszenie" do UWI, i mam nadzieje ze uda mi sie przed tym zalatwic IND..
Dzieki raz jeszcze :039:
_________________
www.stalgorzow.pl
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Sob Lut 07, 2009 7:56 pm   

Nie dadza spotkania wczesniej niz za okolo 2 tygodnie... Mnie zalezalo na czasie i niestety 2 tygodnie musialem czekac :(
Ale po 2-3 dniach do domu przyszly papiery z IND i tam bylo potwierdzenie spotkania, wiec jakby CWI chcialo wlepke (moze ze nie bedzie chcialo) to moze ten papier o spotkaniu zalatwie sprawe. :039:
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
Alutka 
Super gaduła

Pomogła: 5 razy
Wiek: 56
Dołączyła: 06 Sty 2007
Posty: 324
Skąd: Lelystad
Wysłany: Sob Lut 07, 2009 8:00 pm   

Witam.Z tego co wiem to nie załatwi .To jeszcze nie decycja .Są takie przypadki ze odmawiają ,rzadko ale tak jest.Pozdrawiam
 
 
darkis 
Super gaduła

Pomógł: 5 razy
Wiek: 52
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 360
Skąd: Venlo-Nijmegen
Wysłany: Sob Lut 07, 2009 8:11 pm   

No ale teraz nasuwa mi sie zasadnicze pytanie...
Jak mnie wezwa do UWI i zarzadaja wlepki IND, a nie bede jeszcze jej mial, to mam nadzieje ze nie zakwestionuja mi prawa do zasilku...
_________________
www.stalgorzow.pl
 
 
niunia24 
Poczatkujacy

Pomogła: 1 raz
Wiek: 39
Dołączyła: 07 Sty 2009
Posty: 12
Skąd: hengelo ov
Wysłany: Sob Lut 07, 2009 8:58 pm   

do uwv nie potrzebujesz nic z ind i nalezy sie 75 % ostatniego wynagrodzenia przez pierwsze dwa miesiace musis sie tylko zarejestrowac w cwi a potem w uwv oni beda chcieli od ciebie odcinki placowe za caly okres jaki pracowales w holandi i natej podstawie wylicza ci wysokosc zasilku wiem bo go otrzymuje dostalem 1200 euro na 4 tygodnie a beda chcieli kopie rejestracji w cwi

[ Dodano: Sob Lut 07, 2009 9:02 pm ]
mozna zalatwiac to rowniez przez polski urzad pracy ale jak to wyglada to dokladnie niewiem ale moj znajomy wlasnie zalatwia wiem ze to trwa strasnie dlugo
 
 
 
darkis 
Super gaduła

Pomógł: 5 razy
Wiek: 52
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 360
Skąd: Venlo-Nijmegen
Wysłany: Sob Lut 07, 2009 9:23 pm   

To ja juz calkowicie nic nie rozumiem...Metlik totalny...Jedni mowia ze musi byc, inni ze nie...
Jednak w poniedzialek zadzwonie do IND i po prostu spytam..To bedzie najlepiej...
niunia24 napisał/a:
zarejestrowac w cwi a potem w uwv

No ale CWI i UWV od stycznia 2009 to jest jedno i to samo!!!
:119: :119: :119: :119:
_________________
www.stalgorzow.pl
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Nie Lut 08, 2009 11:21 am   

Niestety w Holandii tak jest ze idziesz/dzwonisz gdzies dowiedziec sie i mowia ze masz zrobic w sposob A. Za 10minut dzwonisz na ta sama infolinie i mowia ze sposob A jest zly i dobrty jest tylko sposob B, idziesz osobiscie i dowiadujes sie, ze twoja sprawa jest nie do zalatwienia :072: Dopiero jak sie uprzesz to urzednik zaczyna szukac i okazuje sie ze prawidlowe jest rozwiazanie C :072: :072: :072: jzu tak pare razy mialem.
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group