NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Gochna H
Pon Sie 29, 2011 8:36 pm
zasłek dla bezrobotnych -kilka pytań
Autor Wiadomość
martaa84 
Gaduła
pozdrawiam marta

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 01 Gru 2008
Posty: 122
Skąd: den haag/slask
Wysłany: Pią Lut 19, 2010 9:52 pm   

ja mam takie pytanie.moj partner ma firme jednoosobowa i od listopada nie ma stałej pracy,pracuje 1raz na 2-3 tyg czy moglby dostac jakis zasilek?ja tez nie pracuje siedze z dzieckiem w domu.czy Ktos cos wie na ten temat?
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Pon Lut 22, 2010 8:15 pm   

martaa84... nie wiem jak to jest z WW... ale znalazlam Besluit bijstandverlening zelfstandigen (Bbz) - w wypadku kiedy ma sie wlasna firme, gdzie tymczasowo ma sie mniejszy dochod

Of bent u zelfstandige en verkeert u tijdelijk in financiële problemen? Mogelijk kunt u dan in aanmerking komen voor financiële bijstand op grond van het Bbz.
http://home.szw.nl/index....u_item_id=13825

lub byc moze bedzie mieli prawo do Wet werk en bijstand (WWB)
 
 
martaa84 
Gaduła
pozdrawiam marta

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 01 Gru 2008
Posty: 122
Skąd: den haag/slask
Wysłany: Czw Lut 25, 2010 1:47 pm   

Duuvelke dziekuje bardzo:)
 
 
ewcia.pol 
Mega gaduła

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 1071
Skąd: GLD
Wysłany: Pon Mar 01, 2010 10:53 am   

witam,
mam pytanko , mąż tymaczasowo(nie wiadomo jak długo-może tydzień może miesiąc)czy w takiej sytuacji może ubiegać się o WW na ten czas bez pracy?
 
 
sylwia_lelystad 
Gaduła nad gadułami :-)
zajeta..xD


Pomogła: 13 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 10 Wrz 2009
Posty: 826
Skąd: Lelystad schiphol
Wysłany: Pon Mar 01, 2010 5:35 pm   

Oczywiscie

:039:
_________________
...stoję, nic więcej i nic mniej niż człowiek
z każdą wadą i zaletą gotowa konsekwencje ponieść...
 
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Pon Mar 01, 2010 5:52 pm   

Witam,

A ja mam takie pytanie :

Od czerwca 2009 do lutego 2010 pracowałem caly czas przez holenderskie biuro pośrednictwa pracy ( mam faze A - CAO ) bylem tylko na tygodniowym urlopie i na świetach w PL (jakieś 2 tyg ) Na początku lutego biuro wysłało mnie na przymusowy urlop(był przestój w szklarni ) miało być 3 tyg ale okazało sie ze bedzie tego urlopu jakieś 8 tyg bo w kwietniu mam wrócić do pracy

Wiem że pewnie już po fakcie bo jestem 4 tyg na urlopie w pl ale chcialbym sie dowiedzieć czy jakbym został na miejscu ( i znalazl wlasne lokum ) bo mieszkam u wlasciciela nad biurem to miałbym prawo do jakiegoś zasiłku ???

Pytam aby mnie następnym razem nie "zrobiono w konia"
Pozdrawiam Serdecznie
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
sylwia_lelystad 
Gaduła nad gadułami :-)
zajeta..xD


Pomogła: 13 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 10 Wrz 2009
Posty: 826
Skąd: Lelystad schiphol
Wysłany: Pon Mar 01, 2010 6:03 pm   

Co za roznica czy masz swoje lokum czy nie. Nie ma nic do zasilku. Mogles tak czy siak sie starac.

Pozdrawiam
_________________
...stoję, nic więcej i nic mniej niż człowiek
z każdą wadą i zaletą gotowa konsekwencje ponieść...
 
 
 
ewcia.pol 
Mega gaduła

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 1071
Skąd: GLD
Wysłany: Pon Mar 01, 2010 6:36 pm   

beny: ja bym się jeszcze próbowała ubiegać o zasiłek. to gdzie mieszkasz nie ma znaczenia.

Sylwia: czyli,że nawet jeśli mąż nie będzie miał pracy przez 5dni to za te 5dni może dostać WW??bo zatrudniony jest tylko chwilowo nie mają zleceń?
 
 
sylwia_lelystad 
Gaduła nad gadułami :-)
zajeta..xD


Pomogła: 13 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 10 Wrz 2009
Posty: 826
Skąd: Lelystad schiphol
Wysłany: Pon Mar 01, 2010 7:55 pm   

Aha...myslalam ze twoj maz stracil jedna prace i chce do innej isc...tak to nie bo musi miec zwolnienie. :039:
_________________
...stoję, nic więcej i nic mniej niż człowiek
z każdą wadą i zaletą gotowa konsekwencje ponieść...
 
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Pon Mar 01, 2010 8:01 pm   

ewcia.pol napisał/a:
beny: ja bym się jeszcze próbowała ubiegać o zasiłek. to gdzie mieszkasz nie ma znaczenia.


Wydaje mi sie ze już nie mam szans na zasiłek bo jestem w pl a chyba aby załatwić zasiłek trzeba być na miejscu w NL ... albo posiadać ten DIGID ( tzn podpis elektroniczny ??? ) i all załatwić przez Neta

I pomyśleć ze jakbym wiedział to wcześniej to może by mi przyznano ten zasilek a tak juz "po herbacie " :011:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
Jagoda97 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 802
Wysłany: Pon Mar 01, 2010 9:33 pm   

Mogles zalatwic druk E-303 z holenderskiego UWV i dostawalbys zasilek w Polsce.
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Pon Mar 01, 2010 10:13 pm   

Jagoda97 napisał/a:
Mogles zalatwic druk E-303 z holenderskiego UWV i dostawalbys zasilek w Polsce.


A przypadkiem nie musiał bym mieć przepracowanych 12 miechów w NL aby moc w PL dostać zasiłek ??? :035:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
Jagoda97 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 802
Wysłany: Pon Mar 01, 2010 11:11 pm   

Aby nabyc prawo do zasilku dla bezrobotnych w Holandii nalezy przepracowac 26 tygodni.
Druk E-303 swiadczy o nabyciu takich praw i zasilek w holenderskiej wysokosci otrzymuje sie w Polsce, lub innym kraju UE.
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Wto Mar 02, 2010 2:10 pm   

Po prostu ręce opadają :

Zasiłek dla bezrobotnych – Werkloosheidswet (WW)

Aby uzyskać prawo do holenderskiego zasiłku dla bezrobotnych Werkloosheidswet (WW) trzeba przepracować w kraju tulipanów co najmniej 26 tygodni w ciągu ostatnich 9 miesięcy. Minimalny okres wypłaty świadczenia trwa 3 miesiące. Przy dłuższym stażu pracy może on wynieść maksymalnie 38 miesięcy. Bezrobotni w Holandii otrzymują do 75 proc. ostatniego wynagrodzenia. Maksymalna wysokość świadczenia wynosi 177,03 euro na tydzień.

Warunkiem uzyskania zasiłku jest zameldowanie na terenie Holandii i gotowość do podjęcia pracy. Wiąże się to z zobowiązaniem do poszukiwania zatrudnienia przez cały okres pobierania świadczenia. Obowiązkiem bezrobotnego jest też korzystanie z każdej pomocy udzielanej przez władze, np. szkolenia z zakresu ubiegania się o pracę. Konieczne jest też informowanie o sytuacjach mających wpływ na zmianę dochodów. Wniosek o zasiłek możemy złożyć za pośrednictwem UWV (Uitvoeringsinstituut Werknemers Verzekeringen).

Człowiek potem już sam nie kto ma racje... :072:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
Ostatnio zmieniony przez Beny.rac Wto Mar 02, 2010 2:11 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jagoda97 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 802
Wysłany: Wto Mar 02, 2010 2:51 pm   

Mnie tez juz rece opadaja, jak wprowadzacie ludzi w blad :074:


E 303 poświadcza
prawo do zasiłku

Jeśli natomiast chodzi o zasiłek zagraniczny wypłacany w Polsce (którego kwota z reguły przewyższa wielkość polskiego zasiłku), to najważniejszy jest druk E 303. To również standardowy formularz obowiązujący na obszarze Unii. Czym różni się od E 301? Otóż E 303 zaświadcza o tym, że nabyliśmy prawo do zasiłku dla bezrobotnych za granicą. Formularz ten służy do przenoszenia prawa do tego zasiłku na terenie Unii. Posługując się nim rzeczywiście można zarejestrować się w polskim PUP i otrzymywać zasiłek transferowany z zagranicy, ale są dwa warunki. Po pierwsze, rejestrujemy się jako osoba poszukująca pracy, a nie bezrobotna. Po drugie, zasiłek będziemy otrzymywać tylko przez trzy miesiące.

Podsumowując, druk E 301 to poświadczenie faktu, że przepracowaliśmy za granicą pewien okres i jest jednym z dokumentów, który pozwala ubiegać się o zasiłek dla bezrobotnych w Polsce, na takich samych zasadach i w takiej samej wysokości jak osoby pracujące cały czas w kraju.

Natomiast druk E 303 umożliwia osobie bezrobotnej, która posiada prawo do zasiłku w jednym z krajów Unii Europejskiej, na przyjazd do Polski w celu poszukiwania pracy, zachowując prawo do zasiłku. Do transferu zasiłku uprawnia właśnie formularz E 303.


http://www.echodnia.eu/ap...ORADY/485091052
Ostatnio zmieniony przez Jagoda97 Wto Mar 02, 2010 3:47 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group