NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Gochna H
Pon Sie 29, 2011 8:36 pm
zasłek dla bezrobotnych -kilka pytań
Autor Wiadomość
jordan233 
Gaduła


Wiek: 42
Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 158
Skąd: NL
Wysłany: Nie Lut 08, 2009 12:08 pm   Re: zasilek

Duuvelke napisał/a:
jordan233 napisał/a:
Czy żeby otrzymac zasiłek CWI to trzeba mieć meldunek?


przeciez bez meldunku nie zapiszesz sie nawet w CWI... bo bez meldunku nie dostaniesz DigiD...



Czy ktoś wie na 100 procent czy potrzebny jest medlunek żeby zarejstrować się do CWI?
Czy jest potrzebna wlepka z IND ???
Wlepkę mam ,ale meldunku nie,jedni mówią że jest potrzebny meldunek a drudzy że nie koniecznie .

Wie ktoś na 100 procent??
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Lut 08, 2009 12:12 pm   

Jasli nie wiezysz odpowiedziom danym tu na forum ( i nie tylko )zadzwon do CWI i zapytaj.

[ Dodano: Nie Lut 08, 2009 12:24 pm ]
tu masz sprubuj sie zarejestrowac bez meldunku
http://www.hit-eindhoven.nl/index.php?id=515
jak ci juz sie uda zarejestrowac bez meldunku daj znac .To bedziemy wszyscy modrzejsi o ta wiedze .
Ostatnio zmieniony przez baileys Nie Lut 08, 2009 3:38 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
jolcia88 
Gaduła

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 17 Gru 2008
Posty: 190
Wysłany: Nie Lut 08, 2009 2:44 pm   

Pierwsze co, jak starasz sie o zasilek, kaza Ci sie zapisac na ta sronke z CWI. Do tego musisz miec podpis elektroniczny. Nie mozesz wyslac zapytania o niego bez meldunku..od razu wyskakuje komunikat ze dane sa niepoprawne...
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Lut 08, 2009 3:44 pm   

Nie kazdy ma internet dlatego CWI daje mozliwosc zapisania sie bezposrenio w u nich . ALe wtedy tez pytaja o meldunek.
Jesli takowego nie masz nie zapisza ciebie. A jak juz ci sie jakims cudem uda zapisac bez meldunku (powtarzam to graniczy z cudem)to jestes w czepku rodzony.
Przynajmnie takie prawa byly do stycznia tego roku. O jakichs zmianach prawnych w tym kierunku jeszcze nic nie slyszalam.
 
 
fijne_vent 
Gaduła


Pomógł: 7 razy
Wiek: 46
Dołączył: 26 Lip 2007
Posty: 188
Skąd: ze Fsi ;)
Wysłany: Nie Lut 08, 2009 4:25 pm   

W ubieglym tygodniu odwiedzilem ze znajomymi filie CWI w Amstelveen z racji ich rejestracji w urzedzie i tym samym uzyskania zasilku.Do dnia dzisiejszego nie posiadaja meldunku ale rejestracja przebiegla szybko i sprawnie.Odebrali zaproszenie na rozmowe z doradca pracy i formularze dot .zasilku.

Pozdro! ;)
_________________
Gdyby Mickiewicz nadal żył
to z pewnością wciąż by pił
 
 
niunia24 
Poczatkujacy

Pomogła: 1 raz
Wiek: 39
Dołączyła: 07 Sty 2009
Posty: 12
Skąd: hengelo ov
Wysłany: Nie Lut 08, 2009 5:32 pm   

no ja rejestrowalem sie w grudniu przez digid najpierw do cwi a potem uwv w ciagu czterech dni otrzymalem e-meil od cwi i musialem do nich zadzwonic i umowic sie na spotkanie a uwv zadzwonilo do mnie w przeciagu tygodnia i potwierdzilo zgloszenie a potem przyszly papiery w kturych musialem tylko wyslac kopie odcinkow za caly okres przepracowany w holandi i kopie potwierdzenia rejestracji w cwi

[ Dodano: Nie Lut 08, 2009 5:35 pm ]
kazdy kto pracuje w holandi jest zameldowany nawet jak przez posrednika to ma sie meldunek na adres biura bo inaczej nie moze pracowac w tym kraju
 
 
 
Madziorex81 
Poczatkujacy

Pomogła: 2 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 09 Gru 2008
Posty: 31
Skąd: Friesland
Wysłany: Nie Lut 08, 2009 6:52 pm   

Cytat:
kazdy kto pracuje w holandi jest zameldowany nawet jak przez posrednika to ma sie meldunek na adres biura bo inaczej nie moze pracowac w tym kraju


no nie do końca się z tym zgodze znam wielu Polaków ktorzy pracuja ba maja nawet kontrakty na stałe i mieszkaja tu po kilka lat a zameldowania brak
_________________
...malować dni najpiękniej jak się da...
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Nie Lut 08, 2009 7:18 pm   

A na jakiej podstawie biuro może zameldować pracowników pod adresem swojej siedziby.Przecież to nie lokal mieszkalny.Z tego co wiem to mozna być zameldowanym tylko pod adresem mającym funkcje mieszkalne.W innym razie jak wynajmę garaz to tez będę mógł się zameldować????.Poza tym biura najczęściej nie meldują bo za każdą osobę ujawnioną (zameldowaną) np.w mieszkaniach należących do biur muszą płacić podatek np od śmieci, a w razie zwolnienia pracownika tylko problem.Pracowałem przez biuro przez 2 lata i biuro zatrudniało wielu Polaków,a nikt nie był zameldowany,pomimo że było wielu chętych.Często mieszkania/domy należące do biur maja status hotelu pracowniczego,a w hotelu sie nie melduje.
Ostatnio zmieniony przez jedrzej2225 Nie Lut 08, 2009 7:22 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
darkis 
Super gaduła

Pomógł: 5 razy
Wiek: 52
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 360
Skąd: Venlo-Nijmegen
Wysłany: Pon Lut 09, 2009 9:25 am   

No a ja wracam do tematu.
Zadzwonilem do IND Zwolle, polaczono mnie z "afszprakownia"( :119: ..
Powiedzialem ze potrzebuje ten Verklaring .... "poniewaz jestem bezrobotnym i bede potrzebowal tego w UWV" na co kobieta odpowiedziala, zonder IND nie da rady!!Wiec OK, afszprak zrobilem...no ale zapytala mnie z czego obecnie zyje,powiedzialem ze jestem bezrobotnym w trakcie zalatwiania zasilku...
WIec musze przedstawic miedzy innymi
-zasiwiadzenie ze oplacam zorgverzekering
-wyciag z konta bankowego gdzie jest MINIMUM 7 000 eur!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
-lub osoba narodowosci NL bedzie moim FINANSOWYM GWARANTEM!!!!>>>cenzura<<<....
No ale w ciagu kilku najblizszych dni przyjdzie list z papierami i tam ma stac dokladnie co i ile musze miec...
No ciekawek , ciekawe... :028: :028: :028:
_________________
www.stalgorzow.pl
 
 
Reusel 
Poczatkujacy

Dołączyła: 22 Sty 2009
Posty: 40
Wysłany: Pon Lut 09, 2009 7:57 pm   

Cytat:
masz prawo do zasilku w holandii jezeli jestes tu zameldowana(tego nie jestem pewna na100%)


jest to cytat z innego zamknietego juz postu :)
Wiec co jest z osobami np.obywatelami Belgii lub Niemiec lub Polakamo ktorzy mieszkaja na stale w Belgii lub Niemczech i wogole nie sa zameldowani w Holandii.Posiadaja stala prace w Holandii , do pracy dojezdzaja np. 20 km dziennie bo mieszkaja przy granicy.
Takich osob jest SETKI a nawet wiecej.

Zasilek im sie nalezy na 100 procent!!

Ktos cos wie dokladniej na ten temat ?
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Lut 09, 2009 8:47 pm   

tacy dostaja tylko przez 3 m-ce zasilek lub maja wyplaty w brutto i wtedy nie jest odprowadzana skladka na zasilek co sie rowna braku zasilku, lub sa delegowani przez pracodawce do pracy za granica i dostaja wyplate w swoim kraju od swojego pracodawcy.
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Pon Lut 09, 2009 9:14 pm   

Fajnie by dostawac wyplaty brutto... Nawet jak mialbym odprowadzac w PL podatki to i tak byloby to tansze...
Rozmarzylem sie... Ale to OT :D
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
Reusel 
Poczatkujacy

Dołączyła: 22 Sty 2009
Posty: 40
Wysłany: Pon Lut 09, 2009 9:20 pm   

Cytat:
tacy dostaja tylko przez 3 m-ce zasilek lub maja wyplaty w brutto i wtedy nie jest odprowadzana skladka na zasilek co sie rowna braku zasilku, lub sa delegowani przez pracodawce do pracy za granica i dostaja wyplate w swoim kraju od swojego pracodawcy.


Szczerze mowiac nie zrozumialam ani jednego slowa ktore napisales/as !!!!
Nie trzyma sie to ani kupy ani d.... logiki.
Moglabys to jakos prosciej wyjasnic ? bo uwazam ta odpowiedz za kpine lub wprowadzanie kogos w blad :021:




Cytat:
lub maja wyplaty w brutto
????????????
Cytat:
wtedy nie jest odprowadzana skladka na zasilek co sie rowna braku zasilku
?????????????

Cytat:
sa delegowani przez pracodawce do pracy za granica
?????????
Cytat:
i dostaja wyplate w swoim kraju od swojego pracodawcy
????????????
-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jezeli ktos to zrozumial to prosze o komentarz , bo ja naprawde tego nie zrozumialam :119:
Ostatnio zmieniony przez Reusel Pon Lut 09, 2009 9:42 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Magda W 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 3 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 09 Lut 2007
Posty: 553
Skąd: Zoetermeer / Gdynia
Wysłany: Wto Lut 10, 2009 10:11 pm   

no ja juz 1 marca zapukam do CWI jako bezrobotna nie mam zadnej wlepki wtedy przekonam sie na wlasnej skorzy czy jest ona taka niezbedna (oczywiscie dam znac na forum).Pozdrawiam :)
_________________
Życie jest za krótkie żeby pić marne wino
Życie jest za krótkie by miłości dać zginąć
Życie jest za krótkie żeby się nie spieszyć
Życie jest za krótkie by się nim nie cieszyć
 
 
aymar 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 508
Wysłany: Śro Lut 11, 2009 8:09 am   

nasz bliski przyjaciel 3 dni temu rejestrował sie w CWI i nikt nie żądał od niego niczego z ING, zameldowania i ubezpieczenia też nie(był osobiscie w CWI)
_________________
Bóg często nas odwiedza,ale przeważnie nie ma nas w domu...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group