NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Gochna H
Pon Sie 29, 2011 8:36 pm
zasłek dla bezrobotnych -kilka pytań
Autor Wiadomość
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Lut 11, 2009 7:50 pm   

Reusel, rusel jak przeczytasz i pomyslisz to bedziesz wiedziec ale jak uwazasz moja odpowiedz za kpine to spoko. Pozatym nie drzyj sie tak na kogos . Spokojniej i grzeczniej tez mozna.
A za wzgledu ze to w twoich oczach kpina to zycze milego szukania danych na google.
Ostatnio zmieniony przez baileys Śro Lut 11, 2009 7:52 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Magda W 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 3 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 09 Lut 2007
Posty: 553
Skąd: Zoetermeer / Gdynia
Wysłany: Czw Lut 12, 2009 1:05 pm   

Cytat:
trzeba mieć przepracowane 28 tygodni non stop czyli nie mozna miec przerwy ale nie koniecznie 5 dni w tygodniu moze byc nawet jeden dzien w tygodniu byle by nie było przerwy,
tzreba miec przyznany pobyt czasowy lub stały no i trzeba miec salarisy ,paszport



To na moj chlopski rozum to chodzi o ciaglasc pracy ?? .Czy dobrze mysle .bo dostalam dzis liscik z mojej pracy ze przedluza mi umowe na kolejnych 6 miesiecy kontrakt konczy mi sie 28 lutego a nowa umowa bedzie od 2 marca czyli oznacza to ze w razie czego nie bede miala ciaglosci pracy to co w takiej sytuacji najlepiej zrobic ??
_________________
Życie jest za krótkie żeby pić marne wino
Życie jest za krótkie by miłości dać zginąć
Życie jest za krótkie żeby się nie spieszyć
Życie jest za krótkie by się nim nie cieszyć
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Czw Lut 12, 2009 1:19 pm   

Ale przeciez 28 luty to sobota, 1 marca to niedziela wiec wydaj mi sie, ze wszystko OK
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
Magda W 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 3 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 09 Lut 2007
Posty: 553
Skąd: Zoetermeer / Gdynia
Wysłany: Czw Lut 12, 2009 2:29 pm   

No wlasnie Marcinie spojrzalam w kalendarz i widze ze to dni wolne hehe wiec chyba wszystko jest w porzadku :) :039:
_________________
Życie jest za krótkie żeby pić marne wino
Życie jest za krótkie by miłości dać zginąć
Życie jest za krótkie żeby się nie spieszyć
Życie jest za krótkie by się nim nie cieszyć
 
 
aknairam 
Gaduła nad gadułami :-)
mari(an)ka


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 06 Wrz 2008
Posty: 409
Skąd: śląskie
Wysłany: Czw Lut 12, 2009 2:54 pm   

Magda W nie przejmuj sie tak bardzo ciągłoscia zatrudnienia ! Nawet jak ciągłosci nie bedziesz miała to do emerytury te lata Ci dolicza !! :082: :038:
 
 
 
ewap13
Poczatkujacy

Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 30
Wysłany: Pią Lut 13, 2009 6:01 pm   

Przeczytalam wszystkie posty i nic już z tego nie rozumiem...pracuję juz rok w Holandii i wkrótce kończe pracę...ale jak zorientowalam się to nie mam szansy na zasiłek dla bezrobotnych, gdyz nie posiadam meldunku... Czy jest on konieczny, czy nie?!i Co to jest ta "wlepka" w paszport z ING, jak mozna ją otrzzymac i jakie przywileje posiada sie, gdy ma się ją?bardzo prosze o informacje, bo juz nic nie rozumiem z tych postów...
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pią Lut 13, 2009 6:08 pm   

ewap13,
rejestracja w ING
bylo to juz na forum nawet w tym dziale zerknij

http://www.niedziela.nl/f...ejestracja++ing

:039:
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Pią Lut 13, 2009 7:49 pm   

IND a nie ING... ING to jest bank a IND urzad ds imigracji (tak w skrocie) :039:
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
schiva123 
Poczatkujacy

Dołączyła: 21 Sty 2009
Posty: 30
Wysłany: Pon Lut 23, 2009 10:12 am   

Z tego co co wyczytalam,zanim sie dostanie zasilek,CWI pomaga znalezc ci prace,i wlasnie o to chce was zapytac,czy ktos z was juz pracowal za posredniectwem CWI?Pytam poniewaz jestem tutaj dwa lata,pracowalam dla jednej firmy ponad dwa lata,i chce sie zarejestrowac w CWI internetowo,i mam male obawy poniewaz nie znam jezyka,wiec podejrzewam ze nawet nie mam co liczyc na prace z CWI?tak szczerze mowiac wolalabym pojsc do pracy anizeli siedziec bezczynnie na zasilku.Bardzo prosze,jesli ktos byl w podobnej sytuacji,prosze o pomoc.
_________________
schiva123.
 
 
darkis 
Super gaduła

Pomógł: 5 razy
Wiek: 52
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 360
Skąd: Venlo-Nijmegen
Wysłany: Pon Lut 23, 2009 1:16 pm   

Witam , mojej przygody z UWV oraz IND ciag dalszy...

Zarejstrowalem sie za posrednictwem internetu www.werk.nl w UWV na poczatku stycznia, po okolo 2 tygodniach przyszedl list od nich ze musze jeszcze doslac dokumenty,oraz adnotacja ze daja sobie czas 4 tygodnie na odpowiedz.Dokumenty jakie prosili wyslalem natychmiast i czekalem, czekalem, czekalem...
Gdy nadszedl dzien w ktorym minely 4 tygodnie, pojechalem do UWV , lecz NIE MA MOZLIWOSCI ABY COKOLWIEK TAM ZALATWIC BEZ AFSZPRAKU!!!!
Wiec nie zalatwilem nic...z domu zadzwonilem do UWV(numer 0900 ....nalezy wykrecic numer oraz sofi numer pozniej )
Na polaczenie czekalem okolo 12 minut....Lecz udalo sie,babka odebrala i wiedziala od razu kto ja jestem...
I powiedziala mi ze maja ERG DRUK..wiec okres oczekiwania wydluzono do 8 tygodni..

Czekalem czekalem...ale w miedzy czasie wyczytalem tutaj na forum iz musze miec wlepke z IND!!!!!
Wiec szybko tel do IND, afszprak zrobilem,.....
Ale po okolo 7 tygodniach przyszlo pismo z UWV ze przyznano mi zasilek (niestety tylko 3 miesiace ,2 pierwsze miechy 75% ostatni miesiac 70% wynagrodzen)

No i dzis (23.02) bylem w IND...wlepke mam , lecz babka z IND powiedziala mi ze WCALE NIE POTRZEBUJE ZADNEJ WLEPKI ABY DOSTAC ZAILEK Z UWV!!!!! no ale wlepke wzielem , a co tam...niech se bedzie...

No i kilka uwag ,kazdy tutaj opisuje swoje przygody z zasilkownia w NL, i kazda opinia jest inna!!!
ale kilka uwag:
1)CWI oraz UWV to jest jedno i to samo od 01.01.2009 nazwya sie to teraz UWV Werkbedrijf
https://www.werk.nl/porta...nl/cwiencijfers

2)Aby sie zarejstrowac nie musisz tam wcale isc ..robisz to przez neta ale MUSISZ MIEC DIGI!!!!!
3)ZADNA W WLEPKA Z IND JNIE JEST POTRZEBNA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :072:
_________________
www.stalgorzow.pl
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Pon Lut 23, 2009 1:44 pm   

Z IND to oni chyba sami nie wiedza jak jest - mnie w IND powiedzili ze do zasilku wlepka musi byc.
Znajomym nie chcieli dac dofinansowania do czynszu i ubezpiecznia bez vlepki - nie bo nie bo tak. A 99% dostaje bez zadnych ale. Niestety wszystko zalezy od urzednika...

Inny przyklad - przez piewien okres mialem dwa samochody i powiedzieli mi, ze nie moge miec dwoch pozwolen parkingowych... Nie bo nie bo tak. Poszedlem dzien pozniej i co? Mialem dwa.
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
jolcia88 
Gaduła

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 17 Gru 2008
Posty: 190
Wysłany: Pon Lut 23, 2009 1:54 pm   

Zamieszanie, ale tak chyba wszedzie jest - w Polsce tez.

:039:
 
 
darkis 
Super gaduła

Pomógł: 5 razy
Wiek: 52
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 360
Skąd: Venlo-Nijmegen
Wysłany: Pon Lut 23, 2009 3:38 pm   

Kobieta w IND powiedziala ze zasilek z UWV nalezy mi sie poniewaz z kazdego miesiaca place skladki na zasilek!!!!Wiec nie potrzeba mi zadnej wlepki...
Zas na moje pytanie ,czy jak bede opuszczal NL i wracal do PL to czy musze znowu sie zglosic do IND odpowiedzala ze jak sie wymelduje w gminie to automatycznie gmina poinformuje IND..Zas sama powiedziala mi ze nie rozumie dlaczego mieszkancy nowych panstw czlonkowskich dalej sie do nich zglaszaja po te wlpy...
No chyba z niewiedzy...a z drugiej strony i tak dostalem wlepke, wiec po cos ona jednak jest wlepiana...pozdro
_________________
www.stalgorzow.pl
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Pon Lut 23, 2009 3:42 pm   

Samo IND na swojej stronie pisze, ze jesli przebywasz dluzej niz 3 miesiace to powinno sie u nich zarejestrowac...
Gdzies podawalem linka do dwujezycznej broszury gdzie tak jest napisane.
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
darkis 
Super gaduła

Pomógł: 5 razy
Wiek: 52
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 360
Skąd: Venlo-Nijmegen
Wysłany: Pon Lut 23, 2009 4:06 pm   

Kobieta w IND powiedziala ze zasilek z UWV nalezy mi sie poniewaz z kazdego miesiaca place skladki na zasilek!!!!Wiec nie potrzeba mi zadnej wlepki...
Zas na moje pytanie ,czy jak bede opuszczal NL i wracal do PL to czy musze znowu sie zglosic do IND odpowiedzala ze jak sie wymelduje w gminie to automatycznie gmina poinformuje IND..Zas sama powiedziala mi ze nie rozumie dlaczego mieszkancy nowych panstw czlonkowskich dalej sie do nich zglaszaja po te wlpy...
No chyba z niewiedzy...a z drugiej strony i tak dostalem wlepke, wiec po cos ona jednak jest wlepiana...pozdro
_________________
www.stalgorzow.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group