NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Szczepienia niemowląt i dzieci
Autor Wiadomość
Renata_H
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 425
Skąd: Den Haag
Wysłany: Pon Cze 25, 2007 9:31 am   Re: i znowu szczepienia

Bizonek napisał/a:
Czy do zapisania dziecka do przychodni wystarczy zameldowanie?


Do zapisania dziecko do przychodni jest przede wszystkim potrzebne ubezpieczenie :)
Mam racje dziewczyny?
 
 
Bizonek
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 19 Maj 2007
Posty: 80
Wysłany: Pon Cze 25, 2007 9:35 am   szczepienia

I juz sie dowiedzialam,co do ubezpieczenia. Poszperalam po forum i wiem,ze czy pracujemy,czy nie-ubezpieczyc sie musimy. No i dobrze. Tylko jeszcze te szczepienia.. Czy w przychodni mi zsynchronizuja ten kalendarz?Czy HIB jest bezplatna,nawet z pneumo?Kokami oczywiscie :)
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Pon Cze 25, 2007 11:21 am   Re: i znowu szczepienia

Bizonek napisał/a:
Czy do zapisania dziecka do przychodni wystarczy zameldowanie? Czy ktos moglby mi to wyjasnic?


chcac sie zapisac do lekarza domowego trzeba miec ubezpieczenie... bo rozumiem, ze chcesz sie do niego zapisac jako pacjentka stala... a nie jednorazowo... wykupujac sobie ubezpieczenie podajesz dane dziecka... i po sprawie... w momencie jak idziesz do lekarza... a nie masz jeszcze wszystkich papierow od ubezpieczalni to pokazujesz im dowod, ze sie zapisalas do danej ubezpieczalni... wtedy mozesz miec jedynie problem z pokryciem kosztow...
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Pon Cze 25, 2007 11:24 am   Re: szczepienia

Bizonek napisał/a:
I juz sie dowiedzialam,co do ubezpieczenia. Poszperalam po forum i wiem,ze czy pracujemy,czy nie-ubezpieczyc sie musimy. No i dobrze. Tylko jeszcze te szczepienia.. Czy w przychodni mi zsynchronizuja ten kalendarz?Czy HIB jest bezplatna,nawet z pneumo?Kokami oczywiscie :)


mysle, ze szczepienia beda zsynchronizowane... powinnas przy pierwszej wizycie podac jakie szczepienia dziecko juz mialo...

z tego co znalazlam w necie to HIB jest pokrywany przez ubezpieczalnie...
 
 
marzena 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 99
Wysłany: Pon Cze 25, 2007 12:39 pm   

Bizonek wyciągnij ze swojej przychodni kartę szczepień malucha i weź ze sobą do Holandii.
 
 
Bizonek
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 19 Maj 2007
Posty: 80
Wysłany: Pon Cze 25, 2007 12:42 pm   

dziekuje Wam za odpowiedzi!! jak bede jeszcze miala jakies watpliwosci to zapytam :)
 
 
malgosia
Super gaduła

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lis 2006
Posty: 296
Wysłany: Pon Cze 25, 2007 7:26 pm   

HIB i hepatitis B sa tutaj bezplatne, podobnie jak pneumokoki. Nie ma natomiast szczepienia przeciw gruzlicy, musisz doszczepic przez lekarza domowego (szczerze radze, bo ostatnio u mnie w pracy-szkola srednia- jest epidemia gruzlicy, a szkola protestancka wiec uczniowie holenderscy rdzennie).Pozdrawiam, Malgosia
 
 
szeda 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 09 Mar 2007
Posty: 514
Skąd: Haga
Wysłany: Wto Cze 26, 2007 12:03 am   

bezplatny jest jeszcze BMR - przeciw rozyczce i MenC - szczepionka przeciw meningokokom (bakteriom i wirusom wywolujacym min. zapalenie opon moglowych i sepse) moj Mlody jutro bedzie je mial... juz sie boje jak zareaguje...
 
 
 
Blackangel
Poczatkujacy

Dołączył: 27 Cze 2007
Posty: 25
Wysłany: Śro Cze 27, 2007 5:03 pm   A co teraz?

Co wtedy gdy nie jesteśmy małżeństwem, a wyjeżdżamy do Holandii...? prace ma tylko narzeczony, ja na razie będę zajmowała się wychowaniem dziecka...Gdzie mamy się w takim razie ubezpieczyć, żeby móc dziecko bezpłatnie szczepić? Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź:)
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Śro Cze 27, 2007 6:14 pm   Re: A co teraz?

Blackangel napisał/a:
Co wtedy gdy nie jesteśmy małżeństwem, a wyjeżdżamy do Holandii...? prace ma tylko narzeczony, ja na razie będę zajmowała się wychowaniem dziecka...Gdzie mamy się w takim razie ubezpieczyć, żeby móc dziecko bezpłatnie szczepić? Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź:)


dziecko mozesz sie ubezpieczyc razem z twoim narzeczonym...
 
 
Blackangel
Poczatkujacy

Dołączył: 27 Cze 2007
Posty: 25
Wysłany: Śro Cze 27, 2007 6:53 pm   :)

Tak jak pisałam...narzeczony będzie się dopiero starał o adopcje mojego synka:)
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Śro Cze 27, 2007 7:17 pm   

ok... to ubezpiecz dziecko na siebie... tzn. w momencie wystapienia o polise podaj dane dziecka... wtedy bedzie ubezpieczone za darmo... tylko ty bedziesz musiala miesiecznie placic za ubezpieczenie...
 
 
Blackangel
Poczatkujacy

Dołączył: 27 Cze 2007
Posty: 25
Wysłany: Śro Cze 27, 2007 7:55 pm   

Rozumiem, ze takie ubezpieczenie wykupuje się w Holandii? Jeżeli tak, to mogę prosić o firmy, które się tym zajmują i mniej więcej ceny?
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Śro Cze 27, 2007 11:12 pm   

to juz bylo... ale niech bedzie.... :) http://www.fx.nl/zorgverzekering/ nazwy firm ubezpieczajacych i ceny.... ubezpieczenie na miesiac na osobe kosztuje ok 100e
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Blackangel
Poczatkujacy

Dołączył: 27 Cze 2007
Posty: 25
Wysłany: Czw Cze 28, 2007 6:06 am   

Dziękuję:) Pozdrawiamy Aga i Tomek
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group