NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
żłobek
Autor Wiadomość
kamil basia 
Poczatkujacy
Culemborg

Dołączył: 13 Mar 2008
Posty: 2
Wysłany: Czw Mar 13, 2008 6:50 pm   

interesuja mnie okolice polskich przedszkoli ale w holandii(dla 4-5 latka),,prosz o inf w jakich okolcach moge ich szukac
 
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Czw Mar 13, 2008 8:08 pm   

kamil basia napisał/a:
interesuja mnie okolice polskich przedszkoli ale w holandii(dla 4-5 latka),,prosz o inf w jakich okolcach moge ich szukac
polskich przedszkoli w Holandii jeszcze chyba nie ma.... a dla 4-5 latka to juz raczej radzilabym w okolicy za szkola sie rozgladac.
 
 
kascha17 
Poczatkujacy

Dołączył: 13 Mar 2008
Posty: 10
Skąd: dordrecht
Wysłany: Czw Mar 13, 2008 9:05 pm   

Juz nie ma. Ja szukam żłobka dla mojego 2,5letniego syna ale to bardzo droga inwestycja. :039:
 
 
roxa
Poczatkujacy

Dołączył: 25 Lis 2007
Posty: 14
Wysłany: Pią Mar 14, 2008 1:38 am   

witam. jestem na biezaco ze wszystkimi informacjami dotyczacymi zlobkow, przedszkoli a takze opiekunek, ktore legalnie mozna zarejestrowac (gastouder, nie wiem czy to poprawnie napisalam), poniewaz niedawno zaczynalam prace i probowalam wszystkich mozliwych rozwiazan (jesli macie pyt. prosze na prive). mialam dobra prace i niby juz wszystko pod kontrol dla mojego dziecka zorganizowane (opiekunka), a okazalo sie , ze po 2miesiacach pracy bylam zmuszona z tej pracy samowolnie zrezygnowac! nie o wszystkim wypada mi pisac tu na forum tak wiec nie bede sie zaglebiac tlumaczac wam dlaczego (jesli ktos ma ochote porozmawiac na ten temat piszcie na priva). powiem wam tylko tyle, ze probowalam kazdej mozliwej metody, bo tez myslalam, ze wszystko sie uda i spokojnie moge byc pracujaca mama, ale po tych 2miesiacach szybko zmienilam zdanie. To byly 2 najgorsze miesiace w moim zyciu i dlugo, dlugo tego nie powtorze. ciesze sie bo odzyskalam swiety spokoj a moj szkrabik znow zaczyna mnie tulic i usmiechac sie do mnie. Mam nadzieje, ze jeszcze zdarze sie w zyciu napracowac, a zbytnio " nie zbiednieje" jesli jeszcze ten rok pobede z dzieckiem:-))))
wszelkie informacje dotyczace cen, wolnych terminow, list oczekujacych na miejsce w zlobkach i przedszkolach, po prostu wszystko co chcialybyscie wiedziec znajdziecie na stronie www.kinderopvangdak.nl trzymajcie sie cieplo, pozdrawiam. :039:
 
 
kascha17 
Poczatkujacy

Dołączył: 13 Mar 2008
Posty: 10
Skąd: dordrecht
Wysłany: Pią Mar 14, 2008 9:59 pm   

siema roxa dostalas moja wiadomosc na pw?
 
 
roxa
Poczatkujacy

Dołączył: 25 Lis 2007
Posty: 14
Wysłany: Sob Mar 15, 2008 1:42 am   

hejka kascha... dostalam, dzieki i juz ci odpisalam, tez na pw. pozdrawiam :039:
 
 
agnieszka01 
Nieśmiały użytkownik
agnieszka01

Dołączyła: 17 Sty 2008
Posty: 54
Wysłany: Sob Mar 15, 2008 8:52 pm   

...a ja nie przesadzalabym z ta koniecznoscia wysylania dzieci rocznych czy dwu letnich do zlobkow, przedszkoli z uwagi na nauke jezyka. Jezeli macie taka mozliwosc (finansowa), to lepiej spedzcie ten czas ze swoimi pociechami. No chyba, ze peuterspellzal (kiedy dziecko ma 2 i pol roku). Mam dwie coreczki, mlodsza pod koniec maja skonczy 4 latka, a starsza ma 7 lat. Do przedszkola (3 razy w tygodniu po dwie godziny) starsza corke poslalam gdy miala 3 latka i 1 miesiac i chodzila tam do 4 urodzin (z przerwa prawie 4-miesieczna, kiedy to wyjechalismy do Polski gdy mialam urodzic druga coreczke). Przed pojsciem do przedszkola nie mowila prawie nic po holendersku (mimo, ze moj maz jest Holendrem, ale jeszcze wtedy staral sie do niej mowic troche po polsku znacznie mniej po holendersku). Te kilka miesiecy w przedszkolu pozwolily jej na porozumiewanie sie po holendersku w stopniu podtsawowym , a po roku nauki w szkole juz mowila calkiem dobrze w tym jezyku. Obecnie nie ma z tym wiekszych problemow. Zalezalo mi, by przed pojsciem do szkoly dziewczynki bardzo dobrze mowily po polsku, bo mialam nadzieje, ze holendreskiego predzej czy pozniej i tak sie naucza. I nie mylilam sie. Tak bylo ze starsza corka i sprawa ma sie podobnie jak obserwuje z mlodsza. Starsza nie tylko mowi swietnie po polsku bez zadnego akcentu, ale rowniez pisze i czyta. Wiec chyba da sie. A nigdy wiecej juz wasze malenstwa nie beda z wami tak blisko i tak mocno was potrzebowac jak wlasnie wtedy, gdy maja roczek czy dwa latka. Wykorzystajcie to i spedzajcie z nimi jak najwiecej czasu. powodzenia.
_________________
agnieszka01
 
 
saraseptember 
Poczatkujacy
saraseptember

Dołączyła: 04 Mar 2008
Posty: 7
Wysłany: Nie Mar 16, 2008 2:49 pm   cześć roxa!!!!!!! prosze o porade na pw!!!!

prosze o porade na pw mam nadzieje ze doszła!!!!????? :039: pozdrawiam!!!!
_________________
sara.s
 
 
izaroz79 
Poczatkujacy

Dołączyła: 12 Mar 2008
Posty: 2
Skąd: lelystad
Wysłany: Nie Mar 16, 2008 5:42 pm   

Czesc Roxa!
Zaciekawila mnie jedna rzecz, o ktorej pisalas na forum. Chodzi mi o opiekunki. Co to znaczy ze moga byc zarejestrowane?.... "opiekunek, ktore legalnie mozna zarejestrowac (gastouder)". Czy to znaczy, ze kazda opiekunke mozesz zarejestrowac i wtedy na koniec roku podatkowego, mozesz odpisac sobie koszty jej utrzymania.?
A naprzyklad jesli ja chcialabym byc taka opiekunka ( szkole skonczylam w anglii- przedszkolanka 2 level- czyli nade mna jest jeszcze inna przedszkolanka- supervizor).Jesli ktos nie ma holender. papierow, zezwolen na wykonywanie pracy z dziecmi, czy tez moze byc opiekunka, czy moze byc taka osoba zarejestrowana?
Dzieki z gory za odpowiedz.
Pozdrawiam iza.
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Nie Mar 16, 2008 9:08 pm   

izaroz79 napisał/a:
Czesc Roxa!
Zaciekawila mnie jedna rzecz, o ktorej pisalas na forum. Chodzi mi o opiekunki. Co to znaczy ze moga byc zarejestrowane?.... "opiekunek, ktore legalnie mozna zarejestrowac (gastouder)". Czy to znaczy, ze kazda opiekunke mozesz zarejestrowac i wtedy na koniec roku podatkowego, mozesz odpisac sobie koszty jej utrzymania.?
A naprzyklad jesli ja chcialabym byc taka opiekunka ( szkole skonczylam w anglii- przedszkolanka 2 level- czyli nade mna jest jeszcze inna przedszkolanka- supervizor).Jesli ktos nie ma holender. papierow, zezwolen na wykonywanie pracy z dziecmi, czy tez moze byc opiekunka, czy moze byc taka osoba zarejestrowana?
Dzieki z gory za odpowiedz.
Pozdrawiam iza.


majac dyplom opiekunki z innego kraju... wystarczy go uznac w nl... i mozesz pracowac jako przedszkolanka... gorzej moze byc jesli nie znasz jezyka niderlandzkiego... choc sa rowniez przedszkola angielsko jezyczne...
 
 
mamaLotte 
Poczatkujacy

Dołączyła: 16 Cze 2008
Posty: 1
Wysłany: Pon Cze 16, 2008 10:24 pm   

Czesc dziewczyny!
mam mały problem, a niestety niegdzie nie moge uzyskac odpowiedzi.
Wysyłamy nasza Małą do żłobka na 3,5 dnia tygodniowo, wiem zeby dostac czesc pieniedzy za zlobek z us musze pracowac. Moje pytanie czy jesli bede pracowala przykladowo 3 dni togodniowo lub nawet 2 a moja corka bedzie chodzic 3,5 dnia do zlobka to czy ten zwrot z urzedu skarbowego tak samo nam sie nalezy, czy musze pracowac dokladnie tyle samo ile Lotte bedzie w zlobku? z gory serdecznie dziekuje
 
 
ania37 
Nieśmiały użytkownik
ania

Dołączyła: 16 Cze 2008
Posty: 60
Wysłany: Wto Lip 15, 2008 3:00 pm   

dla mnie to wszystko jest chore!!!!
Jestem właśnie w ciaży i zaczęłam się tym interesować kiedy bedę mogła wrócic do pracy,ale po co mam do niej wracać skoro za 32 godziny tygodniowo, miesięcznie mam zapłacić za żłobek 1000 euro,przeciez ja nie zarobię wiecej pracując 30h na tydzień,gdzie tu logika????????
_________________
ania
 
 
RobKAM 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2007
Posty: 666
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Wto Lip 15, 2008 3:32 pm   

ania37 napisał/a:
dla mnie to wszystko jest chore!!!!
Jestem właśnie w ciaży i zaczęłam się tym interesować kiedy bedę mogła wrócic do pracy,ale po co mam do niej wracać skoro za 32 godziny tygodniowo, miesięcznie mam zapłacić za żłobek 1000 euro,przeciez ja nie zarobię wiecej pracując 30h na tydzień,gdzie tu logika????????

Przeciez pracujac dostaniesz dofinansowanie z belastingdienst.Zlobek naszego syna wychodzi 1100 euro z czego my placimy 90 euro.
_________________
nie jestem idealna,ale idealnie sobie z tym radze...
 
 
aabbas 
Poczatkujacy

Dołączyła: 28 Wrz 2008
Posty: 11
Wysłany: Czw Paź 16, 2008 10:11 am   

przeczytałam gdzies na forum, nie moge sie w tym momencie doszukać gdzie ale zwrot kosztów za złobek , w rozliczeniu podatkowym dostajemy jak oboje rodzice pracują, a jak ma sie sprawa z jednym rodzicem pracującym?
Czy ktoś już korzystał z tych opiekunek ( na terenie Hagi) ?
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Czw Paź 16, 2008 11:53 am   

aabbas napisał/a:
a jak ma sie sprawa z jednym rodzicem pracującym?
Czy ktoś już korzystał z tych opiekunek ( na terenie Hagi) ?


jesli ty nie pracujesz a twoj partner pracuje... to nie dostaniesz zwrotu za opiekunke z Belastingu...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group