NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
żłobek
Autor Wiadomość
dorota-ol 
Gaduła
dorota-ol

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 16 Lip 2009
Posty: 123
Skąd: Den Haag
Wysłany: Śro Wrz 16, 2009 8:06 am   

Gdzie w Den Haag jest sprawdzone "putersplzaa" dla 2,5 letniej dziewczynki?
 
 
martaa84 
Gaduła
pozdrawiam marta

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 01 Gru 2008
Posty: 122
Skąd: den haag/slask
Wysłany: Śro Wrz 16, 2009 9:08 am   

raczej w kazdej szkole jest,moja corka chodzi do beatrix school
 
 
mirka
Poczatkujacy

Dołączył: 10 Mar 2007
Posty: 18
Skąd: roosendaal
Wysłany: Czw Wrz 17, 2009 12:53 pm   

Powiedcie mi prosze jakie warunki trzeba spelnic aby otrzymac dofinansowanie do zlobka .Jezeli oby dwoje rodzice nie maja pelnego kontraktu to rowniez mozna sie starac o dofinansowanie.Prosze pomozcie.
Mam mozliwosc pracy na pol etatu a moj partner rowniez pracuje w niepelnym wymiarze godzin a corke chcialam poslac do zlobka ale bez dofinansowanie niestety nie bedzie takiej mozliwosci.
Z gory Wam dziekuje
 
 
DominikaG. 
Poczatkujacy

Wiek: 38
Dołączyła: 20 Lip 2010
Posty: 6
Wysłany: Wto Lip 20, 2010 11:06 am   

Witam,
chciałabym zapytać jak to jest jeśli mama pracuje na czarno czy może posłać dziecko do przedszkola bądż do żłobka?
Sama nie mieszkam w Holandii ale moja mama ma taki problem bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie.
p.s A może znacie jakieś opiekunki które mieszkają w Zwaanshoek?
 
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Wto Lip 20, 2010 12:13 pm   

Mozna... Ale z tego co sie dogrzebalem jak ktores z rodzicow nie pracuje to brak dofiansowania co powoduje, ze przedszkole dla 1 dziecka kosztuje 1500euro/mies...
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
DominikaG. 
Poczatkujacy

Wiek: 38
Dołączyła: 20 Lip 2010
Posty: 6
Wysłany: Wto Lip 20, 2010 12:57 pm   

ojej to rzeczywiście strasznie dużo więc będę namawiać żeby coś na legalu szukała :-) dziekuję bardzo za odpowiedź
 
 
 
rubi 
Poczatkujacy

Dołączyła: 18 Paź 2009
Posty: 42
  Wysłany: Nie Sie 29, 2010 7:25 am   

witam.potrzebuje porady i informacji.mam 7 miesieczna córeczke,niestety musze zacząć pracowac,co wiaze sie z oddaniem dziecka do złobka.Czy są mamy mieszkajace w Hadze ktorych tak male pociechy uczeszczały/ją do żłobków,czy moge prosić o opinie konkretnych placowek z ktorych jestescie zadowolone lub niezadowolone a może jakies inne rozwiązanie??Ile czekałyscie na przyjęcie dziecka??
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Nie Sie 29, 2010 6:49 pm   

Najpierw sprawdz czy sa miejsca bo moze byc z tym duza lipa. Z zona w kwietniu zapisalismy syna do zlobka - chcielismy od stycznia na dwolne dwa dni w tygodniu ale ... brak miejsc i czekamy az cos sie zwolni.
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
Ostatnio zmieniony przez m4rcin Nie Sie 29, 2010 6:51 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
enjoy 
Nieśmiały użytkownik

Wiek: 44
Dołączyła: 12 Gru 2010
Posty: 70
Skąd: Schiedam
Wysłany: Pon Paź 01, 2012 4:14 pm   

Mam pytanie odnosnie zwrotu z Belasting za zlobek, czy aby sie ubiegac o ten zwrot potrzebne sa Digid Cody obojga rodzicow?
_________________
Jezeli czegos nie wolno, a bardzo sie chce, to mozna.
 
 
stroopwafel 
Mega gaduła
Debesciak

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1162
Skąd: Noord Holland
Wysłany: Nie Paź 28, 2012 6:11 pm   

Tak potrzebne sa zeby moc zlozyc wniosek przez internet na toeslagen.nl ale mozna tez to zrobic w kazdym oddziale BD
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Czw Sty 17, 2013 11:01 am   

przeniesione



Makusia napisał/a:


Re: POWRÓT DO PRACY...CO Z DZIDZIĄ?

Witam,szukałam na forum takiego tematu ale nie znalazlam,więc jeśli się mylę proszę o odesłanie mi linku z tego fora,jeśli nie proszę o pomoc.Mam syna ma 4misiące i chciała bym wrócić do pracy bo skończył mi się już macierzyński,chłopak sam pracuje.Powiedzcie mi jeśli mieliście taką sytuację co postanowiliście zrobić z dzidzią,żłobek czy opiekunka?jeśli macie opinie z własnego doświadczenia(nie interesują mnie opinie osób które nie były bądź nie są w takiej sytuacji) znacie dobre strony gdzie znajdę info bardzo proszę wysłać mi.Mieszkam w Amsterdamie Zuidoost.Z góry dziękuję :)
 
 
Jagoda97 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 802
Wysłany: Czw Sty 17, 2013 1:30 pm   

Gochna H napisał/a:
przeniesione



Makusia napisał/a:


Re: POWRÓT DO PRACY...CO Z DZIDZIĄ?

Witam,szukałam na forum takiego tematu ale nie znalazlam,więc jeśli się mylę proszę o odesłanie mi linku z tego fora,jeśli nie proszę o pomoc.Mam syna ma 4misiące i chciała bym wrócić do pracy bo skończył mi się już macierzyński,chłopak sam pracuje.Powiedzcie mi jeśli mieliście taką sytuację co postanowiliście zrobić z dzidzią,żłobek czy opiekunka?jeśli macie opinie z własnego doświadczenia(nie interesują mnie opinie osób które nie były bądź nie są w takiej sytuacji) znacie dobre strony gdzie znajdę info bardzo proszę wysłać mi.Mieszkam w Amsterdamie Zuidoost.Z góry dziękuję :)

Z doswiadczenia wiem, ze najlepiej sprawdza sie opieka mieszana czyli zlobek i opiekunka.
Synowa wrocila do pracy kiedy maly mial 8 m-cy. Chodzi 3 x po pol dnia do zlobka, ja pilnuje i syn pracuje na zmiany, wiec tez czesto w dzien opiekuje sie synem.
Kolezanka miala opiekunke z Polski i dziecko chodzilo do zlobka, na obie opieki, zlobek i opiekunka dostawala dofinansowanie z belasting.
 
 
Makusia
Poczatkujacy

Dołączył: 25 Sty 2012
Posty: 8
Wysłany: Czw Sty 17, 2013 3:20 pm   

Cytat:
Z doswiadczenia wiem, ze najlepiej sprawdza sie opieka mieszana czyli zlobek i opiekunka.
Synowa wrocila do pracy kiedy maly mial 8 m-cy. Chodzi 3 x po pol dnia do zlobka, ja pilnuje i syn pracuje na zmiany, wiec tez czesto w dzien opiekuje sie synem.
Kolezanka miala opiekunke z Polski i dziecko chodzilo do zlobka, na obie opieki, zlobek i opiekunka dostawala dofinansowanie z belasting.

My szukamy raczej opieki od pon-do pt ponieważ nie mamy tutaj nikogo z rodziny żeby zajął się synem.Co do opiekunku z Polski musiała by z nami pewnie mieszkac co też raczej nie wchodzi w gre...
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Czw Sty 17, 2013 4:32 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ewcia.pol 
Mega gaduła

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 1071
Skąd: GLD
Wysłany: Czw Sty 17, 2013 5:58 pm   

ja tam jestem za przedszkolem, nigdzie lepiej nie bedzie dzieciom jak w grupie rowiesnikow.
 
 
angelika 
Gaduła

Pomogła: 3 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 141
Skąd: Holandia, GLD
Wysłany: Pią Sty 18, 2013 12:49 pm   

Makusia, nasza corka miala 5 miesiecy jak poszla do zlobka i to jest bardzo dobra opcja;) spedza tam co drugi dzien,ma kontakt z dziecmi,jezykiem,chodza na wyscieczki do biblioteki,parku czy piekarni. Rozwazalismy tez opcje opiekunki,ale nigdy nie wiesz kogo zaprosisz pod swoj dach lub komu oddasz dziecko. Zlobek wybieralam troche czasu, czytalam opinie,pare odwiedzilam.W kazdym dniu pobytu corki dostajemy raport na portalu dla rodzicow,co dzieci robily,jadly,zdjecia. Na pewno wybierzecie cos odpowiedniego.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group