NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
żłobek
Autor Wiadomość
rafjen 
Poczatkujacy
Raf

Wiek: 43
Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 35
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Pon Lut 11, 2013 10:04 pm   

post przenioslam do odpowiedniego watku http://www.niedziela.nl/f...p=285737#285737
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pon Lut 11, 2013 10:51 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
kropka123
Poczatkujacy

Dołączył: 13 Maj 2014
Posty: 9
Wysłany: Wto Maj 13, 2014 8:54 pm   Prosze o rade.

Witam. Mam prosbe do Mam najlepiej mieszkajacych w Spijkenisse. Mam kilka pytan ,ktore zaprzataja mi glowe :( . Za jakies 5miesiecy zostane mama :) Jak narazie pracuje ale po urlopie macierzynskim nie bede juz mogla wrocic ,poniewaz firma redukuje etaty .
1 Czy sa jakies uitzentbureau-a ,ktore zatrudni mloda mame na 3,4 dni? poniewaz slyszalam ze wtedy jest wieksze dofinansowanie do zlobka.(a z tego co wiem w Spijkenisse zlobek kosztuje 1600 euro :119: )
2 Od kiedy rozgladac sie za zlobkiem ,skoro nie wiem jak szybko uda mi sie ,,oddac,,dzidzie pod opieke( niestety nie stac mnie na siedzenie z dzieckiem w domu :( )
3 Jezeli uda mi sie znalezc po 3 msc-ach prace , a oboje z mezem bedziemy pracowali przez uitzentbureau ( nie znamy na tyle jezyka obcego ,by dostac sie gdzies bezposrednio) ,to czy dofinansowanie dla takich osob jest wieksze?
Jak radza sobie takie osoby jak ja .Podziwiam Wszystkich Rodzicow ,ktorzy daja sobie z tym wszystkim rade :119: ...
Pozdrawiam Wszystkich Rodzicow :039:
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Wto Maj 13, 2014 10:41 pm   

Wysokosc dofinansowania do zlobka zalezy od wysokosci zarobkow, nie od tego, przez kogo pracujesz. Im mniej zarobisz, tym wieksze jest dofinansowanie. Warunkiem otrzymania dofinansowania jest miedzy innymi to, ze oboje rodzice musza pracowac.
Po urlopie macierzynskim mozesz isc na zasilek przeciez...tak mi sie przynajmniej wydaje. Moja kolezanka tak zrobila.
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
kropka123
Poczatkujacy

Dołączył: 13 Maj 2014
Posty: 9
Wysłany: Śro Maj 14, 2014 6:52 am   :)))

Dziekuje Bardzo za odpowiedz:) . Dowiem sie jak to jest z yym zasilkiem, bo napewno ciezko mi bedzie oddac takiego maluszka w obce rece.
Mam nadzieje ze jakos sie to ulozy...jak narazie to ,to wszystko mnie przeraza.
Pozdrawiam:)
 
 
Hera 
MODERATOR
Hera


Pomogła: 8 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 11 Maj 2007
Posty: 952
Wysłany: Pią Cze 13, 2014 11:48 pm   

Ja mam pytanie do mam, które korzystały z kinderdagverblijf met VVE-indicatie.
Oboje z mężem pracujemy przez biura pracy (dwa różne), do tej pory z dzieckiem w domu siedziała babcia. Mieliśmy w planach posłać małą do kdv od sierpnia 2014, ale sytuacja niejako zmusiła nas do tego, by zrobić to juz teraz.
Od kwietnia jestem na postojowym i już wiem, że 7 lipca wracam do starej pracy (40h tygodniowo). Znalazłam w okolicy (10km) kdv met VVE-indicatie, i moja mala od 15 maja zaczęła tam chodzić na 3 poranki. Od 1 lipca mamy kontrakt na 5 dni od 7.00 do 17.00.
Jest jednak jeden problem, bo gemente moze dać subsydia na VVE, ale dopiero od grudnia, gdy mała skończy 2,5 roku. Pytanie co do tej pory?
Mądra pani z CB która nas dziś nawiedziła twierdzi, ze córkę będą już uczyć z tych pieniędzy które płacę teraz, czyli 5,99 za godzinę i około 1500€ miesięcznie, a potem od grudnia, gdy gemente wyłoży kasę to będę płaciła mniej (np 3,99€/h).
Czy któraś z was to już przerabiała? Czy to nie jest przypadkiem tak, że teraz będę musiała jeszcze dopłacać do tych 500€ (belasting zwróci mi 1000€ toeslagu), a potem będę płacić tak jak na kontrakcie?
Pytam tutaj, bo dyrekcja przedszkola jest na wakacjach, a nikt inny nie jest władny udzielić mi informacji. Pytałam zresztą tylko telefonicznie, bo mała ma komplikacje po ospie i siedzi w domu.
_________________
Nigdy nie poddawaj się kiedy zgaśnie światło
Gdy cię walnie życia pięść
Nigdy nie poddawaj się dzisiaj nie jest łatwo
Jutro będzie lepszy dzień
 
 
Divvla 
Poczatkujacy

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Kwi 2012
Posty: 14
Wysłany: Pią Sty 16, 2015 11:33 am   

Moje drogie zaktualizuję troszkę temat bo dawno tu nikt się nie wypowiadał a może trochę zmian jest od tego czasu. Mianowicie
za tydzień wypada mi data porodu hihihi no tak ale po porodzie niestety tylko 10 tygodni macierzyńskiego i rób co chcesz do pracy muszę wrócić.
Dziewczyny pracuję na 3 zmiany ranki popołudniówki i nocki i mój partner również. Wiadomo jak tylko będzie możliwość będziemy się maleństwem "wymieniać" ale dmucham na zimne i myślę już teraz. Co w sytuacji jeśli obydwoje będziemy mieć nocną zmianę? Czy istnieje w holandii żłobek nocny? Nasze dochody to ok. 45tys brutto więc nawet chyba na żłobek dzienny marny zwrot z podatku. Pracować tylko na żłobek... nie wiem jak wy sobie radzicie. Mam chodzić do pracy tracąc czas dziecka żeby opłacić mu żłobek bo przecież wyjdzie ok. 1200 euro gdzie przy naszych zarobkach ten zwrot chyba marny będzie.

Pomocy napiszcie jak wy sobie poradziłyście w takich sytuacjach. Takie maleństwo... ;(((
 
 
Hera 
MODERATOR
Hera


Pomogła: 8 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 11 Maj 2007
Posty: 952
Wysłany: Sob Sty 17, 2015 12:12 am   

Nie słyszałam o żłobku nocnym.....
Przychodzą mi na myśl trzy rozwiązania
- jak ognia unikać sytuacji, w której ty i twój partner (mąż, chłopak) idziecie oboje na nocną zmianę - jeśli pracujecie w jednym zakładzie myślę że nie powinno byc w tym problemu
- zaprosić do siebie na jakiś czas babcię (mamę lub teściową), czy inną osobę z rodziny by pomogła wam w opiece nad dzieckiem - wtedy nie musisz dawać dziecka do żłobka
- albo jeśli powyższe nie wchodzi w grę to oprócz żłobka w dzień zatrudnić nianię w nocy, co wiąże się z dodatkowymi kosztami.
Na stronie belasting toeslagen możesz już teraz sprawdzić sobie ile możecie dostać dofinansowania do żłobka. Musisz jednak znać mniej więcej stawkę godzinową za żłobek....
_________________
Nigdy nie poddawaj się kiedy zgaśnie światło
Gdy cię walnie życia pięść
Nigdy nie poddawaj się dzisiaj nie jest łatwo
Jutro będzie lepszy dzień
 
 
Divvla 
Poczatkujacy

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Kwi 2012
Posty: 14
Wysłany: Sob Sty 17, 2015 10:22 am   

Właśnie tego się bałam, że nie ma opcji opieki nocnej dla maluszków.
Niestety nie pracujemy w tej samej fimie więc i dopasowanie zmian będzie trudne. Wolę się zabezpieczyć w postać opiekunki lub żłobka który chyba nie istnieje chociaż to na razie jedna opinia może ktoś inny ma doświadczenie w takiej sprawie i rozwiązał to jakoś pomyślnie.

Mama czyt. babcia owszem niestety ewentualnie na pierwsze tygodnie już po macierzyńskim potem niestety nie.. więc szukam już teraz czegoś awaryjnego.

No właśnie co do dofinansowania żłobka trzeba znać liczbę godzin i niezależnie od tego czy dziecko w danym dniu pójdzie za opiekę trzeba zapłacić. Więc myślę, że może gastouderopvang jest lepszym rozwiązaniem?

Piszcie dziewczyny może na coś wpadnę. Mało czasu mam a chciałabym potem spokojnie siedzieć z maleństwem te 10 tygodni i nie martwic się co dalej...
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Sob Sty 17, 2015 1:50 pm   

JA na Twoim miejscu szukałabym wlasnie opieke dla dziecaczka w osobie gastouder. Sama z takiej opieki korzystam (na szczescie w nocy nie jest to konieczne) i jestem mega zadowolona. Byl okres, ze moja corcia byla sama u gastouder, wiec opiekunka poswiecala jej cala uwage. Obawialam sie ,czy nie wplynie to na jej relacje z innymi dzieciaczkami, ale regularnie odwiedzaly inne opiekunki, rodziny badz ktos przychodzil w odwiedziny. Na szczescie plus takiej opiekunki jest, ze mozesz w porozumieniu z gastouder dopasowac opieke pod siebie. Ja jesli chce, zeby corcia byls pod opieka gastouder w innych godzinach niz w kontrakcie badz jesli informuje, ze corcia nie przyjdzie, musze to zrobic minimum 24 godziny przed wczesniej ustalona godzina (ale wiem ,ze to jest zalezne od biura, w ktorym gastouder jest zapisana). Niektore gastouder proponuja tez opieke w nocy, wiec mysle ,ze dla Ciebie to bedzie najlepsze rozwiazanie. Ale to tylko moje zdanie.
ps. gastouder jest tez troszke tansza ' opcja' od zlobka ;-)
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
Divvla 
Poczatkujacy

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Kwi 2012
Posty: 14
Wysłany: Sob Sty 17, 2015 3:13 pm   

Tak chyba będzie trzeba zrobić. Możliwe, że nawet znajdę jakąś spoko babeczkę co raz na jakiś czas za ekstra opłatą będzie mogła się zaopiekować w nocy. Nie zawsze będzie to konieczne ale właśnie muszę być przygotowana :)
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Sob Sty 17, 2015 4:25 pm   

w biurze, gdzie zapisana jest moja opiekunka godziny nocne kosztuja 25% extra od 23.00 do 7.00, a wieczorne 10% extra od 19.00 do 23.00
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
vollmond
Poczatkujacy

Dołączył: 28 Paź 2015
Posty: 3
Wysłany: Śro Paź 28, 2015 1:02 am   żlobek od 8:30. co wcześniej?

Witam,

mam takie pytanie.. jestem ciekaw jak Wy sobie z tym radzicie... Chodzi o to, że większość żłobków jest otwarta od 7:30, 8:30 itp. a co zrobić jeżeli pracę zaczynamy od 7:00 i powiedzmy, że dziecko musiało by już o 6:30 zostać odprowadzone? Póki co, radzimy sobie z pomocą gastouder + niańka ale to raczej nie wypali na dłuższą metę. Gastouder jest jedyny w mieście, który chce odprowadzać naszą pociechę do puterspeelzaal... poradzicie coś?
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Śro Paź 28, 2015 7:41 am   

W niektorych zlobkach jest mozliwosc zaprowadzenie dziecka wczesniej, tylko stawka godzinowa jest wyzsza. Spytaj w Twojej okolicy, czy niema takiej mozliwosci, bo czasem nie w info tego niepodaja, a w rzeczywistosci mozna.
Swoja droga dziwie sie, ze gastouder chce zaprowadzac dziecko do peuterspeelzaal... przeciez to Wy placicie za opieke.Czy gastouder niema wystarczajaco czasu dla Waszego dziecka?
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
vollmond
Poczatkujacy

Dołączył: 28 Paź 2015
Posty: 3
Wysłany: Sob Paź 31, 2015 11:03 pm   

gastouder ma czas, ale chcemy zeby nasza mała miała możliwość przebywania z innymi dziećmi, tj. nauki języka, rozwój itp...
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Nie Lis 01, 2015 1:13 pm   

W peuterspeelzaal będzie miała przecież taka możliwość, jak najbardziej kontakt z innymi dziecmi, nauka jezyka itd.
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group