NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytanie odnośnie zapłaty mandatu
Autor Wiadomość
stonas
Poczatkujacy

Dołączył: 18 Wrz 2017
Posty: 1
Wysłany: Pon Wrz 18, 2017 7:33 pm   Pytanie odnośnie zapłaty mandatu

Witam. Dostałem mandat w Niemczech (zdjęcie z fotoradaru). Mam dane do zapłacenia ale nie wiem co gdzie wpisać w holenderskiej aplikacji ing.
Iban wiadomo. Na BIC nie widzę rubryki. Nazwa odbiorcy raz podali Kreis Minden Lübbecke a niżej Sparkasse Minden - Lübbecke to też nie wiem które jest właściwe poza tym nie można zrobić ü. Gdzieś czytałem że trzeba wszystkie dane dokładnie wpisać żeby przelew doszedł. Nie wiem czy adres musi być bo nie podali go w polu z danymi do przelewu, ale jest w mailu. W wiadomości napisać sygn. Akt organu administracji 758...i to wystarczy? Z góry dziękuję za pomoc
 
 
FijneBuurman 
Gaduła

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 10 Sty 2015
Posty: 111
Wysłany: Pon Wrz 18, 2017 7:58 pm   

stonas napisał/a:
Na BIC nie widzę rubryki. Nazwa odbiorcy raz podali Kreis Minden Lübbecke a niżej Sparkasse Minden - Lübbecke to też nie wiem które jest właściwe poza tym nie można zrobić ü. Gdzieś czytałem że trzeba wszystkie dane dokładnie wpisać żeby przelew doszedł. Nie wiem czy adres musi być bo nie podali go w polu z danymi do przelewu, ale jest w mailu. W wiadomości napisać sygn. Akt organu administracji 758...i to wystarczy? Z góry dziękuję za pomoc


BIC inaczej nazywa się SWIFT - to unikalny kod banku, składający się z kilku liter.
Nazwa odbiorcy będzie zapewne Kreis Minden Lübbecke (Powiat Minden Lubbecke)
Nazwa banku w którym odbiorca ma konto to Sparkasse Minden - Lübbecke (ta rubryka nie musi być obowiązkowa, bo i tak każdy bank ma indywidualny BIC/SWIFT więc po nim zapłata trafi do prawidłowego banku).
W tytule zapłaty wpisz numer sprawy, zazwyczaj gdzieś widnieje w górnej części listu, przed główną treścią.
Literką 'ü' się nie przejmuj, nawet bym nie wpisywał ją tylko zwykłe 'u', bo może system nie przyjąć lub przeinaczyć. Ja zawsze używam tylko podstawowych liter alfabetu łacińskiego w przelewach zagranicznych.
Ostatnio zmieniony przez FijneBuurman Pon Wrz 18, 2017 8:05 pm, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
LeGolasik 
Gaduła nad gadułami :-)
LeGolasik


Pomógł: 13 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 651
Wysłany: Wto Wrz 19, 2017 10:54 pm   

BIC/SWIFT nie musisz wpisywać. Na terenie EU wystarczy sam IBAN.
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę

Kurt Cobain
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group