NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaki samochód wybrać?
Autor Wiadomość
Estamos 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 6 razy
Wiek: 38
Dołączył: 07 Kwi 2010
Posty: 426
Skąd: provincie Utrecht...
Wysłany: Śro Sie 10, 2011 3:59 pm   Jaki samochód wybrać?

Mam takie problem.

Od jakiegoś czasu wziąłem się na poszukiwanie samochodu, ponieważ mój jest już stary i troszkę za mały.

W grę wchodzi kombi lub MPV (Van).
Powiedzmy że mam do dyspozycji 10.000 euro interesuje mnie samochód z silnikiem benzynowym do pojemności 2 litrów. W tenże samochód będzie włożona instalacja gazowa co też jest istotne przy poszukiwaniu samochodu gdyż odpadają silniki FSI(dobra można tam włożyć instalacje ale po co i kiedy ona się zwróci) i niestety Subaru też odpada. Jeśli ktoś się interesował gazem w Subaru ten wie, że jeden warsztat na całą Polskę umie to porządnie zrobić.

Po głowie chodzi mi Opel Zafira 1.8 ten 140 konny, Mazda 5 też nie wydaje się głupim pomysłem. Toyota Corolla Kombi nudna do bólu ale czy nie za mała? Doradźcie coś, jakie macie doświadczenia? W sumie jak ktoś maciekwaego diesla też niech pisze.
 
 
Winter 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 453
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Śro Sie 10, 2011 9:05 pm   

Może Volvo V50 lub V70?
 
 
Estamos 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 6 razy
Wiek: 38
Dołączył: 07 Kwi 2010
Posty: 426
Skąd: provincie Utrecht...
Wysłany: Śro Sie 10, 2011 9:30 pm   

Też patrzyłem. Bardzo interesował mnie silnik 2.4T. Tylko, że jak sobie policzyłem wszystko to mi wyszło że za duży silnik. Do 2.0 jest tam nie wiem około 3,5% akcyzy a powyżej 2.0 heh prawie 20%. Jak łatwo policzyć samej akcyzy wyszło by mi jakieś 1800 euro...

W Polsce Volvo jeżdżą ludzie bardziej zamożni tutaj to dość pospolite auto. Jest wewnątrz ładniej wykonane niż Ford jednak nie niesie z sobą dużo wiećej niż Ford. Może wybrzydzam, ale tak chciałbym wiedzieć jakie macie zdanie:).
 
 
marta75 
Gaduła
marta75

Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 26 Cze 2010
Posty: 159
Skąd: krakow-veenendaal
Wysłany: Śro Sie 10, 2011 9:44 pm   

A co powiesz na passata tdi 2.0 ,zmiescisz sie w cenie rocznik 2006/7
 
 
Mucha_75 
Gaduła nad gadułami :-)
Mucha

Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 624
Skąd: Schiedam, GA
Wysłany: Śro Sie 10, 2011 10:05 pm   

Passata 2.0 TDI z tego rocznika nie polecam. Wystarczy poczytac opinie w necie o aucie z tym silnikiem. W lutym zmieniałem auto, byłem już w sumie zdecydowany na tego własnie Passata, poczytałem opinie w necie, porozmawiałem z paroma mechanikami, i zrezygnowałem. Zresztą wymowne jest, że sami niemcy mówią o tym modelu "szajswagen". U mnie padło na Audi B6, z silnikiem 1.9, przy tych kilometrach co robię, opłaty i tak wychodzą mi lepiej niż za benzynę.
 
 
Winter 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 453
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Śro Sie 10, 2011 10:57 pm   

Estamos napisał/a:
Też patrzyłem. Bardzo interesował mnie silnik 2.4T. Tylko, że jak sobie policzyłem wszystko to mi wyszło że za duży silnik. Do 2.0 jest tam nie wiem około 3,5% akcyzy a powyżej 2.0 heh prawie 20%. Jak łatwo policzyć samej akcyzy wyszło by mi jakieś 1800 euro...

W Polsce Volvo jeżdżą ludzie bardziej zamożni tutaj to dość pospolite auto. Jest wewnątrz ładniej wykonane niż Ford jednak nie niesie z sobą dużo wiećej niż Ford. Może wybrzydzam, ale tak chciałbym wiedzieć jakie macie zdanie:).
Wiesz, dla mnie marka to BMW, Audi i Volvo, produkty samochodopodobne to francuskie autka, a Fordy i Ople omijaj z daleka, toż to syf. Poszukaj może czegoś z VW, Skody lub ew. Seata.

Volvo jest popularne w Niderlandach, bo tutaj je produkują (w Belgii dokładnie).
 
 
radek8333 
Poczatkujacy

Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 28 Cze 2010
Posty: 29
Wysłany: Czw Sie 11, 2011 1:45 am   

Jaki byś samochód nie wybrał to i tak będzie miał opinie zarówno negatywne jak i pozytywne..
Ile jest marek i modeli tyle jest opinii a może i więcej
O każdy trzeba samochód dbać..czy to Francuz czy Niemiec.
Kup to co Ci się najbardziej podoba i będzie najbardziej dla ciebie praktyczne,ważne aby kupić w miarę pewne auto.
Osobiście od początku swojej przygody z motoryzacją jeżdżę tylko Oplami,nie mogę złego zdania powiedzieć,ale tak jak już wspomniałem ile użytkowników tyle opinii,a każdy chwali to co ma!
Powodzenia w zakupie! :039:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group