NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kara za brak ubezpieczenia - szukam porady
Autor Wiadomość
Adziocha 
Poczatkujacy


Dołączyła: 08 Sty 2008
Posty: 16
Skąd: Harderwijk/Hierden
Wysłany: Śro Wrz 03, 2008 10:57 am   

A co z ubezpieczeniem jakie oferuje biuro pośrednictwa? Pracujemy obydwoje z mężem przez biuro, co tydzień odciągaja nam składki na ubezpieczenie...czy mimo wszystko musze mieć jeszcze wykupione odrębne ubezpieczenie w którejś z firm?
 
 
wienio_81 
Poczatkujacy

Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 2
Wysłany: Pią Wrz 05, 2008 1:37 pm   

mam pytanie spodziewam sie kary za nieubezpieczenie za okres 15m-cy,chcialbym sie dowiedziec czy ktos z was zna moze adres na który mogłbym wysłac pismo i dowiedziec sie jak wysokiej kary moge sie spodziewac?dzieki
 
 
Magda W 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 3 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 09 Lut 2007
Posty: 553
Skąd: Zoetermeer / Gdynia
Wysłany: Pią Wrz 05, 2008 1:39 pm   

sami sie do ciebie odezwa a kara to przy dobrych wiatrach 15 m-cy razy ok 100-120 euro daje nam ok 1500-2000 tys
_________________
Życie jest za krótkie żeby pić marne wino
Życie jest za krótkie by miłości dać zginąć
Życie jest za krótkie żeby się nie spieszyć
Życie jest za krótkie by się nim nie cieszyć
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Wrz 07, 2008 4:55 pm   

wienio_81, chyba nie czytales dokladnie topicka pierwszy post --> jest niemal gotowa odpowiedza na Twoje pytanie
Cytat:
Otrzymałem z firmy ubezpieczeniowej "prezent" w postaci wezwania do zapłaty ubezpieczenia zdrowotnego za lata 2006-2007 (łacznie 15 miesięcy) w wysokości ok.2000 euro.
 
 
agata 
PRZYJACIEL FORUM


Pomogła: 33 razy
Dołączyła: 08 Paź 2006
Posty: 905
Skąd: kraj tulipanow
Wysłany: Nie Wrz 07, 2008 5:19 pm   

tyle sie juz mowilo o koniecznosci ubezpieczenia sie w Nl. przepisl wszedl w zycie 1 stycznie 2006 roku teraz minela polowa 2008 roku i czasem dziwie sie ze jeszcze sa osoby, ktore dziwia sie ,ze musza cos placic- ja osobiscie wszystkich swoich znajomych uprzedzam o konsekwencjach nieplacenia - o koniecznosci ubezpieczenia sie ale nisstety wielu z nich nic sobie nie robi z tego- a pozniej przychodzi rozczarowanie i ogromne kwoty do zaplaty. Rozumiem osoby swiezo ptrzybyle to Holandii- ale wielu jest starych bywalcow i dziwia sie ze musza cos placic a jesli juz dostaja wezwania do zaplaty dziwia sie jeszcze bardziej i klna na caly swiat. Tyle bylo juz tematow zwiazanych z tym ubezpieczeniem , tyle watkow, i nic.
Przepis tp przepis taki tu maja- mieszkajac tutaj musimy sie dostosowac do panujacych zasad i przepisow czy nam sie to podoba czy nie. Mnie tez nie usmiecha sie ciagle placenie tym bardziej ze od lipca doszla mi stowka wiecej bo syn skonczyl 18 lat- nadal sie uczy a placic musi i zdaje sobie z tego sprawe- bo tak tu jest a ze zdecydowalam sie na zamieszkanie w tym kraju staram sie dostosowywac do niego- smieszne byloby gdyby to kraj mial dostosowac sie do mnie.
_________________
Bo w miłości silni
mamy siebie nawzajem!
 
 
RobKAM 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2007
Posty: 666
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Nie Wrz 07, 2008 8:28 pm   

agata napisał/a:
a ze zdecydowalam sie na zamieszkanie w tym kraju staram sie dostosowywac do niego- smieszne byloby gdyby to kraj mial dostosowac sie do mnie

Swiete slowa,tyczace sie nie tylko ubezpieczenia,wezmy je sobie do serca a bedzie nam sie zylo lepiej,Pozdrawiam.
_________________
nie jestem idealna,ale idealnie sobie z tym radze...
 
 
wienio_81 
Poczatkujacy

Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 2
Wysłany: Sob Lut 21, 2009 8:20 pm   

Dostałem kare do zapłaty za brak ubezpieczenia zdrowotnego,napiałem odwołanie i czekam juz 6 tygodni na jakąkowiek odpowiedz ,ale cisza.Czy ktoś może wie jak długo trzeba czakac?Może mi podarowali....? :038:
 
 
RobKAM 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2007
Posty: 666
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Sob Lut 21, 2009 8:35 pm   

wienio_81 napisał/a:
Dostałem kare do zapłaty za brak ubezpieczenia zdrowotnego,napiałem odwołanie i czekam juz 6 tygodni na jakąkowiek odpowiedz ,ale cisza.Czy ktoś może wie jak długo trzeba czakac?Może mi podarowali....?

Raczej nie.Zreszta chyba jest tak,ze trzeba zaplacic nawet jak sie odwolujesz.Potem najwyzej moga zwrocic,ale zaplacic trzeba.
_________________
nie jestem idealna,ale idealnie sobie z tym radze...
 
 
Mathnl 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 906
Wysłany: Sob Lut 21, 2009 9:27 pm   

Na razie nie płać.Czekaj.Znam osobiście taki przypadek że "klientowi" karę umorzono.trwało to o ile dobrze pamiętam kilka miesięcy.Sprawa będzie się toczyć przed CVZ bodajże.Będziesz dostawać formularze do wypełnienia.Musisz jednak właściwie motywować prośbę o umorzenie i chyba mieć trochę szczęścia.Powodzenia.P.S. Jak już zapłacisz to poszły konie po betonie.Raczej Ci nie zwrócą bo znaczy to że masz na to pieniądze.
Ostatnio zmieniony przez Mathnl Sob Lut 21, 2009 9:30 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
magda81 
Poczatkujacy

Dołączyła: 29 Wrz 2008
Posty: 15
Skąd: den bosch
Wysłany: Sob Lut 21, 2009 9:31 pm   ...

a tak z ciekawości spytam, bo piszecie, że jeśli nie płaciło się ubezpieczenia od dnia meldunku to trzeba zapłacić wstecz. OK, ale niektórzy płacą tylko "czyste" składki, a innym naliczają karę 30%.Wie ktoś po jakim okresie niepłacenia ubezpieczenia naliczaja te 30%????
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Sob Lut 21, 2009 9:36 pm   

Zasadniczo powinni doliczyc te 30% bo tak mowia pzrepisy
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
magda81 
Poczatkujacy

Dołączyła: 29 Wrz 2008
Posty: 15
Skąd: den bosch
Wysłany: Sob Lut 21, 2009 9:38 pm   ...

ok, zasadniczo powinni, ale jak życie pokazuje, a i forumowicze piszą jedni dostają karę, a inni nie, więc??? :) państwo przypadku i absurdu? :)
 
 
gabriela24 
Poczatkujacy

Wiek: 41
Dołączyła: 27 Paź 2007
Posty: 22
Skąd: Rotterdam :)
Wysłany: Sob Lut 21, 2009 9:40 pm   Re: ...

magda81 napisał/a:
a tak z ciekawości spytam, bo piszecie, że jeśli nie płaciło się ubezpieczenia od dnia meldunku to trzeba zapłacić wstecz. OK, ale niektórzy płacą tylko "czyste" składki, a innym naliczają karę 30%.Wie ktoś po jakim okresie niepłacenia ubezpieczenia naliczaja te 30%????
Witam nam naliczyli kare po 6 miesiacach nieplacenia ubezpieczenia pomimo tego ze mieliśmy ubezpieczenie w PL pisanie odwołania nic nie dało i musielismy zaplacic zaległości i około 30% kary

[ Dodano: Sob Lut 21, 2009 10:44 pm ]
magda81 napisał/a:
ok, zasadniczo powinni, ale jak życie pokazuje, a i forumowicze piszą jedni dostają karę, a inni nie, więc??? :) państwo przypadku i absurdu? :)
Tak to prawda jedni dostaja kare tak jak ja :( a inni placą tylko zaległośći nie wiem może to zależy od firmy w której sie ubezpiecza :(
_________________
Gabi
 
 
Lila
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 20 Paź 2007
Posty: 61
Wysłany: Nie Lut 22, 2009 10:29 am   

Witam,
nam naliczyli ponad 1800 euro kary ( zaległe ubezpieczenie + 30% ). Niestety musieliśmy to zapłacić najpierw a później dopiero się odwoływać. Po pół roku kiedy już straciliśmy nadzieje dostaliśmy odpowiedź - POZYTYWNĄ. Na drugi dzień pieniążki znów były na naszym koncie. Co do kary +30% to .... w ciągu 3 miesięcy od zameldowania należy się ubezpieczyć ale oczywiście naliczają ci należność od dnia meldunku. Natomiast jeśli zrobisz to później to naliczają od dnia meldunku +30%. Dlatego tak czy inaczej trzeba zapłacić.
 
 
Mathnl 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 906
Wysłany: Nie Lut 22, 2009 11:53 am   

Lila napisał/a:
Dlatego tak czy inaczej trzeba zapłacić.
Nie trzeba.Opisany wyżej przypadek znam od podszewki.Myślałem tylko że jak zapłacisz to kasa już przepadnie ale jak widać myliłem się.W każdym razie mojemu znajomemu zaległe ubezpieczenie plus karę umorzono.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group