NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kara za brak ubezpieczenia - szukam porady
Autor Wiadomość
gabriela24 
Poczatkujacy

Wiek: 41
Dołączyła: 27 Paź 2007
Posty: 22
Skąd: Rotterdam :)
Wysłany: Nie Lut 22, 2009 1:01 pm   

Lila napisał/a:
Witam,
nam naliczyli ponad 1800 euro kary ( zaległe ubezpieczenie + 30% ). Niestety musieliśmy to zapłacić najpierw a później dopiero się odwoływać. Po pół roku kiedy już straciliśmy nadzieje dostaliśmy odpowiedź - POZYTYWNĄ. Na drugi dzień pieniążki znów były na naszym koncie. Co do kary +30% to .... w ciągu 3 miesięcy od zameldowania należy się ubezpieczyć ale oczywiście naliczają ci należność od dnia meldunku. Natomiast jeśli zrobisz to później to naliczają od dnia meldunku +30%. Dlatego tak czy inaczej trzeba zapłacić.
troche się pogubiłam bo my najpierw napisaliśmy prośbe o umorzenie zaległasci wraz z kara i dostalismy odmowe i nakaz zapłaty zaległości i kary To teraz jak juz zapłaciłam wszystko to czy znów moge pisać prośby o umorzenie??
_________________
Gabi
 
 
HALEXA 
Poczatkujacy
halexa

Wiek: 38
Dołączyła: 14 Lut 2009
Posty: 5
Wysłany: Nie Lut 22, 2009 6:14 pm   brak ubezpieczenia

witam.kazdy kto pracuje w holandi musi miec ubezpieczenie holenderskie to informacja z ambasady polskiej...moj chlopak tez dostal kare 1200e i poprosil o rozlozenie na raty ale zaplacic musial, co prawda teraz odpowiedzialny jest pracodawca za zalatwienie wszystkich formalnosci ale dopiero od lata zwszlego roku.nie wazne ze sie nie wiedzialo albo ze ktos zle poinformowal moj chlopak mial ubezpieczenie na 25000e wykupione w pzu w mys tutejszego (bylego)prawa cala odpowiedzialnosc spada na osobe ktora sie nie ubezpieczyla.pozdrawiam
 
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Nie Lut 22, 2009 6:18 pm   

Pierwsze slysze, ze pracodawca zobligowany jest do formalnosci zwiazanych z ubezpieczeniem.

Mnie sie to wydaje bezsensem - dlaczego? Ubezpieczenie musi miec kazdy (powyzej 18. roku zycia) kto mieszka lub pracuje w NL a jak ktos nei pracuje to ubezpieczenia nie ma...
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
HALEXA 
Poczatkujacy
halexa

Wiek: 38
Dołączyła: 14 Lut 2009
Posty: 5
Wysłany: Nie Lut 22, 2009 6:27 pm   

KAZDY KTO LEGALNIE PRZEBYWA W HOLANDI mozesz wybrac z kilku firm ubezpieczeniowych jesli wybierzesz ta z ktora ma umowe twoj szef to on jest zobowiazany do zalatwienia wszystkiego...takIE prawo obowiazuje od polowy zeszlego roku rowniez to ze musisz byc zameldowany by otrzymac sofi nr gdyz zbyt wiele jest przypadkow(co do ubezpieczenia) 'JA NIE WIEDZIALAM' dokladnie mozna sie dowiedziec wszystkiego w ambasadzie bez zadnych prawdopodobienst.polecam kazdemu kto nie jest pewny
 
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Nie Lut 22, 2009 6:41 pm   

HALEXA napisał/a:
KAZDY KTO LEGALNIE PRZEBYWA W HOLANDI mozesz wybrac z kilku firm ubezpieczeniowych jesli wybierzesz ta z ktora ma umowe twoj szef to on jest zobowiazany do zalatwienia wszystkiego...takIE prawo obowiazuje od polowy zeszlego roku rowniez to ze musisz byc zameldowany by otrzymac sofi nr gdyz zbyt wiele jest przypadkow(co do ubezpieczenia) 'JA NIE WIEDZIALAM' dokladnie mozna sie dowiedziec wszystkiego w ambasadzie bez zadnych prawdopodobienst.polecam kazdemu kto nie jest pewny
Jeśli tak informuje nasza ambasada to mówi jakieś bzdury.Pracodawca nie ma nic wspólnego z załatwianiem ubezpieczenia.Nie ma takiego obowiązku.Oczywiście może pomóc,doradzić,załatwić itp ale to jego dobra wola.W Holandii jest nie kilka ubezpieczalni ale około czterdziestu.I płaci każdy dorosły obywatel (mieszkaniec) bez względu na to czy pracuje,czy nie.Co do BSN (sofi) to nie ma żadnego obowiązku meldunkowego,bo do pracy i płacenia podatku nie ma obowiązku sie meldować.Jak ktoś chce pracować i płacić podatki to w interesie państwa jest załatwienie mu BSN,bo tylko na jego podstawie państwo może kasować podatek.Nieraz zdarza się i zdarzało wcześniej że urzędasy robią problemy z BSN,ale nie jest to prawem ani regułą.
 
 
Witch01 
Mega gaduła
Witch


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 1196
Wysłany: Nie Lut 22, 2009 6:44 pm   Re: brak ubezpieczenia

HALEXA napisał/a:
co prawda teraz odpowiedzialny jest pracodawca za zalatwienie wszystkich formalnosci ale dopiero od lata zwszlego roku.


Nadal pracownik jest odpowiedzialny za ubezpieczenie a nie pracodawca:
Cytat:
Jest to podstawowe zagadnienie, które dotyczy wszystkich zatrudnionych na terenie Holandii.. Każda osoba pracująca lub przebywająca w Holandii ma obowiązek posiadanie podstawowego ubezpieczenia zdrowotnego. Wykupienie polisy jest obowiązkiem PRACOWNIKA, a nie pracodawcy. Pracodawca może jednak zaproponować swoim pracownikom ubezpieczenie grupowe (kolektywne) w takim przypadku składka potrącana jest każdorazowo z pensji pracownika. Przy zawieraniu umowy o ubezpieczenie zbiorowe należy pamiętać, że pracodawca zobowiązany jest do przedstawienia pracownikowi polisy ubezpieczeniowej oraz do dostarczenia mu karty ubezpieczonego. Natomiast jeżeli chodzi o indywidualne ubezpieczenie zdrowotne mamy prawo do samodzielnego wyboru ubezpieczyciela. Koszt składki uzależniony jest od indywidualnej umowy oraz od zakresu ubezpieczenia. przeciętnie może on wynosić od 100-1500 euro miesięcznie.


Zrodlo: tutaj
 
 
HALEXA 
Poczatkujacy
halexa

Wiek: 38
Dołączyła: 14 Lut 2009
Posty: 5
Wysłany: Nie Lut 22, 2009 6:54 pm   

radze sprawdzic przepisy ja wiem to chocby z przed dwoch dni do firmy w ktorej pracuje przyjechaly dwie osoby i w urzedzie gdzie otrzymuje sie sofi nr wyszlo to wszytko ps moze male sprostowanie dla wszystkich ktorzy podejmuja prace na minimum rok czasu(kontrakt roczny)

[ Dodano: Nie Lut 22, 2009 6:57 pm ]
ps nie mam zamiaru się wykłucac ani nikogo przekonywac pisze tylko to co ja się dowiedziałam :039:
 
 
 
MiniSmurfin 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 40 razy
Dołączyła: 19 Kwi 2008
Posty: 733
Skąd: Alphen a/d Rijn
Wysłany: Nie Lut 22, 2009 8:00 pm   

HALEXA napisał/a:
jesli wybierzesz ta z ktora ma umowe twoj szef to on jest zobowiazany do zalatwienia wszystkiego...


Jesli wybierzesz tak jak ja ubezpieczenie tzw kolektywne to tak czy inaczej sam/ma zalatwiasz sobie polise. Wybierasz pakiet i zaznaczasz, ze jest to ubezpieczenie przez pracodawce.Sama za to place i to mam tylko z tego, ze mam mala znizke.
 
 
 
bolekilolek 
Poczatkujacy

Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 2
Wysłany: Nie Lut 22, 2009 11:36 pm   

Nie trzeba miec ubezpieczenia zdrowotnego w Hol. Nie placi sie tez za czas gdy sie nie bylo ubezpieczonym w Hol. Alez bzdury tu czytam.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Lut 23, 2009 4:13 pm   

bolekilolek, to swiec nas jak to jest mozliwe i jak to trzeba zrobic?
 
 
jolcia88 
Gaduła

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 17 Gru 2008
Posty: 190
Wysłany: Pon Lut 23, 2009 5:40 pm   

Bolek wie najlepiej.

:043:
 
 
HALEXA 
Poczatkujacy
halexa

Wiek: 38
Dołączyła: 14 Lut 2009
Posty: 5
Wysłany: Pon Lut 23, 2009 6:06 pm   

bolek ze swoim bratem lolkiem sa przeciez dziecmi a rodzice im nie powiedzieli bo i tak by nie zrozumieli spraw dorosłych :043:

[ Dodano: Pon Lut 23, 2009 6:11 pm ]
MiniSmurfin, nie wiem jak w twoim przypadku ale mi zalatwilo wszystko szefostwo choc szczerze mowiac poprzedni szef byl prawdziwym h...m musialam tylko zdecycydowac jaka firma jesli ta sama co ma moj zaklad zalatwili wszystko za mnie, pomijajac fakt ze gdy po roku czasu chcialam pakiet na dentyste to uslyszalam TO MUSI PANI SOBIE SAMA ZALATWIC... pozdrawiam

[ Dodano: Pon Lut 23, 2009 6:17 pm ]
MiniSmurfin, ps; i nie płace sama mam potracane przy wypłacie
 
 
 
iza30_1979
Nieśmiały użytkownik

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 73
Skąd: s-gravenhage
Wysłany: Pon Lut 23, 2009 7:19 pm   

MiniSmurfin, ps; i nie płace sama mam potracane przy wypłacie

ale z twoich zarobionych pieniazkow...
 
 
 
jolcia88 
Gaduła

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 17 Gru 2008
Posty: 190
Wysłany: Pon Lut 23, 2009 7:46 pm   

:038:
 
 
schiva123 
Poczatkujacy

Dołączyła: 21 Sty 2009
Posty: 30
Wysłany: Śro Maj 13, 2009 4:48 pm   

Witam,ja bylam ubezpieczona za posrednictwem pracodawcy,pracowalam przez uitzendbureau hlenderskie 1,5 roku,dostalam umowe i karte ubezpieczeniowa do domu,i co tydzien odciagali mi skladke na ubezpieczenie.Od stycznia juz w tym biurze nie pracuje,i automatycznie przestali mi zciagac skladke,ale dalej jestem zameldowana,a drugi raz sie juz nie ubezpieczylam,czy maja prawo pod koniec roku zadac zwrotu za czas nieubezpieczony??????skoro teraz wogole nie jestem ubezpieczona,i nie mam zamiaru sie tutaj juz ubezpieczac??? :083:
_________________
schiva123.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group