NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Pią Mar 15, 2013 12:51 pm
Najlepszy transport
Autor Wiadomość
wju
Poczatkujacy

Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 3
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią Maj 25, 2007 2:46 am   

Apropo latania to nic że trzeba zapłacić tyle, to nic że czasem trzeba dojechać do swojej mieściny ale że lot trwa 2 godziny a podróż po Polsce 5 to już jest szok.Niestety miałam tą niechlubną przyjemność podróżowania co prawda z Grecji na Poznań w 2 godziny, a z Poznania do Szczecina 5 godzin. tyle że pociągiem.Kocham Polskę ale czasem przeginają.Dlatego nie mam wyboru i własnym autkiem zasówam do domku z Holandii.
 
 
mruwa_
Nieśmiały użytkownik


Dołączył: 29 Mar 2007
Posty: 58
Skąd: Gliwice / Rotterdam
Wysłany: Pią Maj 25, 2007 10:20 am   

wju napisał/a:
Apropo latania to nic że trzeba zapłacić tyle, to nic że czasem trzeba dojechać do swojej mieściny ale że lot trwa 2 godziny a podróż po Polsce 5 to już jest szok.Niestety miałam tą niechlubną przyjemność podróżowania co prawda z Grecji na Poznań w 2 godziny, a z Poznania do Szczecina 5 godzin. tyle że pociągiem.Kocham Polskę ale czasem przeginają.Dlatego nie mam wyboru i własnym autkiem zasówam do domku z Holandii.


tak czy siak wole leciec 2 godziny i pozniej jechac 5 niz wlec sie busem 24 badz 27 godzin! bo ja na slasku mieszkam. moja kolezanka busem jedzie 10 - 13 godzin do slupska a ja do gliwic jade 21 jak w pysk szczelil! jeszcze jak na granicy jest korek to niestety ale czas podrozy sie przedluza!
no niestety w polsce komunikacja miedzymiastowa nie jest taka swietna jak tutaj :?
_________________
!! Children always understand. They have open minds. They have built-in bullshit detector !! :D
 
 
 
marta81 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 12 Lut 2007
Posty: 67
Skąd: Delft
Wysłany: Nie Lip 08, 2007 11:15 am   

z firm przewozowych polecam eurotrans. Ceny sa dosc wysokie(troche nizsze od eurolines), ale jada stosunkowo szybko(jezdzilam na trasie katowice - haga), kierowycy sa uprzejmi i podroz uplywa w milej atmosferze.
z racji tego, ze z katowice lata teraz wizzair, z krakowa skyeurope, od jakiegos czasu nie korystam z autokarow w ogole- chyba, ze w naglej sytuacji, np. chce jechac za 2 dni, badz- jak teraz- zalezy mi na przewiezieniu duzego bagazu- a wiadomo jak to jest z doplatami na lotnisku.
Wilee late temu pojechalam autokarem firmy Daniel(nie wiem czy jeszzce istnieje)i musze przyznac, ze o ile podroz do Holandii byla ok, to podroz do katowic...nie odbyla sie w ogole. Byl to bilet typu "open", kazano mi zadzwonic do Belgii w celu rezerwacji- co tez zrobilam, natomiast czekajac na dworcu przez kilka godzin, autokaru nie doczekalam sie w ogole. Czekalam wtedy na Amstelstation z dwoma torbami od 21 do 1 w nocy, nie wiem, czy ktokolwiek z Was byl na tej stacji o tej porze w pojedynke- nie polecam w ogole. Po reklamacji , zwrocono mi co prawda pieniadze, ale uraz pozostal.
Jechalam tez parokrotnie eurolines i musze przyznac, ze ceny dosc wysokie(mimo znizek), autobus jechal dlugo i, jak juz wspomniano wczesniej, obsluga byla fatalna. Zdarzylo mi sie trafic nawet na kierowce, obrazajacego pasazerow w dosc niewybredny sposob- wiem, ze zlozono na niego skargi, mam nadzieje, ze to sie poprawilo.
Do tego, tak jak w innych autokarach, o ktorych wspominaliscie, akceptuje sie, tzn"nie widzi sie" pasazerow pijacych alkohol. Raz siedzialam obok goscia, ktory wyciagnal sobie prawie peto kielbasy i popijal wodeczka z kolegami;) Przesiadlam sie rzecz jasna.
Przylaczam sie do poprzednikow- polecam loty i wlasny samochod:)
 
 
 
MAARIT 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 9 razy
Wiek: 55
Dołączyła: 13 Cze 2007
Posty: 479
Wysłany: Nie Lip 08, 2007 11:47 am   

ja polecam Wizz Air ,ktory leci z Dortmundu do Gdanska Krakowa Warszawy Poznania i Katowic .Im wczesniej zamowi sie bilet ,tym jest tanszy ,mniej wiecej kosztuje 50 euro od osoby w ta i z powrotem.Samolot leci 70 minut i trzeba do Dortmundu dojechac,[z Arnhem1.5 godz. tak samo co do Amsterdamu]My wyjezdzamy z donu o5.30 rano i juz o 9.00 jestesmy w Gdansku naprawde polecam www. wizzair.com :lol: :lol: :lol:
 
 
 
mruwa_
Nieśmiały użytkownik


Dołączył: 29 Mar 2007
Posty: 58
Skąd: Gliwice / Rotterdam
Wysłany: Nie Lip 08, 2007 1:03 pm   

woron napisał/a:
ja polecam Wizz Air ,ktory leci z Dortmundu do Gdanska Krakowa Warszawy Poznania i Katowic .Im wczesniej zamowi sie bilet ,tym jest tanszy ,mniej wiecej kosztuje 50 euro od osoby w ta i z powrotem.Samolot leci 70 minut i trzeba do Dortmundu dojechac,[z Arnhem1.5 godz. tak samo co do Amsterdamu]My wyjezdzamy z donu o5.30 rano i juz o 9.00 jestesmy w Gdansku naprawde polecam www. wizzair.com :lol: :lol: :lol:


to prawda! Wizz jest dobry! ja teraz wlasnie do Polski lecialem Wizz-em i bookowalem bilet dzien przed wylotem! kosztowal mnie z Eindhoven do Katowic, retour bilet 124 euro! to tez nie drogo w stosunku do SkyEurope ktory tylko w jedna strone kosztowal 179 euro i to bez podatkow! teraz jak Wizz lata z Eindhoven to bede nim latal! jestem w sumie w 4 - 5 godzin w domu! a nie tak jak autobusem w jedyne 24! moze i drozej, ale warto! :D
Pozdrawiam
_________________
!! Children always understand. They have open minds. They have built-in bullshit detector !! :D
 
 
 
marta81 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 12 Lut 2007
Posty: 67
Skąd: Delft
Wysłany: Nie Lip 08, 2007 1:31 pm   

tez kupilam bilet na wizzair na wrzesien i w dwie strony kosztowal 45 euro...mam nadzieje, ze wizzair nie zmieni swojej polityki, jak zrobil to skyeurope- na samym poczatku bilety byly tanie, az to obecnych cen, gdzie jak juz zostalo zauwazone, bilet w dwie strony to 180 euro.
samolot to super sprawa, tylko, ze to 20 kg bagazu czasem nie wystarcza- chcialam wysalc to autobusem, ale w biurze mowili mi, ze kierowca moze sie na to zdecydowac, ale nie musi. wiec za tydzien jade autobusem:)
 
 
 
bulldozerh
Poczatkujacy

Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 32
Skąd: DEN HAAG
Wysłany: Nie Lip 08, 2007 5:10 pm   

Sorki za mały offtopic ale nie chcę zakładać nowego tematu.

Czy przejazd przez autostrady w Niemczech i Holandii jest płatny???? Jeśli tak to które drogi i jaka opłata.
 
 
AnnaW 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 22 Paź 2006
Posty: 551
Skąd: Delft
Wysłany: Nie Lip 08, 2007 5:24 pm   

W tych krajach nie ma platnych autostrad!
 
 
bulldozerh
Poczatkujacy

Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 32
Skąd: DEN HAAG
Wysłany: Nie Lip 08, 2007 5:28 pm   

OK. Dzięki za odpowiedź. Czyli to tylko w Polsce nie dość że dziura na dziurze to jeszcze trzeba za to płacić.
 
 
AnnaW 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 22 Paź 2006
Posty: 551
Skąd: Delft
Wysłany: Nie Lip 08, 2007 5:34 pm   

Glownie sie placi w biednych krajach gdzie dopiero autostrady sa budowane i caly czas unowoczesnaine, z tego co widze, chociaz sa wyjatki bo w Austrii na przyklad sie placi, wiec chyba nie ma reguly gdzie sie placi i za co.
 
 
meg 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 02 Lut 2007
Posty: 95
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Nie Lip 08, 2007 5:52 pm   

AnnaW napisał/a:
Glownie sie placi w biednych krajach gdzie dopiero autostrady sa budowane i caly czas unowoczesnaine, z tego co widze, chociaz sa wyjatki bo w Austrii na przyklad sie placi, wiec chyba nie ma reguly gdzie sie placi i za co.


AnnaW, nie sadze, zeby ta regula byla prawdziwa, chyba, ze Francje, Wlochy i Szwajcarie tez uznasz za biedne kraje... Mysle, ze tu nie ma reguly. Ustalaja to dane panstwa.
 
 
atre
Poczatkujacy

Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 2
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Nie Lip 08, 2007 5:58 pm   

Tez tak mysle naprzyklad w Norwegii rowniez placi sie za drogi ale widac na co te pieniadze ida, w drogach nie znajdziesz zadnej dziury a i kultura jazdy jest o wiele inna niz w Polsce.
 
 
 
mruwa_
Nieśmiały użytkownik


Dołączył: 29 Mar 2007
Posty: 58
Skąd: Gliwice / Rotterdam
Wysłany: Nie Lip 08, 2007 8:52 pm   

marta81 napisał/a:
tylko, ze to 20 kg bagazu czasem nie wystarcza- chcialam wysalc to autobusem, ale w biurze mowili mi, ze kierowca moze sie na to zdecydowac, ale nie musi. wiec za tydzien jade autobusem:)


mi kierowcy z Sindbada zawsze brali! oczywiscie za oplata 50 zlotych! ale wole wydac 50 zl i wiem ze dojedzie bo widze jak on to do swojego luku wsadza niz zaplacic na lotnisku 5 euro za kazy kilogram :D

a co do unowoczesniania autostrad! no to z polska sie nie zgodze! bo one sie nie unowoczesniaja tylko sie co chwile psuja :D haha i sa remontowane
_________________
!! Children always understand. They have open minds. They have built-in bullshit detector !! :D
 
 
 
AnnaW 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 22 Paź 2006
Posty: 551
Skąd: Delft
Wysłany: Nie Lip 08, 2007 9:28 pm   

Moze i tak, na temat autostrad w Polsce to sie mozna duzo wypowiadac. Tu jest link gdzie sie placi za autostrady i w jakiej formie:

http://www.pzmtravel.com....?id_strony=1346
 
 
dannythedog 
Gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 115
Skąd: tam
Wysłany: Sob Maj 23, 2009 1:17 pm   

Chyba troche trzeba odswiezyc ten watek. W kazdym razie mam maly problem. Chce dokladnie za miesiac pojechac do Polski - ja, dziewczyna i nasza piesa (niewielka suczka, 7 kg). Zastanawiamy sie nad transportem i albo pociag albo jakis bus. No wlasnie z tym drugim, moze moglby cos polecic bo ... generalnie to znalazlem kilka ofert firm reklamujacych sie tutaj i tylko jedna odpowiedziala na maila. Pozostale nadal sie oglaszaja ale cos nawet nie odpisuja, wiec juz mam troche wyczulenie na nie. Swiadczy to oczywiscie juz o poziomie swiadczonych uslug. W kazdym razie, ma ktos moze jakies sprawdzone namiary, ciekawe pomysly, oferty - jestem otwarty na propozycje.
_________________
brak
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group