NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Powitanie
Autor Wiadomość
D.Ulcia

Dołączył: 12 Maj 2007
Posty: 0
Skąd: Włocławek,Polska
Wysłany: Nie Maj 13, 2007 3:16 pm   Powitanie

Witam wszystkich. :P .jestem nowa na tym forum,nie mam niestety swojego zdjęcia.Mam na imię Ula,mam 48 lat,mieszkam narazie w Polsce(Włocławek),z zawodu jestem pielegniarką.Chętnie nawiaze kontakt z kolezankami po fachu(i nie tylko)
 
 
 
marcin_zet 
Super gaduła

Dołączyła: 15 Sie 2006
Posty: 304
Wysłany: Nie Maj 13, 2007 3:18 pm   hej Ula

Witam Cie :wink:
 
 
renata
Poczatkujacy

Dołączył: 10 Paź 2006
Posty: 22
Skąd: den haag
Wysłany: Nie Maj 13, 2007 3:20 pm   

witamy serdecznie :)
_________________
"..chciałem zmienić świat, doszedłem jednak do wniosku, że mogę jedynie zmienić samego siebie.."
 
 
EwazHolandii 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 22 Lis 2006
Posty: 630
Wysłany: Nie Maj 13, 2007 6:25 pm   

witaj
 
 
comunication
Poczatkujacy


Dołączył: 03 Maj 2007
Posty: 14
Skąd: sopot
Wysłany: Nie Maj 13, 2007 6:37 pm   nowa

witam :D
_________________
"Pewnego przyjaciela poznasz w sytuacji niepewnej."
 
 
 
Tommy
Nieśmiały użytkownik


Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 67
Skąd: Gorinchem
Wysłany: Nie Maj 13, 2007 7:23 pm   

Ja rowniez witam na forum

Polowa mojej rodziny pochodzi z Włocławka sam tam sie wychowywałem do 2 roku zycia, a potem niezliczona ilość wakacji nad Wójtoskim.
Ehhhh
 
 
 
Agnieszka*
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Sty 2007
Posty: 40
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Pon Maj 14, 2007 1:54 pm   

Ula witaj:) Ja mam dyplom pielegniarski:) ale nie pracuje w tym zawodzie, wolalam zrobic inny dyplom:) Bedziesz szukala pracy tutaj?
 
 
D.Ulcia

Dołączył: 12 Maj 2007
Posty: 0
Skąd: Włocławek,Polska
Wysłany: Pon Maj 14, 2007 3:53 pm   Witam wszystkich którzy mnie witają

Tommy,witaj krajanie.Duzo mojej rodziny tez mieszka i w Kowalu i blisko Wójtowskiego.Nie śmiałabym sie jakbysmy byli spowinowaceni,to byłaby heca odnalesc rodzine poprzez internet.jednak świat jest mały. Agnieszka,narazie jeszcze mam prace w Polsce ale kusi mnie wyjazd za granicę.Bo z tymi zarobkami co mam to nawet na emeryture nie zarobie. Nie wiem czy w zawodzie,czy bedę robiła cos innego,z moja znajomoscia angielskiego niewiele mogę marzyc a rosyjski nie przyda mi sie na zachodzie.
 
 
 
wawka
Super gaduła

Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 202
Skąd: Haga
Wysłany: Pon Maj 14, 2007 4:51 pm   

D.Ulcia, witamy na forum.
Z tym rosyjskim to się mylisz. Wiele firm poszukuje ludzi ze znajomością rosyjskiego (no ale też angielski/niderlandzki musi być płynny). Może nie pielęgniarstwie, ale popyt na rosyjski na "Zachodzie" jest :) .
 
 
Koza
Poczatkujacy

Dołączył: 09 Mar 2007
Posty: 46
Wysłany: Pon Maj 14, 2007 5:06 pm   

Witaj D.Ulcia,

Jeśli po przyjeździe tutaj będziesz mogła się utrzymać (np. dzięki pracującemu mężowi), to zapisz się na kurs holenderskiego do ROC i w międzyczasie podciągnij swój angielski. Po pół roku do roku będziesz mogła swobodnie porozumieć się po holendersku. A często na koniec kursu będziesz w stanie zdać egzamin państwowy NT2 (na którym poziomie - zależy od Ciebie).
Wtedy będziesz miała wystarczające kwalifikacje, aby pracować np. jako tłumacz bądź asystent d/s kontaktów zagranicznych. Jeśli chcesz pracować w swoim zawodzie, musisz przejść odpowiednie kursy. Bez specjalnego przeszkolenia możesz pracować jako pomocnik dentysty.

Jeżeli chcesz od razu zacząć pracę w Holandii, zrób jakiś kurs językowy jeszcze w Polsce.

Tak czy inaczej - powodzenia!

Pozdrawiam.
_________________
Koza
www.BYKOM-STOP.avx.pl
 
 
D.Ulcia

Dołączył: 12 Maj 2007
Posty: 0
Skąd: Włocławek,Polska
Wysłany: Pon Maj 14, 2007 7:48 pm   

dzieki wszystkim za odpowiedzi.Są b.pomocne.Mój mąż jest glazurnikiem,pewnie nie byłoby problemu z praca dla niego. Chyba musze sie wziać za nauke.A język jest b.trudny?
 
 
 
D.Ulcia

Dołączył: 12 Maj 2007
Posty: 0
Skąd: Włocławek,Polska
Wysłany: Pon Maj 14, 2007 7:57 pm   

Zaskoczyliscie mnie mile,ze jednak rosyjski moze sie przydac.W sumie,to ja narazie myślałabym o krótkim wyjeździe,2-3 miesiace i jesli wszystko byłoby ok.to mozliwe,ze zdecydowałabym sie na dłuzej.czyli trzeba zacząć bawic sie w szlifierkę i podszlifowac angielski zeby chociaż było jak Kali mówic.
 
 
 
Agnieszka*
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Sty 2007
Posty: 40
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Pon Maj 14, 2007 8:08 pm   

Ja dalam ogloszenie na jednej ze stron internetowych, ze szukam pracy jako opiekunka osob starszych lub chorych... I zadzwonila do mnie pani, Polka, szukajaca chetnych pielegniarek do pracy w Holandii. Nauke jezyka zapewniaja nawet w kraju, tak mowila... Wiec moze cos jednak by sie znalazlo:)
 
 
D.Ulcia

Dołączył: 12 Maj 2007
Posty: 0
Skąd: Włocławek,Polska
Wysłany: Pon Maj 14, 2007 9:02 pm   

A ty jad długo mieszkasz juz w Holandii,sama czy z rodzina?Wogóle nie pracowałas w zawodzie?A tu mozna dać takie ogłoszenie(na któryms z tematów na tej stronce)czy lepiej gdzies indziej?Teraz,jak juz legalnie mozna pracować to moze nie bedzie problemu ze znalezieniem zajecia.4435973 to moje gg.
 
 
 
Agnieszka*
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Sty 2007
Posty: 40
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Pon Maj 14, 2007 9:05 pm   

Ja mieszkam jakies 5 lat. Rodzinke zalozylam tutaj - zreszta dlatego tu jestem :) serce nie sluga :) Nie pracowalam w zawodzie, tylko w czasie praktyk, czyli jakies poltora roku. Podam Ci na priv stronke gdzie ja sie oglaszalam:)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group