NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Powitanie
Autor Wiadomość
D.Ulcia

Dołączył: 12 Maj 2007
Posty: 0
Skąd: Włocławek,Polska
Wysłany: Pon Maj 14, 2007 9:14 pm   

dzieki.Acha,ten nr gg nalezał kiedys do mojej córki i są tam nie zmienione lata.Napiszesz na [email protected]
 
 
 
D.Ulcia

Dołączył: 12 Maj 2007
Posty: 0
Skąd: Włocławek,Polska
Wysłany: Pon Maj 14, 2007 9:21 pm   

Dzieki za wiadomosc.Odczytałam
 
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Wto Maj 15, 2007 12:44 am   

Koza napisał/a:
Witaj D.Ulcia,

Jeśli po przyjeździe tutaj będziesz mogła się utrzymać (np. dzięki pracującemu mężowi), to zapisz się na kurs holenderskiego do ROC i w międzyczasie podciągnij swój angielski. Po pół roku do roku będziesz mogła swobodnie porozumieć się po holendersku. A często na koniec kursu będziesz w stanie zdać egzamin państwowy NT2 (na którym poziomie - zależy od Ciebie).
Wtedy będziesz miała wystarczające kwalifikacje, aby pracować np. jako tłumacz bądź asystent d/s kontaktów zagranicznych. Jeśli chcesz pracować w swoim zawodzie, musisz przejść odpowiednie kursy. Bez specjalnego przeszkolenia możesz pracować jako pomocnik dentysty.

Jeżeli chcesz od razu zacząć pracę w Holandii, zrób jakiś kurs językowy jeszcze w Polsce.

Tak czy inaczej - powodzenia!

Pozdrawiam.
Koza nie przesadzasz? kto po roku pobytu tutaj wlada dobrze jezykiem holenderskim? :wink: moze sa takie super(byc moze sam nim jestes ) talenty, ale trzeba wziasc pod uwage, ze Ula ma 48 lat .... sama napisala!!!jesli nawet zrobi tu kursy,(to wszystko wiaze sie z czasem )to myslisz ze tak latwo kobieta w tym(jej) wieku dostanie tu prace ?no nie badzmy naiwni i az tak dobrej mysli (choc wypada byc ) ....a juz z tym pomocnikiem dentysty bez specjalnego przeszkolenia fiu fiu :shock: Witaj D Ulcia!!! na naszym forum :lol:
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Koza
Poczatkujacy

Dołączył: 09 Mar 2007
Posty: 46
Wysłany: Wto Maj 15, 2007 1:04 am   

Gochna H napisał/a:
Koza nie przesadzasz? kto po roku pobytu tutaj wlada dobrze jezykiem holenderskim? :wink:
Moja żona, dla przykładu. Po roku konwersacji z wolontariuszami zaczęła kurs w ROC na poziomie 5. A przed wyjazdem do Holandii umiała tylko "goede morgen".

Gochna H napisał/a:
....a juz z tym pomocnikiem dentysty bez specjalnego przeszkolenia fiu fiu :shock: Witaj D Ulcia!!! na naszym forum :lol:
Bez specjalnego przeszkolenia w sensie, że nie trzeba na nowo odbywać kursów pielęgniarskich, nostryfikować dyplomu, zdawać egzaminów czeladniczych itp. Wiadomo, że ślinociąg od skalera trzeba umieć odróżniać.

Nie mam nic do wieku D.Ulci i nie chcę nikogo urazić, ale w tym momencie ma ona około ćwierć wieku stażu pracy, na macierzyński już raczej nie pójdzie - pokaż mi kogokolwiek "po studiach, z dwoma fakultetami", kto miałby takie asy w rękawie.

Pozdrawiam.
_________________
Koza
www.BYKOM-STOP.avx.pl
 
 
Magda S. 
Gaduła


Wiek: 50
Dołączyła: 03 Maj 2007
Posty: 112
Skąd: okolice Goudy
Wysłany: Wto Maj 15, 2007 8:17 am   

Ja ostatnio czytalam artykul w gazecie o tym, ze mialo tak duzo pielegniarek przyjechac do Holandii, a jednak nadal jest ich bardzo malo. A sa bardzo potrzebne. Warunkiem byla miedzy innymi w miare dobra znajomosc angielskiego, wiec mysle, ze to jest problem...
A wiec szlifuj D.ulcia!
_________________
Wąski strumień świadomości bardziej bawi mnie niż złości...
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Wto Maj 15, 2007 3:51 pm   

Koza napisał/a:
Nie mam nic do wieku D.Ulci i nie chcę nikogo urazić, ale w tym momencie ma ona około ćwierć wieku stażu pracy, na macierzyński już raczej nie pójdzie - pokaż mi kogokolwiek "po studiach, z dwoma fakultetami", kto miałby takie asy w rękawie.


ty moze nie masz nic do wieku... ale pracodawca ma... osoby w tym wieku sa drogie... bo wlasnie takie osoby maja lata doswiadczenia... co wiaze sie z tym, ze nie mozna im min. placy zaproponowac...
 
 
D.Ulcia

Dołączył: 12 Maj 2007
Posty: 0
Skąd: Włocławek,Polska
Wysłany: Wto Maj 15, 2007 5:17 pm   

To prawda,ze mam juz 48 lat(I głowa nie ta co u młodych ale do jezyków,nie chwale sie ale mam smykałkę i szybko sie uczę,oczywiście jak mam motywację) :lol: ale wszystkie oferty,które są do pielegniarek i opiekunek sa dla osób które nie przekroczyły 56 lat i maja co najmniej 15 lat stażu.trzeba jednak znać jezyk conajmniej komunikatywnie.wiec zabieram sie za przypominanie i szlifowanie angielskiego.dzieki wszystkim za wiadomosci.Sa naprawde cenne.
 
 
 
Koza
Poczatkujacy

Dołączył: 09 Mar 2007
Posty: 46
Wysłany: Wto Maj 15, 2007 5:32 pm   

Powodzenia raz jeszcze. Podłapanie języka to pikuś w porównaniu ze zdobyciem piętnastoletniego stażu pracy. Angielski trudny nie jest, a holenderski jest do niego dość podobny. Z resztą jak już zaczniesz pracować, będziesz się też uczyć przez osmozę.

Na miejscu (tj. w Holandii) w ramach nauki i relaksu możesz też oglądać znany serial "Ostry dyżur" (tytuł oryginalny "ER"). W telewizji holenderskiej będziesz miała oryginalną ścieżkę dźwiękową oraz holenderskie podpisy.

Pozdrawiam.
_________________
Koza
www.BYKOM-STOP.avx.pl
 
 
D.Ulcia

Dołączył: 12 Maj 2007
Posty: 0
Skąd: Włocławek,Polska
Wysłany: Wto Maj 15, 2007 5:43 pm   

ja juz zdobyłam 25 lat stazu i jestem jak ten ZBOWID.Na satelitarnej mam jeden kanał holenderski i dunski ale nigdy nie wsłuchiwałam sie zbyt dokładnie w brzmienie jezyka,wiem ze którys z nich jest taki troche gulgoczacy ale przyjemny w brzmieniu.najpierw podszlifuje angielski zeby było przynajmniej Kali mówic i bede w miedzyczasie szukać pracodawcy(w sumie to najlepiej byłoby jechać przez legalna agencje bo ona na siebie bierze wszystkie formalnosci)oraz uczyc sie holenderskiego(znam jeszcze rosyjski i od roku uczę sie włoskiego bo mi sie spodobał) :lol: . jestem mile zaskoczona,ze na tym forum jest tylu przyjaźnie nastawionych rodaków i chetnych do pomocy.Tego na innych forach sie nie doswiadcza.
 
 
 
Agnieszka*
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Sty 2007
Posty: 40
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Wto Maj 15, 2007 8:21 pm   

Ula, nie moge znalezc danych tej kobiety ale moze oglos sie na tej stronie ktora Ci podalam? Nic nie ryzykujesz:) a moze sie ktos odezwie:) Pozdrawiam i nadal intensywnie szukam:)
 
 
D.Ulcia

Dołączył: 12 Maj 2007
Posty: 0
Skąd: Włocławek,Polska
Wysłany: Wto Maj 15, 2007 8:29 pm   

Aga,juz nie szukaj.juz wysłałam i mam nadzieję,ze dostane odpowiedź wcześniej czy później.Dzieki ci najserdeczniejsze.Naprawde jesteście swietni.
 
 
 
Anna Lucka
Gaduła


Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 154
Skąd: Haga
Wysłany: Wto Maj 15, 2007 10:16 pm   

Koza "Moja żona, dla przykładu. Po roku konwersacji z wolontariuszami zaczęła kurs w ROC na poziomie 5. A przed wyjazdem do Holandii umiała tylko "goede morgen"."

Koza chyba warto wziac pod uwage, ze nie kazdy przyjezdzajacy moze poswiecic wiekszosc swojego czasu wylacznie na nauke. Czy twoja zona podczas nauki pracowala na swoje utrzymanie i na oplacenie kursow?
_________________
szczesliwym byc - tego trzeba sie nauczyc (eurypides)
 
 
Koza
Poczatkujacy

Dołączył: 09 Mar 2007
Posty: 46
Wysłany: Wto Maj 15, 2007 11:18 pm   

Anna Lucka napisał/a:
Koza chyba warto wziac pod uwage, ze nie kazdy przyjezdzajacy moze poswiecic wiekszosc swojego czasu wylacznie na nauke. Czy twoja zona podczas nauki pracowala na swoje utrzymanie i na oplacenie kursow?

Koza napisał/a:
...Jeśli po przyjeździe tutaj będziesz mogła się utrzymać (np. dzięki pracującemu mężowi), to zapisz się na kurs holenderskiego do ROC i w międzyczasie podciągnij swój angielski.

D.Ulcia napisał/a:
...Mój mąż jest glazurnikiem,pewnie nie byłoby problemu z praca dla niego.

Mam cytować dalej, czy przeczytasz wątek od początku?
_________________
Koza
www.BYKOM-STOP.avx.pl
 
 
Anna Lucka
Gaduła


Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 154
Skąd: Haga
Wysłany: Czw Maj 17, 2007 10:05 am   

Rzeczywiscie nie przeczytalam, ale sposob Twojej wypowiedzi Koza uwazam za irytujacy i jakis brutalny... Do nastepnego razu, Koza. :023:
_________________
szczesliwym byc - tego trzeba sie nauczyc (eurypides)
 
 
Kamila80
Poczatkujacy

Dołączył: 09 Cze 2007
Posty: 32
Skąd: wielkopolska
Wysłany: Pon Cze 11, 2007 2:47 pm   Witam serdecznie

Jestem nowa na forum. Mieszkam w Złowie w wielkopolsce. Zapisałam się na forum, bo mój mąż palnuje wyjazd do Holandii i w ten sposób zbieram informacje. Pozdrawiam wszystkich w ten upalny dzień. Kamila
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group