NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
ZIELONA CHERBATA
Autor Wiadomość
pasQdzia 
Gaduła nad gadułami :-)

Dołączyła: 29 Sie 2006
Posty: 471
Skąd: Eindhoven
Wysłany: Pon Maj 14, 2007 8:13 pm   

Chlopak dostal w tym poscie pare odpowiedzi na jego pytanie a reszta to wytykanie literowki..szkoda..
 
 
Koza
Poczatkujacy

Dołączył: 09 Mar 2007
Posty: 46
Wysłany: Pon Maj 14, 2007 8:47 pm   

Różnica pomiędzy literówką a błędem ortograficznym jest zasadnicza. Nierzadko wystarczy pisać odrobinę wolniej i przeczytać, co się napisało. W ortografii pomaga ta strona.

I choćby całe forum obróciło się przeciwko mnie, będę obstawiał przy swoim. Bo BODYY nie po raz pierwszy pokazał swój kunszt pisarski.

Pozdrawiam.
_________________
Koza
www.BYKOM-STOP.avx.pl
 
 
Magda S. 
Gaduła


Wiek: 50
Dołączyła: 03 Maj 2007
Posty: 112
Skąd: okolice Goudy
Wysłany: Pon Maj 14, 2007 8:52 pm   

...co nie znaczy, iz musisz mu za kazdym razem wypominac...
_________________
Wąski strumień świadomości bardziej bawi mnie niż złości...
 
 
marcin_zet 
Super gaduła

Dołączyła: 15 Sie 2006
Posty: 304
Wysłany: Pon Maj 14, 2007 10:29 pm   herbata zielona

dobra herbata :lol:
 
 
malgosia
Super gaduła

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lis 2006
Posty: 296
Wysłany: Wto Maj 15, 2007 9:59 am   

Koza popieram Cie w 100%! Jestem tego samego zdania.Malgosia
 
 
Koploper 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 20 Sie 2006
Posty: 85
Skąd: Zuid Holland
Wysłany: Wto Maj 15, 2007 1:12 pm   

Również popieram Kozę :!: :)
_________________
Pozdrawiam,

Koploper
 
 
Mamafor4
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Mar 2007
Posty: 22
Skąd: Noord Holland
Wysłany: Wto Maj 15, 2007 4:43 pm   

Miłe Panie,zastanówcie się nieco,bo ktoś tu chyba poszedł nieco na żywioł- co też poczynacie?
Stajecie w obronie jakiegoś młodzieńca,co to ani edukacją ,ani właśnie kulturą nie grzeszy i robicie najazd na człowieka,który coś sobą reprezentuje...w imię czego,przepraszam,bo doprawdy nie rozumiem(?).
Wytykacie brak kultury,twierdząc,że zwrócenie komuś uwagi na koszmarne błędy jest "brakiem kultury"-spadłam z krzesła :shock: Czy to jest kulturalne?
To pytanie oczywiście retoryczne:|

Zainteresowanych odsyłam do lektury postów użytkownika BODYY- cały przekrój mentalności osobnika.

Własnym oczom nie wierzyłam jak okazał się być "wdzięcznym" Pawłowi na udzielenie mu odpowiedzi,na intrygujące BODYY'ego pytanie odn firmy za której pośrednictwem planował wyjechać do pracy w Holandii;itd,itd.,takich "perełek" znajdziecie więcej.
Rzecz jasna każdy ma prawo do swojej opinii Wy miłe Panie macie prawo oburzać się na posty Kozy,stawać w pseudo obronie BODYY'ego,ja mam prawo oburzać się na posty BODYY'ego,jestem absolutnie tego samego zdania co Koza .Nie ma potrzeby,bym "stawała w obronie" Kozy-jego wypowiedzi-bronią się same ;P

Tylko w moim mniemaniu atak na Kozę ,to poprostu gigantyczna promocja ignoranctwa pod każdym względem i w czystej postaci.(odn użytkownika BODYY)

Nie jest moim zamierzeniem obrazić którąkolwiek z Pań,ja tylko proszę otwórzcie oczy Miłe Panie.

Pozdrawiam szczególnie serdecznie Kozę,jak i pozostałych użytkowników tego forum.
 
 
Magda S. 
Gaduła


Wiek: 50
Dołączyła: 03 Maj 2007
Posty: 112
Skąd: okolice Goudy
Wysłany: Wto Maj 15, 2007 5:01 pm   

Nie no, teraz to ja malo nie spadlam z krzesla!!!
Stajemy w obronie... pseudo obrona... promocja ignoranctwa!!!
O czy m ty mowisz???
Chyba zle nas zrozumialas.Nam/mnie nie chodzi o to, ze gramatyka jest niewazna, a o to, ze wytykanie komus bledow w jez. polskim na kazdym topiku (bo to nie jest pierwszy raz) jest brakiem kultury. Ktos b. slusznie zauwazyl, ze mozna takiej osobie dyskretnie zwrocic uwage na privie i tam jej przeslac ewentualne linki, nie uwazasz?

Na forum jest wiecej osob, ktore gramatyki nie maja w malym palcu, ale to nie o to tu chodzi. Chodzo o to zeby sobie nawzajem pomagac. Ludzie oczekuja odpowiedzi na ich pytania/prosby, a nie komentarza do pytan.

Nigdzie tez nie zauwazylam wzmianki o tym, ze aby zostac forumowiczem trzeba miec 6e z polskiego.

I jeszcze jedno: prosze uwazac, bo od publicznego wysmiewania i pomniejszania kogos jest tylko maly krok do dyskryminacji....
_________________
Wąski strumień świadomości bardziej bawi mnie niż złości...
 
 
Magda S. 
Gaduła


Wiek: 50
Dołączyła: 03 Maj 2007
Posty: 112
Skąd: okolice Goudy
Wysłany: Wto Maj 15, 2007 5:03 pm   

Jeszcze jedno pytanie:
co znaczy, ze ktos ''poszedl na zywiol''?
Czy to jest prawidlowy zwrot polski? :wink:
_________________
Wąski strumień świadomości bardziej bawi mnie niż złości...
 
 
Anna Lucka
Gaduła


Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 154
Skąd: Haga
Wysłany: Wto Maj 15, 2007 10:55 pm   

Zgadzam sie z Magda S. Oczywiscie, ze notoryczne bedy moga byc odbierane jako brak szacunku, niechlujstwo , lekcewaznenie odbiorcy... bla bla bla. Ale ludzie. O czym my tu mowimy?! To jest forum. Juz wczesniej o tym pisalam. Uwazam ze wskazywanie beldow w pisowni nie nalezy do nawykow ludzi dobrze wychowanych. Podobnie jak wytykanie jakichkolwiek innych bledow innym ludziom (ktorych nie znamy, nie zyjemy z nimi w przyjacielskich stosunkach) wykluczajac oczywiscie stosunki w pracy czy szkole. Nie sadze takze zeby ktos celowo nagminnie
popelnial bledy. Mysle ze wynika to z czystej niewiedzy. Na forum nie o to chodzi. Chodzi o to aby sie ze soba komunikowac, wymieniac doswiadczeniami, dyskutowac i zdobywac informacje - wytykanie bedow innym niczemu nie sluzy. Dana osoba nie zapisze sie na "kurs" polskiej ortografii i nie pobiegnie z kazdym slowem do slownika. Pierwsza uwage Koza uznalam nawet za zabawna, bo przynajmniej nie napisal wprost co i jak, dopiero doslowne przetlumaczenie to juz totalne zaprzeczenie inteligencji forumowiczow.
_________________
szczesliwym byc - tego trzeba sie nauczyc (eurypides)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group