NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
OV Kaart
Autor Wiadomość
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Sob Sty 10, 2009 7:04 pm   

w tym watku:

ataga napisał/a:
jezeli masz prawo do dofinansowania do studiow (WSF, studiefinanciering) mozesz tez ubiegac sie o karte ov.. mysle ze w innych wypadkach nie.


OV Kaart kupujesz na poczcie.
 
 
jolcia88 
Gaduła

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 17 Gru 2008
Posty: 190
Wysłany: Sob Sty 10, 2009 7:18 pm   

Serio mozna kupic? Nie slyszalam jeszcze o tym...
:039:
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Sob Sty 10, 2009 7:19 pm   

OK - nie kupujesz tylko wyrabiasz. Zle slowo :039: U mnie na poczcie z 8 stanowisk 2 przeznaczone na obsluge OV Kaart
Ostatnio zmieniony przez m4rcin Sob Sty 10, 2009 7:19 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Givaudan 
Poczatkujacy

Wiek: 39
Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 25
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Sob Sty 10, 2009 8:26 pm   

wszyscy wszystko wiedzą ale jak dotąd nikt nie odpowiedział jeszcze na moje pytania...
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Sob Sty 10, 2009 8:30 pm   Re: OV chipkaart ciąg dalszy... pytanko...

Givaudan napisał/a:
wszyscy wszystko wiedzą ale jak dotąd nikt nie odpowiedział jeszcze na moje pytania...


Odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania byly powyzej... Tu masz skondensowane w jednym poscie.

Givaudan napisał/a:
Hej, mam pytanie... ile i jak sie płaci za tą OV Chipkaart...


Napisalem Ci - na poczcie sie zalatwie pod warunkiem ze:

ataga napisał/a:
jezeli masz prawo do dofinansowania do studiow (WSF, studiefinanciering) mozesz tez ubiegac sie o karte ov.. mysle ze w innych wypadkach nie.



Givaudan napisał/a:
i czy jest możliwe korzystanie z niej całotygodniowo?


Nie

Givaudan napisał/a:
Jak sie ją doładowuje i na jakiej zasadzie pobierane są opłaty za przejazd?


O ile mi wiadomo (moge sie mylic) to OV Kaart sie nie doladowywyuje bo to jest legitymacja. Na podstawie OV Kaart masz darmowe przejazdy komunikacja miejska albo poniedzialek-piatek albo weekendy.
Ostatnio zmieniony przez m4rcin Sob Sty 10, 2009 8:30 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Sob Sty 10, 2009 8:37 pm   

Ok - cofam.

OV Chipkaart to wyglada cos innego niz zwykla OV Kaart.


http://www.ov-chipkaart.n...nenverschillen/

Kod:
Card types

There are currently three types of OV-chipkaart:

   1. Personal OV-chipkaart
      a. Convenient if you travel regularly, for instance, commuter traffic.
      b. Personalized, therefore, non-transferable.
      c. Personalized benefits and discounts, for example, for children and senior citizens.
      d. Autoreload option.
      e. Card can be blocked in the event of theft or loss.
      f. My OV-chipkaart: your travel information available online.

      2. Anonymous OV-chipkaart
      a. Transferable.
      b. Convenient if you do not travel often.
      c. Completely anonymous.
      d. Does not have the Personal OV-chipkaart options.

      3. Disposable card
      An OV-chipkaart for one trip or for a predetermined short-term use. For example, a one-day train or bus ticket or, for tourists, a 3-day ticket for all public transport within the city of Amsterdam.
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
Givaudan 
Poczatkujacy

Wiek: 39
Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 25
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Sob Sty 10, 2009 9:36 pm   

No widzisz sznowny moderatorze M4RCIN, jak dobrze wiesz, ja sie od początku pytam o OV Chipkaart, Po pierwsze: załozyłem nawet nowy temat który po pięciu minutach bez zastanowienia wrzuciłeś do kosza... kierując mnie na całkiem INNY temat! Po drugie: kilkakrotnie zadaję pytania na które nie dostaję odpowiedzi (zresztą jak mam dostać jak zostałem wrzucony na gadkę o czymś innym) a po trzecie: cytujesz mi fragment w ktorym nic nie ma oprócz rodzajów chipkaart... wiec to chyba nie o to chodzi! a odpowiedzi na moje pytania brak! Więc chyba trochę nie halo aby moderatorzy po 5 min od dodania tematu usuwali go jak gdyby nigdy nic lub przenosili w inne miejsce i generalnie robili sobie to na co mają ochotę nie zdając sobie chyba sprawy, że forum służy do dyskusji i wymiany zdań przez użytkowników, z których każdy może sie czegoś dowiedzieć...
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Sob Sty 10, 2009 9:45 pm   

Szanowy panie jak juz takiej formy chcesz uzywac - przyznalem sie do bledu. Ta OV-Chipkaart jest to cos nowego, bo dotychczas bylo tylko OV Kaart tylko dla studentow.



Z tego co widze na stronie http://www.ov-chipkaart.n...hipkaartkopen1/ i http://www.ov-chipkaart.n...linereistegoed/ to sa to tylko karty znizkowe (na gorze strony mozesz sobie wybrac jezyk angielski) i prawdopobnie nalezy wlozyc taka karte do "kasownika".
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
Givaudan 
Poczatkujacy

Wiek: 39
Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 25
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Sob Sty 10, 2009 9:51 pm   

Tyle to ja też wiem, a moje pytania są całkiem inne, ale widzę że sie nie dogadamy, wiec koncze temat. Może dowiem sie czegoś konkretnie na innym forum bo tutaj za bardzo wtrącają sie moderatorzy nie dając możliwości wypowiedzenia sie innym forumowiczom. To tyle i zastanówcie się zanim bezmyślnie usuniecie czyjś temat i wrzucicie do kosza bo nie na tym to polega!
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Nie Sty 11, 2009 2:32 pm   Re: OV chipkaart ciąg dalszy... pytanko...

Givaudan napisał/a:
Hej, mam pytanie... ile i jak sie płaci za tą OV Chipkaart... i czy jest możliwe korzystanie z niej całotygodniowo? Jak sie ją doładowuje i na jakiej zasadzie pobierane są opłaty za przejazd?


cale to zamieszanie wynika z tego, ze umiesciles swoj post w temacie gdzie mowa o OV-kaart dla studentow...

jesli chodzi o OV Chipkaart to korzystasz z niej caly tydzien/caly rok... tak dlugo jak masz karte doladowana i pozytywne saldo mozesz na niej jezdzic...

doladowujesz ja w specjalnych automatach... zazwyczaj znajdziesz je przed wejsciem na stacje... jak dobrze pamietam to mozesz albo gotowke do automatu wrzycac (tej formy nie jestem 100% pewna) albo placisz swoja karta bankowa (ja tak robie)...

wchodzac do metra/autobusu/tramwaju przykladasz karte do czytnika... i tak wlaczasz licznik na karcie, ktory liczy km od stacji do stacji... wychodzac z metra/autobusu/tramwaju przykladasz ponownie karte do czytnika... w ten sposob wyswietla ci sie ile zaplaciles za dana podroz... licznik na karcie wylacza sie...
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Nie Sty 11, 2009 3:27 pm   Re: OV chipkaart ciąg dalszy... pytanko...

Duuvelke napisał/a:
Givaudan napisał/a:
Hej, mam pytanie... ile i jak sie płaci za tą OV Chipkaart... i czy jest możliwe korzystanie z niej całotygodniowo? Jak sie ją doładowuje i na jakiej zasadzie pobierane są opłaty za przejazd?


cale to zamieszanie wynika z tego, ze umiesciles swoj post w temacie gdzie mowa o OV-kaart dla studentow...


To akurat moj blad - bo Givaduan stworzyl watek o OV Chipkaart a ja go przenioslem do kosza a tworce przyslalem tutaj, gdyz sadzilem ze OV Chipkaart=OV Kaart.
Zreszta Gochna tez sie tak naciela :033: i skierowala Givaduana do watku o OV Kaart
Ostatnio zmieniony przez m4rcin Nie Sty 11, 2009 3:27 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Givaudan 
Poczatkujacy

Wiek: 39
Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 25
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Wto Sty 13, 2009 9:47 am   

Ok. Juz wszystko rozumiem. Jeszcze tylko ile sciagaja z karty za przejechany km?
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Wto Sty 13, 2009 10:59 am   

Givaudan napisał/a:
Ok. Juz wszystko rozumiem. Jeszcze tylko ile sciagaja z karty za przejechany km?


0,70 - instaptarief (jednorazowo za wejscie do autobusu/tramwaju itp)
puls za kazdy przejechany km... niesety taryfy za km sa rozne... jeszcze... sa w trakcie ustalania jednej taryfy na cala Holandie... ale kiedy to nastapi to nie wiadomo...
 
 
nicola 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 22 Maj 2009
Posty: 52
Wysłany: Pią Lip 20, 2012 5:11 pm   

Witam a czy po Roterdamie mozna jezdzic na ov-chipkaart z ktorej korzystam w Hadze?Nie bardzo sie orientuje , a pociagiem jesli bym chciala jechac na ta karte moge takze czy normalnie bilety sie kupuje ? ostatnio jechalam pociagiem jakies 5 lat temu hihi
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Pią Lip 20, 2012 5:26 pm   

nicola, mozna. te karty sa wazne w calej holandii. co do pociagu to tez mozna, ale musisz miec dosc duzo pieniedzy na karcie. na pociag mozesz spokojnie kupic bilet w automacie, albo przez internet.
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
Ostatnio zmieniony przez zaq Pią Lip 20, 2012 5:28 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group