NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Grill po holendersku ;)
Autor Wiadomość
nelly 
Super gaduła
Pani Viking :)

Dołączyła: 05 Mar 2007
Posty: 205
Skąd: Uppsala
Wysłany: Wto Maj 22, 2007 4:40 pm   

EwazHolandii napisał/a:
nie dziwię się,bo mieszkam z kilkoma facetami,ale jeden to kompletnie nie ma pojęcia o gotowaniu i pytał się mnie czy kiełbasę się wrzuca do zimnej czy gorącej wody,czy cytrynę trzeba wycisnąć do sałatki czy co :?: he he przykładów byłoby wiele... :roll:


Moj pan za to wspaniale gotuje. Nigdy się z tym nie spotkałam w przypadku polskich panów (bez urazy, widocznie na takich nie dane mi bylo trafic), ale widzę, że gotowanie może sprawiać przyjemność nawet facetom. Moj "latający holender" ;) po prostu to lubi, tylko czasem przy jedzeniu jest niepewny moich polskich potraw: najpierw bada, potem trąca widelcem, na koniec probuje, a potem jest szeroki uśmiech - czyli mu smakuje ;)
_________________
Nell
 
 
nelly 
Super gaduła
Pani Viking :)

Dołączyła: 05 Mar 2007
Posty: 205
Skąd: Uppsala
Wysłany: Wto Maj 22, 2007 4:42 pm   

kasianl napisał/a:
"nastawiłem sobie kiełbasę w rondelku a mam posolić wodę jak ją gotuję?" :lol: najlepsze było to ze pytał całkiem poważnie!


Rety! To dobrze, że jak gotował wodę na herbatę to jej nie przypalił ;) :082:
_________________
Nell
 
 
nelly 
Super gaduła
Pani Viking :)

Dołączyła: 05 Mar 2007
Posty: 205
Skąd: Uppsala
Wysłany: Wto Maj 22, 2007 4:44 pm   

szeda napisał/a:
znajomi Holendrzy rowniez ale jedza diametralnie inne rzeczy ;) pewnie dlatego lubia przychodzic do nas ;) )


Mój przyszły teść wrzucił tuńczyka (plastry) na grilla :?
_________________
Nell
 
 
EwazHolandii 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 22 Lis 2006
Posty: 630
Wysłany: Wto Maj 22, 2007 5:38 pm   

mój narzeczony Polak bardzo dobrze gotuje i lubi to.Mogę nawet powiedzieć,że lgotuje epiej ode mnie. :lol:
 
 
kasianl
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 01 Maj 2007
Posty: 80
Skąd: Tilburg
Wysłany: Śro Maj 23, 2007 9:20 am   

mój maz też super gotuje a nawet piecze ciasta tylko ze teraz nie ma zbyt dużo czasu ale niedziele kuchnia należy do niego :lol:
_________________
Nigdy nie mów.....Nigdy!
 
 
Anna Lucka
Gaduła


Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 154
Skąd: Haga
Wysłany: Śro Maj 23, 2007 10:39 am   

Hm. Uwielbiam facetow ktorzy potrafia gotowac... Niesety moj ukochany w kuchni to przepis na katastrofe. Serce nie sluga... :wink:
_________________
szczesliwym byc - tego trzeba sie nauczyc (eurypides)
 
 
kasianl
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 01 Maj 2007
Posty: 80
Skąd: Tilburg
Wysłany: Śro Maj 23, 2007 10:44 am   

Aniu ale niektórym mężczyznom gotowanie wychodzi tylko dlatego że robią to rzadko i bardziej się do tego przykładają jak już gotują i tyle :lol:
_________________
Nigdy nie mów.....Nigdy!
 
 
nelly 
Super gaduła
Pani Viking :)

Dołączyła: 05 Mar 2007
Posty: 205
Skąd: Uppsala
Wysłany: Śro Maj 23, 2007 11:35 am   

kasianl napisał/a:
Aniu ale niektórym mężczyznom gotowanie wychodzi tylko dlatego że robią to rzadko i bardziej się do tego przykładają jak już gotują i tyle :lol:


Czasem tak jest, ale są też tacy, którzy po prostu to robią prawie codziennie. Mojego najcześciej w kuchni mozna zastac, przez to przytyl ostatnio ;) Co chwile probuje co upichcil ;)
_________________
Nell
 
 
izunia
Poczatkujacy

Dołączył: 03 Maj 2007
Posty: 7
Skąd: Westland
Wysłany: Pon Maj 28, 2007 1:49 pm   

proponuje pyszne ziemniaczki z grila:
ziemniaki umyc, przekroic,posypac przyprawa do ziemniakow i frytek(moga byc inne ziolka, jak kto woli,vegeta etc.) dodac plasterek maselka,czosnek w kosteczke drobna pokrojony, tarty zolty ser i zlaczyc dwie polowki,zawinac w folie aluminiowe,my tak z godzine, poltorej grilujemy(zalezy od wielkosci ziemniakow)do tego rybka tez grilowana i sos czosnkowy.palce lizac!!polecam
 
 
nelly 
Super gaduła
Pani Viking :)

Dołączyła: 05 Mar 2007
Posty: 205
Skąd: Uppsala
Wysłany: Pon Maj 28, 2007 3:06 pm   

izunia napisał/a:
proponuje pyszne ziemniaczki z grila:
ziemniaki umyc, przekroic,posypac przyprawa do ziemniakow i frytek(moga byc inne ziolka, jak kto woli,vegeta etc.) dodac plasterek maselka,czosnek w kosteczke drobna pokrojony, tarty zolty ser i zlaczyc dwie polowki,zawinac w folie aluminiowe


Tak, my robimy podobnie :D Smakuą po swojsku jak z ogniska. Do tego zdziwiłam się trochę, bo pochodzę z Wielkopolski i mamy ten cały "gzik" (biały ser zmieszany ze śmietaną, mlekiem lub jogurtem) do ziemniaków. I gdy robiliśmy grilla w Holandii, mój pan kupił coś podobnego w Albert Heijn, w małych plastikowych pudełkach. Było praktycznie identyczne jak poznański "gzik" :D Byłam w szoku! :D :lol:
_________________
Nell
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group