NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Sob Lip 16, 2011 2:13 pm
Skladki emerytalne
Autor Wiadomość
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Nie Mar 06, 2011 10:14 pm   

jak masz mniej niz 43 lata to jestes w nowym systemie gdzie nie ma czegos takiego jak 'lata pracy'
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
bejupi 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Gru 2010
Posty: 670
Wysłany: Pon Mar 07, 2011 5:29 pm   

aow dostajesz z nl i jest to wyplacane miesiecznie do konca zycia
 
 
dymeks87 
Poczatkujacy

Dołączył: 23 Paź 2008
Posty: 39
Wysłany: Nie Maj 29, 2011 8:24 pm   

dratewka napisał/a:


Co z emeryturą po powrocie do Polski?

- wybrać całość zgromadzonej kwoty w gotówce
co wydaje się najkorzystniejszym finansowo rozwiązaniem. Jest ono możliwe wyłącznie pod kilkoma warunkami. Jednym z nich jest wysokość zgromadzonego kapitału, który zmienia się co roku. Tak więc w przypadku kilkuletniej pracy w Holandii, rozwiazanie to jest niedostepne.


A. Bohdanowicz TU Delft
źródło:
http://www.pracaholandia.com/emerytura.htm



no i mam pytanko jeśli chcę wybrać te pieniądze jak wygląda procedura i jakiego okresu pracy nie mogę przekroczyć?


Dołączam się do pytania dratewki. Jakiej kwoty/okresu pracy nie moge przekroczyć, żeby wybrać zgromadzone środki w całości??

Pozdrawiam
 
 
 
bejupi 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Gru 2010
Posty: 670
Wysłany: Nie Maj 29, 2011 10:13 pm   

dymeks87 napisał/a:
dratewka napisał/a:


Co z emeryturą po powrocie do Polski?

- wybrać całość zgromadzonej kwoty w gotówce
co wydaje się najkorzystniejszym finansowo rozwiązaniem. Jest ono możliwe wyłącznie pod kilkoma warunkami. Jednym z nich jest wysokość zgromadzonego kapitału, który zmienia się co roku. Tak więc w przypadku kilkuletniej pracy w Holandii, rozwiazanie to jest niedostepne.


A. Bohdanowicz TU Delft
źródło:
http://www.pracaholandia.com/emerytura.htm



no i mam pytanko jeśli chcę wybrać te pieniądze jak wygląda procedura i jakiego okresu pracy nie mogę przekroczyć?


Dołączam się do pytania dratewki. Jakiej kwoty/okresu pracy nie moge przekroczyć, żeby wybrać zgromadzone środki w całości??

Pozdrawiam


nie jestem pewien ale to chyba dotyczy tylko pensioen fonds a nie aow
 
 
dymeks87 
Poczatkujacy

Dołączył: 23 Paź 2008
Posty: 39
Wysłany: Pon Maj 30, 2011 7:48 pm   

bejupi napisał/a:
dymeks87 napisał/a:
dratewka napisał/a:


Co z emeryturą po powrocie do Polski?

- wybrać całość zgromadzonej kwoty w gotówce
co wydaje się najkorzystniejszym finansowo rozwiązaniem. Jest ono możliwe wyłącznie pod kilkoma warunkami. Jednym z nich jest wysokość zgromadzonego kapitału, który zmienia się co roku. Tak więc w przypadku kilkuletniej pracy w Holandii, rozwiazanie to jest niedostepne.


A. Bohdanowicz TU Delft
źródło:
http://www.pracaholandia.com/emerytura.htm



no i mam pytanko jeśli chcę wybrać te pieniądze jak wygląda procedura i jakiego okresu pracy nie mogę przekroczyć?


Dołączam się do pytania dratewki. Jakiej kwoty/okresu pracy nie moge przekroczyć, żeby wybrać zgromadzone środki w całości??

Pozdrawiam


nie jestem pewien ale to chyba dotyczy tylko pensioen fonds a nie aow


No też mi się tak wydaje, z tym, że mam opłacane pensioen fonds i dlatego ciekawi mnie ta opcja wypłacenia ;)
Może ktoś wie dokładniej na jakich zasadach to działa i gdzie można się dowiedzieć jakichś szczegółów?
 
 
 
bejupi 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Gru 2010
Posty: 670
Wysłany: Pon Maj 30, 2011 11:15 pm   

w twoim pensioen fonds ie ja kiedys czytalem juz nie pamietam ale to byla moim zdnaiem bardzo mala suma ktora mozna bylo wyciagnac
 
 
myholland 
Nieśmiały użytkownik
myholland

Dołączyła: 17 Sie 2010
Posty: 52
Wysłany: Pią Lip 08, 2011 2:55 pm   

Jeżeli byłby ktoś uprzejmy, to prosze mi powiedzieć czy jeżeli skończyłam pracę w agencji, która płaciła mi(na solarisie mam Pensioen werkn, i Pensioen werg.), to czy po zakończeniu umowy z agencją powinnam dla ZUS-u w Polsce ubiegać się o jakiś dokument z tymi moimi odprowadzanymi składkami?Jeżeli tak to gdzie mam napisać o coś takiego? Wprawdzie nie wybieram się jeszcze na emeryturę, ale wolę mieć "uzbierane" stosowne dokumenty na przyszłość .Czekam na formularz 301 więc może tam to będzie zawarte?Proszę wybaczyć, nie znam się na tym.Dziękuję.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Lis 25, 2012 1:34 pm   

przeniesione


Nitecka napisał/a:
Witam
Mam pytanie odnośnie składki emerytalnej, pracuje w Nl od 2008 roku składka emerytalna liczy mi się od około 2009 wtedy jeszcze pracowałam przez uitzendbureau trwało to ok 8 miesięcy, następnie do dnia dzisiejszego jestem na kontrakcie. W momencie zakończenia pracy przez uitzendbureau, moje składki emerytalne zostały odkładane do innej firmy. Kilka dni temu dostałam pismo ze Stipp w którym pytają o te moje 8 miesięcy czy chcę tą składkę wypłacić i przelać na moje konto czy zostawić i teraz moje pytanie czy mogłabym te pieniądze przerzucić do firmy do której teraz są odprowadzane moje składki emerytalne czy nie ma takiej szansy bo trochę szkoda stracić 8 miesięcy, tymbardziej, że to żadne pieniądze. A część pieniędzy w jednej firmie a część w drugiej to też bez sensu wolałabym aby wszystko było razem. Na przyszłość to mniej komplikacji. Czy ktoś może miał styczność z podobną sytuacją, mam nadzieje, że w miarę jasno to ujęłam. Pozdrawiam.
 
 
aymar 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 508
Wysłany: Pon Lis 26, 2012 1:28 pm   

hmn , bardzo ciekawy temat , przyznam iż sama zaczne porzadkowac te sprawy pracowałam w róznych branzach i jak patrze na mijnpensioen.nl rozwalone to wszystko , przydałoby sie zebrac to w jedną całośc i z ciekowości zadzwoniłam zapytac czy mogę otrzymac swoje pieniadze , poniewaz chce poukładac to w jednym funduszu , nie moge poniewaz zbliza sie koniec roku, naliczane są odsetki.
Wydaje mi sie , że to trudne bedzie te firmy nie chcą po prostu tak prosto poprzelewac pieniędzy gdzie indziej, myslę ze potrzebne są konkrety , moze ktoś zna je?
_________________
Bóg często nas odwiedza,ale przeważnie nie ma nas w domu...
 
 
ON 
Poczatkujacy
ON

Dołączył: 20 Lut 2009
Posty: 43
Wysłany: Śro Sty 23, 2013 11:43 am   

przenioslam do wlasciwego dzialu i tematu

http://www.niedziela.nl/f...p=284664#284664
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Śro Sty 23, 2013 5:57 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Śro Sty 23, 2013 11:51 am   

ON,


wiesz co widze ze jezdzisz po forum z tymi pytaniami po roznych dzialach nie mozna bylo pociagnac wlasnego tematu - watek o salaris
http://www.niedziela.nl/f...ghlight=#203540

lub umiescic w temacie w ktorym ktos pomoze to przetlumaczyc ?
fajna wymowka-- potrzebne do emerytury
 
 
ON 
Poczatkujacy
ON

Dołączył: 20 Lut 2009
Posty: 43
Wysłany: Śro Sty 23, 2013 12:20 pm   

Gochna H

Nic nie rozumiem.Ten post ktory przytoczylas dotyczy podatku zdrowotnego a ten dzisiejszy dotyczy emerytury wiec pytam co ma jedno wspolnego z drugim?
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Śro Sty 23, 2013 5:46 pm   

ON,

a jakie to ma znaczenie czego dotyczy > jedno i drugie jest do przetlumaczenia,
a moze niedowidze ?? uwazasz, ze tu jest odpowiednie miejsce na umieszczenie takiego postu ?
 
 
jordan233 
Gaduła


Wiek: 42
Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 158
Skąd: NL
Wysłany: Wto Lut 12, 2013 1:18 pm   emerytalne

Czy ktoś wie jak to jest na 100 procent,czy trzeba płacić PENSION w Holandii? ,czy można z tego zrezygnować ,nie mam meldunku,pracodawca zabiera mi z wypłaty 110euro netto,przy zarobkach 1750 brutto.

Proszę o pomoc
 
 
stroopwafel 
Mega gaduła
Debesciak

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1162
Skąd: Noord Holland
Wysłany: Czw Kwi 11, 2013 2:34 pm   

Czy jak ktos na stale wyjezdza stad moze te skladki wybrac i jak sie za to zabrac? Od czego zaczac?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group