NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Klopot z Postbankiem pomóżcie :)
Autor Wiadomość
aalex 
Poczatkujacy
aalex

Wiek: 38
Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 17
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw Paź 23, 2008 9:56 am   

a nie orientujesz sie czy jesli wplace wiecej (myslalem o 30euro aby zniwelowac debet i zostawic tam troche pieniedzy) to zrobia to tak jak mysle?:) Czy nadmiar powedruje na moje konto czy wplacic tylko te 17euro i potem uzupelnic konto ? Jak uwazasz?
_________________
AaLeX
 
 
 
Beata 
Super gaduła


Wiek: 51
Dołączyła: 13 Gru 2006
Posty: 200
Skąd: Utrecht
Wysłany: Czw Paź 23, 2008 11:28 am   

Wedlug mnie powinienes wplacic 17 euro. Jak chcesz miez cos wiecej na wlasnym koncie to moze wplac bezposrednio na nie jak juz je aktywuja.
 
 
aalex 
Poczatkujacy
aalex

Wiek: 38
Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 17
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw Paź 23, 2008 1:28 pm   

:( bylem w 2 bankach w gliwicach i powiedzieli mi ze numer konta mam niepelny, ze ma byc niby 16 cyfr a ja mam 8 :/ ponadto potrzebuje jakis kod swift/bic ktory charakteryzuje bank, a czegos takiego mi nie podali, czy slyszalas/slyszeliscie o czyms takim? Chyba bede musial jeszcze raz prosic kolege i tam dzwonic :( bo ja az tak dobrze angielskiego nie znam i prosilem kolege takie dane mi podali i guzik, podali mi tylko nr. 21427000 Postbank leeuwarden i ze przy pay mark (domyslam sie ze chodzi o tytul przelewu wpisac nazwisko i swoj numer konta).
_________________
AaLeX
 
 
 
Beata 
Super gaduła


Wiek: 51
Dołączyła: 13 Gru 2006
Posty: 200
Skąd: Utrecht
Wysłany: Czw Paź 23, 2008 1:38 pm   

Oczywiscie ze potrzrebujesz IBAN i BIC. Wygenerujesz go na stronie www.ibanbic.nl jezeli w okienko wpiszesz numer konta (pisalam zreszta o tym juz w innym poscie na forum).
Probowalam to za Ciebie zrobic, jednak ten numer ktory podales 21427000 jest za krotki, numer konta musie miec 9 cyfr, chyba gdzies jedna zgubiles. Sprawdz numer i napisz go jeszcze raz, wtedy wygeneruje dla Ciebie te dane.
Ostatnio zmieniony przez Beata Czw Paź 23, 2008 1:38 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
aalex 
Poczatkujacy
aalex

Wiek: 38
Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 17
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw Paź 23, 2008 3:14 pm   

Beatko :) mam nadzieje ze tak moge, a wtedy jak bede miec ten 9 cyfrowy numer i ten caly swift czy bic czy jak to tam :) to mi to wystarczy do przelewu? Dostalem dzis informacje z Belastingu ze przelali 8 pazdziernika rozliczenie podatku mi na to konto, i teraz zglupialem, ponadto w banku mi dzis powiedzieli ze numer konta musze miec 16 cyfrowy :/ , przepraszam ze tak ci truje ale nierozumiem tego :D
_________________
AaLeX
 
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Czw Paź 23, 2008 8:00 pm   

aalex...

Postbank:
BIC (SWIFT): PSTBNL21
nr konta w Postbanku jest 7 cyfrowy...
Ostatnio zmieniony przez Duuvelke Czw Paź 23, 2008 8:06 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
aalex 
Poczatkujacy
aalex

Wiek: 38
Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 17
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw Paź 23, 2008 11:51 pm   

heh teraz to juz sie w ogole pogubilem, Beatka pisze ze ma byc numer 9 cyfrowy, ty podalas ze 7 cyfrowy, ja mam podany 8 cyfrowy, czeski film :) jednym slowem, nic musze jeszcze raz zadzwonic do banku potwierdzic te wszystkie dane, zrobic przelew i liczyc na to ze odblokuja. :D Pozdrawiam i dziekuje.
_________________
AaLeX
 
 
 
Beata 
Super gaduła


Wiek: 51
Dołączyła: 13 Gru 2006
Posty: 200
Skąd: Utrecht
Wysłany: Pią Paź 24, 2008 1:59 pm   

Faktycznie, nuer postbanku ma 7 cyfr. Sorki za zamieszamie. Jezeli z podanego przez Ciebie numeru konta odetniemy jedno 0 to na podanej przeze mnie stronce do obliczania bic i iban otrzymam nastepujacy wynik

Rekeningnummer: 2142700
Bank: Postbank N.V.

Het IBAN en de BIC
IBAN: NL41 PSTB 0002 1427 00
BIC: PSTBNL21

Jednak zadzwon tam jeszcze raz i upewnij sie czy ten numer jest prawidlowy.
 
 
Witch01 
Mega gaduła
Witch


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 1196
Wysłany: Pią Paź 24, 2008 4:56 pm   

Jezeli robisz przelew z zagranicy musisz miec Iban numer.Tu masz stronke:


http://www.postbank.nl/in..._397443,00.html

Kliknij na punkt 1
Kan ik geld overmaken vanuit het buitenland naar Nederland?


potem kliknij to,co jest niebieskim drukiem - eigen Iban nummer uitrekenen

po lewej stronie w okno - giro nummer wpisujesz swoj numer konta,nastepnie klikasz - iban opvragen i uzyskasz swoj iban nummer.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group