NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z meldunkiem
Autor Wiadomość
Pawel_Krak 
Poczatkujacy


Wiek: 50
Dołączył: 28 Maj 2007
Posty: 17
Skąd: Krakow/Amsterdam
  Wysłany: Nie Paź 05, 2008 3:45 pm   Problem z meldunkiem

Witam forumowiczow, mam pytanie zwiazane z meldunkiem w holandii. Otoż moj kolega u ktorego mieszkam chwilowo udal sie do gemente z kontraktem wynajmu mieszkania w celu uzyskania meldunku dla siebie ,konkubiny, oraz dwojki dzieci. Po rozmowie w gemente pani poinformowala mojego kolege ze musi udac sie do IND i dopiero po spotkaniu w IND i prawdopodobnie po uzyskaniu stikera z IND bedzie mozna uzyskać meldunek. I teraz sedno sprawy :026: PYTANIE : co w holandi potrzebne jest zeby sie zameldowac.

Ja sadzilem ze majac kontrakt wynajmu i landlorda, housekipeera pod pacha w gemente , to wystarczy......... mylilem sie chyba widać, ale ja jak to ja nie poddaje sie, i draze temat liczac na pomoc forumowiczow.

Dodam ( byc moze to ważne ) ze kolega nie jest w formalnym zwiazku małżenskim z koleżanka ( jest to konkubinat ) ale w końcu zyjemy w jakże wspanialym liberalnym kraju :036:
_________________
I tak ich woda zaleje....
 
 
 
moniak 
Poczatkujacy

Dołączyła: 04 Paź 2008
Posty: 6
Wysłany: Nie Paź 05, 2008 3:52 pm   

Pierwszy raz sie z tym spotykam.Dokumenty o ktorych piszesz zupelnie wystarczajom do zameldowania sie .Jesli jego konkubina widnieje na umowie najmu to zaden problem,nie wazne czy so malzenstwem czy nie.Proponuje zeby sprobowal jeszcze raz moze trafil na jakos urzedniczke z uprzedzeniami :072: i dla tego robila problemy :039:
 
 
agnesdz15 
Poczatkujacy

Wiek: 42
Dołączyła: 04 Sie 2008
Posty: 25
Skąd: Heemstede/Zandvoort
Wysłany: Nie Paź 05, 2008 4:05 pm   

ja żeby się zameldować razem ze swoim chłopakiem musieliśmy mieć międzynarodowy akt urodzenia (załatwiony w Polsce lub w ambasadzie polskiej)oraz trzeba było wypisać wniosek w gemente.
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Nie Paź 05, 2008 4:16 pm   

moniak napisał/a:
Pierwszy raz sie z tym spotykam.


a ja nie... nie ktore gminy/miasta tak maja... w momencie pierwszego meldunku w Holandii trzeba sie udac do IND i tam sie meldujesz...

np. w Den Haag umawiasz sie na spotkanie w IND na ul. Stadhoudersplantsoen i tam sie meldujesz jak i dostajesz stickera... mowa tutaj o pierwszym meldunku w Holandii... natomiast jesli sie przeprowadzasz (czyli masz juz meldunek w Nl) to wtedy idziesz do UG...
 
 
moniak 
Poczatkujacy

Dołączyła: 04 Paź 2008
Posty: 6
Wysłany: Nie Paź 05, 2008 4:16 pm   

Wniosek trzeba wypelnic ale akt urodzenia mozna dostarczyc pozniej :039:
 
 
plinka 
Poczatkujacy
PLINKA

Dołączyła: 01 Paź 2008
Posty: 1
Wysłany: Nie Paź 05, 2008 4:20 pm   

test :)
 
 
aga910 
Gaduła

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Sty 2008
Posty: 141
Skąd: Zwolle
Wysłany: Nie Paź 05, 2008 4:37 pm   

Ja kiedy meldowalam sie u narzeczonego (czyli tez nieformalny zwiazek) potrzebowalam akt urodzenia (na druku miedzynarodowym) i paszport. Nic poza tym zadnego stickera :) to bylo w lutym 2008
Ostatnio zmieniony przez aga910 Nie Paź 05, 2008 4:38 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
An:) 
Poczatkujacy


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 31 Lip 2008
Posty: 18
Wysłany: Nie Paź 05, 2008 5:50 pm   

Moj chlopak wlasnie zameldowal sie po raz pierwszy w NL ( dokladnie w zeszlym tygodniu) i potrzebowal tylko miedzynarodowy akt urodzenia (ktory faktycznie mozna doniesc pozniej) i kontrakt wynajmu mieszkania ( a poniewaz byl on tylko na moje nazwisko - musialam napisac zgode na jego zameldowanie sie ) no i jeszcze paszport oczywiscie.
Cale zameldowanie trwalo ok. 5 minut i tez zadnego stickera nie potrzebowal.
 
 
jawitta 
Gaduła
jawitta


Pomogła: 4 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 12 Maj 2008
Posty: 103
Wysłany: Nie Paź 05, 2008 6:41 pm   

Różnie to bywa z meldunkiem :074: Jakieś 2tyg temu złożyłam wniosek o meldunek i
potrzebne dokumenty(akt małżeński,akt urodzenia,kontrakt wynajmu mieszkania,
kopie paszportu i dowodu osobistego).Potwierdzenie o meldunku mam dostać pocztą i nadal nic .
_________________
"Korzystaj z każdego dnia , nie pytaj o to, co jutro przyniesie "
 
 
Nowa Holenderka 
Poczatkujacy

Dołączyła: 28 Paź 2007
Posty: 30
Skąd: Zutphen
Wysłany: Nie Paź 05, 2008 7:29 pm   MELDUNEK

wszystko zależy od miasta i gminy - tam gdzie nie lubią Polaków (a są takie miejsca) będą robić problemy. Ja też nie potrzebowałam nic z IND - meldowałam się w kwietniu. Potrzebny był tylko akt urodzenia (międzynarodowy), kontrakt i paszport. Po 5 dniach byliśmy z rodziną w komputerze. A ja list dostałam szybko. Ale mój syn i maż czekali na list z gminy prawie miesiąc. Więc nie martw się - jesteś już zameldowana. List przyjdzie na pewno. A co do IND - to byłam tam w maju br i wyśmiali mnie, że w ogóle im głowę zawracam. Jako członek Unii nie potrzebuję żadnych stickerów. I nawet nie przeszkadzało im to, że żyłam tu bez meldunku parę miesięcy, bo znają problemy mieszkaniowe. Ale fakt: na kogo się trafi, jak wszędzie są ludzie i ludziska.
 
 
aymar 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 508
Wysłany: Nie Paź 05, 2008 10:56 pm   

meldowałem poraz pierwszy żonę i dzieci nie potrzebowałem nic poza aktami urodzeń na drukach międzynarodowych oraz aktu małżenstwa noi kontrakt na mieszkanie
_________________
Bóg często nas odwiedza,ale przeważnie nie ma nas w domu...
 
 
ginger 
Nieśmiały użytkownik


Pomogła: 1 raz
Wiek: 46
Dołączyła: 28 Wrz 2008
Posty: 79
Skąd: Noorden
Wysłany: Pon Paź 06, 2008 9:17 am   

jawitta napisał/a:
Potwierdzenie o meldunku mam dostać pocztą i nadal nic .


Meldunek całej mojej rodziny w Holandii przebiegł bez najmniejszych zgrzytów. Ale od razu pani nas poinformowała ze nie wysyłają potwierdzenia meldunku, tylko musieliśmy sami po dwóch tygodniach po niego się zgłosić.
 
 
Arany Anya 
Poczatkujacy
Ania

Wiek: 43
Dołączyła: 16 Wrz 2008
Posty: 10
Skąd: Haga
Wysłany: Pon Paź 06, 2008 10:11 am   

Niektore miasta maja Imigration office, wtedy tam rejestrujesz sie w Holandii. kiedys ich nie bylo chyba. Nie jestem na 100% pewna. Moj chlopak rejestrowal sie w Gemente w Amstelvel, a ja w Imigration office w Hadze.
 
 
karorina1985 
Poczatkujacy
karorina1985

Wiek: 38
Dołączyła: 06 Paź 2008
Posty: 7
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Pon Paź 06, 2008 8:20 pm   

Witam
Drodzy forumowicze, mam pytanie na ktore udzielicie mi odpowiedzi.
Otóz przy zameldowaniu sie w gemente, kobieta dala mi druk nakazujacy mi doniesc MIEDZYNARODOWY akt urodzenia. No i wlasnie czy to zwykly odpis aktu urodzenia, przetlumaczony przez tlumacza przysieglego na jezyk niderlandzki czy tez specjalny druk, ktory nalezy gdzies odebrac?? jesli tak, to gdzie go mozna dostac i wyrabiac??
 
 
 
LeGolas 
Super gaduła


Pomógł: 11 razy
Wiek: 34
Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 271
Skąd: Zwanenburg
Wysłany: Pon Paź 06, 2008 8:28 pm   

Druk ten dostajesz w swoim USC w Polsce.Jest to akt urodzenia na specjalnym druku i wydanie go w maju było bezpłatne (ja nic nie płaciłem).Nie musisz go tłumaczyć. :039:
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę

Kurt Cobain
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group