NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z meldunkiem
Autor Wiadomość
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Sob Paź 11, 2008 7:12 pm   

Iwonak01, edytuj ten post.... nie krzycz na forum!
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Sob Paź 11, 2008 8:15 pm   

Iwonak01 napisał/a:
MOJE POTWIERDZENIA ZAMELDOWANIA KOSZTOWALY 5,85 ZA SZTUKE.WIDAC CENY SIE ROZNIA CIEKAWE DLACZEGO?


Iwonak01 proszę bardzo tu masz odpowiedź

jawitta napisał/a:
''Co kraj to obyczaj " a tu co gmina to obyczaj


:026:
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
mala22 
Poczatkujacy

Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 8
Wysłany: Wto Paź 21, 2008 5:05 pm   

witam, ja i moja dziewczyna chcemy się zameldować min.żeby kupić mieszkanie,niestety makler od którego wynajmujemy mieszkanie nie chce nam dać kontraktu,niby miał być a teraz ciągle się czymś wykręca ,chcemy to załatwić jak najszybciej czy istnieje jakiś inny sposób żeby się zameldować w Den Haag i jeśli tak to ile to kosztuje? dodam że jak tylko kupimy mieszkanie to zameldujemy się na własnym.można pisac na moje gg 9021239
Ostatnio zmieniony przez mala22 Wto Paź 21, 2008 5:40 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jan 
Poczatkujacy

Dołączył: 04 Kwi 2007
Posty: 32
Skąd: Wroclaw (Haarlem)
Wysłany: Wto Paź 21, 2008 5:21 pm   

U mnie sprawa meldunku wygladala tak:
Poszedlem z kontraktem 2 maja 2007 i babka w okienku szczerze mowiac dziwila sie czemu po meldunek wpadlem bo od 1 maja Holandia miala calkowicie otwarty rynek pracy i nie trzeba bylo juz miec jakichs tam pozwolen co mi grzecznie wyjasnila.
Z drugiej zas strony babka sama do konca nie wiedziala co zrobic z tym fantem-chyba bylem pierwszym Polakiem,ktory sie meldowal.
Kazała wypelnic kwestionariusz (dosc duzo pytan) i po ok.5 tygodniach dostalem list z Gemeente ,ze jestem ujety i ok (z tego co wiadomo to sprawdzano mnie i tak wyglada podobno pierwszy meldunek w NL).
Po prawie roku wynajalem inne mieszkanie i udalem sie z kontraktem do urzedu - od reki dostalem papier (tymczasowy),ze mam nowy adres i bodaj po 2 dniach przyszedl oficjalny papier.
W Haarlemie nie robia problemow Polakom - tak na marginesie.
_________________
Jan
 
 
Elena26
Nieśmiały użytkownik


Dołączył: 17 Paź 2007
Posty: 73
Wysłany: Wto Paź 21, 2008 6:56 pm   

a czy jeżeli ma się kontrakt na mieszkanie na jedną osobe to czy mogą się zameldować na tym mieszkaniu dwie osoby jako para?? mieszkam z partnerem w tzw.studio (jeden pokój i salon z kuchnią) i makler nam powiedział jak już wcześniej pisałam że na tym mieszkaniu może mieszkać tylko jedna osoba o czy wcześniej makler nas nie poinformował i teraz mamy problem bo chcemy zostać w Holandii dłużej i chcemy się zameldować a nie mamy kontraktu na mieszkanie
 
 
jordan233 
Gaduła


Wiek: 42
Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 158
Skąd: NL
Wysłany: Wto Paź 21, 2008 8:37 pm   meldunek

Witam
Przez caly 2007 rok bylem zameldowany w Holandii,w czerwcu 2008 wymeldowałem sie ,powiedzialem w gemente ze zjechałem do Polski,ale oczywiscie jestem w Holandii na mieszkaniu(pokoju) gdzie nie moge dostać meldunku :( ( ,wo wlasciciel mieszkania nie chce melodwac,dostałem kontrakt na stałe ,czy belasting moze doczepic o meldunek,ja mam medlunek tylko w Polsce.
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Wto Paź 21, 2008 8:57 pm   

A co ma belasting do meldunku.W Holandii nie ma obowiązku być zameldowanym.Dla belastingu ważne jest abyś placił podatki.A to czy pracujesz przez biuro czy bezposrednio nie ma żadnego znaczenia.Ja przez ponad rok mieszkałem bez meldunku,pracując na stały kontrakt. A czy to w Holandii czy w Polsce wielu ludzi wynajmuje mieszkania bez mozliwości zameldowania.W razie czego problem moze miec właściciel a nie Ty (chodzi o ewentualny podatek za kasę zarobiona z wynajmu)
Ostatnio zmieniony przez jedrzej2225 Wto Paź 21, 2008 9:03 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jordan233 
Gaduła


Wiek: 42
Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 158
Skąd: NL
Wysłany: Wto Paź 21, 2008 9:07 pm   meldunek

rozumie,a jak nie posiadam żadnego papieru na wynajem pokoju,a właściciel nie chce meldować,to mogę mieć problemy?
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Wto Paź 21, 2008 9:13 pm   

A z jakiego tytułu mozesz miec problemy.To dotyczy własciciela jesli wynajmuje na lewo i nie wykazuje dochodu.Ty możesz spać spokojnie.
 
 
Jan 
Poczatkujacy

Dołączył: 04 Kwi 2007
Posty: 32
Skąd: Wroclaw (Haarlem)
Wysłany: Wto Paź 21, 2008 9:26 pm   

Elena to masz problem.Pogadaj z wlascicielem czy nie dopisze jednej osoby - moze sie odgadasz.
Nikt nie zamelduje osoby ktora nie jest wymieniona w kontrakcie.
A co do meldowania to im wiecej jest zameldowanych w domu tym wiecej bleasting chce podatku.

Pozdro
_________________
Jan
Ostatnio zmieniony przez Jan Wto Paź 21, 2008 9:27 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Elena26
Nieśmiały użytkownik


Dołączył: 17 Paź 2007
Posty: 73
Wysłany: Wto Paź 21, 2008 9:34 pm   

cholera,to chyba nie pozostaje nam nic innego jak szukać nowego mieszkania do wynajęcia,płacić znowu borg i prowizje u maklera który da nam obojgu kontrakt tylko po to żebyśmy się mogli zameldować po to tylko żeby kupić mieszkanie na kredyt,to jest chore,niby w unii jestesmy a takie robia problemy
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Wto Paź 21, 2008 9:45 pm   

A kto wymaga od kupującego mieszkanie potwierdzenia zameldowania.jak macie odpowiednie dochody,stałą pracę to dostaniecie kredyt bez zameldowania.Pracujecie w Holandii,tu płacicie podatki,tu mieszkacie,to powinno wystarczyc.Przerabiałem to w sierpniu i juz mieszkam na swoim.a nie miałem meldunku,przez rok mieszkałem na"czarno"
 
 
Mathnl 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 906
Wysłany: Wto Paź 21, 2008 9:50 pm   

Jan napisał/a:
Nikt nie zamelduje osoby ktora nie jest wymieniona w kontrakcie.
Nieprawda.Ja byłem głównym najemcą i zameldowałem kolegę, o którym w umowie nie było wzmianki.Kontrakt był tylko na mnie.
 
 
jawitta 
Gaduła
jawitta


Pomogła: 4 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 12 Maj 2008
Posty: 103
Wysłany: Wto Paź 21, 2008 11:02 pm   

Jeśli dom jest zabytkowy gmina ogranicza meldunki (1 max 2 osoby ) ze względu na ochrone zabytku .
_________________
"Korzystaj z każdego dnia , nie pytaj o to, co jutro przyniesie "
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Śro Paź 22, 2008 12:10 pm   

jedrzej2225 napisał/a:
A z jakiego tytułu mozesz miec problemy.To dotyczy własciciela jesli wynajmuje na lewo i nie wykazuje dochodu.Ty możesz spać spokojnie.


nie koniecznie... w Den Haag chodza po domach i sprawdzaja czy ludzie sa zameldowanie... czy nie mieszka zbyt wiele osob na danym mieszkaniu... w momencie jak nie jestes zameldowany daja ci na to mniej wiecej miesiac czasu... po tym miesiacu przychodza sprawdzic czy jestes zameldowany...

jeszcze nie wiem co w wypadku jak nadal nie jest sie zameldowanym... ale nie zdzwiwilabym sie gdyby dostawalo sie kare... poniewaz to ty masz obowiazek sie zameldowac a nie wynajmujacy...

owszem wynajmujacy moze dostac kare za nie wykazane dochody...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group