NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z meldunkiem
Autor Wiadomość
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Śro Paź 22, 2008 9:04 pm   

Duvelke a jakim sposobem najemca ma się zameldować bez zgody wlaściciela???
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Czw Paź 23, 2008 7:24 pm   

jedrzej2225 napisał/a:
Duvelke a jakim sposobem najemca ma się zameldować bez zgody wlaściciela???


idac z kontraktem do UG...
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Czw Paź 23, 2008 10:07 pm   

Z całym szacunkiem Duvelke,ale jesli chodzi o zameldowanie to oprócz kontraktu (jeśli sie go w ogóle posiada) potrzebna jest pisemna zgoda wlasciciela,wraz z ksero jego dowodu tożsamości.Przynajmniej tak jest w mojej miejscowości.Ale może takie wymagania nie obowiązują wszędzie.Jednak najczęściej jest tak,że ludzie znajdują jakieś lokum,pokój czy mieszkanie,wynajmuja je "na gębę",płacą czynsz i mieszkaja.Właściciel zgarnia kasę i nie ma mowy o zameldowaniu kogokolwiek.Pośrednik-makler zgarnia prowizję za znalezienie i dalej go nic nie obchodzi.Tak często bywa.
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Pią Paź 24, 2008 9:27 pm   

jedrzej2225...
z calym szacunkiem... nie zawsze jest ci potrzebne ksero dowodu tozsamosci... meldowalam juz wiele ludzi w Den Haag... i nie zawsze mieli kopie dowodu tozsamosci wlasciciela... i nikt nigdy nie robil problemu...

to juz nie moja wina, ze ludzie sie zgadzaja na takie warunki... nigdy bym na taka umowe nie poszla...
 
 
Alutka 
Super gaduła

Pomogła: 5 razy
Wiek: 56
Dołączyła: 06 Sty 2007
Posty: 324
Skąd: Lelystad
Wysłany: Pią Paź 24, 2008 9:42 pm   

Witam.Ja też miałam kontrakt paszport ,akt urodzenia przy pierwszym meldunku o ile dobrze pamietam.Pozwolenia ?? Wspołwłasciciel moze zastrzec ze nie wyraza zgody na meldunek ewenualny -jest taki przepis ,ale pozwolenie nic takiego nie słyszałam.Pozdrawiam
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Pią Paź 24, 2008 9:51 pm   

Ja w chwili obecnej też nie wynająłbym bez zameldowania.Ale to z perspektywy kilkuletniego pobytu w NL.Były jednak takie momenty,że ważny był dach nad głowa,a pośrednicy bezpośrednio mówili,że Polakom nie wynajmuja,lub kaucja dla Polaka to 12-to miesięczny czynsz. I co w takiej sytuacji mozna zrobić.Wielu ludzi nie zna języka,nie ma samochodu,szuka kwatery w pobliżu miejsca zatrudnienia itd.Nawał problemów zmiękcza czlowieka i wtedy mozliwe są rozne uklady. A do tego sa miejscowości,gdzie trudno o pokoj czy mieszkanie.Chyba,że za duze pieniadze.Pozdrawiam
 
 
Kasia11 
Poczatkujacy
Gwiazdka

Wiek: 62
Dołączyła: 11 Gru 2008
Posty: 12
Skąd: Holandia
Wysłany: Pią Sty 16, 2009 4:08 pm   problem z meldunkiem

Witam wszystkich. Mam problem i proszę o odpowiedź. Nie wiem czy jestem zameldowana. Mieszkam w domu który należy do firmy i mam wyrobiony sofi numer przez ten zakład ale nie wiem czy jestem tu zameldowana bo żadnego dokumentu potwierdzającego ten stan nie otrzymałam. Czy powinnam iść do gemeente i dowiedzieć się czy jestem tu zameldowana czy będe płacić karę jeśli okaże się że nie? I jeszcze jedno czy mogę sama się zameldować? Ale chyba nie ma szans bo ten dom podlega pod firmę pracy. Proszę o pomoc. Pozdrawiam
 
 
 
aymar 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 508
Wysłany: Pią Sty 16, 2009 7:16 pm   

Jeśli nie byłaś osobiście w Gemeente aby sie zameldować to i nie jestes zameldowana , nie ma innej opcji
_________________
Bóg często nas odwiedza,ale przeważnie nie ma nas w domu...
 
 
Alutka 
Super gaduła

Pomogła: 5 razy
Wiek: 56
Dołączyła: 06 Sty 2007
Posty: 324
Skąd: Lelystad
Wysłany: Pią Sty 16, 2009 7:59 pm   

Witam.Ja tez miałam tylko kontrakt przy meldunku .Oczywiście swoje dokumenty też ,ale żadnej zgody itp. nie miałam .Pozdrawiam
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Pią Sty 16, 2009 8:32 pm   

Bo kontrakt na mieszkanie to jest zgoda wlasciela na meldowanie sie pod danym adresem. Niektore kontrakty precyzuja ile ludzi mozna zameldowac w danym domu/mieszkaniu
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
ataga 
PRZYJACIEL FORUM

Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 13 Lut 2007
Posty: 478
Skąd: Limburg
Wysłany: Pią Sty 16, 2009 9:22 pm   

aymar napisał/a:
Jeśli nie byłaś osobiście w Gemeente aby sie zameldować to i nie jestes zameldowana , nie ma innej opcji


nie zgadzam sie z Toba.. czesto spotkalam sie ze wlasciciel mieszkania/domu zameldowal ludzi na swoim mieszkaniu.. jest to mozliwe.
_________________
Wlasciwoscia czlowieka jest bladzic, glupiego- w bledzie trwac.

Cyceron
 
 
 
Jan 
Poczatkujacy

Dołączył: 04 Kwi 2007
Posty: 32
Skąd: Wroclaw (Haarlem)
Wysłany: Sob Sty 24, 2009 1:10 am   Meldunek

U mnie bylo bezproblemowo.Przynioslem kontrakt na chate i paszport.
Babka przy okienku byla wogole zdziwiona,ze chce sie meldowac bo robilem to 2 maja 2007 a wiadomo,ze od maja otwarte zostaly wszystkie sektory pracy dla Polakow.
Babka srednio wiedziala co ze mna zrobic ,czepiala sie troche do konktraktu ,ze wlasnie chce jakiejs pisemnej zgody wlasciciela ale w koncu zameldowala - tzn.kazala wypelnic dosc obszerny formularz o mojej sytuacji.
Po miesiacu dostalem z Gemeente papier o meldunku i ok.
Pare miesiecy pozniej zmienialem adres i meldowalem sie gdzie indziej i zaliczylem cos co nazwe szokiem - 2 minuty i zameldowano mnie ,dano tymczasowy papier i po 2 dniach mialem poczta juz pelny papierek (w porownaniu,ze pierwsze meldowanie zalatwialem ok.40 minut to szok).
Teraz przy kolejnej zmianie adresu full elegancja - 2 minutki.

Pozdro
_________________
Jan
Ostatnio zmieniony przez Jan Sob Sty 24, 2009 1:13 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
arni 102 
Poczatkujacy


Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 30
Wysłany: Sob Sty 24, 2009 9:30 pm   

witam z tego co ja wiem a niedawno bylem w gemeente to do meldunku jest potrzebne
akt <umowa najmu lokalu>
paszport lub dowod osobisty
metryka urodzenia
ewentualnie akt malrzenstwa
pozdrawiam
 
 
Beata507 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 25 Mar 2008
Posty: 93
Wysłany: Śro Kwi 01, 2009 10:09 am   

Witam! Czytałam wszystkie posty na temat meldunku, ale dalej nic nie wiem. Czy ktoś wie jakie dokumenty będę potrzebowała zabrać z Polski, żeby się zameldować w NL? Dodam, że mąż tylko pracuje w NL, a ja z córką chce dołączyć do męża. I czy napewno będzie potrzebny mi i córce paszport ( nie mamy ważnego paszportu :088: ), czy sam dowód osobisty wystarczy :030: ? :039:
_________________
Lubię jesień, bo wtedy każdy może dostać z liścia :) .
 
 
ewunia1380 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 12 Lut 2009
Posty: 67
Wysłany: Śro Kwi 01, 2009 10:39 am   

Witam ja jestem zameldowana i jak bylam sie zameldowac z moim mezem i corka to potrzebowalam kontrakt(bez zadnej pisemnej zgody wlascicielki) paszporty i prawde mowiac to wszystko. Poznej z Gemente do domu nam przyszly papiery z sofi numerami i inne dane i od tego czasu jestesmy zameldowani. Serdecznie pozdrawiam :039:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group