NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
umowa o pracę z pośrednikiem,co będę z tego miał??
Autor Wiadomość
jaga109
Poczatkujacy

Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 10
Skąd: piła
Wysłany: Sob Cze 02, 2007 8:05 pm   umowa o pracę z pośrednikiem,co będę z tego miał??

Pracuję w Holandii przez pośrednika,mam umowę na 4miesiące.Placa netto 5,70.Czy jeszcze jakieś uprawnienia pracownicze zdobędę pracując w tym kraju?Chodzi mi o staż pracy do emerytury lub renty.Czy po zakończeniu pracy otrzymam świadectwo pracy??Jeśli przepracuję rok czy nabędę prawo do zasiłku w Polsce?a może coś mi się należy w HOlandii??Nie chciałbym pracować tylko dla pieniędzy !!Proszę o wszystkie możliwe informacje,pozdrawiam Jaga
_________________
jaga
 
 
janosik 
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 759
Wysłany: Sob Cze 02, 2007 9:56 pm   

Cytat:
Pracuję w Holandii przez pośrednika,mam umowę na 4miesiące.

Kim jest posrednik (osoba fizyczna/agencja posrednictwa pracy)?
Cytat:
Placa netto 5,70.

Patrzac na stawke to wynagrodzenie jest dla osob maloletnich czy po dodatkowych innych potraceniach (zakwaterowanie,ubezpieczenie)?
Cytat:
Czy jeszcze jakieś uprawnienia pracownicze zdobędę pracując w tym kraju?Chodzi mi o staż pracy do emerytury lub renty.

Jezeli chodzi o staz pracy do emerytury niezbedne sa paski wyplat oraz formularz E301, ktory jest potwierdzeniem miedzy innymi czasu pracy za granica.
Cytat:
Czy po zakończeniu pracy otrzymam świadectwo pracy??

Nigdy nie slyszalem aby Polak cos takiego otrzymal od swojego pracodawcy w Holandii ale moze ktos inny sie z czyms takim spotkal.Ja na Twoim miejscu prosilbym pracodawce/agencje o wypelnienie formularzy E 301 oraz E303 (mozna je otrzymac w UWV).Sa one niezbedne do uzyskania miedzy innymi zasilku dla bezrobotnych.
Cytat:
Jeśli przepracuję rok czy nabędę prawo do zasiłku w Polsce?

Oczywiscie jak najbardziej!
Cytat:
a może coś mi się należy w HOlandii??

Od 1 stycznia 1999 istnieje uregulowanie uprawnien emerytalnych dla pracownikow branzy posrednictwa pracy.Ta regulacja zostala uznana z dniem 1 stycznia 2004 przez Ministra Spraw Socjalnych i Pracy za obowiazkowa dla wszystkich pracownikow w branzy posrednictwa pracy.Wiecej o tym przeczytasz tutaj http://www.fnvbouw.nl/kolega/pl/ --> linki --> Jako pracownik z branzy posrednictwa pracy jestes dobrze zabezpieczony dzieki 'Stiplu'
Poza tym masz prawo do otrzymania zasilku rodzinnego (na forum mozna znalezc wiecej info na ten temat),dofinansowania do ubezpieczenia (zorgtoeslag) oraz no-claim, rowniez masz prawo do otrzymania zasilku dla bezrobotnych w Holandii (juz po przepracowaniu 26 tygodni ale nie jestem pewien, musze jeszcze to sprawdzic).
Pozdrawiam.
_________________
IT IS BETTER TO FIGHT FOR SOMETHING THAN LIVE FOR NOTHING - GEN.PATTON

www.polstore.nl - strona poświęcona wspaniałej rasie jaką jest Długowłosy Owczarek Niemiecki
 
 
jaga109
Poczatkujacy

Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 10
Skąd: piła
Wysłany: Sob Cze 02, 2007 10:44 pm   

Bardz dziękuję za wiele informacji,nie tylko o pieniądze chodzi,przyszłość jest równie ważna.Zatrudnia mnie EUROJOB ARBEIDSPLAATS BEMIDDELING BV W HOOFDDORP.Stawka 5,70 ,tyle dostaję na czystoXliczbę przepracowanych godzin.Początkowo wszyscy patrzyli tylko na pieniądze ,ale w tej chwili trochę ochłonęli i zaczęły się dyskusje ,że z tej pracy poza pieniędzmi nic nie ma.Strach mnie ogarnął ,mam jeszcze 8 letnie dziecko,gdyby coś się przytrafiło to czy coś po mnie dostanie.Mnie również zależy na stażu pracy.Jeśli wrócę do Polski czy będę miał ten okres doliczony przez polski zakład pracy,czym muszę sie wylegitymować.W polsce liczą się zakończone okresy pracy potwierdzone świadectwem pracy.Czy możesz mi coś na ten temat napisać,bardzo proszę Jaga
_________________
jaga
 
 
janosik 
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 759
Wysłany: Sob Cze 02, 2007 11:37 pm   

Cytat:
Stawka 5,70 ,tyle dostaję na czystoXliczbę przepracowanych godzin.

Jezeli jest to stawka koncowa nie zawierajaca potracen typu zakwaterowanie czy ubezpieczenie to wydaje mi sie ona ponizej minimalnego wynagrodzenia (wyplacanie ponizej min. wynagrodzenia jest niezgodna z prawem).
Cytat:
Jeśli wrócę do Polski czy będę miał ten okres doliczony przez polski zakład pracy,czym muszę sie wylegitymować.W polsce liczą się zakończone okresy pracy potwierdzone świadectwem pracy.Czy możesz mi coś na ten temat napisać,bardzo proszę Jaga

Czy dostajecie paski wyplat?Sa one bardzo wazne.
Zamow formularz E-301 (jak juz wspomnialem jest potwierdzeniem czasu pracy za granica oraz czy od jego wynagrodzenia były odprowadzane składki ubezpieczeniowe i w jaki sposób został rozwiązany stosunek pracy; formularz ten jest niezbedny miedzy innymi do otrzymania zasilku dla bezrobotnych, ktory jest wyplacany w wysokosci obowiazujacej w Polsce, jest to tzw. zasilek uznaniowy ) z UWV (odpowiednik naszego ZUS).Mozna tego dokonac dzwoniac pod numer 0900-9294 bedac w Holandii oraz +31113750350 poza oraz listownie na adres:
UWV
Afdeling Verdragen
Prinses Beatrixstraat 9-15
7551 BK Hengelo
Po ich otrzymaniu dac do wypelnienia pracodawcy/agencji posrednictwa pracy.
Pozdrawiam.
_________________
IT IS BETTER TO FIGHT FOR SOMETHING THAN LIVE FOR NOTHING - GEN.PATTON

www.polstore.nl - strona poświęcona wspaniałej rasie jaką jest Długowłosy Owczarek Niemiecki
 
 
jaga109
Poczatkujacy

Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 10
Skąd: piła
Wysłany: Sob Cze 02, 2007 11:45 pm   

Dziękuję za informacje!!
_________________
jaga
 
 
pawel1979 
Mega gaduła

Wiek: 45
Dołączył: 08 Lis 2006
Posty: 1346
Skąd: NL
Wysłany: Nie Cze 03, 2007 11:25 am   

Cytat:
Czy po zakończeniu pracy otrzymam świadectwo pracy??


Jak sie sama uponiesz to posrednik powinien Ci takie swiadectwo wystawic znajomy pracował prze Work Support i po zakonczeniu otrzymał taki dokument Getuigschrift
 
 
janosik 
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 759
Wysłany: Nie Cze 10, 2007 2:23 pm   

Pawle a czy ten znajomy mial rowniez tego typu punkty w kontrakcie (oczywiscie sa one niedozwolone):
Cytat:
Indien werknemer om wat voor reden dan ook binnen de genoemde periode bij 1.1 (duration of contract) zijn/ haar werkzaamheden beeindigd is werknemer achadeplichtig.Werkgever zal in deze situatie de geleden schade en eventueel nog te leiden schade verhalen op werknemer in ieder geval zal er een direct opeisbare boete worden verrekend van Euro 250,00.

W przypadku gdy pracownik z jakiegokolwiek powodu zaprzestanie wykonywania pracy w okresie okreslonym w punkcie 1.1 (czas waznosci kontraktu) pracownik ponosi odpowiedzialnosc za powstale z tego tytulu szkody.W takiej sytuacji pracodawca OBCIAZY PRACOWNIKA ODSZKODOWANIEM za poniesione szkody, ktore zostana poniesione, a w kazdym razie POTRACI z wynagrodzenia PRACOWNIKA natychmiast wymagalna KARE w wysokosci 250 euro.
Cytat:
Werknemer verklaart niet deel wensen te nemen aan de pensioenregeling

Pracownik oswiadcza, ze nie zyczy sobie uczestniczyc w systemie emerytalnym.
WORK SUPPORT wedlug mnie to ZLODZIEJE i OSZUSCI !!!
Pozdrawiam.
_________________
IT IS BETTER TO FIGHT FOR SOMETHING THAN LIVE FOR NOTHING - GEN.PATTON

www.polstore.nl - strona poświęcona wspaniałej rasie jaką jest Długowłosy Owczarek Niemiecki
 
 
pawel1979 
Mega gaduła

Wiek: 45
Dołączył: 08 Lis 2006
Posty: 1346
Skąd: NL
Wysłany: Nie Cze 10, 2007 3:02 pm   

janosik napisał/a:
Indien werknemer om wat voor reden dan ook binnen de genoemde periode bij 1.1 (duration of contract) zijn/ haar werkzaamheden beeindigd is werknemer achadeplichtig.Werkgever zal in deze situatie de geleden schade en eventueel nog te leiden schade verhalen op werknemer in ieder geval zal er een direct opeisbare boete worden verrekend van Euro 250,00.

tak to bylo ale napisane wypowiedznie z okresem miesiecznego (pełnego) wyprzedzeinia to nie mieli prawa i nie potracili mu tego.(choc o tym nie wspominaja i trzeba tego samemu przypilnowac)

a co drugiego to musze sprawdzic
pozdrawiam
 
 
pawel1979 
Mega gaduła

Wiek: 45
Dołączył: 08 Lis 2006
Posty: 1346
Skąd: NL
Wysłany: Nie Cze 10, 2007 4:32 pm   

Cytat:
Werknemer verklaart niet deel wensen te nemen aan de pensioenregeling

Pracownik oswiadcza, ze nie zyczy sobie uczestniczyc w systemie emerytalnym.


sprawdziłem niebyło tego punktu w umowie
pozdrawiam
 
 
yankiel 
Poczatkujacy
yankiel

Dołączył: 19 Wrz 2008
Posty: 5
Wysłany: Sob Lut 07, 2009 10:42 pm   

witam,mam na umowie o pracę na pisane u góry na wstepie:UMOWA O PRACE DELEGOWANĄ na czas nieokreślony
czy ta umowa ma takie samoznaczenie jak normalna holenderska umowa o pracę czy jest w niej jakis haczyk?
czy międzyinnymi na podstawie tej umowy moge wziąć kredyt w Polsce?
 
 
kasiakiko 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 08 Maj 2008
Posty: 64
Wysłany: Nie Lut 08, 2009 9:42 am   

czy pracodawca powinien wystawiać salarisy "zerowe" za okres kiedy pracownik był na urlopie i w czasie tych np. dwóch tygodni nie pracował? czy powinie wydać wyłącznie za tygodnie, gdy wykonywało się stosunek pracy? zaznaczę, że w naszym biurze urlopy są bezpłatne..
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Lut 08, 2009 10:38 am   

"salarisy" przy kazdej wyplacie jak amsz placone 1 w miesiacu dostaniesz salaris 1 x miesiacu. a jak masz co tydzien to dostaniesz wypisy tez 1 w tyg
 
 
kasiakiko 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 08 Maj 2008
Posty: 64
Wysłany: Nie Lut 08, 2009 10:54 am   

tak, tak rozumiem, w moim przypadku wypłata jest co dwa tygodnie/przelew na konto, jednak salarisy wystawiane za każdy tydzień osobno. może źle ujęłam swoje poprzednie pytanie..nie wiem jak wygląda sprawa z salarisami za okres czasu, gdy przebywa się na urlopie/i nie pracuje, czy biuro musi wystawić salaris "0" żeby była zachowana ciągłość czy poprostu zostnie wydany np. salaris za tydzień 1,2,3, 6,7..bez 4 i 5?
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Lut 08, 2009 11:20 am   

powinne byc wystawione ale z wyszczegulnieniem ze np. pracownik byl na wakacjach wtedy masz wyszczegolnione ile dni pobrales z wakacji i ile dni bezplatnych pobrales, a jak jestes/byles chory to na wyciagu zostanie opisane jak dlugo i za jaka stawke .
 
 
kasiakiko 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 08 Maj 2008
Posty: 64
Wysłany: Nie Lut 08, 2009 11:49 am   

dzięki :) nawet w przypadku, gdy nie mamy w kontrakcie niczego na temat liczby dni urlopu? w naszym biurze chce ktoś urlop to go po prostu bierze :/ i dni te są zwyczajnie bezpłatne..
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group