NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Śro Kwi 01, 2015 9:43 pm
Zwierzęta(psy) w Holandii
Autor Wiadomość
ZIZA
Poczatkujacy

Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 9
Skąd: warszawa
Wysłany: Śro Cze 06, 2007 10:23 pm   Re: Duuvelke

to, ze ludzie go myla z inna rasa to jeszcze nie problem... poniewaz najwazniejsze sa papiery... jesli z papierow wynika, ze jest to legalan rasa w holandii... to jest to rasa legalana...i policja nic pieskowi nie zrobi... :lol: na szczescie... :-) [/quote]

Oj to kamień z serca mi spadł :lol:
Nawet nie wiesz jak bardzo mi to co napisalaś do tej pory humor poprawiło...Juz sie zastanawialismy co bedzie jak okaze sie ze Amstafy tez sa zakazane...od zawsze w naszym zyciu byly psy i nie wyobrazamy sobie sytuacji :( zeby Orka zostawic w Polsce...
 
 
pioaga
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 73
Wysłany: Nie Cze 10, 2007 5:46 pm   

czyli amstaff bez rodowodu jest rowniez zabroniony???nawet na marktplaats oglaszaja sie ze sprzedaza amstaffow i to bez rodowodu,a czy bullterier jest tutaj rowniez zakazany lub musi posiadac rodowod???moze jest jakas stronka gdzie jest napisane jaka rase mozna posiadac, chcialabym kupic teraz w polsce bulka ale po tym co czytam to sie zaczynam obawiac
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Nie Cze 10, 2007 6:56 pm   

Het te koop aanbieden van stamboomloze Staffordshire Terriërs of kruisingen hiervan welke in overwegende mate gelijkende zijn aan de Pitbull Terriër, is bij de Nederlandse wet verboden. Dit is beschreven in de GWW (Gezondheids- en welzijnswet voor dieren).

sprzedawanie Staffordische Terriers lub mieszanki z ta rasa jest zabronione w Holandii... a juz nie wspomne o posiadaniu takiego psa... rowniez mieszanki Pitbull Terries jest zabronione...

posiadacze zabronionych ras moga dostac kare pieniezna...
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Nie Cze 10, 2007 7:11 pm   

De Pitbull Terrier is alleen een ras dat niet erkend is door de F.C.I. en dus ook niet in Nederland.

z tego co wyczytalam to jezeli pies nie jest uznany przez F.C.I. nie jest uznawany w holandii... kazdy pies, ktory podlega pod RAD (Regeling Agressieve Dieren) jest zabroniony w Holandii...

http://www.kennelclub.nl/index.php?id=541
http://www.gamestaff.nl/RAD%20REGELING.htm

Koop nooit een Stafford zonder stamboom!

http://www.arfe.nl/index.html

wpisujac w google: verboden hondenrassen... mozna znalesc wiele info na ten temat...
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Nie Cze 10, 2007 7:15 pm   

lista ras, ktore sa uznane przez F.C.I.

http://nl.wikipedia.org/w...an_hondenrassen
 
 
pioaga
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 73
Wysłany: Nie Cze 10, 2007 8:06 pm   

no teraz to troszke jestem skolowana, bo szukalam ale o bulterierach nic nieznalazlam, tylko o amstafach odmiana angielska i amerykanska i bylo tam jeszcze kilka ras ale o bulkach nic, hm i teraz niewiem czy jak kupie takiego bez rodowodu czy sie cos nieznajdzie i niebede miala jakis problemow ?????
 
 
ZIZA
Poczatkujacy

Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 9
Skąd: warszawa
Wysłany: Nie Cze 10, 2007 8:13 pm   

Bulteriery nie sa na liscie psow uznanych za agresywne,wiec uwazam ze nie bedziesz miala zadnych problemow...ale ja osobiscie jestem zwolenniczka psow rodowodowych jak juz sa okreslonej rasy oczywiscie...piszecie,ze sa w prasie ogloszenia o sprzedazy np amstafow...wiec wnioskuje z tego ze ten zakaz nie jest az tak bardzo przestrzegany przez mieszkancow Holandii 8) pewnie w sytuacjach podbramkowych moze byc nieciekawie,ale jak sie ma spokojnego psa nie okazujacego zadnej agresji nie powinno byc chyba zadnych problemow??moze sie myle...tak mi sie wydaje...
 
 
pioaga
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 73
Wysłany: Nie Cze 10, 2007 8:20 pm   

ok dzieki, chyba sie niemylisz, podejrzewam ze jezeli piesek jest agresywny, sa jakies skargi na niego itd wtedy moze byc problem, moga wymagac dokumentow a jezeli jest wszystko ok moze sie nie doczepia haha.
 
 
ZIZA
Poczatkujacy

Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 9
Skąd: warszawa
Wysłany: Nie Cze 10, 2007 8:24 pm   

Wiesz ja tez na to licze,poniewaz mam zamiar zabrac ze soba swojego pupila zeby nie wiem co...bede go poprostu bardzo pilnowac,zeby nie dopuscic do sytuacji w ktorych nawet on nie zawini tylko np inny pies...posiadanie psa to ogromna odpowiedzialnosc,a bulteriery sa wspaniale ale pamietaj ze ludzie sie ich boja poniewaz tak wygladaja...hahaha,ja osobiscie uwielbiam ta rase...
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Nie Cze 10, 2007 11:13 pm   

z tego co wyczytalam... to takiego nie rasowego pieska mozna poddac testowi, ktory sie nazywa gedgragstest... i jesli pies przejdzie go pomysle to nie ma problemu...

oczywiscie, ze nie wszyscy przestrzegaja tego zakazu... ale jak sama wspomnialas... w momencie kiedy jest skarga na psa... mozna miec problemy... wlasciciel jak i pies...
 
 
Dorisben 
Super gaduła

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 13 Cze 2007
Posty: 209
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Czw Cze 14, 2007 4:48 pm   

:( Cze wszystkim. Poczytałam i jetem zdruzgotana... :cry: Zaadoptowałam pit bulla w polsc. Nikt mi wtedy nic nie powiedział na temat specjalnych papierow dla psa. Jedyne co miało być ważne to chip i paszport. Jadąc tu mialam dwie kontrole po drodze: niemiecki zoll i już w holandii policję i pracownikow służby granicznej. Nikt jednym słowem nie spytał o papiery. Sprawdzali chip oczywiscie, paszport i nic po za tym. W paszporcie jest wpisany moj holenderski adres. Nie wiem co robic, oddać go nie chce, bo nie po to psiak zotał wyratowany od śmierci i natulał sie po szchronach, zeby go teraz z domku wyganiać. Z drugiej strony nie mogę liczyć, że mi sie smignie a jak na zlosc ktos spyta?
A propo papierowych torebek, ktore się ponoć znajduja w miejscach przeznaczonych dla psów. Mieszkam w rotterdamie i żadne taki cos mi sie nie rzuciło w oczy. Moj polski pies nie robi kupy na chodnik, to ukochane pupilki holenderskie rąbią gdzie się da i właściciele niewiele sie tym przejmują.
 
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Czw Cze 14, 2007 5:38 pm   

papierowe torebki... mowie tu o Den Haag... kazda gmina robi co innego z pieniedzmy z podatku na psa...

sa dwie mozliwosci...
1. nic nie robic...
2. mozesz poddac psa testowi... juz wczesniej o tym pisalam... i jezli z testu wyjdzie, ze pies nie jest agresywny... to problem jest rozwiazany...
 
 
judas
Poczatkujacy

Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 5
Wysłany: Pon Cze 18, 2007 10:08 am   

No to jest temat,który nmie również dotyczy i dziękuję za cenne info.
Mam sunię-owczarka włoskiego Bergamasco.Jest to sunia hodowlana i wystawiana.Po zamieszkaniu w Holandii chciałbym dalej ją wystawiać.Cieszy mnie bardzo,że holendrzy lubią psy i jak to ktoś napisał Hol. to raj dla psów.
Pozdrowionka.
 
 
IwaBu 
Poczatkujacy

Dołączyła: 30 Cze 2007
Posty: 13
Skąd: Stęszew
Wysłany: Pon Lip 02, 2007 4:09 pm   

:roll: Witam wszystkich wielbicieli psiakow. Mam zamiar przeprowadzic sie do Holandii razem z moim psem. Ale wy tu fajnie piszecie o pitach i amstafkach, a co ze zwyklym podworkowym kundelkiem? Czy ma szanse na wyjazd? Powiedzcie, co wiecie na temat formalnosci zwiazanych z wyjazdem psiaka. pozdrawiam
 
 
 
mariodsl
Super gaduła

Dołączył: 22 Cze 2007
Posty: 231
Wysłany: Pon Lip 02, 2007 7:45 pm   

Szczepienia wazne , ksiazeczki
Tak tu piszecie o pieseczkach ladnie a zapomnieliscie ze w Holandii trzeba placic podatek za psa :) wcale nie maly .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group