NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Śro Kwi 01, 2015 9:43 pm
Zwierzęta(psy) w Holandii
Autor Wiadomość
ZIZA
Poczatkujacy

Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 9
Skąd: warszawa
Wysłany: Śro Cze 06, 2007 9:03 am   Zwierzęta(psy) w Holandii

Witam wszystkich Forumowiczów :)
Wibieramy sie do Holandii na kilka miesiecy,a mamy psa.Chcialabym zapytać jak jest ze zwierzętami w tym kraju?Czy to jest jakiś problem?Jak ludzie tam reaguja na psy?Czy sa jakieś zakazy o któreych powinniśmy wiedziec zanim zdecydujemy sie go zabrać ze soba??Pozdrawam...
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pon Gru 14, 2009 5:50 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Renata_H
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 425
Skąd: Den Haag
Wysłany: Śro Cze 06, 2007 9:53 am   

Holandia to raj dla psow, na chodniku co krok lezy psia kupa pomimo ze wszedzie sa ustawione kosze przeznaczone tylko na te psie kupki... :lol:

Holendrzy lubia psiaki. To tyle ode mnie nie wlasciciela psa choc baaardzo bym chciala miec choc jednego malusienkiego... :)
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Śro Cze 06, 2007 10:19 am   

jako wlascicielka psa... hehe... moge troche doradzic... a wiec w holandii obowiazuje sprzatanie psich gowienek... jesli tego nie zrobisz i cie przylapia... zaplacisz kare w wysokosci jakis 50 euro... po drugie psa trzeba miec zawsze na smyczy... z wyjatkiem wyznaczonych do tego terenow... jesli przylapia cie na tym, ze pies nie idze na smyczy... to dostaniesz kare... nie wiem jak w innych czesciach holandii... ale w Hadze chodza i sprawdzaja... juz paru znajomych dostalo kare...

poniewaz moj pies jest tutaj zarejestrowany dostalam ksiazeczke z gminy gdzie moge chodzic z psem bez smyczy itp... jak sie nie myle to mozna tez samemu o taka ksiazeczke poprosic...

zaczal sie sezon... tak wiec nie mozna z psem na plaze chodzic... oprocz wyznaczonych plaz... i tak np. w Hadze mozna z psem przez caly rok chodzic na plaze, ktora nazywa sie Duindorp...

jesli masz jeszcze jakies pytania... to pytaj smialo:-)
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Śro Cze 06, 2007 10:23 am   

aha... trzeba rowniez miec przy sobie torebki na gowienka... wiecej niz jedna... o to moga tez pytac i kare dac za brak posiadania... takie torebki papierowe (wedlug mnie super) mozna sobie wziasc za darmo... takie automaty znajduja sie czesto w poblizu miejsc gdzie mozna puszczac psa bez smyczy...

a kto o to wszystko pyta??? otoz po miescie chodza tacy specjalni ludzie z gminy... zazwyczaj jezdza bialymi samochodami... przynajmniej w Hadze... :-)
 
 
Renata_H
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 425
Skąd: Den Haag
Wysłany: Śro Cze 06, 2007 2:36 pm   

Duuvelke nie wiedzialam ze masz psinke, jaka rasa, jak sie nazywa, wrzucaj fotografie!

Co do tych kupek to ja jestem bardzo ciekawa dowiedziec sie czyje sa te kupki lezace na chodnikach w miescie? Pewnie mew ;)
Szkoda ze holendrzy tak malo sie boja tych kar bo jeszcze ani razu nie widzialam wlasciciela zbierajacego kupke zrobiona przez psiaka prowadzonego na smyczy... Ale nie raz widzialam psiaki produkujace te kupki pod uwaznym okiem wlasciciela... :roll:

Wlasnie zauwazylam ze tu psiaczki musza chodzic na smyczy co mnie bardzo cieszy po tych niemilych doswiadczeniach z UK gdzie wieczorem spacerujac po parku nagle przed toba wyskakuje pitbull bez kaganca a wlascicielem jest jakis gowniarz dla ktorego wydaje sie zabawna twoja reakcja - po prostu stoisz jak sparalizowany...
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Śro Cze 06, 2007 5:00 pm   

Renata_H napisał/a:
Duuvelke nie wiedzialam ze masz psinke, jaka rasa, jak sie nazywa, wrzucaj fotografie!


hehe... no ma... ma dwa lata... Jacky... na zdjeciu w awatarku jest jeszcze maly... hehe... aha... no i przywiozlam go z Polski... to Polski kundel... hehe...

Renata_H napisał/a:
Co do tych kupek to ja jestem bardzo ciekawa dowiedziec sie czyje sa te kupki lezace na chodnikach w miescie?


osob, ktore nie sprzataja... osob, ktore nie musza tego sprzatac... osoby, ktore nie musza tego robic to osoby na wozkach inwalidzkich... osobny ze specjalnie wyszkolonym psem... czyli tak zwane hulphond (to zabrzmi strasznie... ale nie wiem jak to po polsku powiedziec)...

te kupki powinna gmina sprzatac... i raz na jakis czas widze takie smieszne pojazdy, ktore sprzataja gowienka... ale niestety nie zawsze

Renata_H napisał/a:
Szkoda ze holendrzy tak malo sie boja tych kar bo jeszcze ani razu nie widzialam wlasciciela zbierajacego kupke zrobiona przez psiaka prowadzonego na smyczy... Ale nie raz widzialam psiaki produkujace te kupki pod uwaznym okiem wlasciciela... :roll:


hehe... bo nie widzialas jeszcze mnie z moim psem... hehe...

Renata_H napisał/a:
pitbull


w holandii jest zakaz posiadania takiego psa... w momencie kiedy gmina czy tez policja sie dowie, ze ktos ma pitbulla to daje go do uspania... a znam taki przypadek...
 
 
ZIZA
Poczatkujacy

Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 9
Skąd: warszawa
Wysłany: Śro Cze 06, 2007 6:37 pm   

Dziekuje za cenne wskazowki :D chcialam zapytac o rase, bo jak juz zdazylam sie zorientowac to pitbulle sa zakazane :( chcoc sa naprawde super,ale nie jest to niestety pies nadajacy sie dla kazdego...trzeba wiedziec jak postepowac z pitkiem i wtedy ma sie wspanialego przyjaciela :) a co z rasa Amstaf( American Staffordshire Terrier)??czy tej tez nie mozna miec w Holandii???
jesli tak to straszne bo nasz"Oro" jest wlasnie Amstafem :cry: a moze mozna gdzies sie zglosic gdzie wydadza pozwolenie na trzymanie takiego psa?moze jakies testy psychiczne??cokolwiek wiecie w temacie blagam napiszcie,jest to dla nas niezmiernie wazne....
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Śro Cze 06, 2007 9:22 pm   

tak i nie... jesli pies nie posiada FCI-stamboom (Fédération Cynologique Internationale) to nalezy do ras zakazanych w Holandii... jesli ma sie ten papierek/certifikat to jest wtedy rasa legalna...

musze ci powiedziec, ze wiele osob ma tutaj ta rase...
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Śro Cze 06, 2007 9:32 pm   

link na polska strone FCI...
http://www.zkwp.pl/zg/
 
 
ZIZA
Poczatkujacy

Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 9
Skąd: warszawa
Wysłany: Śro Cze 06, 2007 9:33 pm   

No to mnie troche uspokoiłas :D bo juz myslalm,z ebedziemy mieli powazny problem...dziekuje za odpowiedz..wiec pewnie musimy wziasc ze soba paszport psa rodowod??
 
 
ZIZA
Poczatkujacy

Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 9
Skąd: warszawa
Wysłany: Śro Cze 06, 2007 9:38 pm   Duuvelke

Dzięki...a co pitbulli to duzo jest ich w Holandii??slyszalam ze to rasa zabroniona ale ze dosc popularna mimo zakazu posiadania :)
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Śro Cze 06, 2007 9:56 pm   

chodzilo mi o to, ze rasa, ktora ty masz jest dosc popularna w Holandii... tych psow jest tu pelno... a pitbull to nie wiem... wiem, ze to zabroniona rasa... i wierz mi jak ktos poda taka osobe na policje, ze ma takiego psa... to bez skrupulow daja ci kare pieniezna i psa usypiaja...

tak... tak... wez rodowod i paszport... w razie kontroli powinnas te dokumenty pokazac...

znajoma szla kiedys ze swoimi psami... no i taki pitbulll ubryzl jej psa... to byla suka... tak wiec ona zadzwonila na policje... ktora w ciagi 5 min. przyjechala... na jej szczescie kobieta z tym psem jeszcze nie zniknela... wiec policja zagadala do babki i wzieli ja na komisarjat... no i okazalo sie, ze psa trzeba uspic... straszne no nie???
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Śro Cze 06, 2007 9:57 pm   Re: Duuvelke

ZIZA napisał/a:
Dzięki...a co pitbulli to duzo jest ich w Holandii??slyszalam ze to rasa zabroniona ale ze dosc popularna mimo zakazu posiadania :)


pitbull urodzony przed 1993 nie jest zabroniony... :lol:
 
 
ZIZA
Poczatkujacy

Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 9
Skąd: warszawa
Wysłany: Śro Cze 06, 2007 10:07 pm   Re: Duuvelke

Duuvelke napisał/a:
ZIZA napisał/a:
Dzięki...a co pitbulli to duzo jest ich w Holandii??slyszalam ze to rasa zabroniona ale ze dosc popularna mimo zakazu posiadania :)


pitbull urodzony przed 1993 nie jest zabroniony... :lol:


tak tak...jak jeszcze jakies osobniki z 1993roku żyja to pewnie nie stanowią zadnego zagrozenia... :lol: dziekuje bardzo za wyczerpujace informacje.
Nasz Orek jest sporym przedstawicielem rasy Amstaf i czasem mylą go z Pitbullem,bedziemy musieli bardzo uwazac w takim razie, zeby nikomu sie nie narazic.Ale nasz psiak jest bardzo przyjazny i wesoly lubi ludzi i inne psy...uwielbia dzieci...no i my go uwielbiamy jest członkiem naszej rodziny dlatego za wszelką cene chcielibyśmy go zabrać z sobą :wink:
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Śro Cze 06, 2007 10:11 pm   Re: Duuvelke

ZIZA napisał/a:
tak tak...jak jeszcze jakies osobniki z 1993roku żyja to pewnie nie stanowią zadnego zagrozenia :lol:


hehe... dokladnie... hehe...

ZIZA napisał/a:
Nasz Orek jest sporym przedstawicielem rasy Amstaf i czasem mylą go z Pitbullem,bedziemy musieli bardzo uwazac w takim razie, zeby nikomu sie nie narazic.


to, ze ludzie go myla z inna rasa to jeszcze nie problem... poniewaz najwazniejsze sa papiery... jesli z papierow wynika, ze jest to legalan rasa w holandii... to jest to rasa legalana...i policja nic pieskowi nie zrobi... :lol: na szczescie... :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group