NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Śro Kwi 01, 2015 9:43 pm
Zwierzęta(psy) w Holandii
Autor Wiadomość
bagniaczka 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 955
Skąd: Tilburg
Wysłany: Nie Cze 29, 2014 4:32 pm   

Gochna H napisał/a:

Pies przywieziony z zagranicy powinien posiadac paszport i czip .



Szczerze mowiac to nikt nigdy mnie o paszport psicy nie pytal. Ani weterynarz, ani przy rejestacji w gminie. A jak kiedys pod wplywem petard mi uciekla i odnalazla sie w schronisku, to mi tylko zaproponowali zaczipowanie.
_________________
<cenzura>
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Cze 29, 2014 6:54 pm   

bagniaczka,

U mnie w gminie nie ma obowiazku rejestracji psa nie placi sie tez podatku


Rozmawiamy tu o przewiezieniu psa przez granice.

Wlasciciel psa przy przekraczaniu granicy,ma obowiazek posiadania dokumentu dla zwierzecia , wiec to , ze ciebie nikt tu ,o to nie pyta... wcale nie oznacza ze psu paszport jest zbedny .

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Nie Cze 29, 2014 7:13 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
bagniaczka 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 955
Skąd: Tilburg
Wysłany: Pon Cze 30, 2014 7:20 am   

Ja tylko napisalam, jak to wyglada na podstawie moich doswiadczen. Fakt, w przypadku kontroli na granicy paszport musi byc. A w Tilburgu akurat psa trzeba zarejestrowac i podatek placic. Wprawdzie mnie nigdy nikt nie skontrolowal pod tym wzgledem, ale wole byc w porzadku.
_________________
<cenzura>
 
 
2009ona2009
Poczatkujacy

Dołączył: 27 Sty 2015
Posty: 3
Wysłany: Wto Sty 27, 2015 7:55 pm   

Za psa podatek sie placi. obowiazkowo. Jezli jeszcze komus sie udalo to fajnie :038: ale ludzie z belastingu chodza i pukaja do drzwi. Wiec nawet nie zdarzycie psa schowac bo pewnie przywita Pana przy drzwiach:) u mnie tez byli ale mam tylko kota. Belasting za psa w Den Haag to ok 100E rocznie.
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Wto Sty 27, 2015 10:08 pm   

2009ona2009 napisał/a:
Za psa podatek sie placi. obowiazkowo. Jezli jeszcze komus sie udalo to fajnie ale ludzie z belastingu chodza i pukaja do drzwi.


No prosze cie nie siej paniki sa w Holandii takie gminy w ktorych nie placi sie belastingu za psa, wiec nie przesadzaj piszac ze komus sie udalo ...albo ,ze chodza z belastingu i pukaja do drzwi , moze w Den Haag. Amsterdamie i innych wiekszych miejscowosciach. ale na pewno nie w calej Holandii
na poparcie moich slow podaje link z wykazem wszystkich prowincji i gemeent w ktorych sie placi jak i nie placi podatku

http://www.arvidvanputten...t-per-gemeente/
 
 
2009ona2009
Poczatkujacy

Dołączył: 27 Sty 2015
Posty: 3
Wysłany: Śro Sty 28, 2015 4:52 pm   

nie sieje paniki :) ja mowie o Den Haag i faktycznie pukaja do drzwi i pytaja o psa. U mnie byli czyt. tzn nie wyssalam sobie tego z palca. Moze i sa male gminy, albo wioski gdzie tego nie robia. Ale tak jak powiedziales, napewno w duzych miastach.

[ Dodano: Śro Sty 28, 2015 5:04 pm ]
I z artykulu ktory przeslales, wynika ze w wiekszosci gminach sie placi, a w gminach(czy miastach) w ktorych nie podano ile wynosi podatek za psa, nie oznacza ze go nie ma, tylko ze dane gemente nie napisalo ile wynosi. Ja to tak zinterpretowałam. " Een aantal gemeentes heeft de belasting voor 2014 niet bekend gemaakt op hun website of op de site van de overheid. Bij deze gemeentes staat “nnb” (nog niet bekend)."
 
 
Nymf 
Poczatkujacy

Dołączyła: 13 Kwi 2015
Posty: 2
Wysłany: Pon Kwi 13, 2015 11:57 am   

Hej słuchajcie, planujemy wyjazd do Holadnii, ale mamy 3 psiaki...
Chciałam się podpytać, czy żadna z ras nie jest tam zakazana, bo jak wiadomo do różnych krajów różnych psow wwozić nie wolno (przykładowo w UK jest problem z amstafami i pitbullami).
Czy ktoś się orientuje?
Nie chcielibyśmy ani narażać naszych zwierząt, ani się z nimi rozstawać, dlatego od tego w dużej mierze zależy to czy w ogóle wyjedziemy...
Mamy wilczaka czechosłowackiego, psiaka w typie husky i psiaka w typie amstafa.
Pozdrawiam serdecznie :)
 
 
tomala 
Super gaduła


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 272
Skąd: lepiej nie wiedzieć
Wysłany: Wto Kwi 14, 2015 7:39 am   

Zadna z ras nie jest zakazana w NL.
_________________
Analiza uryny może wykryć chorobę jednostki, analiza urny - chorobę całego społeczeństwa.
 
 
Nymf 
Poczatkujacy

Dołączyła: 13 Kwi 2015
Posty: 2
Wysłany: Wto Kwi 14, 2015 12:33 pm   

dzięki :)
 
 
joshua 
Poczatkujacy
kropla wody

Wiek: 49
Dołączył: 28 Mar 2009
Posty: 28
Skąd: Burgum
Wysłany: Czw Kwi 30, 2015 7:14 pm   

To może policja szariatu tam u was w Hadze szaleje? :033: U nas na północnowschodnich kresach Królestwa spokojnie. Mam trzy ogony. Żaden nie jest zarejestrowany. Pozdrawiam. :039:
 
 
Iza170595 
Poczatkujacy

Dołączyła: 18 Cze 2015
Posty: 1
Wysłany: Czw Cze 18, 2015 1:00 pm   

Witam, czy ktoś się orientuję jak wygląda ubezpieczenie 2 psów w okolicach Tilburga ?
 
 
strusio
Poczatkujacy

Dołączył: 01 Sie 2015
Posty: 1
Wysłany: Sob Sie 01, 2015 1:35 am   raj dla psow...obudz sie!!!

jak zabiora ci psa bez powodu i bezprawnie,to juz nie bedzie taki raj!!!
 
 
anna1983 
Poczatkujacy

Dołączyła: 26 Sty 2009
Posty: 14
Wysłany: Pią Sty 29, 2016 1:39 pm   Odnośnie podatku za psa

Witam a co jeśli nie zgłoszę psa do gminy i nie będę płaciła podatku? Czy mam się obawiać jakiejś kontroli i kary? Mieliście takie przypadki?
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pią Sty 29, 2016 2:57 pm   

anna1983 napisał/a:
Czy mam się obawiać jakiejś kontroli
BOA chodza i kontroluja ludzi na posiadanie psow ale taki BOA moze przyjsc specjalnie na kontrole jak jakis sasiad zamelduje w gminie ze masz psa .
anna1983 napisał/a:
co jeśli nie zgłoszę psa do gminy i nie będę płaciła podatku?
jak ciebie skontroluja i okaze sie ze masz psa a nie zglosilas go kaza ci zaplacic za dany okres i moga ( i czest robia) nalozyc kare od 50% do 100% danej sumy .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
kasia0987 
Nieśmiały użytkownik


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 19 Lip 2012
Posty: 68
Skąd: okolice Amsterdam
Wysłany: Pią Sty 29, 2016 8:14 pm   

Iza170595, Psa w Twoim przypadku dwa pieski mozesz zarejestrowac przez Digid (jesli posiadasz ). Jesli nie, to osobiscie w Gemeente. Masz na to 14 dni. Podatek w Twojej gminie wynosi za jednego pieska 103,18e, dwa pieski 249,52. Jest to oplata roczna.

[ Dodano: Pią Sty 29, 2016 8:41 pm ]
Nie wszystkie gminy wymagaja rejestracji i oplaty za psa. Najwyzsza oplata za 1 psa w zeszlym roku(2015) byla w Rotterdam-128 e. Za 2 psy rekordowa cena to 285e w Groningen. Za 3 psy w Heerlen , gemeente zazyczylo sobie 433,8 e. Masakra!! Bardzo wysokie koszta i bardzo duza roznica miedzy gminami. Jesli juz trzeba placic podatek ( moim zdaniem powinien taki byc ) to cena powinna byc wszedzie jednakowa.
W Alphen aan den Rijn podatek za psa to jedyne 57e, za dwa pieski 85 e. Na podstawie czego oni wymyslaja te ceny to pojecia nie mam.
_________________
Het geluk lacht me toe :)
Ostatnio zmieniony przez kasia0987 Pią Sty 29, 2016 8:39 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group