NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Niepomocni Polacy???
Autor Wiadomość
ADAMEK 
Poczatkujacy
Wisnia

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Lip 2007
Posty: 39
Wysłany: Śro Gru 10, 2008 10:01 pm   

Ja też pamiętam jak na rowerku zasuwało się do pracy(nie samochodzikiem z biura pracy który teraz się należy) człowiek zasuwał po 14 godzin i wciąż oglądał się za siebie.Były momenty że policja kontrolowała nawet pieszych na ulicy.Człowiek bał się ale parł do przodu.Mieszkało się po kempingach w warunkach takich że az strach wspominać.Ja jak przyjechałam miałam rower spanie w karawanie i znałam dwa słowa ik zoeken werek.i dwie odpowiedzi ja albo nei.A teraz ludzie chcą wszystko od razu i to kosztem nie własnej pracy(nawet nad naukom języka)ale oczekują zże te luksusy zapewnią im inni .Bo przecież rodakom trzeba pomagać.Owszem ale nie robić wszystko za nich swoim kosztem.

Zapewniam że jesteśmy pomocni tylko trzeba znać granice :039:
Ostatnio zmieniony przez ADAMEK Śro Gru 10, 2008 10:03 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Baska
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 28 Wrz 2007
Posty: 68
Wysłany: Śro Gru 10, 2008 11:06 pm   

No to ja luksusowo mieszkalam, bo wspolnie z przyjaciolmi wynajmowalismy domy, tak ze kazdy mial swoj pokoj, mieszkalismy w pieknych miejscach, bo jak sie 5 osob po 400 euro zrzucilo to mozna bylo niezla chate wynajac;) Na kwiatkach nie robilam, generalnie pracowalam mniej niz 30 h na tydz. piekne czasy, niskie koszta, zero podatkow, co 3 mce wakacje w tropkikach, ach...A kontrole pamietam, raz na amstelu mnie drapneli, ale sie spocilam ;)
_________________
pozdrawiam :)
 
 
aknairam 
Gaduła nad gadułami :-)
mari(an)ka


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 06 Wrz 2008
Posty: 409
Skąd: śląskie
Wysłany: Czw Gru 11, 2008 9:42 am   wspomnienia

Baska TY to sobie żyłas !! Wakacje ,tropiki ,mało pracy ,duzo kasy ! Takie czasy to trzeba często wspominac zeby utrwalic mocno w pamieci ! pozdrawiam i zycze zeby powrociły takie szalone lata !! :039:
 
 
 
Baska
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 28 Wrz 2007
Posty: 68
Wysłany: Pią Gru 12, 2008 10:24 pm   

No ja bym tez chciala, teraz to podatki, ubezpieczenia, oplaty, czlowiek pracuje jak glupi a niewiele w kieszeni zostaje...
_________________
pozdrawiam :)
 
 
bobikpl 
Super gaduła
:)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 352
Skąd: Friesland
  Wysłany: Czw Maj 07, 2009 7:05 pm   Okazałem się "niepomocny"

Wczoraj miałem nieprzyjemną konwersację na GG z rodakiem
cyt"...
-mozesz mi pomoc ?? jak zrobic przelew z rabobanku do mbanku??numer mam z forum niedziela.nl

-chetnie,ale jutro dobrze? zero czasu ,zaraz wychodze

-thx ok to jutrio pozdro (6-05-2009 16:55)

i za parę minut (6-05-2009 17:15)...

-widze jak wyszedles, k...a zero czasu ta a ch.j ci w dupe sam sobie poradzilem ..."

Wykropkowałem niecenzuralne słowa.

ja się poszedłem kąpać w tym czasie,zresztą komputer mam praktycznie czas włączony

Moja wina, powinienem odwołać swoje wyjście i pomóc rodakowi.
Ostatnio zmieniony przez bobikpl Czw Maj 07, 2009 7:15 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kocica 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 5 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Sty 2007
Posty: 99
Skąd: HOLANDIA
Wysłany: Czw Maj 07, 2009 7:27 pm   

eh az sie nie chce komentowac takiego zachowania :( :072:
 
 
aknairam 
Gaduła nad gadułami :-)
mari(an)ka


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 06 Wrz 2008
Posty: 409
Skąd: śląskie
Wysłany: Czw Maj 07, 2009 7:29 pm   

bobikpl co tu dodać ? chyba tylko tyle:ch....j ci w d.....e (tez pisze przez ,,ch,,zawsze to troche dłuzszy :033: )Ale zauwaz ze pomogłes osobnikowi bo zmusiłes go do myślenia !!!!
napisał ze: sam sobie pomógł ! -pewnie trzeba było troche pomyślec !! :039:
 
 
 
bobikpl 
Super gaduła
:)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 352
Skąd: Friesland
Wysłany: Czw Maj 07, 2009 8:01 pm   

Dokładnie tak samo pomyślałem: ruszył głową i w te 20 minut dał radę zrobic przelew-
ale po co ta agresja.

:062:
 
 
Kasiucha 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 14 Paź 2008
Posty: 51
Skąd: den haag
Wysłany: Pią Paź 16, 2009 12:58 pm   

witam
ja mieszkam tu dopiero rok i mogę powiedzieć że całkowicie się z wami zgadzam.
ja radziłam sobie jak mogłam sama, nie znałam języka lecz są słowniki i translatory, więc zawsze można sobie poradzić.
parę razy pomagałam sąsiadom, znajomym, obcym ludziom z ulicy, tak jak mogłam, załatwiałam co tylko się dało, od sofików, mieszkań po wnioski na rodzinne czy dotację.
I wiem już doskonale że niestety nie warto.
 
 
marcelis28 
Gaduła

Pomógł: 2 razy
Wiek: 44
Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 129
Skąd: Zegveld
Wysłany: Pią Paź 16, 2009 2:42 pm   

Kasiucha napisał/a:
witam
ja mieszkam tu dopiero rok i mogę powiedzieć że całkowicie się z wami zgadzam.
ja radziłam sobie jak mogłam sama, nie znałam języka lecz są słowniki i translatory, więc zawsze można sobie poradzić.
parę razy pomagałam sąsiadom, znajomym, obcym ludziom z ulicy, tak jak mogłam, załatwiałam co tylko się dało, od sofików, mieszkań po wnioski na rodzinne czy dotację.
I wiem już doskonale że niestety nie warto.


Oj co prawda to prawda..Miałem dokładnie to samo... :064:
_________________
Błądzic jest rzeczą ludzką,czasami nawet konieczną-pod warunkiem ze człowiek umie wyciągnąc odpowiednie wnioski z błędów ,które popełnił.....
 
 
 
Witch01 
Mega gaduła
Witch


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 1196
Wysłany: Pią Paź 16, 2009 2:57 pm   

Jacy Wy jestescie biedni. :022:

Tak sie zastanawiam...czy Matka Teresa z Kalkuty tez sie nad soba tak uzalala. :061:
 
 
duYster 
Super gaduła
Uwaga Baba!


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 03 Gru 2007
Posty: 247
Skąd: z domu
Wysłany: Pią Paź 16, 2009 3:15 pm   

marcelis28 napisał/a:
Kasiucha napisał/a:
witam
ja mieszkam tu dopiero rok i mogę powiedzieć że całkowicie się z wami zgadzam.
ja radziłam sobie jak mogłam sama, nie znałam języka lecz są słowniki i translatory, więc zawsze można sobie poradzić.
parę razy pomagałam sąsiadom, znajomym, obcym ludziom z ulicy, tak jak mogłam, załatwiałam co tylko się dało, od sofików, mieszkań po wnioski na rodzinne czy dotację.
I wiem już doskonale że niestety nie warto.


Oj co prawda to prawda..Miałem dokładnie to samo... :064:


Moze wezcie sobie jakies kolko, lub stowarzyszenie zalozcie :)
Bedziecie sie wspierac i uzalac sie nawzajem. :033:
_________________
Racja jest jak dupa, kazdy ma swoja...
 
 
marcelis28 
Gaduła

Pomógł: 2 razy
Wiek: 44
Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 129
Skąd: Zegveld
Wysłany: Pią Paź 16, 2009 3:19 pm   

Witch01 napisał/a:
Jacy Wy jestescie biedni. :022:

Tak sie zastanawiam...czy Matka Teresa z Kalkuty tez sie nad soba tak uzalala. :061:


A kto tu się nad sobą użala..? :119: Potwierdziłem tylko,ze miałem dokładnie tak samo, jak napisała moja przedmówczyni i takie same wnioski wyciągnełem? Witch01,mozesz mi powiedzieć co w tym złego..? Co złego jest w tym, co napisała Kasiucha? :011:

[ Dodano: Pią Paź 16, 2009 3:36 pm ]
duYster napisał/a:
marcelis28 napisał/a:
Kasiucha napisał/a:
witam
ja mieszkam tu dopiero rok i mogę powiedzieć że całkowicie się z wami zgadzam.
ja radziłam sobie jak mogłam sama, nie znałam języka lecz są słowniki i translatory, więc zawsze można sobie poradzić.
parę razy pomagałam sąsiadom, znajomym, obcym ludziom z ulicy, tak jak mogłam, załatwiałam co tylko się dało, od sofików, mieszkań po wnioski na rodzinne czy dotację.
I wiem już doskonale że niestety nie warto.


Oj co prawda to prawda..Miałem dokładnie to samo... :064:


Moze wezcie sobie jakies kolko, lub stowarzyszenie zalozcie :)
Bedziecie sie wspierac i uzalac sie nawzajem. :033:


no od roweru chyba i to jeszcze bezdętkowe...najlepiej na głowe,a rower na garba... :082:

No jak Cię ktoś kilka razy kopnie w dupę,bo nie będziesz chciała stawać baczność na kazde jego piernięcie,to może równiez obierzesz tego typu wnioski...Takie są moje wnioski i nie widzę w tym ziarnka użalania,a skoro Ty widzisz to spójrz kilka postów powyżej i przeprowadz indywidualne rekolekcje "Czcij bliżniego swego,jak siebie samego" pozostałym użytkownikom forum.Moze ktoś zechce z Tobą polemizować na ten temat....
_________________
Błądzic jest rzeczą ludzką,czasami nawet konieczną-pod warunkiem ze człowiek umie wyciągnąc odpowiednie wnioski z błędów ,które popełnił.....
 
 
 
superdziki 
Gaduła


Pomógł: 6 razy
Wiek: 42
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 118
Wysłany: Pią Paź 16, 2009 3:44 pm   

marcelis28 napisał/a:
Witch01 napisał/a:
Jacy Wy jestescie biedni. :022:

Tak sie zastanawiam...czy Matka Teresa z Kalkuty tez sie nad soba tak uzalala. :061:


A kto tu się nad sobą użala..? :119: Potwierdziłem tylko,ze miałem dokładnie tak samo, jak napisała moja przedmówczyni i takie same wnioski wyciągnełem? Witch01,mozesz mi powiedzieć co w tym złego..? Co złego jest w tym, co napisała Kasiucha? :011:


Skonczmy ta dyskusje bo ona do niczego nie prowadzi.

Podsumowujac:
Sa rodacy ktozy nie znaja jezyka, nie umieja spraw zalatwic, sa w naglej potrzebie, nie umieja sie tu odnalesc - takim pomagam

Ale sa rowiez "leniuchy" ktorym sie nic nie chce i licza na to ze kazda sprawe sie dla nich rozwiaze, odruznic sie nie da na pierwszy rzut oka, ale takim pomagam tylko raz
_________________
Przychodząc na czas do pracy, odnoszę wrażenie, że wszystkim przeszkadzam.
Kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana.
Ostatnio zmieniony przez superdziki Pią Paź 16, 2009 3:45 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
marcelis28 
Gaduła

Pomógł: 2 razy
Wiek: 44
Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 129
Skąd: Zegveld
Wysłany: Pią Paź 16, 2009 4:03 pm   

Zgadzam się z Tobą w zupełnosci.Często jest tylko tak ,ze apetyt rośnie w miarę jedzenia....Mnie się juz tak zdażyło,ze z jednej sprawy, którą poproszono mnie o załatwienie,pózniej okazało się ze cały start musiałem ludziom zaserwować od mieszkania,po konto,ubezpieczenie,..az do znalezienia pracy.Powód? cyt: Bo ty znasz język,a my po angielsku to musimy się zastanawiac co powiedzieć.Do tego dochodziło ze dzwoniono do mnie póznym wieczorem,z sugeracją co mam załatwić następnego dnia....Kiedy delitatnie zwróciłem uwagę ,ze ja tez pracuję,mam rodzinę ,dzieci itd. to momentalnie stałem się wrogiem,bo... ja nie chcesz rodakowi pomóc.Ot ,skąd te wnioski.....
_________________
Błądzic jest rzeczą ludzką,czasami nawet konieczną-pod warunkiem ze człowiek umie wyciągnąc odpowiednie wnioski z błędów ,które popełnił.....
Ostatnio zmieniony przez marcelis28 Pią Paź 16, 2009 4:05 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group