NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
firma otto ??
Autor Wiadomość
ania27
Poczatkujacy

Dołączył: 07 Lis 2006
Posty: 17
Wysłany: Nie Lis 19, 2006 12:19 am   firma otto ??

Piszcie wszystko co o tej firmie wiecie. Najlepiej żeby się ktoś wypowiedział kto u nich pracował. Jakie warunki mieszkalne, jka wypłaty itd.??
 
 
chrupek
Nieśmiały użytkownik


Dołączył: 16 Lis 2006
Posty: 82
Skąd: Polska
Wysłany: Pon Lis 20, 2006 10:37 pm   praca

to zależy na co pojedziesz ? Ogólnie to wiem ,że mieszkania są na wsi, łóżka piętrowe dojazdy autobusami i nie zawsze są godziny trzeba sie zapisywać na prace na kartkach żenada . A jak zadzwonisz do infolini otto to nigdy nic nie wiedzą. Pozdrawiam
_________________
Nie traktuj życia poważnie bo nie

wyjdziesz z niego cało
 
 
 
ania27
Poczatkujacy

Dołączył: 07 Lis 2006
Posty: 17
Wysłany: Wto Lis 21, 2006 11:31 am   

Mozesz cos napisać o warunkach płacowych? Czy np. są pieniadze terminowo wypłacane, ile płacą za godz. (netto), jakie koszty się ponosi już w samej Holandii(mieszkanie, ubezpieczenie itp.)??
 
 
chrupek
Nieśmiały użytkownik


Dołączył: 16 Lis 2006
Posty: 82
Skąd: Polska
Wysłany: Wto Lis 21, 2006 9:47 pm   

A więc tak jeżeli chodzi o mieszkania to zależy to od pracy jaką bedziesz wykonywać zazwyczaj jest to bungalow odliczają od wypłaty dokładnie nie moge ci powiedziec bo zależy właśnie od pracy. Płaca tez jest uzależniona od pracy ale wiem ,że ok 6,7 euro na godzine raczej terminowo wypłacane. Zależy od wieku. Przyjmuja też osoby z polskim paszoportem ale na minimum 6 miesięcy. Ludzie z Holandi tez tam pracują. Wiem też ,że na prace trzeba sie zapisaywać na kartce, więc nie masz zagwarantowanej pracy. Z ubezpieczeniem jest tak ,że albo sami nie mówiąć o tym bedą Ci odejmowac od wypłaty albo Ci powiedzą i uzgodnisz to z nimi. Do pracy bedzie zawożona autobusami. Z tego co wiem mieszkania są na wsi a to oznacza ,że do sklepu bedzie daleko. Poczytaj na stronie interentowej tam tez coś jest napiasane. Nie polecam tej firmy :) pozdrawiam
_________________
Nie traktuj życia poważnie bo nie

wyjdziesz z niego cało
 
 
 
ArkKup
Poczatkujacy

Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 12
Wysłany: Pon Gru 11, 2006 12:23 am   

ja tez nie polecam tej firmy, chociaz przez nia nie pracowalem, ale slyszalem
ze godzin pracy jest bardzo malo, czasami przyjmuja ludzi a maja mniej niz 40h tygodniowo, a za domki trzeba placic.
 
 
andrzej 2733
Poczatkujacy

Dołączył: 21 Kwi 2007
Posty: 1
Wysłany: Śro Cze 20, 2007 6:04 pm   

[Post usunięty na żądanie firmy adwokackiej KPG Keller Książek Grodzińska ( www.keller.pl ) reprezentującej OTTO POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą w Bielanach Wrocławskich ( www.ottopraca.pl www.ottoworkforce.pl )]
Ostatnio zmieniony przez Administrator2 Pią Sty 15, 2010 5:35 pm, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
janosik 
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 759
Wysłany: Śro Cze 20, 2007 7:01 pm   

Cytat:
Uwaga na firmę OTTO , która JEST LIDEREM NA RYNKU PRACY W HOLANDII pod względem oszukiwania ludzi.

Nie sa liderem ale sa w "dziobie tabeli".
1.Nie tylko Otto tak postepuje.Pieniadze "robia" na zakwaterowaniu.
2.Widzialem i slyszalem wyzsze ceny zakwaterowania.Tutaj jest wolny rynek tak jak i w Polsce.
3.Przeludnienie jest w Holandii rzecza "normalna".Jak slysze, ze ktos oferuje cos 2-osobowego to dla mnie juz jest to nie do przyjecia.
4.W kazdej firmie znajdzie sie ktos kto zajmuje sie rowniez dzialalnoscia przestepcza.To i tak pikus w jednej firmie szef wynajal kilku Turkow lub im podobnych.Ci w srodku nocy weszli do mieszkania Polek (mieli dodatkowy klucz), tam je pobito, wsadzono do busow i wywieziono w nie wiadome im miejsce.Zapytasz dlaczego?Bo sie postawily szefowi,nie dostawaly wynagrodzen.
5.Ja bym tego tak nie rozdzielal.Tych z niemieckimi tez "kreca" i to juz tyle lat.
Pozdrawiam.
_________________
IT IS BETTER TO FIGHT FOR SOMETHING THAN LIVE FOR NOTHING - GEN.PATTON

www.polstore.nl - strona poświęcona wspaniałej rasie jaką jest Długowłosy Owczarek Niemiecki
 
 
Anna Lucka
Gaduła


Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 154
Skąd: Haga
Wysłany: Czw Cze 21, 2007 10:21 am   

Zastanawia mnie tylko jedno, skoro ta frima tak okropnie traktuje pracownikow i zajmuje sie wylacznie oszustwami i nielegalna dzialalnoscia - jakim cudem w ciagu ostatnich 7 lat z praktycznie nieczego rozrosla sie do calkiem duzej, szanowanej w oczach holenderskich firma orgaznizacji ktora rocznie wysyla do pracy ok. 5000 pracownikow?!
pozdrawiam
_________________
szczesliwym byc - tego trzeba sie nauczyc (eurypides)
 
 
wera
Poczatkujacy

Dołączył: 04 Maj 2007
Posty: 17
Skąd: LIMBURG
Wysłany: Czw Cze 21, 2007 10:26 am   

Taka duza firma sie zrobiala bo po czyich ,,plecach ,,sie wyrobila?duzo sie slyszy zle o tej firmie ,,ale jak firma ma juz wtyki wszedzie to na razie sie udaje...
_________________
WERA
 
 
 
Anna Lucka
Gaduła


Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 154
Skąd: Haga
Wysłany: Czw Cze 21, 2007 12:48 pm   

Hm. Firma caly czas rosnie i to w zastraszacym tepie. Na podstawie jednego czy dwoch subiektywnych opinii nie ocenialabym calej organizacji.
Zgodze sie z janosikiem ze zdarzaja sie bardziej dramatyczne przypadki niz jedna osoba za duzo w domku. Choc przyklad jaki podal wydaje mi sie szokujacy. Zetknelam sie z formula Otto i sposob w jaki podchodza do tematu zatrudniania Polakow bardzo mi sie spodobal. pozdrawiam
_________________
szczesliwym byc - tego trzeba sie nauczyc (eurypides)
Ostatnio zmieniony przez Anna Lucka Śro Mar 12, 2008 8:23 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
hoogata
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Maj 2007
Posty: 33
Wysłany: Czw Cze 21, 2007 6:59 pm   

Nie chcialabym uogolniac, ale wydaje mi sie, ze wszystkie te agencje pracy nastawione sa na jak najwiekszy zysk (wyzysk). Przeciez oni nie posrednicza tylko od tak sobie. Tylko maja z tego super niezle pieniadze. I mysle, ze tak dlugo jak sie znajda ludzie, ktorzy beda sie zadawalac marnymi ochlapami, beda pracowac 50 h za marne grosze i nie beda walczyc o swoje takie dziwne sytuacje beda mialy miejsca.
 
 
Anna Lucka
Gaduła


Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 154
Skąd: Haga
Wysłany: Czw Cze 21, 2007 8:16 pm   

Moim zdaniem wyzej wspomniane praktyki dotycza firm posredniczych dzialajacych stosunkowo krotko i na ograniczona skale. Firma Otto to duza organizacja z ogromnymi ambicjami jesli chodzi o holenderski rynek i nie bylaby w stanie ich zrealizowac opieracajc swoj sukces na niezadowolonych (wykorzystywanych) procownikach.
pozdrawiam
_________________
szczesliwym byc - tego trzeba sie nauczyc (eurypides)
 
 
kefas
Poczatkujacy

Dołączył: 13 Cze 2007
Posty: 7
Skąd: Białystok
Wysłany: Czw Cze 21, 2007 10:05 pm   

ja mam umowę za tydz podpisać i nie wiem co robić :/
a znajomych w Holandii nie mam :(
 
 
johnyboi
Poczatkujacy

Dołączył: 16 Cze 2007
Posty: 3
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto Cze 26, 2007 10:47 am   

http://oszukany.pl/index....d=136&Itemid=42

Natknąlem sie na tą stronkę szukając informacji na temat wiarygodności agencji i wiem, że Otto będę omijał szerokim łukiem, nawet jeśli opowieści są przejaskrawione to itak chyba nie warto ryzykować współpracy z nimi.
 
 
mariodsl
Super gaduła

Dołączył: 22 Cze 2007
Posty: 231
Wysłany: Wto Cze 26, 2007 12:11 pm   

Tez sie wlasnie zastanawialem zeby zapisac sie do tej agencji ale chyba zrezygnuje ....
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group