NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Znikły pieniadze z mojego konta.
Autor Wiadomość
majuga 
Super gaduła

Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 31 Sie 2007
Posty: 362
Wysłany: Wto Lis 04, 2008 11:38 pm   

moze jakis specjalista Ci tu lepiej poradzi...ale nie wydaje mi sie, bo wtedy sciagneli by z konta Twojego meza...ma chlopski rozum.

powodzenia :)
 
 
Lidia 
Poczatkujacy

Dołączyła: 10 Wrz 2007
Posty: 13
Skąd: Holandia
Wysłany: Wto Lis 04, 2008 11:44 pm   

Tak ale mamy konto wspólne. I niby jeden telefon do Belastingu kosztuje mnie teraz 3000 Euro? :119:
 
 
Alutka 
Super gaduła

Pomogła: 5 razy
Wiek: 56
Dołączyła: 06 Sty 2007
Posty: 324
Skąd: Lelystad
Wysłany: Śro Lis 05, 2008 8:27 am   

Wtam .Jesli chodzi o te ''grube ksiązki' to moi znajomi tez takie dostali .Podobno komputer wylosował.Bardzo dziwna ta Twoja sprawa .Kiedyś ewidentnie u mnie pomylił sie ten sam urzad,po trzech odpowiedziach wyjasnieniach i fakcie ze potrącili mi tak jak Wam z konta napisałam pismo o przyznanie mi odszkodowania za czas jaki poswiecilam na koszty jakie poniosłam (jechałam po dowody na pismie) Odszkodowania nie dostałam ale natychmiastowo wszystko sie wyjaśniło.Pozdrawiam.Napisz jak u Ciebie sie wyjasni .
 
 
nollewska 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 24 Sie 2006
Posty: 547
Skąd: Veghel/Torrevieja
Wysłany: Śro Lis 05, 2008 9:00 am   

Potwierdzam, iz Urzad Podatkowy nie moze potracic z Twojego konta pieniedzy. Jezeli zalegasz z platnosciami do UP, to najczesciej wysylaja powiadomienia o zaleglej kwocie, a na koniec wysylaja pismo od komornika. W tej sprawie nalezaloby, aby Twoja ksiegowa zareagowala w holenderskim urzedzie. Jezeli Ciebie czy meza rozlicza ta ksiegowa, to powinna zajac sie ta sprawa i wyjasnic w holenderskim urzedzie. Przede wszystkim wez wydruk z banku, aby sprawdzic kto potracil te kwote i po nr rachunku bedzie mozna dojsc kto jest jego wlascicielem. Ponadto dzwoniac do UP nalezy podac te informacje.
Jezeli w banku podano Ci, ze faktycznie do sciagniecia jest jeszcze "zalegla" kwota, to sprobuj jak najszybciej reagowac.
Przypomnij sobie, ze byc moze podpisywalas cos innego na platnosci i nie jest to zwiazane z urzedem podatkowym.
Sprawe nalezy zalatwiac w terminie pilnym.
_________________
Nollewska
www.kancelariabean.com
Kancelaria Podatkowa On-line
 
 
 
emes 
Gaduła

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 27 Lut 2008
Posty: 171
Wysłany: Śro Lis 05, 2008 12:54 pm   

Lidia napisał/a:
Mam sofi numer, ale z nim też mam dziwną historię. Dzisiaj moja księgowa powiedziała mi, że nie powinnam go używać, bo w Belastingu wystąpił jakiś błąd, a jedynym wiążącym numerem jest mój BSN.


Sofi-nummer i BSN to jest jeden i ten sam numer ( ta sama kombinacja cyfr)! Zmienila sie tylko jego nazwa (+ szerszy zakres uzywalnosci). Nie rozumiem wiec przestrogi Twojej ksiegowej, ze nie powinnas juz uzywac tego numeru.
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Śro Lis 05, 2008 8:44 pm   

Jezeli twoja księgowa twierdzi,że nie możesz uzywac Sofi,ale BSN,to świadczy chyba,że masz dwa różne numery,co jest chyba nieprawdopodobne i nielegalne.Może ta twoja księgowa(y) coś namieszała.Bo skąd mozna miec inne sofi i bsn.Radziłbym osobiście udać się do Urzędu a po twoim numerze dojdą o co chodzi.
 
 
Lidia 
Poczatkujacy

Dołączyła: 10 Wrz 2007
Posty: 13
Skąd: Holandia
Wysłany: Śro Lis 05, 2008 9:09 pm   

Dziękuję Wam wszystkim za ciepłe słowa i dobre rady. Sprawdziłam dzisiaj saldo w bankomacie i o dziwo mam więcej pieniędzy. Czym prędzej udałam się do banku zapytać się co jest tym razem z moim kontem. Po drodze myślałam o dwóch opcjach:
- albo przyszła mojego męża pensja, i bank pobrał znów trochę pieniędzy i coś jeszcze zostało,
- albo wszystko wróciło do normy.
Tylko przekroczyłam próg banku, a pani, z którą rozmawiałam w poniedziałek, poderwała się z krzesła jak oparzona i zaczęła mi oznajmiać, że to wina banku, że mnie bardzo przepraszają, i że właśnie dzisiaj wysłali do nie pismo z wyjaśnieniami.
Kamień mi spadł z serca. Na to konto kupiłam jednej córci bluzeczkę, a drugiej spodnie. Oczywiście z przeceny.
A co do sofi numeru to faktycznie mam dwa różne numery. Sofi mam nadany 6 czerwca 2008, a 16 czerwca dostałem z Gemeente taki gruby plik papierów i tam był BSN numer całkiem inny. To dlatego moja księgowa z tym miała kłopot, ale z tego co mówiła to już jest wszystko ok.
I znów świat jest piękny. Ale czy ktoś teraz może mi poradzić czy powinnam napisać jakieś pismo w odpowiedzi do banku? Czy wymazać to z pamięci i nie wracać do tego?
 
 
Alutka 
Super gaduła

Pomogła: 5 razy
Wiek: 56
Dołączyła: 06 Sty 2007
Posty: 324
Skąd: Lelystad
Wysłany: Czw Lis 06, 2008 9:16 am   

Na Twoim miejscu nie robiłabym juz szumu .Być może popełniła ten błąd kobieta taka sama jak my ..ale zostawiłabym sobie papierek z przeprosinami .Moze kiedyś w podobnej sytuacji(odpukać)bedzie łatwiej wytłumaczyć ''o co chodzi''.Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group