NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zwrot podatku od A do Z :) - proszę o pomoc!
Autor Wiadomość
stajo7 
Poczatkujacy


Wiek: 36
Dołączył: 18 Cze 2008
Posty: 17
Skąd: Poznań/Eindhoven
Wysłany: Pią Wrz 19, 2008 8:28 pm   Zwrot podatku od A do Z :) - proszę o pomoc!

Witam, przepraszam, że piszę w nowym temacie ale nie było jednego, jasno określonego tematu o zwrotu podatku:) Także zacznę od początku... W wakacje tego roku 2008 pracowałem przez 5 tyg w Holandii przez firmę Timing:) Nadal czekam na wakacyjne ale to już inna sprawa. Chciałbym ubiegać się o zwrot podatku lecz nie wiem od czego mam zacząć i jak to wygląda? Mam się najpierw skontaktować z firmą Timing żeby wysłała mi jakieś dokumenty czy też może ta firma zajmuję się tymi rozliczeniami? Jeżeli nie to co mam robić krok po kroku oraz kiedy mniej więcej następuje wypłata na konto?:) Byłbym bardzo wdzięczny za odp. Pozdrawiam
 
 
 
Plat 
Nieśmiały użytkownik
Plat

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 21 Wrz 2008
Posty: 50
Skąd: NL (Roosendaal)
Wysłany: Pon Wrz 22, 2008 11:57 am   zwrot podatku

Witam
W celu uzyskania zwrotu podatku winienes uzyskac od pracodawcy ( firmy Timing ) jaaropgave to jest roczne zestawienie Twoich zarobkow w tej firmie. Czas procedury rozliczenia podatkowego jest uzależniony od od daty wystapienia do holenderskiego urzedu skarbowego o zwrot podatku i od pracy samego urzedu. Ogolnie można powiedziec, ze holenderski urząd stara się zwrocic do dnia 1 kwietnia 2009 roku wszystkim podatnikom nadpłacony podatek za rok 2007

PS Wszelkie interwencje w holenderskim urzedzie skarbowym dot naszego rozliczenia dokonujemy bezpłatnie.

Pozdrawiam

[ Dodano: Wto Paź 07, 2008 8:23 pm ]
Dodam ,ze pracodawca jest zobowiązany do wydania pracownikowi rocznego zestawienia zarobkow ( jaaropgave) w celach podatkowych. Zestawienia ( jaaropgaven ) sa wysylane ( dostarczane ) po zakonczeniu roku kalendarzowego najczęściej w okolicach lutego. Czasami podatnik przy rozliczeniu korzysta z paru zestawien ( jaaropgaven), ponieważ pracowal w ciagu roku kalendarzowego w roznych firmach.
Zdarza się , ze niektórzy pracodawcy szczególnie chodzi tu o firmy zajmujące się pośrednictwem pracy ( uitzenbureau’s’) ‘zapominaja ‘’ o swoich obowiązkach dot wysylania rocznych zestawien zarobkow ( jaaropgaven ) . Pare lat temu nastapil w Holandii proces liberalizacji przepisow dot agencji pośrednictwa pracy tak ze w obecnej chwili praktycznie każdy może założyć taka firme. O nieuczciwej działalności niektórych firm nastawionych tylko i wyłącznie na szybki zysk zostalo już wiele napisane. Ale to już zupełnie inny temat…………
PS Wszelkie interwencje w holenderskim urzedzie skarbowym dot naszego rozliczenia dokonujemy bezpłatnie.
Pozdrawiam
:039: :039:
_________________
Plat
Polen Consulting BV
www.polenconsulting.nl
www.zwrotpodatku.net
 
 
Kaziuk 
Poczatkujacy

Dołączył: 19 Paź 2008
Posty: 2
Wysłany: Nie Paź 19, 2008 11:10 am   

Mam pytanko chcialbym samodzielnie sie rozliczac/? jaki fdormularz jest potrzebny/? i dzie go dostac/? . Z gory dziekuje i pozdrawiam
kaziuk
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Nie Paź 19, 2008 11:25 am   

To, jaki formularz potrzebujesz najlepiej się dowiedzieć w Belastingdienst-urzędzie podatkowym, tam też otrzymasz właściwy formularz :026:
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
Plat 
Nieśmiały użytkownik
Plat

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 21 Wrz 2008
Posty: 50
Skąd: NL (Roosendaal)
Wysłany: Nie Lis 09, 2008 4:07 pm   

Witam
Uzyskalismy informacje z holenderskiego urzedu skarbowego, ze w dane w ponad 70 000 rozliczen podatkowych dot roku 2007, były przez urzad wadliwie przetworzone. To sprawilo, ze sa opóźnienia w zwrotach nadwyżki podatkowej. Aby urząd zdarzyl wypłacić do Swiat Bozego Narodzenia, bo extra pieniadze w czasie przedświątecznego szalu zakupowego na pewno sa pozadane.
Pozdrawiam :039:
_________________
Plat
Polen Consulting BV
www.polenconsulting.nl
www.zwrotpodatku.net
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group