NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Sob Mar 23, 2013 11:56 pm
Kto z rodziną na stałe wyjeżdża do NL? Lub Ci,którzy już są.
Autor Wiadomość
sierpowy 
Poczatkujacy


Dołączył: 11 Cze 2007
Posty: 20
Skąd: ... z lewej
Wysłany: Nie Lip 29, 2007 12:10 pm   

Witaj Bizonek.
Dziekuje za slowa otuchy.Ciagle jednak nie mozemy podjac decyzji.
Pozdrawiam.
_________________
Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma...
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Lip 29, 2007 5:15 pm   

Znasz przeciez takie przyslowia ...''jak czlowiek nie sprobuje, to potem zaluje''....a drugie,chyba jeszcze bardziej, znane ''wszedzie dobrze gdzie nas nie ma'' i pewnie moglabym jeszcze wiecej tu ich przytaczac,to i tak nic nie zmieni bo tylko i wylacznie do Ciebie zalezy podjecie decyzji i cobysmy tu nie pisali nie mozesz sie tym sugerowac...zaufaj temu co podpowiada Ci Twoja intuicja naprawde!!! zycze podjecia trafnego wyboru :wink:
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
sierpowy 
Poczatkujacy


Dołączył: 11 Cze 2007
Posty: 20
Skąd: ... z lewej
Wysłany: Nie Lip 29, 2007 9:55 pm   

Święte słowa Gohna H.
Dzięki.
_________________
Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma...
 
 
edunia 
Poczatkujacy


Wiek: 50
Dołączyła: 06 Wrz 2006
Posty: 14
Skąd: wieluń
Wysłany: Pon Lip 30, 2007 4:24 pm   

kurcze nawet sie nie zastanawiaj,wiesz ile ludzi o tym marzy ,podaj numer telefonu tego co takie super wiadomości przekazuje :D (zart)Powodzenia. :D
_________________
edunia
 
 
 
sierpowy 
Poczatkujacy


Dołączył: 11 Cze 2007
Posty: 20
Skąd: ... z lewej
Wysłany: Czw Sie 16, 2007 9:58 pm   

Jak się macie, po wakacjach?
_________________
Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma...
 
 
Lorina 
Poczatkujacy


Dołączyła: 10 Kwi 2007
Posty: 15
Skąd: tu i tam
Wysłany: Pią Sie 17, 2007 2:26 pm   

[Jaka decyzja jedziecie? A w jakim wieku jest wasza pociecha?
 
 
sierpowy 
Poczatkujacy


Dołączył: 11 Cze 2007
Posty: 20
Skąd: ... z lewej
Wysłany: Sob Sie 18, 2007 10:06 am   

Decyzja trudna. Żona obawia się, co będzie tam robiła, że będzie musiała startować z samego "dołu drabiny" społecznej i początkowo będzie siedziała w domu z dzieckiem (9 lat). Ja bym chętnie wyjechał, ale to nie tylko moja decyzja.....
Pzdr. Lorina
_________________
Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma...
 
 
sierpowy 
Poczatkujacy


Dołączył: 11 Cze 2007
Posty: 20
Skąd: ... z lewej
Wysłany: Sob Sie 18, 2007 10:07 am   

Lorina, długo jesteś w NL?
_________________
Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma...
 
 
majusia82
Poczatkujacy

Dołączył: 15 Sie 2007
Posty: 2
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sob Sie 18, 2007 8:02 pm   wyjazd do nl

no hej!My mamy zamiar dołączyć do męża w przyszłym roku.Jeśli ktoś mógłby mi coś powiedzieć na temat przedszkola i czy w Holandii są jakieś żłobki??bo słyszałam,że tam maleństwami zajmują sie tylko babcie,które dostają za to ok500 euro. :roll: A co do przedszkola to interesuje mnie wiek od jakiego dzieciaki są przyjmowane i jakie dokumenty potrzeba ze sobą zabrać.Pozdrawiam i do usłyszenia;-)
 
 
pawel1979 
Mega gaduła

Wiek: 45
Dołączył: 08 Lis 2006
Posty: 1346
Skąd: NL
Wysłany: Sob Sie 18, 2007 8:53 pm   Re: wyjazd do nl

majusia82 napisał/a:
Jeśli ktoś mógłby mi coś powiedzieć na temat przedszkola i czy w Holandii są jakieś żłobki??A co do przedszkola to interesuje mnie wiek od jakiego dzieciaki są przyjmowane i jakie dokumenty potrzeba ze sobą zabrać.Pozdrawiam i do usłyszenia;-)


temat o przedszkolach był wałkowany już wiele razy na forum :twisted:
:arrow: http://www.niedziela.nl/f...p?t=760&start=0

a na temat szkolnictwa możesz poczytać tutaj
:arrow: http://www.spam.info/topics20/206.htm
 
 
Renata_H
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 425
Skąd: Den Haag
Wysłany: Nie Sie 19, 2007 2:54 pm   

Pawel, moze przyklej te tematy na gorze daj odpowiedni tytul i nikt wiecej nie bedie zakladal nowych tematow
 
 
pawel1979 
Mega gaduła

Wiek: 45
Dołączył: 08 Lis 2006
Posty: 1346
Skąd: NL
Wysłany: Nie Sie 19, 2007 2:56 pm   

jest za dużo takich tematów :wink: ale na forum istnieje funkcja SZUKAJ więc niech szukają :D
 
 
Lorina 
Poczatkujacy


Dołączyła: 10 Kwi 2007
Posty: 15
Skąd: tu i tam
Wysłany: Czw Sie 30, 2007 12:26 pm   

sierpowy napisał/a:
Lorina, długo jesteś w NL?


Mój mąż pracuje w NL , a ja z dziećmi (11 i 1 rok) jestem w Polsce. Wkrótce planuję się przeprowadzić, ale cały czas mam wątpliwości dotyczące szkoły dla starszej córki , a młodsza przedszkole - bo chyba bądę musiała iść do pracy . Sama niewiem. Tyle niewiadomych. :?:
 
 
agata 
PRZYJACIEL FORUM


Pomogła: 33 razy
Dołączyła: 08 Paź 2006
Posty: 905
Skąd: kraj tulipanow
Wysłany: Czw Sie 30, 2007 3:45 pm   zycie na nowo

wlasnie w ostatnich dniach bylam dosc mocno zajeta bo pomagalam dwom rodzinom tutaj zaczynac wszystko od poczatku - w jednym wypadku zona i dzieci w Polsce maz tutaj no ale za tydzien juz wszyscy beda razem - znalazlam mieszkanie na kontrakt - potem cala batalia w IND. gemente , zapisy dzieci do szkol no ale juz po wszystkim w przyszlym tygodniu kolejni emigranci dolacza do tych , ktorzy wierza ze tutaj im bedzie lepiej - dlaczego pomagalam , bo twierdze ze rodzina powinna byc razem , ze na odleglosc nie mozna, ze boli, ze tesknota zabija, ze bardziej smakuje suchy chleb razem niz z szynką osobno-, w drugim przypadku troche inaczej beda zaczynac ale tego wymagala sytuacja - tutaj kobieta a w Polsce maz i dwoje dzieci - jeden 15 lata we wtorek zaczyna juz szkole a drugi 18 lat i klasa maturalan wiec zostaje z w Polsce z ojcem az do maja , ale za to mlodszy juz jest w Holandii razem z matka. . Wiecie co mnie zastanawia ze coraz wiecej wcale nie mlodych ludzi postanawia zmienic swe zycie. ze w wieku okolo 40 lat chca zaczynac na nowo, gdzie indziej, nawet bez znajomosci jezyka. wiem ze wielu twierdzi ze jak sie nie zna jezyka itp. to sie nie uda. nie zgadzam sie , na poczatek wystarczy ktos kto pomoze pokierowac i zalatwic pare formalnosci.tak wiec wszystkim zaczynajacym tutaj zycze powodzenia i wiary w swoje sily jak czlowiek czegos naprawde chce to potrafi góry przenosic. pozdrawiam
 
 
zuzanna74
Poczatkujacy

Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 1
Skąd: police
Wysłany: Czw Sie 30, 2007 6:35 pm   

Witam, mój mąż jest w Holandii ja z trójką dzieci w Polsce. Gdyby pojawiła się szansa na osiedlenie w Holandii skorzystała bym z niej. Mam wiele wątpliwości i obaw ale nie przekonam się póki nie spróbuję jeśli tylko byłaby taka możliwość.
pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group