NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Sob Mar 23, 2013 11:56 pm
Kto z rodziną na stałe wyjeżdża do NL? Lub Ci,którzy już są.
Autor Wiadomość
Alutka 
Super gaduła

Pomogła: 5 razy
Wiek: 56
Dołączyła: 06 Sty 2007
Posty: 324
Skąd: Lelystad
Wysłany: Pon Cze 02, 2008 11:21 am   

Lorina napisz w jakim mieście chcesz aby Twoje dzieci się uczyły ,może znajdzie się osoba która tam mieszka jak nie pojdzie z Tobą to może da konkretne rady.Sukcesów
 
 
Lorina 
Poczatkujacy


Dołączyła: 10 Kwi 2007
Posty: 15
Skąd: tu i tam
Wysłany: Pią Cze 06, 2008 11:38 am   

Już problem sam się rozwiązał. Mąż wrócił do Polski. :039:
 
 
aymar 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 508
Wysłany: Sob Cze 07, 2008 3:37 pm   Kto

cieszysz się że wrócił czy raczej nie?
_________________
Bóg często nas odwiedza,ale przeważnie nie ma nas w domu...
 
 
Lorina 
Poczatkujacy


Dołączyła: 10 Kwi 2007
Posty: 15
Skąd: tu i tam
Wysłany: Czw Cze 12, 2008 10:14 am   

Cieszę się ze względu na dzieci i odległość która nas dzieliła. Życie w Polsce wcale nie jest różowe, ceny i opłaty to poprostu kosmos, ale jest się razem z bliskimi i to wszystko rekompensuje!
 
 
gregw22 

Dołączył: 17 Cze 2008
Posty: 0
Wysłany: Wto Cze 17, 2008 8:09 am   wyjazd

Witam wszystkich !!!

Jak na dzień dzisiejszy wygląda możliwość rodzinnego wyjazdu do Holandii.

Mam żonę i półtoraroczną córeczke. niestety zarobki w naszym pięknym kraju starczają na przekoczowanie z miesiąca na miesiąc.

myśle o opuszczeniu naszego kraju.

Mam pytanie czy jest ktoś taki który mógłby doradzić albo pomócco zrobić? gdzie znaleźć prace? i wogóle czy sobie poradzę z wyjazdem rodzinnym

pozdrawiam serdecznie wszystkich forumowiczów
 
 
tomala 
Super gaduła


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 272
Skąd: lepiej nie wiedzieć
Wysłany: Wto Cze 17, 2008 10:04 am   

Przede wszystkim jak u Ciebie ze znajomością języków obcych ? (to jest b.ważne !)
Musisz rozważyć także, czy najpierw spróbować samemu pojechać bez rodziny i "się poukładać" czy wszyscy razem. Jeśli razem, to "w ciemno" nie radzę. Trzeba zacząć od szukania pracy, mieszkania itd. Pracę możesz próbować znaleźć róznymi sposobami.
Ja jestem z żoną i dziećmi (3 i 6 lat) cztery miesiące, fakt że żona przyjechała najpierw sama i miała już pracę załatwioną ale trzeba próbować. Żona była sama przez prawie pół roku (trudny był to czas), długo trwało znalezienie i wynajęcie mieszkania, przeprowadzka -koszmar, pózniej starsza córka poszła do szkoły (oczywiście bez znajomości języka), młodsza od dwóch miesięcy chodzi do przedszkola i jakoś powoli zaczyna się to kulać... .
Ja zaczynam się powoli rozlądać za pracą dla siebie.
Jest to trudna decyzja ale warto spróbować !
Ja nie myślę już o powrocie do Polski, żona i dzieci jeszcze trochę tak...
 
 
patinka 
Poczatkujacy

Dołączyła: 20 Cze 2008
Posty: 2
Wysłany: Pią Cze 20, 2008 8:45 pm   

Witam wszystkich!
Właśnie zarejestrowałam się na forum, ponieważ zbieram informację na temat życia w Holandii. Mąż dostał ofertę pracy i zastanawiamy się czy rzucać wszystko i wyjeżdżać, oczywiście najpierw on, a później ja z dziećmi. Ale jak tu czytam to z mieszkaniami są problemy....jak to wygląda i jak szybko można coś znaleźć do wynajęcia? Jeśli ktoś się orientuje, to proszę o info. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
 
 
P.PawelO 
Poczatkujacy

Dołączył: 22 Lip 2010
Posty: 1
Wysłany: Nie Sie 15, 2010 8:20 pm   Polska szkola w okolicach vlissingen

Jak w temacie.Czy jest jakas szkola polska dla 6 latka w okolicach vlissingen?Z gory dziekuje za pomoc.
 
 
goja888 
Poczatkujacy
goja888

Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 29
Skąd: Dordrecht
Wysłany: Pon Sie 16, 2010 8:43 am   

hej wam wszystkim! od maja mieszkam z chlopakiem i nasza corczka w nl, corka wlasnie skonczyla 3latka i tak si zastanawiamy co zrobic, bo w polsce dzieci do szkoly ida od 6 rz, tu od 4 i myslimy czy tu nie zostac do tego czas corka poszla by do szkoly w polsce, nie chcemy zostac tu na stale, chlopak pracuje juz dwa i pol roku. nie wiem czy cos sie zmieni, czy zapisac tu dziecko do przedszkola?? niewiem, ja nie znam jezyka holenderskiego wcale, troche mowie po niemiecku, siedze z coreczka w domu. sa na forum osoby które tez sie zmagaja z taka decyzja zostac czy nie zostac i zalatwial juz ktos szkole dla dzieciaczkow pozatkujacych?? czuje sie tu troche zagubiona:(
 
 
 
optymistycznie 
Nieśmiały użytkownik

Wiek: 36
Dołączyła: 01 Cze 2009
Posty: 50
Skąd: Den Haag
Wysłany: Pon Sie 16, 2010 9:46 am   

Jeżeli nie wiesz czy wrócisz do Poslki to powinnaś zapisac dziecko do przedszkola. Wiem do z doświaczenia mojej cioci. Ona również miała taki dylemat, bo nie wiedziała czy zostanie w Polsce, wtedy również nie znała holenderskiego. Zapisała dzieci i wyszło im to na dobre. Po pierwsze Twoja Mała, będzie miała towarzystwo innyvh dzieci z przedszkola, nauczy się języka holenderskiego, a to nawet jak wrócicie do Polski to może zaowocować. A jeżeli podejmiecie kiedyś decyzję, że jednak zostajecie w Holandii to dziecko już będzie umieć holenderski. Im szybciej się nauczy, tym będzie jej tu łatwiej ( jeżeli zostaniecie). Moja ciocia razem z dzieckiem mieszka tu już 12 lat, tak jakoś została, i moja kuzynka ma dwa języki ojczyste ( pierwsze) polski i holenderski.
 
 
 
Amissa 
Gaduła

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Lip 2010
Posty: 195
Wysłany: Pon Sie 16, 2010 10:01 am   

Moim zdanie to bardzo dobra rada- nic nie stracisz a zyskac mozesz duzo. Powodzenia :039:
_________________
Jadąc za morze klimat zmieniamy, nie siebie. Horacy
 
 
Niunia27 
Gaduła

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 23 Lip 2010
Posty: 113
Wysłany: Pon Sie 16, 2010 3:01 pm   

Dokladnie.Nic nie stracisz,a zyskasz.
Ja mieszkam tu z rodzina juz 3,5 roku.Moja corka poszla od razu do szkoly(miala 4 lata).A dzisiaj juz mowi biegle po holendersku i po polsku.Na poczatku tez sie balam.Tu jest wszystko zupelnie inaczej niz w PL.Po woli do wszystkiego przywykniesz.Ja tez nie znalam jezyka,a dzisiaj juz jestem po szkole i jest duzo prostrze zycie.Mowie po holendersku.Ale wczesniej mialam ulatwione to ze mowie tez po angielsku.
Jezeli zapiszesz dziecko do szkoly i poznasz to wszystko,to wydaje mi sie ze do PL nie bedziesz chciala wrocic.Dasz sobie rade ze wszystkim,jak kazdy z nas.Jak jeszcze czegos nie wiesz to pytaj.Pozdrawiam :039:

Dodano: Pon Sie 16, 2010 3:06 pm
P.PawelO,
Wydaje mi sie ze dla 6 latka polska szkola nie jest konieczna.Ale to twoj wybor.Dzieci tak szybko sie ucza.Zapisz go do holenderskiej a zobaczysz,ze po 2,3 tygodniach bedzie juz mowil.I to byloby lepsze dla niego.
Ja tak zrobilam ze swoja corka(miala wowczas 4,5 roku)i nie zaluje.Pozdrawiam
 
 
monika09 
Poczatkujacy

Dołączyła: 22 Sie 2010
Posty: 1
Wysłany: Śro Sie 25, 2010 3:18 pm   

czesc mam prozbe chce wyjechac do holandi do meza mamy troje dzieci w wieku 14 10 i 6lat dzieci bardzo slabo znaja angielski a ja nawet z tym mam spory klopot chcialam sie dowiedziec cz sa tam jakies szkoly jezykowe dla dzieci i doroslych jak to wyglada i czy sa plane bardzo prosze o pomoc podaje swojego mejla [email protected] :
_________________
monika18
 
 
lena930 
Super gaduła
lena930

Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 29 Lis 2008
Posty: 261
Wysłany: Śro Sie 25, 2010 7:20 pm   

Monika jezeli przeczytasz watek"Nasze dzieci w holenderskich szkolach "bedziesz wiedziala chyba wszystkie odpowiedzi na twoje pytania. :039: brak angielskiego nic nie przeszkadza jesli piszesz sama ,ze szukasz szkoly dla dzieci i siebie wiec zycze ci powodzenia i glowa do gory :039:
 
 
monika09 
Poczatkujacy

Dołączyła: 22 Sie 2010
Posty: 1
Wysłany: Śro Sie 25, 2010 7:35 pm   

dzieki za odpowiedz to znaczy ze nie mam sie czego bac wedlug ciebie :043:
_________________
monika18
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group