NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Sob Mar 23, 2013 11:56 pm
Kto z rodziną na stałe wyjeżdża do NL? Lub Ci,którzy już są.
Autor Wiadomość
Winter 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 453
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Czw Lis 18, 2010 7:38 am   

Sprawa jest bardzo prosta, chcesz więcej zarobić i poznać fajnych ludzi i miło spędzać czas w pracy? Ucz się holenderskiego, inaczej będziesz traktowany/ana jak reszta pożal się boże imigrantów.

Ale najlepiej się uczyć języka, żeby móc się bronić przed Polakami. Mam na zakładzie jednego takiego pedała, który potrafi siedzieć na kantynie i przy mnie mówić do innych Holenderów, jacy to Polacy nie są i jaki ten kraj jest pojeb***. Najlepsze jest to, że on ma naprawdę coś nie tak z głową, w Holandii siedzę ponad 3 lata i mówię po holendersku, dlatego między innymi dostałem kontrakt na stałe, ale ten gość ma takie przekonanie, że nikt inny z Polaków oprócz niego nie może się tego języka nauczyć lub nie ma pozwolenia, bo on jest wybrańcem. Normalnie można paść nieraz z wrażenia, jakie on bzdury mówi i ci inni imigranci z innych krajów biorą to na dystans, w końcu oni też mają podobną sytuację, więc w czym niby Polacy są gorsi?
 
 
sierpowy 
Poczatkujacy


Dołączył: 11 Cze 2007
Posty: 20
Skąd: ... z lewej
Wysłany: Nie Sty 08, 2012 4:55 pm   

Witam Was. :039:
Nie bylem na forum juz chyba ze dwa lata.
Uff, troche czasu minelo.
Mam pare rzeczy do opisania ale potrzebuje wiecej wolnego czasu.
Co wazne od czterech lat jestem w NL i jestem tu ze swoja rodzina!

Do zobaczenia w nastepnym poscie.
_________________
Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma...
 
 
cama555 
Poczatkujacy

Dołączyła: 10 Mar 2016
Posty: 17
Wysłany: Czw Mar 10, 2016 10:26 am   

Ja też się przeprowadziłam, a właściwie firma mnie przeprowadziła :) . Holandię znam tylko z wakacji, byłam tutaj wcześniej kilka razy.
Niestety dla mnie co innego urlop, a co innego życie z dzieckiem ;) . Szczerze mówiąc nie mogę się doczekać, kiedy skończy mi się umowa :) . Mieszkałam już w kilku krajach, ale tutaj jak po grudzie... Córcia też nie za bardzo chce się uczyć języka.
No nic, spróbowałam, gdyby nie to, to zawsze bym się zastanawiała co by było gdyby ;) , bo od kiedy byłam tutaj ostatni raz wiele lat temu, to zawsze chciałam tu mieszkać ;) . Przekonałam się, że "trawa zawsze zieleńsza u sąsiada" :) .
Ale życzę powodzenia i zadowolenia tym, którzy planują przyjazd :)
 
 
zak06
Poczatkujacy

Dołączył: 03 Maj 2017
Posty: 3
Wysłany: Śro Maj 03, 2017 8:12 pm   

Ja poki co jestem tu sam , ale planuje ściągnąć tu moja rodzinę. Mam nadzieje ze uda mi się jeszcze w tym roku.zyczcie powodzenia:):)
 
 
kmiecik74 
Poczatkujacy

Wiek: 50
Dołączył: 20 Paź 2007
Posty: 47
Skąd: a taki se hamburg
Wysłany: Czw Maj 18, 2017 10:54 pm   

A ja planuję wrócic po latach do NL.Z jezykiem problem no ngielski lekko i komunikatywny niemiecki :( .pozdrawiam po latach
:039: :039: :039:
_________________
. Idz albo giń.
 
 
Loviatar 
Poczatkujacy
Loviatar

Wiek: 40
Dołączyła: 30 Maj 2017
Posty: 1
Wysłany: Wto Maj 30, 2017 10:57 pm   

Hey. Jestem now a w temacie. Planujemy cala rodzina wyjechac do Holandii. Tylko mam duze obawy co do edukacji mojego syna. Ma stwierdzone ADHD. Ma problemy z zachowaniem a tak to jest bardzo inteligentny i zdolny. Czy wie ktos jak wyglada sprawa z takimi dzieciakami.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Maj 30, 2017 11:26 pm   

Loviatar, no wlasnie jak sobie poradzi syn z nauka jezyka ? jak on zareaguje na nowe otoczenie ? ADHD nie jest tu jakims wielkim halo . Sa dobre leki , mozna to w duzym stopniu kontrolowac , jednak asperge to juz dla niego moze byc duza przeszkoda . Tu w zaleznosci od stopnia asperge dziecko moze trafic do normalnej szkoly i tam dobrze funkcjonowac , w innym wypadku sa specjalne szkoly gdzie i tak bedzie sie musial nauczyc jezyka by moc sie porozumiewac co w jego chorobie jest bardzo wazne .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Loviatar 
Poczatkujacy
Loviatar

Wiek: 40
Dołączyła: 30 Maj 2017
Posty: 1
Wysłany: Śro Maj 31, 2017 8:59 am   

Jeśli chodzi o język to raczej nie będzie problemu. Syn jest bardzo zdolny i szybko złapie. Mąż wyjeżdża wcześniej a my przed wyjazdem min. pół roku będziemy pobierać korepetycje.
Co do Aspergera to jest bardzo łagodna forma. Akurat jedną z cech jest wysoka inteligencja i to właśnie "dostaliśmy".
Pół roku to wystarczający czas abyśmy się przygotowali do wyjazdu. Tak sądzę :)
Teraz syn chodzi do klasy 0 integracyjnej w normalnej szkole i radzi sobie ok. z nauką nie ma problemu, czyta płynnie, świetnie liczy.
Największy problem to impulsywność, szybko się złości i czasem potrafi kogoś walnąć, niby lekko ale zawsze. Nad tym pracujemy :)
 
 
nikielita 
nikielita

Wiek: 47
Dołączyła: 14 Lis 2017
Posty: 0
Skąd: Działdowo
Wysłany: Wto Lis 14, 2017 12:36 pm   Eidhoven lub Roosendaal

Witam.
Na razie mieszkam w Działdowie, ale coraz bardziej rozważam wyjazd do Eidhoven lub Roosendaal.
Mam 15-stoletnią córkę, która biegle śmiga po angielsku, ja w stopniu komunikatywnym.
Jestem po rozwodzie i w związku z tym mam kilka pytań.
-Czy muszę mieć zgodę jej ojca na wyjazd za granicę,
-czy córka musi mieć paszport.
- mam psa rasy shih-tzu, co trzeba spełnić/zrobić, aby go zabrać ze sobą.
- jak ze szkołami w tych miejscowościach, z pracą, mieszkaniem - nie w sensie że mam mi ktoś podać na tacy, tylko w sensie czy łatwiej znaleźć mieszkanie czy też pracę.
Planuję wyjechać zaraz po ukończeniu szkoły przez córkę po czerwcu 2018 roku.. Moja druga córka już mieszka w Eidhoven, mam też brata w Roosendaal.
 
 
wigru 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 11 razy
Wiek: 44
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 455
Skąd: 's-Hertogenbosch
Wysłany: Wto Lis 14, 2017 1:07 pm   

- Czy muszę mieć zgodę jej ojca na wyjazd za granicę,
Tak.

-czy córka musi mieć paszport.
Nie. Wystarczy dowód osobisty.

- mam psa rasy shih-tzu, co trzeba spełnić/zrobić, aby go zabrać ze sobą.
Nic. Musi mieć ważne szczepienie.

- jak ze szkołami w tych miejscowościach, z pracą, mieszkaniem
Szkoły są jak wszędzie. Praca to zależy co potrafisz robić. Mieszkania są wszędzie, kwestia $$.

- Moja druga córka już mieszka w Eidhoven, mam też brata w Roosendaal.
To zapytaj się ich najlepiej. Jak już tu są to wiedzą jakie są realia.
 
 
 
nikielita 
nikielita

Wiek: 47
Dołączyła: 14 Lis 2017
Posty: 0
Skąd: Działdowo
Wysłany: Wto Lis 14, 2017 7:02 pm   

wigru dziękuję za info.
co do tego co umię, jakie mam kwalifikacje - myślę że to nie ma zbytniego znaczenia - praca fizyczna wchodzi w rachubę z tego co się zorientowałam. Co z tego że w Polsce prowadziłam firmę językową, a w obecnej chwili pracuję w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej, jak za najniższą krajowa. Mając córkę, opłaty za mieszkanie *co prawda własne( ale za darmo nic nie ma) i kredyt do spłacenia tylko 25 tyś.- nie dam rady, a wpaśc w kłopoty i ryzykować stratę mieszkania - nie uśmiecha mi się, dlatego, gdy córka skończy w czerwcu gimnazjum wyjedziemy do Holandii.
Wiem co powiesz to stanowczo za szybko aby coś ogarniać, ale chcę znać realia i przygotować sie na ten wyjazd, odłożyć pieniążki na dwa miesiące życia w Holandii, bo chyba nie można mieć aż takiego pecha, jak chce się pracować, szybko się uczę i nie należę do leniwych osób, aby nie znaleźć pracy.

Zastanawiam się tylko nad tym co łyszałam, że przez firmę trzeba załatwiać pracę i że z dzieckiem jest problem, aby dostać pokój, jak to wygląda, może napiszesz mi coś na ten temat.
Będę wdzięczna
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Wto Lis 14, 2017 9:39 pm   

nikielita napisał/a:
Wiem co powiesz to stanowczo za szybko aby coś ogarniać, ale chcę znać realia i przygotować sie na ten wyjazd, odłożyć pieniążki na dwa miesiące życia w Holandii, bo chyba nie można mieć aż takiego pecha, jak chce się pracować, szybko się uczę i nie należę do leniwych osób, aby nie znaleźć pracy.


Na poczatek postaraj sie i zalatw lokum ,dla siebie i dziecka , musisz wiedziec ,ze ceny wynajmu to spory wydatek Jesli bedziesz miala tu prace za minimum to oplaty moga pochlonac spora czesc twoich dochodow .
Za mieszkanie wynajmowane poprzez maklera ,oczywiscie w zaleznosci od miejscowosci , zaplacisz miesiecznie od 500 do 700 i wiecej euro i nie zawsze masz w to wliczone media , a na socjalne mieszkanie na poczatku nie masz co liczyc . No chyba ze mieszkanie masz juz zapewnione u rodziny .

nikielita napisał/a:
Zastanawiam się tylko nad tym co łyszałam, że przez firmę trzeba załatwiać pracę i że z dzieckiem jest problem, aby dostać pokój, jak to wygląda,
Niekoniecznie musisz zalatwiac prace przez firme ,mozesz sobie ja zalatwic sama o ile potrafisz .
Watpilwa sprawa ,ze znajedziesz taka firme , ktora pozwoli ci zamieszkac wraz z dzieckiem w jednym pokoju
Po tym o co pytasz widze ,ze ty wogle nie znasz realiow zycia w tym kraju
Poczytaj tematy w ktorych piszemy o kosztach zycia , szkole ...o obowiazkowym ubezpieczeniu , oplatach za auto etc..

Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group