NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Prawa pracy
Autor Wiadomość
pesiu89 
Poczatkujacy

Wiek: 34
Dołączył: 20 Paź 2016
Posty: 14
Wysłany: Pią Mar 17, 2017 3:51 pm   Prawa pracy

1) czy mój grafik może być zmieniony w ciągu dnia (mam wcześniej ustalone ,ze mam dzień wolny ,a nagle mam iść do pracy lub z godz 16 na 14 )
2)pracuje od 15 do godz 21 czasami do 22 a następny dzień mam na 6 lub na 7 do pracy -10 godz wolnego czasu
3) jeśli mam przepracowane 40 godz bo tyle możemy pracować .musze się godzić na większą ilość godzin ?(szczerze to nie chce więcej bo place duży podatek)

4)czy ndz musze iść do pracy skoro mnie chcą planować ?
5)czy jeśli odmowie pracodawcy ze nie będzie mnie w ndz lub ze nie chce więcej niż 40 godz i nie przyjdę to będę miał z tego konsekwencje ?
Dziękuję z góry za Wasze informacje będę dla mnie one ważne .
 
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pią Mar 17, 2017 4:48 pm   

pesiu89 napisał/a:
5)czy jeśli odmowie pracodawcy ze nie będzie mnie w ndz lub ze nie chce więcej niż 40 godz i nie przyjdę to będę miał z tego konsekwencje ?
pesiu89, najprawdopodobniej masz kontrakt przez b.pracy bez wyszczegolnionych godzin /dni pracy . wiec tym sie sugeruje dajac te odpowiedzi .
pesiu89 napisał/a:
1) czy mój grafik może być zmieniony w ciągu dnia (mam wcześniej ustalone ,ze mam dzień wolny ,a nagle mam iść do pracy lub z godz 16 na 14 )
tak moga ci zmienic .
Cytat:
2)pracuje od 15 do godz 21 czasami do 22 a następny dzień mam na 6 lub na 7 do pracy -10 godz wolnego czasu
tak moga ciebei tak planowac bo minimu godzin pomiedzy zmianami musi byc minimum 8 godz . Jednak raz na 7 dni musisz miec przerwe dluzsza ( jak dobrze pamietam ) min 72 godz.
pesiu89 napisał/a:
3) jeśli mam przepracowane 40 godz bo tyle możemy pracować .musze się godzić na większą ilość godzin ?(szczerze to nie chce więcej bo place duży podatek)
o placeniu podatku za nadgodziny powyzej 40 godz to jest najwieksza glupota jak ktos ci wsisnol poszukaj info tu anforum i znajdziesz jak to jest z tym wiekszym podatkiem od nadgodzin itd . Czy musisz sie zgodzic na nadgodziny ? nie nie musisz sie zgadzac ale niestety sa wyjatki kiedy pracodawca moze od ciebie tego wymagac /zadac i sie musisz zgodzic .
Cytat:
4)czy ndz musze iść do pracy skoro mnie chcą planować ?
skoro ciebie nie planuja to nie idziesz
pesiu89 napisał/a:
5)czy jeśli odmowie pracodawcy ze nie będzie mnie w ndz lub ze nie chce więcej niż 40 godz i nie przyjdę to będę miał z tego konsekwencje ?
tak jak najbardzien nagminne odmawianie nadgodzin moze zaskutkowac zwolnieniem
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
pesiu89 
Poczatkujacy

Wiek: 34
Dołączył: 20 Paź 2016
Posty: 14
Wysłany: Pią Mar 17, 2017 5:51 pm   

własnie ponad 40 godzin i czy musze isc dalej kolejny dzien do pracy tj sobota np...
 
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pią Mar 17, 2017 7:42 pm   

pesiu89 Czy musisz czy nie to jest opisane w danym CAO dla twojego sektoru i/lub w twoim kontakcie o prace . Przewaznie jest to uregulowane i jakas tam ilosc nadgodzin moze byc obowiazkowa .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
pesiu89 
Poczatkujacy

Wiek: 34
Dołączył: 20 Paź 2016
Posty: 14
Wysłany: Nie Kwi 09, 2017 5:02 pm   

A czy w dni świąteczne w Holandii jeśli pracuje przez agencje obowiązuje 200% płatne ?agencja ma obowiązek za tyle zapłacić ?
 
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Kwi 09, 2017 6:46 pm   

pesiu89, to zalezy od twojego CAO lub jak nie macie CAO to zalezy jak sie umawiales z pracodawca poniewaz prawie pracy w NL nie ma nic o dodatkowym wynagrodzeniu za prace w dni swiateczne .
Cytat:
Extra loon op feestdagen
De wet zegt helaas niets over het uitbetalen van extra loon als je op officiële feestdagen werkt. In je eigen arbeidsovereenkomst of de cao staat of je hier recht op hebt en om hoeveel extra loon het gaat.
https://www.jurofoon.nl/p...oxioaAgVI8P8HAQ
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group