NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Sob Lip 16, 2011 2:22 pm
wynajem mieszkania przez maklera /lub wlasciciela
Autor Wiadomość
Mave 
Poczatkujacy
Mave

Dołączyła: 16 Lis 2015
Posty: 2
Wysłany: Wto Lis 17, 2015 5:47 pm   

Nie, to akurat (domki itp) jest to czyjąś własnością i je po prostu wynajmuje :)

Akurat ta strona którą podałaś jest przeze mnie b. często odwiedzana, bardziej chodzi nam o w miarę normalną kwotę tak do 850 euro max.
Wynajmując takie mieszkanko trzeba się też liczyć z kaucją, co jest normalne, ale..
Te domki na ww campusie kaucji nie wymagają, dlatego też zastanawiało nas czy gdzieś w okolicach istnieje coś podobnego.
Jeśli nie to trudno, wynajmie się jakieś mieszkanie :)
Ostatnio zmieniony przez Mave Wto Lis 17, 2015 5:47 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kreaton10 
Poczatkujacy

Dołączył: 23 Gru 2015
Posty: 2
Wysłany: Śro Gru 23, 2015 7:05 pm   

Witajcie.

Mam zamiar pojechać w styczniu na pół roku do Holandii w celu zarobkowym.
Dwóch moich znajomych już tam jest. Chcemy wynająć mieszkanie.
Problem w tym, że z tego co się dowiedziałem, żeby wynająć mieszkanie trzeba na początek zapłacić czynsz + trzykrotność kaucji z góry.
Czy to prawda?
Chodzi o miasto Almere.
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Czw Gru 24, 2015 1:18 pm   

kreaton10 napisał/a:
Chcemy wynająć mieszkanie


To powodzenia życzę bo nie będzie Wam łatwo ...
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
kreaton10 
Poczatkujacy

Dołączył: 23 Gru 2015
Posty: 2
Wysłany: Czw Gru 24, 2015 1:20 pm   

To może zamiast życzyć ironicznie powodzenia, napisałbyś czemu trudno będzie wynająć mieszkanie, ewentualnie zaproponować jakieś lepsze rozwiązanie? Takie posty nie pomagają.
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Śro Gru 30, 2015 1:40 pm   

kreaton10 napisał/a:
To może zamiast życzyć ironicznie powodzenia, napisałbyś czemu trudno będzie wynająć mieszkanie


Bo Holendrzy sa "uczuleni" na wynajmowanie normalnych domow , mieszkan dla Polakow...

A jak juz sie znajdzie agencja ktora chce wynajac dla Polakow to wymaga stalych kontraktow itp

Moje rady:
- wynajmowac tylko przez maklera
- wymagac mozliwosci zameldowania
- nie placic wiecej jak 300-500 e prowizji plus max 1 miesieczny borg

Psss
Unikac jak ognia ogloszen od Turkow , Marokanow itp
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
pablo84 
Poczatkujacy

Dołączył: 05 Maj 2016
Posty: 1
Wysłany: Czw Maj 05, 2016 12:11 pm   

witam czy ciezko jest wynajac pokoj na start nie majac jeszcze pracy ? jakbym zaplacil z gory za np 3 miesiace to moze by inaczej spojrzeli ,http://www.roomplaza.com/ to sa ogloszenia wlascicieli czy maklerów?
Ostatnio zmieniony przez pablo84 Czw Maj 05, 2016 5:57 pm, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
majkovsky 
Poczatkujacy
zły i brzydki

Wiek: 37
Dołączył: 05 Maj 2016
Posty: 3
Wysłany: Pią Maj 06, 2016 6:43 am   

pablo84 napisał/a:
witam czy ciezko jest wynajac pokoj na start nie majac jeszcze pracy ? jakbym zaplacil z gory za np 3 miesiace to moze by inaczej spojrzeli ,http://www.roomplaza.com/ to sa ogloszenia wlascicieli czy maklerów?


Cześć Pablo, tego typu strony bardzo często (wręcz zwykle) mają oferty maklerów gdyż wielu wynajmuje mieszkanie/dom a następnie podnajmują pokoje. Kwestia najmu zależy już od maklera - jeden rozumie że dopiero zaczynasz, drugi ma z tym problem.
Na początek poszukaj prywatnych ofert w regionie jaki Cię interesuje - sporo ofert znajdziesz na ogłoszeniach niedzieli (czasem trafiają się pokoje z meldunkiem), możesz też szukać agencji oferującej kwaterunek... ale do tego nie namawiam. :011:
_________________
Pozdrawiam, M.
 
 
Paulaimichal 
Poczatkujacy
Paulaimichal

Wiek: 38
Dołączyła: 07 Cze 2016
Posty: 1
Wysłany: Wto Cze 07, 2016 1:32 pm   

edit.prosze zapoznac sie z Regulaminem forum

serwis ogloszeniowy jest tu http://ogloszenia.niedziela.nl/
_________________
Paulaimichal
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Wto Cze 07, 2016 3:05 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Sob Sie 27, 2016 10:00 am   

Jakub27 napisał/a:
Witam, za jakieś dwa tygodnie przeprowadzkę z PL do Nijmegen. Ogólnie to już jestem gotowy na wyjazd ale pozostaje mi najważniejsza i z tego co widzę najtrudniejsza kwestia do załatwienia czyli wynajem mieszkania. Przeszukuję oferty na holenderskich portalach w znalezieniu mieszkania w rozsądnej cenie. Z tego co widzę to ofert jest jak na lekarstwo a jak są to są to mieszkania w bardzo złym stanie lub lokalizacji albo są fajne ale powyżej 1.2 tyś euro a to dla mnie póki co za dużo. Wiem, że Holandia to mały i gęsto zaludniony kraj więc ceny nie będą niskie ale z tego co czytam na forach to sporo osób wynajmuje za 600-800 euro i właśnie w takim przedziale cenowym chciałbym wynająć co niewielkiego w dobrym stanie. Miałbym do was kilka pytań wymienię w punktach będzie szybciej:)
-Jakie są średnie ceny w tym roku w okolicach Nijmegen i czy jest szansa na znalezienie czegoś przyzwoitego za 600-800 euro?
-Jak najlepiej szukać mieszkań na wynajem, polecacie korzystanie z agencji nieruchomości/pośredników?
-Czy są jeszcze jakieś portale z ofertami poza tymi które już znam czyli:
huurexpert.nl
funda.nl
pararius.nl
W sumie jak macie jakieś porady jak szybko i w miarę rozsądnej cenie coś wynająć to będę wdzięczny. Zaznaczam, że szukam mieszkania a nie pokoju. Wyjazd ma poprawić poziom życia ale z tego co widzę to mieszkanie może się trafić gorsze niż w PL :( Znalazłem fajne mieszkanie ale cena jest nie dla mnie póki co ale mniej więcej chodzi mi o takie: https://www.pararius.nl/a...368/hertogplein Widzę, że metraż jest bardzo duży i dla tego cena też pewnie wyższa tak w ogóle to strasznie duże metraże są w tej Holandii.
Z góry dzięki za odpowiedzi.
 
 
FijneBuurman 
Gaduła

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 10 Sty 2015
Posty: 111
Wysłany: Sob Sie 27, 2016 10:25 am   

Panicelinka napisał/a:
Jakub27 napisał/a:

-Czy są jeszcze jakieś portale z ofertami poza tymi które już znam czyli:
huurexpert.nl
funda.nl
pararius.nl


Tu jest więcej portali : http://www.huizenzoeker.nl/site/overzicht.html
Ogólnie Funda i Jaap.nl mają chyba największą bazę ofertową.
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Sob Sie 27, 2016 3:43 pm   

Jakub27,

Za 600-800e to mozna wynajac wlasciwie tylko przez spoldzienie w Nijmegen. Moze jeszcze na marktplaats albo po znajomosci znajdziesz za 800-1000e, ale 1000-1200 to normalna cena.
 
 
Jakub27 
Poczatkujacy

Dołączył: 31 Maj 2016
Posty: 13
Wysłany: Sob Sie 27, 2016 9:30 pm   

Ok, dzięki za odpowiedzi. Faktycznie za 1000eur są już całkiem fajne mieszkania. Sporo jak dla mnie ale nie będzie wyboru :/ Do tej ceny ile mniej więcej trzeba dodać opłat za mieszkanie co miesiąc? Chodzi mi o prąd, wodę, śmieci itp. itd....
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Nie Sie 28, 2016 12:01 pm   

Jakub27 napisał/a:
Ok, dzięki za odpowiedzi. Faktycznie za 1000eur są już całkiem fajne mieszkania. Sporo jak dla mnie ale nie będzie wyboru :/ Do tej ceny ile mniej więcej trzeba dodać opłat za mieszkanie co miesiąc? Chodzi mi o prąd, wodę, śmieci itp. itd....


Witam,

To ze oferty są nie znaczy ze mieszkanie Ci wynajmą ponieważ maklerzy bardzo niechętnie wynajmują dla Polaków.

A jeśli wynajmą to już chcą 3x miesięczny czynsz plus np miesięczna prowizje ...

Opłat bedzie np 90 e za prąd i gaz plus 20 e za wodę i do tego z 500-600 e na rok za podatki gminne czyli śmieci , ścieki itp wiec razem ok 160 e miesięcznie .
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
Jakub27 
Poczatkujacy

Dołączył: 31 Maj 2016
Posty: 13
Wysłany: Nie Sie 28, 2016 12:50 pm   

Cytat:
Witam,

To ze oferty są nie znaczy ze mieszkanie Ci wynajmą ponieważ maklerzy bardzo niechętnie wynajmują dla Polaków.

Doskonale zdaję sobie z tego sprawę ale mam nadzieje, że się uda trzeba być dobrej myśli :)
Cytat:
A jeśli wynajmą to już chcą 3x miesięczny czynsz plus np miesięczna prowizje ...
Zabieram sporo kasy więc na start spokojnie starczy. Mogę nawet na rok z góry zapłacić
Cytat:
Opłat bedzie np 90 e za prąd i gaz plus 20 e za wodę i do tego z 500-600 e na rok za podatki gminne czyli śmieci , ścieki itp wiec razem ok 160 e miesięcznie .
Czyli tyle ile szacowałem
dzięki za odpowiedź
Ostatnio zmieniony przez Jakub27 Nie Sie 28, 2016 12:52 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Nie Sie 28, 2016 1:04 pm   

Jakub27 napisał/a:
Zabieram sporo kasy więc na start spokojnie starczy. Mogę nawet na rok z góry zapłacić


Problemem nie są pieniądze a dziwne wymagania tzn najlepiej umowa na czas nieokreślony tzw
vast contract , udokumentowane przychody z 2 poprzednich lat , zaświadczenie od aktualnego pracodawcy itp

W Pl wystarczy mieć środki i wynajęcie mieszkania jest bardzo proste a w Nl ponocz łatwiej kupic niż wynająć ... :043:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group