NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Sob Lip 16, 2011 2:22 pm
wynajem mieszkania przez maklera /lub wlasciciela
Autor Wiadomość
Miep 
Super gaduła

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 311
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Lis 15, 2010 3:59 am   

stroopwafel, to oczywiscie wygasa twoja umowa i musisz sie wyprowadzic . I tak moga cie poprosic o opuszczenie poniewaz wiedziales na zas ze twoj kontrakt nie bedzie przedluzony i ze na tym lokum nie mozesz zostac.
_________________
Zyj!- powiedziala nadzieja - Bez ciebie nie moge - odparlo zycie .......
 
 
stroopwafel 
Mega gaduła
Debesciak

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1162
Skąd: Noord Holland
Wysłany: Pon Lis 15, 2010 4:26 pm   

Nie wiedzialem ze umowa nie zostanie przedluzona bo probowali sprzedac dom juz kilka lat i nikt w to wierzyl. Poza tym wydaje mi sie ze nie moga z dnia na dzien wywalic po pierwsze jestem tam zameldowany po drugie chroni mnie zimowy okres.
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Pon Lis 15, 2010 5:49 pm   

stroopwafel napisał/a:
Mam pytanie:

Umowa najmu jest np.do 1go grudnia a w pazdzierniku dom zostaje sprzedany. Co wtedy kiedy jestem zameldowany. Oczywiscie nie bedzie spisana nowa umowa najmu bo juz zmieni sie wlasciciel ale z dnia na dzien po tej dacie tez nie moga mnie wywalic prawda?


nic... nowy wlasciciel przejmuje wynajem domu... i nadal mozesz tam mieszkac... no chyba, ze ci na czas wypowie... a to, ze kontrakt sie skonczyl nie oznacza to wcale, ze musisz sie wyprowadzic... wlasciciel musi zawsze dac ci wypowiedzenie...

cytat: "De huur eindigt niet automatisch na afloopt van de huurperiode. De verhuurder moet de huurovereenkomst dus altijd opzeggen.

[...] Het huurcontract eindigt niet als de woning wordt verkocht. De nieuwe eigenaar zet het bestaande huurcontract met u voort. Als hij het huurcontract wil beëindigen is hij gebonden aan wettelijke regels voor opzegging. "

http://www.rijksoverheid....t-opzeggen.html
 
 
Miep 
Super gaduła

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 311
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Lis 15, 2010 7:19 pm   

stroopwafel napisał/a:
Wlasnie... wynajelismy mieszkanie 1.05.2009 przez maklera, bylo to mieszkanie na sprzedaz i to male i dosc drogie wiec zapewniano nas ze nikt nie kupi bo jest malo atrakcyjne za ta cene(165.000) do tego brak windy,balkonu,4 pietro,nad sklepami ale wczoraj dostalismy list ze wlasciciel chce to mieszkanie z powrotem wiec albo ma kupca albo sam bedzie tu mieszkal za tylko service kosten czyli 65 euro na miesiac wiec od konca umowy czyli 1.05.2010 mamy 2 miesiace na wyprowadzke. Jestesmy tu zameldowani. Co jesli nie znajdziemy innego mieszkania?

Jak sie dobrze doczytalam to juz dano ci wypowiedzenie i to w czasie okreslonym prawnie , wiec raczej nie masz mozliwosci tam zostac .
jak bys mial nadal jakies watpliwosci to poczytaj sobie ponizszy link.
http://www.huurders.info/?id=252
ten link tez jest bardzo wazny dla ciebie
http://www.huurders.info/?id=288
a co sie tyczy
stroopwafel napisał/a:
chroni mnie zimowy okres.

nigdzie nie umialam znalesc czegos na temat takiego prawa w NL.
Ogolnie czytajac twoje posty na temat tego mieszkania to mam wrazenie ze szukasz poprostu sposobu zeby tam zostac mimo wszystko.
 
 
stroopwafel 
Mega gaduła
Debesciak

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1162
Skąd: Noord Holland
Wysłany: Wto Mar 01, 2011 8:03 pm   

Nie szukam pretekstu zeby tu zostac bo juz jest dom dawno sprzedany i 21 marca musi byc on juz pusty. Mam juz kilka miejsc na oku. Kilka juz ogladalem, na dniach sie zdecyduje. Stad moje nastepne pytanie. Czy w kazdym domu(mieszkaniu) nawet tym nieumeblowanym musi byc lodowka, pralka, kuchenka? Z takim minimum spotkalem sie w Irlandii.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Wto Mar 01, 2011 8:04 pm   

stroopwafel,

nie musi
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Aleksandra_ 
Nieśmiały użytkownik

Wiek: 47
Dołączyła: 25 Sty 2011
Posty: 53
Wysłany: Wto Mar 01, 2011 8:52 pm   

stroopwafel, w mieszkaniu nawte nie musi byc podlogi ( panely lub plytek. tylko sam beton) czy zaslon. To zalezy od wlasciciela co chce ci zostawic.
 
 
sickboy 
Poczatkujacy

Dołączył: 29 Mar 2010
Posty: 12
Wysłany: Czw Kwi 14, 2011 11:26 pm   

Witam wszystkich serdecznie.
Może pytanie troszkę z innej beczki za co moderatorów przepraszam ;)
Moja historia jest dosyć długa i zawiła ale postaram się przedstawić podstawowe fakty.
Wynajmowałem pokój i byłem zameldowany przez ponad 10 miesięcy.Właściciel troszkę "naginał" prawo dlatego pewnego dnia zostaliśmy (więcej osób mieszkało w kamienicy) wyproszeni przez ludzi z gemeente.Budynek nie spełniał podstawowych zasad bezpieczeństwa.
Przez ostatnie kilka tygodni mieszkałem u znajomych szukając innego lokum,byłem nawet bliski kupna mieszkania.
Zakończyło się na tym że jutro idę podpisać kontrakt na wynajem apartamentu,jak dla mnie idealny za rozsądną cenę.Jest "ale":mimo że wszystko jest za pośrednictwem maklera nie mogę (wg właściciela) być zameldowany :013:
Wydaje mi się że owy właściciel nie może kogoś zameldować ze względu na bank gdzie był wzięty kredyt hipoteczny,szczegóły mam sie dowiedzieć jutro.
I tu moje pytanka:
Czy jest to zgodne z prawem że przy wynajmie,przez maklera, nie mogę się zarejestrować?Znalazłem na tym forum opinie że nie.Pewnie idzie to ominąć...takie moje zdanie.
Nie wiem jak długo i w jaki sposób zostanę wymeldowany z poprzedniego adresu z którego zostaliśmy...wyrzuceni.
Ktoś zna w tym momencie jakie są procedury??
Jestem tak czy siak zdecydowany na wynajem bez przerejestrowania,nie chce siedziec więcej znajomym na karku...
Kontrakt w pracy stały.
Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony przez sickboy Pią Kwi 15, 2011 5:06 am, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Pią Kwi 15, 2011 9:51 am   

sickboy napisał/a:
Czy jest to zgodne z prawem że przy wynajmie,przez maklera, nie mogę się zarejestrować?


Nie. Istnieje obowiązek meldunkowy, tzn. osoba mieszkająca w danym mieszkaniu ma obowiązek być zameldowanym. Skoro najemca zabrania Ci dopełnić tej powinności, to łamie prawo.

Wiem, że jesteś już zdecydowany, ale weź dodatkowo pod uwagę, że nie będziesz miał żadnej ochrony, bo pewnie i umowy najmu też nie zobaczysz. Właściciel będzie Ci mógł wymyśleć nagłą podwyżkę czynszu, a jak Ci się nie spodoba to z dnia na dzień może Cię wyrzucić. Nie mówiąc już o kantowaniu na depozycie zabezpieczającym.
_________________
Dumny Polak
 
 
Aleksandra_ 
Nieśmiały użytkownik

Wiek: 47
Dołączyła: 25 Sty 2011
Posty: 53
Wysłany: Pią Kwi 15, 2011 1:47 pm   

Ale skoro mieszkanie jest wynajmowane przez maklerow, to umowe musi podpisac u maklerow. Moze maklerzy nawet nie wiedza, ze wlasciciel odmawia mozliwosci rejestracji. Ta przystepna cena mi troche smierdzi ...
 
 
joy30 
Poczatkujacy

Dołączyła: 13 Maj 2011
Posty: 6
Wysłany: Pon Maj 30, 2011 12:56 pm   

witam mam pytanie czy zna ktos maklera lub jakąś firme wynajmującą mieszkania w eindhoven mowiących po polsku !!!!
 
 
Damianos 
Gaduła

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 20 Cze 2009
Posty: 173
Wysłany: Wto Maj 31, 2011 8:40 pm   

Joy30 niestety ale nie ma w Eindhoven polskich maklerow.
 
 
joy30 
Poczatkujacy

Dołączyła: 13 Maj 2011
Posty: 6
Wysłany: Śro Cze 01, 2011 10:45 am   

wielka szkoda bo ja znam troche angielskiego mąż niemieckiego a chcemy wynając mieszkanie :088: moze zna ktos jakis maklerow w eindhoven
 
 
sickboy 
Poczatkujacy

Dołączył: 29 Mar 2010
Posty: 12
Wysłany: Czw Gru 01, 2011 1:08 pm   

jso napisał/a:
sickboy napisał/a:
Czy jest to zgodne z prawem że przy wynajmie,przez maklera, nie mogę się zarejestrować?


Nie. Istnieje obowiązek meldunkowy, tzn. osoba mieszkająca w danym mieszkaniu ma obowiązek być zameldowanym. Skoro najemca zabrania Ci dopełnić tej powinności, to łamie prawo.

Wiem, że jesteś już zdecydowany, ale weź dodatkowo pod uwagę, że nie będziesz miał żadnej ochrony, bo pewnie i umowy najmu też nie zobaczysz. Właściciel będzie Ci mógł wymyśleć nagłą podwyżkę czynszu, a jak Ci się nie spodoba to z dnia na dzień może Cię wyrzucić. Nie mówiąc już o kantowaniu na depozycie zabezpieczającym.


Witam ponownie.
Wracam do mojego problemu związanego z meldunkiem.
Sprawy mają się tak:
Kontrakt na wynajem mieszkania otrzymałem,nie ma żadnej wzmianki o braku możliwości zarejestrowania się na tym adresie.
Byłem dzisiaj w gemeente z prośbą zmiany adresu.Gdzieś na forum wyczytałem że mogę to zrobić samodzielnie będąc w posiadaniu owego kontraktu (to jednak jest chyba zależne od gminy)
Wszystko ładnie pięknie,dostałem formularz gdzie mam wypelnić swoje dane,stary adres,nowy....
Wracam z wypelnionymi papierami i pani sprawdza coś w komputerze po czym stwierdza ze musze mieć jeszcze podpis i ksero dowodu właściciela.
W tym momencie pojawia sie problem gdyż własciciel nie bedzie chcial mi tego podpisać z obawy ze straci zwrot z belastingu do hipoteki.
Wiem że łamie on tym samym prawo,wydaje mi sie że podpisując ze mna umowę najmu automatycznie musi sie zgodzić na meldunek w tym miejscu.
Nie wiem jak mam dalej tą sprawę "ugryźć" ;)
W chwili obecnej jestem zameldowany na innym adresie,problem w tym że znajomy który pozwolił mi na to już od tego miesiąca sie wyprowadza.Nie będę w stanie odbierać korespondencji,nie mówiąc o innych nieprzyjemnościach które mogę mieć z powodu niewymeldowania.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Czw Gru 01, 2011 2:13 pm   

sickboy,
Cytat:
wydaje mi sie że podpisując ze mna umowę najmu automatycznie musi sie zgodzić na meldunek w tym miejscu.


zle cie sie wydaje, wlasciciel wcale nie musi zgodzic sie na meldunek :039:
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group