NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Sob Lip 16, 2011 2:22 pm
wynajem mieszkania przez maklera /lub wlasciciela
Autor Wiadomość
Jakub27 
Poczatkujacy

Dołączył: 31 Maj 2016
Posty: 13
Wysłany: Nie Sie 28, 2016 1:43 pm   

Beny.rac napisał/a:
Jakub27 napisał/a:
Zabieram sporo kasy więc na start spokojnie starczy. Mogę nawet na rok z góry zapłacić


Problemem nie są pieniądze a dziwne wymagania tzn najlepiej umowa na czas nieokreślony tzw
vast contract , udokumentowane przychody z 2 poprzednich lat , zaświadczenie od aktualnego pracodawcy itp

W Pl wystarczy mieć środki i wynajęcie mieszkania jest bardzo proste a w Nl ponocz łatwiej kupic niż wynająć ... :043:
W PL jak szukałem mieszkania też agencje wymagały zaświadczenia o zarobkach itp. musiałem wynająć od osoby prywatnej i chyba tak jest najlepiej bo jeszcze trzeba doliczyć prowizje dla agencji itp. więc domyślam się, że najszybciej wynajmę od osoby prywatnej oby tylko trafić na takiego co narodowość nie będzie przeszkadzać xd
 
 
monika636
Poczatkujacy

Dołączył: 03 Lis 2016
Posty: 1
Wysłany: Czw Lis 03, 2016 7:45 pm   

spam
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Czw Lis 03, 2016 10:04 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Emek33
Poczatkujacy

Dołączył: 03 Lut 2017
Posty: 13
Wysłany: Pon Lut 06, 2017 3:56 pm   

Witam Wszędzie chcą zaświadczenie o pracy w Holandii , posiadam bar w Hiszpanii ale owy papier nie wystarcza w większości agencji a reszta nie chce wynajmować mieszkania posiadając psa lub będąc Polakiem.
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Nie Lip 16, 2017 9:01 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
lokus 
Poczatkujacy

Dołączył: 24 Lip 2013
Posty: 29
Skąd: Nederland
Wysłany: Pon Lut 06, 2017 4:19 pm   

Najlepiej zrzucic na to, ze sie jest Polakiem. To najprostsze.

Ja jestem Polakiem i nigdy nie mialem problemu z wynajeciem mieszkania.

Taka prawda, wszyscy posrednicy wymagaja dowodu, ze masz dochod, wiec np. z pracy (kontrakt min. na rok).
Ciezko wynajac mieszkanie, jak sie ma zwierze, ale sa wyjatki.

Czy tak trudno to zrozumiec, ze Holandia ma swoja prawa dt. nieruchomosci i trzeba je respektowac?

Mozesz sprobowac wynajac, majac referencje od poprzednich wlascicieli na przyklad.
Jesli masz bar lub jakis inny biznes, zapytaj sie dokladnie u posrednikow. Sa posrednicy, ktorzy wymagaja zasw. z belasting, ew. wyciag z konta. Moze sie uda z wplata za iles tam miesiecy naprzod?

Badz bardziej proaktywny, nie badz dupa wolowa. Jak sie chce, to wszystko mozna. Holendrzy bardzo lubia ludzi ''z ikra'', bo sami tacy sa.
 
 
Emek33
Poczatkujacy

Dołączył: 03 Lut 2017
Posty: 13
Wysłany: Pon Lut 06, 2017 6:15 pm   

@Lokus to jak mam zrozumieć słowa agenta , który bezpośrednio znajomej Holenderce pomagającej znaleźć mi mieszkanie powiedział że nie chce wynajmować mieszkania Polakom? Gdzie piszę że nie respektuje prawa holenderskiego? Po prostu szukam mieszkania gdzie nie potrzebuje zaświadczenia i do tego odnosi się mój post .
PS. Oczywiście też w pełni rozumiem że nie każdy chce wynając mieszkanie Polakowi/Rumunowi ze względu na jakieś własne doświadczenia i w pełni to respektuje.
Dodam że mam papier potwierdzający mój dochód tyle że na terenie Hiszpanii jak wcześniej pisałem. Może zna ktoś strony z prywatnymi ogłoszeniami mieszkań a nie pośrednikami?
Ostatnio zmieniony przez Emek33 Pon Lut 06, 2017 6:20 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pon Lut 06, 2017 11:48 pm   

Emek33 napisał/a:
Może zna ktoś strony z prywatnymi ogłoszeniami mieszkań a nie pośrednikami?

niektore z ofert sa bezposrednio od wlascicieli TU
 
 
kysy
Poczatkujacy

Dołączył: 03 Mar 2017
Posty: 15
Wysłany: Wto Mar 07, 2017 6:34 am   

Cóż, to jego własność i może z nią robić co się podoba.
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Wto Mar 07, 2017 11:25 am   

kysy,



kysy napisał/a:
Cóż, to jego własność i może z nią robić co się podoba.
to moze jeszcze dopisz komu udzielasz odpowiedzi :029:
 
 
lokus 
Poczatkujacy

Dołączył: 24 Lip 2013
Posty: 29
Skąd: Nederland
Wysłany: Wto Mar 07, 2017 12:23 pm   

Emek33,

[quote]@Lokus to jak mam zrozumieć słowa agenta , który bezpośrednio znajomej Holenderce pomagającej znaleźć mi mieszkanie powiedział że nie chce wynajmować mieszkania Polakom? /quote]

Jesli tak powiedzial, to jest to jawne lamanie prawa. Mozna by sie uprzec i zalozyc mu sprawe w sadzie.
Agent NIE MA PRAWA tak mowic. Moze za to nie chciec wynajmowac mieszkan, o ile uzasadni to w sposob nielamiacy prawa (oczywiscie zawsze mozna cos wymyslec).
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Wto Kwi 11, 2017 3:30 pm   

przeniesione

hulk_88 napisał/a:



Witam , Jakich maklerów lub gdzie można szukać mieszkań w Tilburgu ??

Słyszał ktoś coś o nich ??
[email protected]
www.international-administration.com

Takie mi mieszkanka wysyłają że nie wiem czy to nie jakiś fake
 
 
Renix 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 82
Wysłany: Śro Kwi 19, 2017 12:40 pm   

Emek33 napisał/a:

Dodam że mam papier potwierdzający mój dochód tyle że na terenie Hiszpanii jak wcześniej pisałem. Może zna ktoś strony z prywatnymi ogłoszeniami mieszkań a nie pośrednikami?


Witam ,
proponuje abys udal sie do agencji wynajmu mieszkan ktora znajduje sie w centrum Rotterdamu. Jest to agencja ktora dosc czesto znajduje mieszkania dla Polakow i to takie jakie chcialbys posiadac. Ja wynajelam mieszkanie , ale uprzednio ogladalam az 4 rozne zanim zdecydowalam sie na to moje. Naprawde staraja Ci sie pomoc. Ja mam bardzo dobre wspomnienia o nich i dobre kontakty wiec jak najbardziej polecam Ci Maklaar Rost Vast z Rotterdamu.
Pozdrawiam,
_________________
The day you find it is the day I will stop missing you .....
 
 
Winter 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 453
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Śro Kwi 19, 2017 2:33 pm   

Renix napisał/a:
Emek33 napisał/a:

Dodam że mam papier potwierdzający mój dochód tyle że na terenie Hiszpanii jak wcześniej pisałem. Może zna ktoś strony z prywatnymi ogłoszeniami mieszkań a nie pośrednikami?


Witam ,
proponuje abys udal sie do agencji wynajmu mieszkan ktora znajduje sie w centrum Rotterdamu. Jest to agencja ktora dosc czesto znajduje mieszkania dla Polakow i to takie jakie chcialbys posiadac. Ja wynajelam mieszkanie , ale uprzednio ogladalam az 4 rozne zanim zdecydowalam sie na to moje. Naprawde staraja Ci sie pomoc. Ja mam bardzo dobre wspomnienia o nich i dobre kontakty wiec jak najbardziej polecam Ci Maklaar Rost Vast z Rotterdamu.
Pozdrawiam,

Nom, wynajmuje u nich od 8 lat i prawie rok uzeralem sie, azeby wlasciciel wymienil piec CV, bo nawet cieplej wody nie bylo. Makler zawsze umywa rece, byle kasa na koncie byla.
 
 
rober54 
Poczatkujacy

Wiek: 53
Dołączył: 24 Kwi 2017
Posty: 1
Skąd: Grajewo
Wysłany: Pon Kwi 24, 2017 1:07 pm   

spam
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Pon Kwi 24, 2017 9:20 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
joy251
Poczatkujacy

Dołączył: 15 Mar 2017
Posty: 1
  Wysłany: Nie Lip 16, 2017 4:57 pm   

ogloszenia umieszczamy tylko w serwisie ogloszeniowym
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Nie Lip 16, 2017 9:00 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jacek Jankowiak
Poczatkujacy

Dołączył: 10 Sie 2017
Posty: 5
Wysłany: Czw Sie 10, 2017 6:54 pm   

Witam. Podpowie ktoś jak wynająć mieszkanie w Leiden będąc jeszcze w Polsce. Mieszkanie potrzebne od września. Agencje żądają osobistej obecności do podpisania umowy. Jak to przeskoczyć??

[ Dodano: Czw Sie 10, 2017 6:55 pm ]
Może PaniCelinka pomoże??
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group