NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Sob Lip 16, 2011 2:22 pm
wynajem mieszkania przez maklera /lub wlasciciela
Autor Wiadomość
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Czw Sie 10, 2017 7:02 pm   

Jacek Jankowiak napisał/a:
Agencje żądają osobistej obecności do podpisania umowy. Jak to przeskoczyć??


To nie hotel ,ze rezerwujesz i masz ....to sa formalnosci, ktorych trzeba dopelnic , watpie ze na odleglosc cokolwiek zalatwisz .
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Czw Sie 10, 2017 7:04 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jacek Jankowiak
Poczatkujacy

Dołączył: 10 Sie 2017
Posty: 5
Wysłany: Czw Sie 10, 2017 7:11 pm   

Czyli jedyne wyjście to hotel i wtedy szukać? Dziwne . Inaczej niż w usa czy uk
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Czw Sie 10, 2017 11:35 pm   

Jacek Jankowiak napisał/a:
Czyli jedyne wyjście to hotel i wtedy szukać? Dziwne . Inaczej niż w usa czy uk

USA czy UK to nie nl, co kraj, to inne przepisy....
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
Jacek Jankowiak
Poczatkujacy

Dołączył: 10 Sie 2017
Posty: 5
Wysłany: Pią Sie 11, 2017 5:40 am   

To chyba nie kwestia przepisów tylko głupiej organizacji. Ok ja mogę zrobić sobie "wycieczkę" 3000 km żeby pokazać twarz w agencji i przekonać się czy mi wynajmą mieszkanie z ogłoszenia, czy jednak może nie bo coś.... A co z ludźmi którzy przyjeżdżają z np Indii, Chin albo z jeszcze dalszej odległości? Też mają wpaść na chwilę podpisać kontrakt?
Wynika, że jedyne wyjście to przyjechać i dopiero szukać. Ile to stresu dla młodych ludzi, którzy przyjeżdżają na studia (bo o takim przypadku myślę)- być może pierwszy raz są poza granicami swojego kraju? Już kończę bo im więcej o tym myślę tym bardziej się denerwuję bo to przecież jest kosmicznie idiotyczne albo ja czegoś nie rozumiem.
Jaki problem dla agencji jest przyjąć pieniądze - jakiekolwiek- nawet za rok, żeby mieli pewność, że ktoś przyjedzie a papiery podpisać w dniu przyjazdu najemcy?

To jest naprawdę nie poważne . Albo ja czegoś nie rozumiem.

Przepraszam, że zaabsorbowałem Państwa moim widać nie rozwiązywalnym problemem.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pią Sie 11, 2017 7:50 am   

Jacek Jankowiak napisał/a:
A co z ludźmi którzy przyjeżdżają z np Indii, Chin albo z jeszcze dalszej odległości? Też mają wpaść na chwilę podpisać kontrakt?
tak tak samo jak ty i setki innych

Ale jak tak czytam twoje problemy i juz takie a nie inne nastawienie do radze ci nie podpisywac kontraktu i tu nie przyjezdzac . Tu naprawde jest inna mentalnosc i inna kultura a i calkiem inne prawo jak ty sobie przyjelas . Zaoszczedz sobie jeszcze wiekszego stresu i rozczarowania zostan gdzie jestes lub szukaj pracy w USA itd .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Pią Sie 11, 2017 7:54 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jacek Jankowiak
Poczatkujacy

Dołączył: 10 Sie 2017
Posty: 5
Wysłany: Pią Sie 11, 2017 9:53 am   

:039:
Nie wiem co ma wspólnego mentalność i kultura ze sposobem wynajmowania mieszkań. Prawo owszem i dlatego zaznaczyłem, że mogę czegoś nie rozumieć. Może więc powiesz co prawo mówi o zawieraniu umowy na odległość? Nie wybieram się do NL. Wysyłam dziecko na studia, ale dziękuję Ci za dobre rady.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pią Sie 11, 2017 10:05 am   

Jacek Jankowiak napisał/a:
Nie wiem co ma wspólnego mentalność i kultura ze sposobem wynajmowania mieszkań.
wszystko bo to wlasnie przez to jest to tak zorganizowane a nie inaczej
Jacek Jankowiak napisał/a:
Może więc powiesz co prawo mówi o zawieraniu umowy na odległość?
nie chce mi sie szukac i czytac prawa na ten temat bo to nie moj problem ale podejzewam ze osobiste stawiennictwo jest obowiazkowe ze wzgledu mozliwych oszustw w terazniejszych czasach i dany makler chce poprostu zweryfikowac czy dana osoba na papierach to na pewno dana osoba i ze na pewno to ona podpisuje .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Jacek Jankowiak
Poczatkujacy

Dołączył: 10 Sie 2017
Posty: 5
Wysłany: Pią Sie 11, 2017 10:45 am   

Ja nie mam nic przeciwko osobistemu wstawiennictwu, tyle tylko, że nie dzisiaj a w dniu przyjazdu. Jaka byłaby różnica gdyby mnie zobaczyli i podpisali dokumenty 1 września a dzisiaj przyjęliby rezerwację i kwotę która dałaby im zabezpieczenie ,że ktoś nie zrezygnuje. Co im zmieni to, że przyjadę jutro wydając parę tyś. i poświęcając kilka dni?
Co do oszustw to chyba funkcjonują w drugą stronę. Trzy lata temu w Amsterdamie mój syn wynajął mieszkanie , zapłacił czynsz i kaucję a na drugi dzień pukają właściciele i pytają kto on jest i dają mu godzinę na wypad bo jak nie to policja.
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pią Sie 11, 2017 12:07 pm   

Jacek Jankowiak,



Zadajesz pytania na ktore rzeczowej odpowiedzi ,moga ci udzielic tylko maklerzy ,ktorzy nie zgadzaja sie z jakiegos powodu na wynajecie mieszkania, zadajac osobistego wstawiennictwa .

A jaka masz pewnosc, ze zalatwiajac poprzez internet ,sprawe wynajmu mieszkania i wplacajac tysiace jak wspomniales ...podobnie jak twoj syn nie zostaniesz oszukany ?
 
 
MarcinS79 
Poczatkujacy
Marcin

Wiek: 45
Dołączył: 12 Wrz 2017
Posty: 1
Wysłany: Wto Wrz 12, 2017 12:25 pm   

Czy ktoś może się orientuje czy mając dwoje dzieci mogę wynająć pokoje z 2 sypialniami, które będą dla dzieci a ja z żoną będziemy spać w salonie. Czy nikt się nie przyczepi ?
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Śro Lis 01, 2017 7:36 pm   

marcena11 napisał/a:
WITAM WSZYSTKICH.

Pisze tutaj majac nadzieje ze uda mi sie znalesc kogos kto jest obeznany w temacie lub mial podobne doswiadczenie.Otoz wynajmuje mieszkanie przez maklera jestem glownym najemca oprocz mnie mieszka jeszcze dwoje wspollokatorow.osoby te sie wyprowadzaja wiec styuacja zmusila mnie do poszukania kogos na ich miejsce.To okazalo sie proste.Powiadomilam maklera ze osoby z ktorymi mieszkam sie wyprowadzaja sie i ze chciala bym poprosic o wpisanie nowych osob do kontraktu by bylo wszysko ok.dostalam odp od maklera ze musze podpisac nowa umowe oraz zaplacic koszta tak jak przy podpisywaniu pierwszego kontraktu.Nadmienie ze nie rezygnuje z wynajmu tylko sie zmienia wspolokatorzy.Dla mnie to jest troche dziwne bo wydajemi sie iz wystarczyl by tylko aneks do umowy o zmianie osob plus dokumenty potwierdzajace ich zatrudnienie i dokumenty tozsamosci.Rozumiem zaplacic koszta administracyjne ale kolejny raz oplaty jak przy podpisywaniu pierwszego kontraktu???!I czy jest w Holandii instytucja ktora sprawuje nadzor nad biurami maklerskimi.Bardzo prosze o jakiekolwiek informacje .
Z gory dziekuje
M

marcena11, co ten temat ma wspolnego z Dzialem motoryzacja ??
 
 
Patryk2 
Poczatkujacy

Wiek: 50
Dołączył: 20 Lis 2017
Posty: 1
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Lis 20, 2017 11:25 pm   

spam
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Wto Lis 21, 2017 2:21 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Lokij
Poczatkujacy

Dołączył: 27 Gru 2017
Posty: 1
Wysłany: Śro Gru 27, 2017 11:14 am   

Forum to nie serwis ogloszeniowy
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Śro Gru 27, 2017 12:24 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kaper 
Poczatkujacy
Kaper

Wiek: 34
Dołączył: 30 Lis 2017
Posty: 7
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Nie Sty 07, 2018 12:40 pm   

Mam problem i sprawę na cito. Otóż. Znalazłem ogłoszenie wynajmu apartamentu na marktplatsu. Atrakcyjne, nowoczesne, umeblowane, w dobrej okolicy (Leiden) i... tanio. Tanio bo inclusive za 650e. Napisałem i otrzymałem wiadomość, że po więcej informacji mam pisać na maila. Tak więc dalsza rozmowa toczyła się wyłącznie na mailu. Otrzymałem wiadomosć, że Ta osoba jest za granicą i, że jak jestem zainteresowany to mam napisać
ile osób chce się tam wprowadzić
kiedy chce się wprowadzić
jak długo chcę wynająć

i wtedy dowiem się więcej co dalej

gdy odpowiedziałem na te pytania dostałem wiadomość, że agent finansowy tej osoby zgodził się umówić się na spotkanie czwartek (podana konkretna data) ale aby być wiarygodnym i nie narażać tej osoby na dodatkowe koszta muszę udać się do western union i zapłacić z góry czynsz i borg. Żeby to rozjaśnić w oryginale wyglądało to tak:

i rzeczywiście mam zdjęcie dowodu osobistego z 2 stron. Ale nadal mam obawy co do płacenia i takiej formy wynajmu. Wzbudza to we mnie wątpliwości i śmierdzi mi oszustwem. Dlatego co sądzicie w tej sprawie? Gdzie i do kogo mogę się udać aby doradzić się w tej sprawie? Proszę o pomoc
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Nie Sty 07, 2018 1:16 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
FijneBuurman 
Gaduła

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 10 Sty 2015
Posty: 111
Wysłany: Nie Sty 07, 2018 1:07 pm   

Instynkt podpowiada Ci że coś jest nie tak a Ty mimo tego chcesz brnąć w to dalej...
Marktplaats słynie z oszustów (co chwila mówią o tym w NL mediach), zrobić fejk ID dla mało bystrego grafika nie jest problem a przede wszystkim znaleźć w umiejącej liczyć dudki Holandii coś atrakcyjnego za tzw. okazyjną cenę? Nie daj się oszukać. Odpuściłbym.
Ostatnio zmieniony przez FijneBuurman Nie Sty 07, 2018 1:08 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group