NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Sob Lip 16, 2011 2:22 pm
wynajem mieszkania przez maklera /lub wlasciciela
Autor Wiadomość
Kaper 
Poczatkujacy
Kaper

Wiek: 34
Dołączył: 30 Lis 2017
Posty: 7
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Nie Sty 07, 2018 3:37 pm   

Nie przelał bym, żadnych pieniędzy jak coś wydaje mi się podejrzane. Ale wolę upewnić się w moich podejrzeniach bo bywa czasem tak (co już przerabiałem), że coś co wydaje się zbyt piękne aby było prawdziwe czasami jest prawdziwe i można tylko zyskać. Ale jak nie jestem czegoś w 100% pewny i są pogłoski, że takie coś może być fałszywe to zapala mi się czerwona lampka w głowie i wtedy bawię się w "dedektywa" :)
I jeszcze jedno (raczej nie zbieg okoliczności). Miałem na marktplaatsu obserwowane inne "podejrzane" studio i na maila dostałem wiadomość od administracji marktplaats:

czlowieku przestan zasmiecac temat ,to co dostales na maila jest tylko i wylacznie do twojej wiadomosci
Najbardziej mnie utwierdziło to aby nie przelewać pieniędzy przez Western Union = czyli tą metodą którą miałem robić przelew temu oszustowi.

ta czesc wypowiedzi rowniez edytowana
od tego jest serwis ogloszeniowy a nie forum! jesli jeszcze raz umiescisz tu taki post zablokuje ci mozliwosc wypowiadania sie na forum


[ Dodano: Nie Sty 07, 2018 7:08 pm ]
Widzę, że na każdym forum jakiś admin który bawi się w strażnika prawa niczym Norris w Texasie. no nie rob sobie jaj ..umieszczasz ogloszenie i chcesz bym to ignorowala, tylko dlatego ze masz taka potrzebe ?
Mi się wydaje, że jeśli chodzi o oszustwo - a w tym przypadku ono było - to należy pisać dokładnie to co osoba próbująca nas oszukać napisała i powinno sie upubliczniać takie sytuacje (zwłaszcza, że nie podawałem szczegółów). Być może kogoś przed takim oszustwem ostrzegę, być może ktoś ma identyczną sytuację (oszuści działają tym samym schematem). Ale chyba wg Ciebie lepiej jak się ludzie nabierają a potem płaczą. Nie chce robić problemu na forum i nie zmieniam tematu :) życze miłego wieczoru i więcej zrozumienia.

Wracając do tematu: Czy ktoś mógł by mi .. czytaj temat od poczatku
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Nie Sty 07, 2018 7:21 pm, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Nie Sty 07, 2018 7:26 pm   

Kaper napisał/a:
Mi się wydaje, że jeśli chodzi o oszustwo - a w tym przypadku ono było


Skoro bylo ? to dlaczego o tym oszustwie nie zawiadomiles jeszcze policji ,myslisz ze ktos z forum jest w stanie za ciebie ich powiadomic :029:
 
 
haber
Poczatkujacy

Dołączył: 23 Lut 2018
Posty: 1
Wysłany: Pią Lut 23, 2018 9:36 am   SK organsatieadvies

Nie polecam tego biura do wynajmu mieszkania i złatwiania jakich kolwiek spraw urzędowych TO jest OSZUST bierze kase i ma gdzieś twoje sprawy to jest naciągacz NIE DAJCIE SIE OSZUKAC
 
 
malgorzatakujawa 
Nieśmiały użytkownik
kacperek24

Wiek: 49
Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 59
Wysłany: Nie Kwi 01, 2018 3:09 pm   problem z maklerem

Witam mieszkam na mieszkaniu 1,5 roku 3 miesiace temu przewiercilem rure z woda zalalo dwa sklepy Maklerka dzwonila i mowila zeby sie nie martwic ona za to wszystko zaplaci 3 dni temu sasiad zalal te same sklepy Maklerka zada zebysmy opuscili mieszkanie na 3-5 miesiecy w celu remontu kamienicy powiedzialem ze dzwonilem do urzedu miasta i zostalem poinformowany ze Maklerka ma mi zalatwic mieszkanie zastepcze Na mieszkaniu mam zgloszona firme holenderska Maklerka straszy mnie ze nie wspulpracuje i bede musial zwrucic koszta naprawy za moje zalanie ,ale jak dzwonilem do niej i zgladzalem ze mam myszy przy dzieciach malych to powiedziala zebym sam sobie zabezpieczyl i tak doszlo do przewiercenia rury w scianie Wczoraj rozmawialem z wlascicielem sklepu i jego ubezpieczalnia pokryla koszty zalania sklepu wiec czemu ja mam wracac pieniadze w umowie jest ze makler wszysko pokrywa przy rozwaleniu szyby przez dziecko itp Problemy mi stwarza poniewaz mam od niej1 pokuj dla 4 osob za 550 euro troche duz cena za pokuj skoro za cale mieszkanie u siebie place 425 euro Ja nie wyrazam zgody na zamieszkanie w jednym pokoju w 4 osoby u obecej osoby Ktos zna moze jakas stronke zeby podac link do malkerki ze musi mi zapewnic mieszkanie ? I co wy o tym myslicie ,moze ktos mial taka sama syttuacje ze musial sie wyprowadzic i makler zapewnial inne mieszkanie

[ Dodano: Nie Kwi 01, 2018 3:11 pm ]
i te 550 euro ja mam placic nie placac czynszu na moim mieszkaniu to ja wole placi czynsz za moje mieszkanie bo puznie mi powie ze zalegam 5 miesiecy
_________________
kacperek24
 
 
Afta_s
Poczatkujacy

Dołączył: 02 Kwi 2018
Posty: 1
Wysłany: Pon Kwi 02, 2018 9:03 pm   

post nie na temat

poszukaj informacji o szkole dla dziecka na forum
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Wto Kwi 03, 2018 12:12 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Sabinejszyn 
Poczatkujacy

Wiek: 32
Dołączyła: 10 Kwi 2018
Posty: 1
Wysłany: Wto Kwi 10, 2018 9:20 pm   Przeprowadzka z PL do NL

Czesc . Kochani poratujcie wiedza .
Chce wyjechać do Holandii z Polski a Mieszkanie wynająć w Eindhoven .
Pracowałam 3 lata w nl ale mieszkałam na domku pracowniczym .
Powiedzcie mi jakie wymagania trzeba spełnić aby wynająć mieszkanie tam ,czy muszę mieć 3 miesięczne dochody tam,meldunek,kontrakt ? Czy wystarczy opłacić borg + czynsz z opłatami ?
Czy ktos takie coś przechodził ? Może ktos jest w stanie polecić mi jakaś osobę która tym sie zajmuje bądź biuro ?
Z gory dziękuje za odpowiedzi :) :039: :039:
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Śro Kwi 11, 2018 9:33 am   

Sabinejszyn napisał/a:
Powiedzcie mi jakie wymagania trzeba spełnić aby wynająć mieszkanie tam ,czy muszę mieć 3 miesięczne dochody tam,meldunek,kontrakt ? Czy wystarczy opłacić borg + czynsz z opłatami ?


Witam,

Wynajac mieszkanie/dom w NL jest trudniej niz kupic na kredyt.

Wymagania sa bardzo duze tzn najlepiej umowa na stale, dochody z min roku itp.

Duzo posrednikow nie chce wynajmowac dla Polakow nawet jak sie spelnia wszystkie wymagania ...
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pon Mar 11, 2019 6:15 pm   

przeniesione


kristooffer napisał/a:


Re: Chcę legalnie wynająć mieszkanie, ale maklerzy mnie blokują


Od wielu lat próbuje legalnie wynająć mieszkanie. Zarówno przez maklerów, jak i z różnego rodzaju portali.
Za każdym razem jestem przez nich blokowany, w takim stopniu, że nawet nigdy nie zaprosili mnie na oglądanie mieszkania.
Głównym problemem jest ta dziwna zasada, że wymagają zarobków 3-4-krotności kosztów wynajmu.
Jestem rozsądną osobą, więc nigdy nie reaguję na mieszkania, na które wiem, że mnie nie stać.
Mimo to nikt mnie nie pyta, np. o oszczędności.

Jestem osobą, która ma trochę odłożone. Bez problemu stać mnie by uiścić wszystkie początkowe opłaty, a nawet opłacić kilka miesięcy z góry.
Ponadto mam stałą umowę, a mój szef nawet zaoferował napisanie mi referencji.

Czy jest ktoś, kto byłby w stanie polecić mi maklera, który przymknie oko na kwestie dochodów i pomoże wynająć mieszkanie w okolicach Schiphol?
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Śro Maj 08, 2019 5:02 pm   

wenusik2903 napisał/a:
Witam!
Mam pytanie ,bo jestem zielona w tym temacie totalnie a chciałabym się dowiedzieć ,bo wszyscy straszą ,że tak ciężko ..
Wraz z chłopakiem jesteśmy tu od niemal roku.
Chcielibyśmy wynająć coś dla siebie ,niezbyt dużego . I mieć dziecko
Jakie warunki musimy spełnić ,żeby móc wynajmować ? Lepiej przez maklera czy przez właściciela ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group