NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak odzyskac nr sofi?
Autor Wiadomość
rafal8726 
Poczatkujacy

Wiek: 36
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 6
  Wysłany: Wto Mar 12, 2013 12:41 pm   Jak odzyskac nr sofi?

Witam posiadam nr sofi jednak zgubilem ten papierek o nadaniu numeru gdzie ja m sie z tym zglosic by uzyskac duplikat nadanoa sofi? Pomocy potrzebyje to zalatwic szybko bo nie dostane wyplaty
 
 
bo88nl
Poczatkujacy

Dołączył: 10 Mar 2013
Posty: 9
Wysłany: Wto Mar 12, 2013 12:47 pm   Re: Jak odzyskac nr sofi?

rafal8726 napisał/a:
Witam posiadam nr sofi jednak zgubilem ten papierek o nadaniu numeru gdzie ja m sie z tym zglosic by uzyskac duplikat nadanoa sofi? Pomocy potrzebyje to zalatwic szybko bo nie dostane wyplaty

Ja swoj wyciagalam w pierwszym lepszym Gemeente. (mieszkam w Den Haag i nie bylo z tym zadnego problemu).
 
 
rafal8726 
Poczatkujacy

Wiek: 36
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 6
Wysłany: Wto Mar 12, 2013 3:57 pm   

A co to jest ten Gammentle?a dostales od reki czy troche musiales czekac na wydanie tego papierka ja jestem w Amsterdamie i nie mam pojecia gdzie z tym isc masakra

[ Dodano: Wto Mar 12, 2013 4:02 pm ]
Oj i przepraszam tak jestem tym przejety ze nie zwrocilem uwagi ze to kolezanka mi pomaga a i co musialas miec przy sobie?
 
 
bo88nl
Poczatkujacy

Dołączył: 10 Mar 2013
Posty: 9
Wysłany: Wto Mar 12, 2013 4:49 pm   

Gemeente to chyba na polskie urzad miasta (czy cos takiego). Musisz znac swoj numer sofii-jak masz ubezpieczenie to tam masz. Albo np salaris i jaaropgrave. Oprocz tego miej przy sobie dowod osobisty badz paszport. pewnie bedziesz musial podac adres na ktory byl wyrabiany sofinumer. Podaj mi swoj kod pocztowy a znajde Ci najblizszy oddzial Gemeente w Twojej okolicy:). Aha,i dostajesz papierek od razu do reki (ja placilam okolo 10 euro,nie pamietam dokladnie).
 
 
mavd 
Mega gaduła

Pomogła: 45 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1134
Skąd: Hilversum
Wysłany: Wto Mar 12, 2013 4:52 pm   

W gminie to tylko dla osob zameldowanych w Holandii , bo stad imczej mieli by czujesz dane jesli tje osoby tu niema
W najblizszym urzedzie podatkowym dada kopie napewno
 
 
Mathnl 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 906
Wysłany: Wto Mar 12, 2013 5:34 pm   

bo88nl napisał/a:
jak masz ubezpieczenie to tam masz. Albo np salaris i jaaropgrave.

rafal8726, Szukaj w tych dokumentach.Pasek wyplaty albo jaaropgave (rozliczenie roczne-PIT).Ten numer widnieje tez na karcie z ubezpieczenia.
Ostatnio zmieniony przez Mathnl Wto Mar 12, 2013 5:36 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Estamos 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 6 razy
Wiek: 38
Dołączył: 07 Kwi 2010
Posty: 426
Skąd: provincie Utrecht...
Wysłany: Wto Mar 12, 2013 6:01 pm   

- salaris
- jaaropgave
- karta od ubezpieczenia zdrowotnego tam jest Twój So-Fi.

Nie ma sensu się strać w Belastingdiesnt bo trzeba osobiście umawiac się itd. Dawnego pracodawcę zapytaj, poszperaj w dokumentach.

Btw. wielu rodaków uważa tą kartkę nadania So-Fi za coś czego nie można zgubić i w ogóle za świętość. Prawdą jest, że dostaje się to tylko raz ale nieprawdą już, że urząd skarbowy nie wyda więcej tego numeru. Owszem nie wyda nowego tylko udostępni stary.

Miałem znajomą swego czasu (miałem i dobrze, że nie mam), która twierdziła, że So-Fi zgubiła i musi jechać do Belastingdiesnt po kopię. Zrobiłem dość duże oczy wszak dostawaliśmy salaris co miesiąc, którego ona nie brała żeby się w PL nie wydało że ona pracuje w NL bo ma rentę w KRUS, i co się okazało dlaczego nie spytała szefa o SoFi. Owa znajoma, dorabiała sobie u kogo innego, tydzień pracowała na czarno niby żeby się sprawdzić a potem pracodawca zarządał So-fi do ubezpieczenia itd. Owa Pani poprzez siostrę pojechała specjalnie 40km do Belasting żeby szef się nie zaczął domyślać że ona gdzieś dorabia... Ludzie czasami naginają prawdę dla swoich potrzeb.
 
 
rafal8726 
Poczatkujacy

Wiek: 36
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 6
Wysłany: Wto Mar 12, 2013 6:07 pm   

Jaostatni raz pracowalem w 2007 roku i papiery jakie mam to LOON/SALARISSPECIFICATIE i tam mam nr sofi a za to sie rozliczalem i w papierach rozliczeniowtch mam inny sofi nr ale toinna historia i to bylo tak dawno ze nie mam pojecia na,jaki adres byl przyznawany nr sofi to bez tego adresu ani rusz??? Kod pocztowy 1103 am Amsterdam

[ Dodano: Wto Mar 12, 2013 6:17 pm ]
No tak ale ja naprawde zgubilem i teraz nie dostane wyplaty bez tego i bede musial zjezdzac bo na czarno mnie nie chca kiedys nie przypuszczalem ze pojade jeszce i jako gowniarz zaniedbalem ten papierek a teraz na gwalt mi potrzebny bo rodzina na utrzymaniu:/// na innych forach pisali o Belisting ale mi tez nie pasuje nie wiadomo gdzie jechac i jestem w kropce
 
 
Mathnl 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 906
Wysłany: Wto Mar 12, 2013 6:51 pm   

Nie mozesz miec dwoch sofinumerow.Jest przyznawany raz na cale zycie.Jeden.Jesli jest inaczej to musi to byc jakis blad albo niedopatrzenie urzednika i powinno byc szybko skorygowane.Rzeczywiscie mozesz zapytac o sofi w Belastingdienst.

[ Dodano: Wto Mar 12, 2013 6:53 pm ]
rafal8726 napisał/a:
LOON/SALARISSPECIFICATIE i tam mam nr sofi

No to w czym problem?
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Wto Mar 12, 2013 6:54 pm   

rafal8726,

Cytat:
i bede musial zjezdzac bo na czarno mnie nie chca


ale skad bedziesz musial'' zjezdzac''.. ? przeciez obecnie piszesz z Polski

Cytat:

i papiery jakie mam to LOON/SALARISSPECIFICATIE i tam mam nr sofi a za to sie rozliczalem


i te papiery ktore masz w zupelnosci wystarcza, by znalezc na nich swoj numer sofi,

ale co to ma wspolnego z sofii ze sie rozliczales ...?

wystarczy juz tego masla maslanego , czego od nas oczekujesz, ze ktos pojdzie i zalatwi ci nowy sofinummer
wogole czytasz co ci tu inni pisza ?
 
 
Estamos 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 6 razy
Wiek: 38
Dołączył: 07 Kwi 2010
Posty: 426
Skąd: provincie Utrecht...
Wysłany: Wto Mar 12, 2013 7:11 pm   

Napisz mi na priv, gdzie pracowałeś jutro mogę zadzwonić i zapytać o Twój numer. Może dostałeś jakąś korespondencje z Belastingdienst tam też obok numeru sprawy/listu zawsze jest So-Fi...
 
 
rafal8726 
Poczatkujacy

Wiek: 36
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 6
Wysłany: Wto Mar 12, 2013 8:05 pm   

A czy ja gdzies napisalem ze jestem w polsce siedze tam od paru dni bo robota miala byc nr sofi mam wlasnie z tych papierow wiec to mialo wystarczyc i pracowac a pracodawca chce orginal i yeraz nie oczekuje ze ktos za mnie to zalatwi tylko wytlumaczy jak mam uzyskac duplikat gdzie sie z tym kierowac wiec prosze o to by tez czytac ze zrozumieniem to co pisze. Wiec nr sofi ja wiem jaki mam a problem jest w tym ze zaniedbalem orginal nadania sofi i noe wiem skad wyciagnac duplikat oraz ile sie czeka. Nikogo sie nie prosilem zeby ktos cos za mnie zalatwial.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Wto Mar 12, 2013 8:18 pm   

rafal8726,

Cytat:
problem jest w tym ze zaniedbalem orginal nadania sofi i noe wiem skad wyciagnac


co ty czlowieku wypisujesz jak mozna zaniedbac orginal ?

Przepisz numer na kartke papieru i podaj go swojemu szefowi kiedy juz bedziesz w pracy
i powiedz , ze dajesz mu przepisana, odrecznie kopie, bo orginal to swietosc i trzeba sobie zachowac w domu, moze nawet w sejfie ...och ...a tyle sie mowi ze zaradny jak Polak
Estamos, zaoferowal ci pomoc...widziales?


Cytat:
A czy ja gdzies napisalem ze jestem w polsce


nie musisz tego pisac, to widac
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Wto Mar 12, 2013 8:22 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
rafal8726 
Poczatkujacy

Wiek: 36
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 6
Wysłany: Wto Mar 12, 2013 9:19 pm   

Dziewczyno pomylilas forajak cie cos wkurza to sie nie wypowiadaj i tyle a nie zaczynasz mnie obrazac a zgubic sie nr sofi moze nie jestem idealem jak niby ty a nie jestem pierwszy komu sie zgubil wiec mnie nie osadzaj a skoro mowa o polakach to jak zwykle za granicapolaka tylko polak potrafi predzej zgnoic niz obcokrajowiec ale luz wygadalas sie i ok znajdz sobie inne zajecie kobieto
 
 
Estamos 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 6 razy
Wiek: 38
Dołączył: 07 Kwi 2010
Posty: 426
Skąd: provincie Utrecht...
Wysłany: Wto Mar 12, 2013 9:23 pm   

Masz adrs firmy gdzie pracowałeś:
Mają stronę po polsku na pewno też mówią tam po polsku.

Masz ten numer w końcu czy nie? Jeśli masz to go podaj i tyle. Wielu ludzi przyjeżdża do miejsca gdzie ja pracuje i albo sami podają numer albo szef go sobie z kopii spisuje czy innego jaaropgave czy salaris...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group