NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Pon Sie 20, 2012 10:50 pm
Z kim moge sie rozliczyc???
Autor Wiadomość
lukasrap 
Gaduła

Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 115
Wysłany: Nie Lis 23, 2008 7:22 pm   Z kim moge sie rozliczyc???

Mieszkam w Holandii od 1 grudnia 2007 roku. Slyszalem, ze jezeli przebywam poza miejscem zameldowania wiecej niz 6 miesiecy, moge rozliczyc sie z ktoryms z rodzicow tzw. rozłąkowym. Wiem, ze jest cos takiego, ze wspolmalzonkowie ze soboa sie rozliczaja, albo ze swoimi dziecmi. Ale czy to prawda, ze moge rozliczyc sie z np. mama, ktora przebywa w Polsce i jest na rencie, co za soba idzie ma maly dochod roczny? Ja tutaj przekroczylem 10 tys euro w ciagu calego roku. Tylko gdzie moge to zrobic, jak to zrobic i czy to prawda, ze musze wyrobic nr. sofii osobie z ktora sie rozliczam, w tym przypadku mamie? Jakie potrzebuje dokumenty i kiedy mozna sie o to starac. Prosze o pomoc. :)
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Sob Wrz 05, 2015 4:53 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Nie Lis 23, 2008 7:25 pm   

Mozesz rozliczyc sie z małżonkiem lub partnerem fiskalnym.

Partner fiskalny to moze byc rodzic, pod warunkiem ze jestescie zameldowani w Holandii pod jednym adresem dluzej niz pol roku.
Ostatnio zmieniony przez m4rcin Nie Lis 23, 2008 7:26 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Lis 23, 2008 7:26 pm   

Luas rozlakowe nie istnieje . poszukaj na forum jest o tym wiecej .
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Nie Lis 23, 2008 7:26 pm   

baileys napisał/a:
Luas rozlakowe nie istnieje . poszukaj na forum jest o tym wiecej .


a to jest druga sprawa. O to "rozlakowe" to jest poporostu rozliczenie sie partnerem fiskalnym.
 
 
lukasrap 
Gaduła

Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 115
Wysłany: Nie Lis 23, 2008 7:44 pm   

oj wiem ze rozlakowe nie istnieje, inaczej to sie nazywa, my poprostu tak od zawsze to nazywamy, dlatego wszyscy wiedza o co chodzi, ale nie czepiajmy sie szczegolow...
Chodzi o to, ze mam moja jest w PL. a ja przebywam w NL. meldunek mam oczywiscie tam gdzie mama, a tymczasowy w NL. a co z wyrobieniem nr sofii dla mamy? i gdzie i do kiedy musze to zalatwic? sa jakies terminy czasowe?
 
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Nie Lis 23, 2008 7:50 pm   

Nie mieszkasz w Holandii pod jednym adresem razem z Matka wiec NIE jest ona twoim partnerem fiskalnym. Nie mozecie sie razem rozliczyc.
Ostatnio zmieniony przez m4rcin Nie Lis 23, 2008 7:51 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Lis 23, 2008 8:27 pm   

Jak jakiemu holendrowi powiesz rozlakowe nie bedzie mial zielonego pojecia co to jest . Ja zeby nie to forum tez bym nie wiedziala o co chodzi.
 
 
lukasrap 
Gaduła

Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 115
Wysłany: Nie Lis 23, 2008 8:33 pm   

Nie rozumiem troche tego. Przeciez gdyby moja mama mieszkala razem ze mna w Holandii pod jednym adresem, to przeciez nie byloby tego tematu. Moja mama jest w PL a ja w NL, wiec dlaczego nie moge sie z nia rozliczyc? Oboje mamy meldunek polski. Poza domem przebywam ponad 6 miesiecy wiec prawo do rozliczenia chyba mam tak? Tak to przynajmniej rozumiem. Dziekuje za wszystkie wypowiedzi.
 
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Lis 23, 2008 8:36 pm   

ty tak ale nie jestes zameldowany dlzej jak 6 miesiecy z mama w NL pod tym samym adresem no i mama nie ma nadal sofi
 
 
lukasrap 
Gaduła

Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 115
Wysłany: Nie Lis 23, 2008 8:40 pm   

no a nie moge mojej mamie wyrobic nr sofii jednoczesnie kiedy nie ma zameldowania nawet tymczasowego w Holandii? Slyszalem tez, ze ponoc mozna takie cos wyrobic osobie z ktora sie rozlicza, jednak wszystkie rzeczy ktore slyszalem to mozliwe pogloski. Dlatego teraz tu siedze i zaciagam rade specjalistow :038:
 
 
 
scwz 
Gaduła

Dołączył: 04 Lip 2007
Posty: 100
Skąd: Haarlem-Tychy
Wysłany: Nie Lis 23, 2008 8:48 pm   

Ja jestem zonaty załatwiłem mej żonie sofi numer tak jak mnie poinformowała ksiegowa,sofi juz ma jak za rok 2008 bede sie rozliczał z podatku otrzymam rozłokowego na zone około 1500-2000 euro.
 
 
lukasrap 
Gaduła

Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 115
Wysłany: Nie Lis 23, 2008 9:00 pm   

No to fajnie, az Ci zazdroszcze, ze juz jestes po tych sprawach, tymbardziej ze jestem dopiero pierwszy rok i dopiero pierwszy raz bede sie rozliczal, ale pomimo tego wszystkiego to dla mnie czarna magia. Pracuje tu przez biuro posrednicze, wiec w styczniu powienienem dostac cos w rodzaju "Jarografu", czyli takie rozliczenie caloroczne. I nadal nie wiem do kogo sie z tym zglosic, jakie firmy rozliczeniowe sa najlepsze itd.
No ale to ze z wspolmalzonkiem mozna sie rozliczyc to juz wiemy, ale nadal interesuje mnie to czy moge w mojej sytuacji rozliczyc sie z moja mama. Powiedz mi SCWZ czy Twoja zona podobnie jak Ty posiada meldunek holenderski? Czy to jest potrzebne do wyrobienia nr. sofii?

[ Dodano: Nie Lis 23, 2008 9:01 pm ]
No to fajnie, az Ci zazdroszcze, ze juz jestes po tych sprawach, tymbardziej ze jestem dopiero pierwszy rok i dopiero pierwszy raz bede sie rozliczal, ale pomimo tego wszystkiego to dla mnie czarna magia. Pracuje tu przez biuro posrednicze, wiec w styczniu powienienem dostac cos w rodzaju "Jarografu", czyli takie rozliczenie caloroczne. I nadal nie wiem do kogo sie z tym zglosic, jakie firmy rozliczeniowe sa najlepsze itd.
No ale to ze z wspolmalzonkiem mozna sie rozliczyc to juz wiemy, ale nadal interesuje mnie to czy moge w mojej sytuacji rozliczyc sie z moja mama. Powiedz mi SCWZ czy Twoja zona podobnie jak Ty posiada meldunek holenderski? Czy to jest potrzebne do wyrobienia nr. sofii?
 
 
 
Witch01 
Mega gaduła
Witch


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 1196
Wysłany: Nie Lis 23, 2008 9:09 pm   

Ja nie rozumiem dlaczego Lukasrap nie moze sie rozliczyc z matka,ktora mieszka w Polsce,skoro mezowie pracujacy tutaj rozliczaja sie z zonami,ktore mieszkaja w Polsce?Potrafi to ktos wyjasnic?
 
 
lukasrap 
Gaduła

Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 115
Wysłany: Nie Lis 23, 2008 9:13 pm   

Tzn, ja nie powiedzialem tego, ze nie moge. Narazie poki co, to probujemy wszystkimi silami dosc do tego czy moge sie z nia rozliczyc i co w razie tego potrzebuje. Mnie sie wydaje, ze moge, poniewaz oboje jestesmy rozdzieleni od siebie ponad ( te minimum 6 miesiecy). Wyczytalem w necie, ze mozna sie rozliczyc z rodzicem, dzieckiem, dziadkiem, a nawet przyjacielem z ktorym sie jest razem zameldowanym pod jednym adresem. Dlatego tez rozmawiamy tu, azeby dojsc do tego czy mozna i w jaki sposob :) :028:
 
 
 
Plat 
Nieśmiały użytkownik
Plat

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 21 Wrz 2008
Posty: 50
Skąd: NL (Roosendaal)
Wysłany: Nie Lis 23, 2008 9:14 pm   

Witam
Abys pomogl sie rozliczac razem z fiskalnym partnerem - tym wypadku Twoja mama- musisz spelnic pewne kryteria :
- mieszkac ze swoim partnerem fiskalnym w roku podatkowym co najmniej 6 miesiecy pod tym samym adresem ( zameldowanie) ,
- Ty i Twój fiskalny partner sa pelnoletni . Jeśli w roku 2008 chcesz się rozliczac wspolnie z Twoja mama to musiales w dniu 31 grudnia 2007 roku mieć ukończone co najmniej 27 lat.
Miejsce zameldowania czy to jest Holania czy Polska nie ma znaczenia przy wspolnym rozliczniu z partnerem fiskalnym. Oczywiście w przypadku Twojej mamy trzeba się zwrocic o wydanie jej BSN- numeru ( wczesniejsza nazwa SOFI- numer). Algemene heffingskorting ( nazywane rozlakowe ) wynosi 2043 euro.
PS. Mozliwosc rozliczenia podatkowego korespondencyjnie .Wszelkie interwencje w holenderskim urzedzie skarbowym dot. naszgo rozliczenia podatkowego dokonujemy bezpłatnie.
Serdecznie pozdrawiam :039:
_________________
Plat
Polen Consulting BV
www.polenconsulting.nl
www.zwrotpodatku.net
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group