NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Pon Sie 20, 2012 10:50 pm
Z kim moge sie rozliczyc???
Autor Wiadomość
lukasrap 
Gaduła

Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 115
Wysłany: Czw Lis 27, 2008 12:00 pm   

No to teraz juz nic nie wiem. Jestem zielony pod tym wzgledem. Co wypowiedz to inne stwierdzenia.... :119:
 
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Czw Lis 27, 2008 12:42 pm   

lukasrap, Za umieszczanie swoich postow .... czy porad .... nikt kasy nie placi ani tez nikt nie dostaje ....wiec jesli nie zadawala Cie to co tu napisane

wybierz sie do biura prawnego holenderskiego ,moze jakiegos polskiego.... (oczywiscie bezplatnego) a tam juz z pierwszej reki dowiesz sie wszystkiego na 100%

jesli bedziesz juz wiedzial... to nie zapomnij o nas
:039:
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
ataga 
PRZYJACIEL FORUM

Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 13 Lut 2007
Posty: 478
Skąd: Limburg
Wysłany: Czw Lis 27, 2008 3:56 pm   

dowiedz sie najpierw jak cala regula zwrotu podatku/wpolnego rozliczenia wyglada. Moze najpierw warto sie dowiedziec z jakiej racji dostaniesz lub nie dostaniesz tego "algemene heffingskorting"!!
powiem tylko tyle, zeby dostac cos spowrotem musisz najpierw cos zaplacic.. chodzi glownie o to ze jezeli np. jedna osoba pracuje a druga nie, to ta osoba niepracujaca moze sie starac o zwrot podatku dlatego ze osoba ktora pracuje placi za nia ten podatek..aha no i musza przebywac na terenie Holandii (lub przebywali) ty jako pracujacy nie mozesz tego dostac!.. ale prosze moze zwrocic sie do kogos kto zajmuje sie tym profesjonalnie..


pozdrawiam
Agata
_________________
Wlasciwoscia czlowieka jest bladzic, glupiego- w bledzie trwac.

Cyceron
 
 
 
linda85 
Poczatkujacy

Wiek: 38
Dołączyła: 12 Sty 2009
Posty: 34
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Czw Sty 15, 2009 10:13 pm   

mnie sie wydaje,ze on moglby sie rozliczac z mama i to jemu nalezalyby sie pieniadze,bo to tak samo jak np. rodzic dostaje rozlakowe za dziecko lub malzonka przebywajacego w Polsce a nie dziecko lub malzonek za niego.... wiec on moglby dostac za mame gdyby mial ukonczone te 27 lat. i mama chyba nie musi miec meldunku w NL bo to by bylo bez sensu,gdyby miala TUTAJ meldunek to by nie bylo mowy o rozlakowym,czyz nie?a musza miec zameldowanie w jednym miejscu,ale w Polsce,i jak on wyjezdza za granice do pracy do NL to wtedy mu sie nalezy rozlakowe z zona,dzieckiem,matka itp. po spelnieniu innych warunkow. tyle wywnioskowalam z postow i info od znajomych,ale nie twierdze ze sie nie myle. pozdrawiam :039:
 
 
Witch01 
Mega gaduła
Witch


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 1196
Wysłany: Czw Sty 15, 2009 10:16 pm   

linda85 napisał/a:
bo to by bylo bez sensu,gdyby miala TUTAJ meldunek to by nie bylo mowy o rozlakowym,


No bo nie ma mowy o rozlakowym bo rozlakowego tu nie ma.Juz bylo to wiele razy prostowane na forum.
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Czw Sty 15, 2009 10:23 pm   

No i na chłopski rozum kto miał by płacić to rozłąkowe,bo nikt nikogo do rozłąki nie namawia.
 
 
linda85 
Poczatkujacy

Wiek: 38
Dołączyła: 12 Sty 2009
Posty: 34
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Czw Sty 15, 2009 10:27 pm   

ok,sorry,to ja juz nic nie wiem...
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Czw Sty 15, 2009 10:59 pm   

Nie ma rozłąkowego koniec kropka. Nie istnieje.

Jest cos takiego jak rozliczenie sie z partnerem fiskalnym (cos a'la w PL wspolne rozliczenie małżonków)
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
Witch01 
Mega gaduła
Witch


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 1196
Wysłany: Czw Sty 15, 2009 10:59 pm   

linda85 napisał/a:
ok,sorry,to ja juz nic nie wiem...


nollewska napisał/a:
Nie ma i nie bylo nigdy tzw. rozlakowego. Ktos zle przetlumaczyl i po calej Polsce krazy jako rozlakowe. Jest to inaczej heffingskorting, czyli rozliczenie wspolne ze swoim partnerem fiskalnym. Np. rozliczenie z zona. Ten dodatek wynosi za 2008 r. 2.074 euro.


;-)
 
 
RobKAM 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2007
Posty: 666
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Czw Sty 15, 2009 11:56 pm   

jedrzej2225 napisał/a:
No i na chłopski rozum kto miał by płacić to rozłąkowe,bo nikt nikogo do rozłąki nie namawia.

No wlasnie.Jakby istnialo cos takiego,to sami "rozlakowi" Polacy by tutaj przesiadywali.
_________________
nie jestem idealna,ale idealnie sobie z tym radze...
 
 
aneta 23 
Gaduła

Pomogła: 2 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 153
Skąd: Den Haag
Wysłany: Pią Sty 16, 2009 12:10 pm   

lukasrap moja siostra, która jeszcze nie skończyła 27lat pracuje (nie jest zameldowana) w Holandii i rozliczyła się z naszą mamą (która nigdy nie mieszkałą w NL). Moja siostra i nasza mama są zameldowane pod jednym adresem w PL i otrzymała ok2000e. Jej mąż rozliczał się z teściem (moim tatą) i rónież otrzymał ok 2000e.
Widocznie można...
Pieniążki przyszły na nazwisko mojej mamy i taty, ale konto możesz podać swoje :030: , a mamie coś "odpalić" :031:
Radzę się skontaktować z biurem Pani Anny Kłosowskiej z Opola, bo moja siostra i jej mąż z tego właśnie biura korzystaki
 
 
lukasrap 
Gaduła

Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 115
Wysłany: Pią Sty 16, 2009 10:23 pm   

Dzieki za wszystkie wypowiedzi, rowniez te ktorych tu nie powinno byc, nie bede mowil kogo mam na mysli, bo jesli sie ktos nie zna, lub nie jest pewien to niech glosu nie zabiera. Wracajac do sprawy, uzyskalem kilka informaci i :
Pracujac w Holandii moge rozliczyc sie ( jak to nazywamy, rozłokowe ) z mama, bratem, ciotka a nawet z kolega ktory jest zameldowany pod tym samym adresem co my w Polsce... Chodzi tylko o to, zeby rozliczyc sie z kims kto posiada jak najmniejszy dochod, w moim przypadku jest to mama, ktora jest na rencie.
Nalezy spelnic kilka warunkow...
- Posiadanie nr. sofi dla siebie i dla osoby z ktora sie rozliczamy
- Wspolne zameldowanie przez minimum 6 miesiecy w danym roku podatkowym
- Moj dochod jezeli pracuje w Holandii musi przekraczac 10 tys euro, a osoby z ktora sie rozliczamy w Polsce wynosiły mniej niż 6410 euro brutto rocznie

Za rok 2007 można otrzymać nawet 2043 euro zwrotu.
No i tyle na ten temat... Rozlakowe istnieje chociaz pod inna nazwa, my tak to nazywamy i tak nam wygodnie. Jesli ktos, tak jak ja jest zainteresowany czyms takim, wystarczy dowiedziec sie w biurze, w ktorym sie rozliczamy z podatku, o to zapytac. Takie biura, rowniez wyrabiaja sofi numery dla osob z ktorymi chcemy sie rozliczyc... Wyrobienie nr sofii trwa ok 1-4 miesiecy.
Pozdrawiam.
 
 
 
Iras 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 65
Skąd: Limburgia
Wysłany: Sob Lut 07, 2009 7:30 pm   

[ Dodano: Sob Lut 07, 2009 8:28 pm ]
lukasrap napisał/a:
- Moj dochod jezeli pracuje w Holandii musi przekraczac 10 tys euro, a osoby z ktora sie rozliczamy w Polsce wynosiły mniej niż 6410 euro brutto rocznie

Mam pytanie,jak jest z tą wysokością dochodu minimalnego.Tutaj lukasrap podał 10 tyś. W Tax-Pol podali mi 8 tyś.W Team Work cytuję"O pieniądze rozłąkowe może ubiegać się osoba, która zarobiła w Holandii więcej jak 15.270,- euro brutto." I bądż tu mądry.
_________________
Pozdrawiam!
Jeśli czegoś nie ma w necie - znaczy nie istnieje!
Ostatnio zmieniony przez Iras Sob Lut 07, 2009 8:29 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Nie Lut 08, 2009 11:18 am   

Informacje o partnerze fiskalnym: http://www.belastingdiens...html#P351_38074

Przy dochodze €15270 i partnerze fisklanym ktory NIC nei zarabia wtedy dostaje sie maksymalny zwrot ~2100.
Przy dochodach nizszych niz €15270 i niepracujacym partnerze zwrot bedzie odpowiednio nizszy :039: (bo nie ma z czego wypalcic zwrotu bo sie "pula" wplaconych skladek skonczyla)
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
idelfixo 
Poczatkujacy

Dołączył: 18 Paź 2008
Posty: 12
Wysłany: Pon Mar 09, 2009 4:59 pm   ...

Mam pytanie,

zarobiłem w 2007 roku 2 Holandi 9100 euro ( pracowałem od czerwca) minimalna kwota by "załapac " się na rozłąkowe to 10 tyś. euro

Czy mogą tu byc brane także pod uwage dochody z Polski ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group