NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zwrot pieniedzy za ksiazki i lekcje
Autor Wiadomość
sylwka90 
Gaduła

Pomogła: 1 raz
Wiek: 33
Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 133
Skąd: Lelystad
Wysłany: Pon Lis 24, 2008 2:35 pm   Zwrot pieniedzy za ksiazki i lekcje

Hej

Mam pytanie czy jest mozliwosc zeby dostac zwrot pieniedzy za ksiazki i lekcje ? Mam 18 lat, ucze sie w ROC , na kierunku administracja. Mam zameldowanie i verblijfsdocument. Dostaje rowniez studiefinancering z IB groep.

Jesli moglabym o taki zwrot sie ubiegac, to gdzie?

Pozdrawiam

:039:
 
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Pon Lis 24, 2008 3:23 pm   

przeciez dostajesz studiefinanciering ... to sa wlasnie pieniadze na ksiazki i wszystko co jest zwiazane z nauka...
 
 
sylwka90 
Gaduła

Pomogła: 1 raz
Wiek: 33
Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 133
Skąd: Lelystad
Wysłany: Pon Lis 24, 2008 3:51 pm   

No raczej z tego nie oplace ksiazek a tymbardziej lekcji uwierz :] Poza tym slyszalam ze mozna jeszcze gdzies sie ubiegac - wie ktos ?

:039:
Ostatnio zmieniony przez sylwka90 Pon Lis 24, 2008 3:51 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Lis 24, 2008 7:12 pm   

Duvelke ci dala odpowiedz . A jak chcesz wiecej to zakasaj rekawy i do pracy . Wielu studentów pracuje zeby przezyc i oplacic ksiazki itd
 
 
sylwka90 
Gaduła

Pomogła: 1 raz
Wiek: 33
Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 133
Skąd: Lelystad
Wysłany: Pon Lis 24, 2008 7:30 pm   

Tak dobrze dziekuje za dobre rady, ale nie pytalam o to :] Slyszalam ze mozna ubiegac sie w gemeente lub w jakiejs innej instytucji. Tylko jesli, to jaki oddzial ?
 
 
 
mavd 
Mega gaduła

Pomogła: 45 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1134
Skąd: Hilversum
Wysłany: Pon Lis 24, 2008 8:44 pm   

niestety jesli wyjdzie na jaw za nasz dodatek do swoich studiow to nie dostaniesz nigdzie extra kasy , zostaje tylko praca a nie czekac na gotowe.

Popieram przedmowcow ze wiele innych studentow pracuje i nic sie nie dzieje , taka jest prawda chcesz studiowac musisz na to zapracowac, to nie Polska ze rodzice za wszystko ci zaplaca .

Monika
 
 
Alutka 
Super gaduła

Pomogła: 5 razy
Wiek: 56
Dołączyła: 06 Sty 2007
Posty: 324
Skąd: Lelystad
Wysłany: Pon Lis 24, 2008 8:55 pm   

Nie widzę tu rad tylko wymądrzanie się . Jak ktoś się czuje niedoceniony to tu przychodzi zale wylewać? Nie mam odpowiedzi ? nie odpowiadam ,po prostu .Czy tam ktoś sie pytał co o tym sądzic itp. Nie zauważyłam ..Pogaduchy tam założyć wątek ,,głupie gadki ''
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Lis 24, 2008 8:57 pm   

Cytat:
niestety jesli wyjdzie na jaw
wyjdzie na pewno... jesli zglosi sie do gemeente to przeciez w ''systemie siedzi'' ze dziewczyna dostaje studiefinanciering

sylwka90,podsylam Ci linka ... poczytaj moze znajdziesz przydatne informacje

http://www.ru.nl/akku/steunpunt/?page_id=24#faq_73
 
 
sylwka90 
Gaduła

Pomogła: 1 raz
Wiek: 33
Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 133
Skąd: Lelystad
Wysłany: Pon Lis 24, 2008 9:07 pm   

Moze wytlumacze wymadrzajacym sie - jak narazie dostaje CALE 70 euro miesiecznie. Za ksiazki musze zaplacic 600 + 990 za lekcje - szczescie ze na 6 rat ale dwie pierwsze po 250. Lekcje mam od 8.30 do 17.00 od poniedzialku do piatku. W moim miescie mozna w innych godzinach pracowac tylko w albercie itp. to chyba za rok bym akurat nazbierala na to wszystko , totalnie zawalajac najwazniejsze - czyli szkole. Slyszalam ze sa organizacje ktore pomagaja. Nie dostaje po 300 euro miesiecznie wiec raczej nie bede musiala UKRYWAC tego ze w ogole cos dostaje :]

Ale dziekuje za dobre rady pani adwokat. Przestane sie uczyc i pojde do pracy. Najlepiej w fabryce - bo inni tak robia. Ja nie patrze na innych :]


:039:

P.S Dzieki Gochna zaraz przejrze :)
 
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Pon Lis 24, 2008 9:30 pm   

sylwka90 napisał/a:
Moze wytlumacze wymadrzajacym sie - jak narazie dostaje CALE 70 euro miesiecznie. Za ksiazki musze zaplacic 600 + 990 za lekcje - szczescie ze na 6 rat ale dwie pierwsze po 250.


rozumiem, ze mieszkasz jeszcze z rodzicami... a wystepowalas o aanvullende beurs ?? bo to dodatkowe prawie 300 euro miesiecznie...

poza tym mozesz tez pozyczke wziasc w Ib-groep... ktora czesto zostaje wykupiona przez twojego przyszlego pracodawce... tak mial moj maz... wiem, ze to nie najlepsza opcja... moja kumpela miala pozyczke w pierwszym roku... pozniej zaczela dorabiac i zrezygnowala z pozyczki...

rowniez dostaje studiefinanciering i jakos mi starcza na szkole i ksiazki... a za szkole place 1600 euro... ksiazki tak samo jak u ciebie 600 euro... z tym, ze ja dostaje aanvullende beurs...
 
 
sylwka90 
Gaduła

Pomogła: 1 raz
Wiek: 33
Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 133
Skąd: Lelystad
Wysłany: Pon Lis 24, 2008 9:37 pm   

Tak wlasnie wystapilam. Ale nie rozumiem, chyba sie gubia w IB groep wiesz...jedno pismo ze moge sie starac, drugie ze od stycznia w ogole nic nie dostane bo "nationaliteit voldoet niet", a narazie jest ok ? Dziwnie jakos... Ciagle mam problemy z ib groep wiec na nich w ogole nie licze. Papiery moje sie gubia, jak dzwonia karza mi czekac- nic z czekania nie wynika. Zapisali mnie do szkoly do Rotterdamu zamiast do Lelystadu ( jakby chociaz blisko bylo), nie zmienili nawet po telefonie z mojej szkoly i ehhh tak dlugo by wymieniac. A za ksiazki musze zaplacic tu i teraz i nie zabardzo mam z czego. Przynajmniej nie az tyle na raz. Bo na raty nie chca mi rozlozyc.

Dlatego szukam gdzie indziej.
 
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Lis 24, 2008 9:37 pm   

Alutka napisał/a:
Nie widzę tu rad tylko wymądrzanie się . Jak ktoś się czuje niedoceniony to tu przychodzi zale wylewać? Nie mam odpowiedzi ? nie odpowiadam ,po prostu .Czy tam ktoś sie pytał co o tym sądzic itp. Nie zauważyłam ..Pogaduchy tam założyć wątek ,,głupie gadki ''


To nie wymadrzanie sie . Ja jak chcialm szkole skonczyc to uczylam sie w dzien a wieczorami i w weckendy pracowalam i szkoly nie zawalilam. Nie tylko ja ale wielu , wielu innych ludzi tez.

Ja mam odpowiedz i ja wyrazilam a ze nie byla taka jaka oczekiwalas to pech .Pozatym to mi siwe wydaje madra rada zabrac sie do roboty a nie szukac wyjscia w stylu "co tu zrobic zeby nic nie robic". Doceniana jestem z czego sie ciesze (chyba ze mówisz o sobie).Poza tym jak piszesz jakis temat mozesz róznych reakcji oczekiwac . Alutka poza tym takie bezsensowne obrazanie ludzi nie robi dobrego wrazenia na innych.
P.S.
Sylwka
zycze ci powodzenia w dalszej nauce .
Ostatnio zmieniony przez baileys Pon Lis 24, 2008 10:13 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Pon Lis 24, 2008 9:39 pm   

przypomnialo mi sie, ze mozesz jeszcze koszta szkoly, ksiazek itp odliczyc sobie od podatku... wiecej szczegolow na ten temat na stronie ib-groep i na forum...
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Pon Lis 24, 2008 9:41 pm   

sylwka90... skad ja to znam... mi co roku przysylaja, ze sie nie ucze i mam pieniadze zwrocic...

dlatego wszystko co do ib-groep wysylam to robie kopie dla wlasnej administracji...

odnosnie ksiazek... zawsze mozesz kupic z drugiej reki ksiazki... sa o wiele tansze... lub wypozyczac z biblioteki...
Ostatnio zmieniony przez Duuvelke Pon Lis 24, 2008 9:43 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sylwka90 
Gaduła

Pomogła: 1 raz
Wiek: 33
Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 133
Skąd: Lelystad
Wysłany: Pon Lis 24, 2008 9:41 pm   

Poza tym jesli uzywasz czesto "poza tym" to pisze sie osobno. Ja rowniez w Polsce chodzilam do szkoly i pracowalam, ale tu jest mi trudno z samym jezykiem a przedmiotow mam pare. Nie chce wyjsc na 6 dlatego wole postawic na nauke.

baileys napisał/a:
"co tu zrobic zeby nic nie robic"
- mysl co chcesz, nie musze nic nikomu udowadniac.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group