NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Pią Sie 13, 2010 3:13 pm
postepowanie po wypadku samochodowym
Autor Wiadomość
xFuRiOn 
Poczatkujacy

Wiek: 41
Dołączył: 12 Lis 2014
Posty: 42
Skąd: NL
Wysłany: Sob Sie 26, 2017 10:41 am   

baileys napisał/a:
xFuRiOn, to zadzwon i powiedz ze sie nie zgadzasz z jego taksacja . MAsz tez prawo wziasc swojego experta ( jak za niego zaplacisz ) zrobic sobie taxacje i wtedy mu ja przedstawic .
xFuRiOn napisał/a:
tylko mowi ze z uszkodzeniami ktore teraz ma moge kupic juz za 750 e.
no to moze sie nie dogadaliscie . Moze on ten twoj "zlom "sprzeda a to jest reszta jaka ma doplacic do sumy wartosci sprzedanego wraka , bo jak do tej pory zaden expert nigdy nie taksowal ceny po szkodach a przed szkodami .


Rozmawialem z paroma znajomymi ktorzy mieli wypadki ostatnimi czasy i zaden nie dostal szkody liczonej po wartosci auta z uszkodzeniami jakie ma teraz. Mysle ze facet po prostu zobaczyl polskie blachy i aaa... zrobimy na nim wala i tak nie bedzie sie klocic bo nie bedzie wiedziec jak. Pech. Dowiem sie jak :028:

Dostalem od kolezanki numer do adwokatki i mam zamiar sie z nia kontaktowac w tej sprawie. Bo z tego co patrzylem srednia wartosc rynkowa tego samochodu w holandi to okolo 1200-2000 euro zaleznie od stanu i wersji.

Mysle ze ponowna ekspertyza bedzie konieczna, nie wiem wogole jak temat teraz ugryzc czy zadzwonic do tej firmy ktora mi ma wyplacic odszkodowanie czy do jakiejs specjalnej instytucji. Skad wziasc tego extra eksperta i co dalej.

Druga sprawa.... W poniedzialek dostalem maila... We have paid you 750 euro. Oczywiscie pieniedzy nie mam na koncie od wtorku dzwonie i probuje wyjasnic cala sprawe. Jednym razem nawet jako wyjasnienie podano mi ze... prawdopodobnie mam cos z ING i ten przelew wisi na transferach :021:

Ekspert byl z firmy ubezpieczeniowej wiec... to wyjasnia wiele. Jak dalej poteznie ugryzc temat? Szkoda wyliczona marnie, nawet tego marnie dalej nie ma.


btw... za punto I total loss.. z pods silnikiem kolega dostal 900 euro, a znajomy co ma(miał) focusa I 1.6 1200 euro... wiec czuje sie troche... oszukany ?
Ostatnio zmieniony przez xFuRiOn Sob Sie 26, 2017 10:45 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
malgorzatakujawa 
Nieśmiały użytkownik
kacperek24

Wiek: 49
Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 59
Wysłany: Pią Lut 02, 2018 5:02 pm   odmowa wypaty pieniedzy

Witam 8-9 miesiecy mialem wypadek nie z mojej winy ,zostala wezwana Policja Sprawca wypadku przyzanal sie do winy przy policji Wypisalismy formularz moje auto na pozycji VOERTUIG A Od razu wyslalem dokumety do ubezpieczalni w celu zgloszenia zdarzenia , nie naprawialem auta dluzszy czas miesiac temu dostalem ,mandat za rozwalona tylnia lampe z winy wypadku Od razu zrobilem wycene koszt 125 euro koszt naprawy 1800 euro Dzisiaj dostalem pismo ze wypadek powstal z mojej winy i nie poczuwaja sie do wyplaty odszkodowania Tutaj pytanie sie nasuwa jaka jest mozliwosc odwolania sie Bo na to wyglada ze ja bede musial pokryc szkode u sprawcy Dziwi mnie ze dopiero ich ekspert stwierdzil ze wina jest moja jak dostal rachunek z wycena naprawy W miedzy czasie byly prowadzone rozmowy Caly czas twierdzili ze maja szkode zgloszona wiec czemu nie stwierdzili od razu ze wina jest moja Obydwa auta na holenderskich numerach Jak sie odwolac prosze o pomoc
_________________
kacperek24
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pią Lut 02, 2018 6:53 pm   

malgorzatakujawa,


malgorzatakujawa napisał/a:
miesiac temu dostalem ,mandat za rozwalona tylnia lampe z winy wypadku Od razu zrobilem wycene koszt 125 euro koszt naprawy 1800 euro Dzisiaj dostalem pismo ze wypadek powstal z mojej winy i nie poczuwaja sie do wyplaty odszkodowania


Czy ja dobrze zrozumialam ,miales wypadek spory czas temu ,nie z wlasnej winy.. zglosiles to ubezpieczalni, ale i tak przez 9 miesiecy nie naprawiales auta , nie zrobiles wyceny szkod stluczki wlasnego auta jezdzac nadal z rozwalona tylnia lampa ? (na co liczyles... ze ktos mu bardziejw tyl dowali ?)
No chyba ze ja cos tu opacznie zrozumialam . :033:
Takie rzeczy zalatwia sie'' od reki'' .Auto musi byc zgloszone do wyceny szkod jak najszybciej Nie jestem pewna ,ale ktos pisal ze na zgloszenie i wycene masz okreslony czas.
 
 
malgorzatakujawa 
Nieśmiały użytkownik
kacperek24

Wiek: 49
Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 59
Wysłany: Pią Lut 02, 2018 7:47 pm   Odmowa wyplaty pieniedzy

Mam 3 lata na zgloszenie szkody tak mnie poinformowal moj ubezpieczyciel pozdrawiam

[ Dodano: Pią Lut 02, 2018 7:50 pm ]
Nie liczylem ze ktos mi rozwali tylko brak czasu a mandat poprostu mnie zmusil do podjecia krokow w tym kierunku
_________________
kacperek24
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pią Lut 02, 2018 8:59 pm   

malgorzatakujawa,

Exspertem nie jestem,sprzeczac sie nie bede , ale moim zdaniem ,cos nie halo z tymi 3 latami moze dotyczylo to zadrapan , wgniecen karoserii
-ale swiatla ? Sam fakt ,ze policja wystawila mandat za walniete swiatlo, juz daje do myslenia ze ubezpieczalnia cos zawalila .
 
 
malgorzatakujawa 
Nieśmiały użytkownik
kacperek24

Wiek: 49
Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 59
Wysłany: Pon Mar 12, 2018 4:56 pm   dossier

Witam czy ktos sie orietuje co to jest dossier w postepowaniu po wypadku w ubezpieczalni
_________________
kacperek24
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pon Mar 12, 2018 7:51 pm   

malgorzatakujawa,

Wszelkie dokumenty, potwierdzajace przebieg zdarzenia/ dotyczacy zaistnialej sytuacji wypadku/stluczki , ekspertyza, wycena uszkodzen ,kopia raportu po wypadku ...moze ktos dopisze wiecej
 
 
3endtbg
Poczatkujacy

Dołączył: 26 Lis 2018
Posty: 1
Wysłany: Pon Lis 26, 2018 8:42 pm   

Witam serdecznie miałem stłuczke w Holandii z holendrem z mojej winy wypełniłem formularz i co dalej, mianowicie przyjdą mi jakieś papiery do domu do wypełnienia? Z holenderskiej ubezpieczeni. Ja do swojego ubezpieczyciela już zgłosiłem tylko pytanie moje brzmi w jaki sposób Holender ma to zgłosić i gdzie.? I co jeśli on tego nie zgłosi a ja zgłosiłem usunięcie szkody z autocasco ?
Ostatnio zmieniony przez 3endtbg Pon Lis 26, 2018 8:50 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pon Lis 26, 2018 10:25 pm   

3endtbg,
3endtbg napisał/a:
Ja do swojego ubezpieczyciela już zgłosiłem


Holender zglosi stluczke do swojego ubezpieczyciela .Jego ubezpieczalnia rozlicza sie z ubezpieczalnia sprawcy.
3endtbg napisał/a:
I co jeśli on tego nie zgłosi

To kto mu zaplaci za szkody jak nie zglosi? Przeciez to z ubezpieczenia sprawcy ,pokrywane sa koszty usuwania szkod.
 
 
Xomesi
Poczatkujacy
Xomesi

Dołączył: 23 Kwi 2016
Posty: 4
Wysłany: Pią Lut 01, 2019 6:34 am   Waznw

Mam samochód na Polskich blachach, Czy moja ubezpieczalnia LINK4 pokryje koszty naprawy w razie stłuczki z Holendrem z mojej winy? Czy ubezpieczalnia będzie robiła jakieś problemy? Czy jest obowiązek zmiany tablic na Holenderskie aby nie mieć z tym potem problemów? Dodam że oplacam systematycznie podatek drogowy.

Czy ktoś miał podobna sytuacje?? Proszę o pomoc bo AC kończy mi się za kilka dni i nie wi3m co robić.
Przemek
 
 
Heniek4 
Poczatkujacy

Dołączył: 24 Lut 2019
Posty: 3
Wysłany: Nie Lut 24, 2019 1:09 pm   

Czołem wszystkim. Miałem wypadek z nie swojej winy z Holendrem. Ja blachy PL. Dostałem kopię protokołu wypadku. Policja ze względu na uszkodzenia nie pozwoliła kontynuować jazdy po czym zwieźli lawetą moje auto na "swój" warsztat i powiedzieli że jutro od rana będzie robione a potem mam sobie zrobione odebrać. Albo że mogę zanim zaczną wskazać inny warsztat, do którego zawiozą mi auto. Zastanawia mnie na jakiej podstawie będą rozliczenia bez ekspertyzy.
Jak wg Was lepiej postąpić. Zostawić czy wywieźć do innego? Jeśli do innego to rzeczoznawca z ubezpieczalni Holendra powinien najpierw wycenić szkody tak?
Czy jest możliwość otrzymania odszkodowania po ekspertyzie i naprawa we własnym zakresie bez faktur, lub z fakturami z Polski?
Pozdrawiam
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Nie Lut 24, 2019 2:54 pm   

Heniek4 napisał/a:
Czy jest możliwość otrzymania odszkodowania po ekspertyzie i naprawa we własnym zakresie bez faktur, lub z fakturami


Zadzwon do swojej ubezpieczalni i zapytaj co w takiej sytuacji powinienies zrobic.

Jak chcesz odszkodowanie, to na pewno bedziesz musial zrobic ekspertyze i od razu zastrzec ze bedziesz auto naprawial we wlasnym zakresie .
 
 
Heniek4 
Poczatkujacy

Dołączył: 24 Lut 2019
Posty: 3
Wysłany: Nie Lut 24, 2019 6:24 pm   

A jeżeli zostawię do zrobienia tam gdzie zawieźli to będę musiał zapłacić przy odbiorze i potem z ubezpieczalni ściągać czy warsztat z ubezpieczalnią rozliczy się sam?
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Nie Lut 24, 2019 10:05 pm   

Heniek4,
Najpierw musi byc zrobiona wycena szkod o ktorej musisz zostac poinformowany .Wypadek nie z twojej winy, wiec naprawa zostana pokryte z ubezpieczalni winnego .
Nic nie piszesz o swojej polskiej ubezpieczalni jak sie z nia dogadales?
 
 
Juulia
Poczatkujacy

Dołączył: 17 Cze 2019
Posty: 2
Wysłany: Pon Cze 17, 2019 7:15 pm   

Mam pytanie, jak wyglada sprawa przypadkowego porysowania somochodu jadąc rowerem(w koło od rowery wkręciła sie sznurówka i przewróciłam się przypadkowo na samochód) w Holandii ( 2 elementy ) jaka jest tego maksymalna cena i czy jest szansa pokrycia tego przez ubezpieczalnie ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group