NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy trzeba płacić za belasting jeśli sprzedałem auto?
Autor Wiadomość
radeonnk
Poczatkujacy

Dołączył: 06 Cze 2019
Posty: 3
Wysłany: Czw Cze 06, 2019 10:23 pm   Czy trzeba płacić za belasting jeśli sprzedałem auto?

Witam, dwa miesiące temu złożyłem wniosek o belasting i dostałem odpowiedź że mam do 4 lipca zapłacić za okres 1 kwiecień do 1 lipiec 420 euro, ale stało się tak, że 1 czerwca wróciłem do Polski i sprzedałem dziś auto w Polsce i teraz pytanie, czy mam zapłacić za belasting za te 3 miesiące ? Albo może mam zapłacić za 2 miesiące ? Czy nic nie muszę płacić skoro nie mam już tego auta, więc jeśli kiedyś będę kontrolowany to podczas jazdy innym autem z inną rejestracją.
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pią Cze 07, 2019 9:51 pm   

radeonnk napisał/a:
wróciłem do Polski i sprzedałem dziś auto w Polsce i teraz pytanie, czy mam zapłacić za belasting za te 3 miesiące

tu masz odpowiedz
radeonnk napisał/a:
dwa miesiące temu złożyłem wniosek o belasting i dostałem odpowiedź że mam do 4 lipca zapłacić za okres 1 kwiecień do 1 lipiec 420 euro

Nie czekaj wyjasnij sytuacje w Autobelasting i odkrecaj ja ,bo inaczej nalicza ci odsetki i urosnie pokazna kwota do zaplacenia ,a jak cie kiedys w Holandii zlapia ,to na poczet dlugo auto zabiora.
 
 
radeonnk
Poczatkujacy

Dołączył: 06 Cze 2019
Posty: 3
Wysłany: Sob Cze 08, 2019 1:14 pm   

Tylko, że ja już auta nie mam, więc mam wysłać pismo ze od czerwca nie jeżdżę autem i zapłacić za kwiecień i maj?
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Sob Cze 08, 2019 10:20 pm   

radeonnk

Powinienies zaplacic cala kwote naliczona przez belasting, a po wyjasnieniu /udowodnieniu ze auto sprzedales, belasting zwroci ci czesc nadplaconego podatku .

edit
Z tego co umiesciles w 1 poscie , Belasting naliczyl ci za miesiace - kwiecien, maj i czerwiec , wlicza w to tez, te kilka dni czerwca , wiec odzyskasz tylko czesc pieniedzy.
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Nie Cze 09, 2019 10:29 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
radeonnk
Poczatkujacy

Dołączył: 06 Cze 2019
Posty: 3
Wysłany: Nie Cze 09, 2019 8:54 am   

Ok rozumiem. Dzięki za pomoc.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group