NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Witam prosze o rade!!!!!!!!!!!!!!!
Autor Wiadomość
szczurek156 
Poczatkujacy
szczurek156


Wiek: 40
Dołączyła: 02 Gru 2008
Posty: 14
  Wysłany: Pią Gru 12, 2008 4:38 pm   Witam prosze o rade!!!!!!!!!!!!!!!

Mam pytanko czy ktoś wie jak to wygląda jak mąż przyjeżdza na święta do polski czy agencja pracy za te dwa tygodnie powinna mu wypłacić Bo z tego zo mi powiedział to nie wypłacą czy tro prawne Dziękuje i prosze o pomoc :026: :039:
_________________
Zośka :)
 
 
 
goscNL 
Poczatkujacy

Wiek: 39
Dołączył: 31 Paź 2008
Posty: 15
Skąd: NL
Wysłany: Pią Gru 12, 2008 5:22 pm   

Jak tak powiedzial to trzeba mezowi wierzyc :P a na powaznie w mojej pracy musze brac urlop zeby jechac do pl i za to dostaje normalna wyplate ale nie ktorzy dostaja w niektorych pracach tak jakby urlop bezplatny ze pracodawca idzie na reke ze ktos chce spedzic swieta z rodzinna


a jeszcze jak ktos nie bierze urlopu a dostaje tylko ustawowe swieta wolne niektore agencje wyplacaja jezeli ktos zostaje w nl w te dni :P chore
Ostatnio zmieniony przez goscNL Pią Gru 12, 2008 5:24 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
po polsku 
Poczatkujacy
horsepower

Wiek: 37
Dołączył: 11 Gru 2008
Posty: 5
Skąd: den haag-z.g
Wysłany: Pią Gru 12, 2008 5:33 pm   odpowiedz

zalezy od biura przewaznie nie placa....zlodzieje
 
 
jaroslaw 
Nieśmiały użytkownik
falubaz

Wiek: 59
Dołączył: 23 Lut 2007
Posty: 95
Skąd: ziomek
Wysłany: Pią Gru 12, 2008 6:34 pm   Re: odpowiedz

po polsku napisał/a:
zalezy od biura przewaznie nie placa....zlodzieje
oni w nl zlodzieje a u nas sami uczciwi w pl.tak...?zalezy wszystko od firmy.o uczniwosci my malo wiemy w pl .niestety.pozdrawiam
 
 
 
szczurek156 
Poczatkujacy
szczurek156


Wiek: 40
Dołączyła: 02 Gru 2008
Posty: 14
Wysłany: Pią Gru 12, 2008 7:06 pm   

macie racje co do złodzieje nie powinno być tak dosyć że się uczciwie pracuje to jeszcze ci za wolne nie chcą wypłacić Tylko by chcieli nas wykorzystywać a w Polzsce dostaniesz za wolne :074:
_________________
Zośka :)
 
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Pią Gru 12, 2008 7:49 pm   

Pewnie wszystko zalezy od kontraktu jaki sie ma... Jak kontrakt jest ze masz przepracowac n godzin a przecowywujesz n/2 ....
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pią Gru 12, 2008 8:10 pm   

Drodzy " okradzeni " za dni swiateczne wypadajace w dni pracujace kazdy pracodawca wyplaca podstawowa dniowke. czyli za 25-26 .12.08 i 1.01.09 dostaniecie zwykla dnowke . pozostale dni o ile macie wystarczajaco duzo zaoszczedzonych dni wkacyjnych i ATV mozecie je wykozystac. na pozostale dni urlopu w polsce , jesli nie macie tych dni to niestety sa one traktowane jako urlop bezplatny. Nie jest to zlodziejstwo tylko takie przepisy w NL.
Ostatnio zmieniony przez baileys Pią Gru 12, 2008 8:12 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Davidson 
Gaduła


Pomógł: 6 razy
Wiek: 45
Dołączył: 26 Lis 2008
Posty: 101
Wysłany: Pią Gru 12, 2008 8:31 pm   

To zalezi od rodzaju kontraktu.....

jak on jest na kontrakcje zerowym (to znacy ze ma umowe ale nie ile godzin) to wtedy moga z tego sie wywinac.
Jesli ma kontrakt ustawiony na np. 40 godzin w tygodniu i normalni by pracowal w ten dzien to wtedy ma prawo na pienandze za te dni

pozdrawiam
 
 
szczurek156 
Poczatkujacy
szczurek156


Wiek: 40
Dołączyła: 02 Gru 2008
Posty: 14
Wysłany: Pią Gru 12, 2008 8:32 pm   

no dobrze ale powiedz "baileys" jeśli mój mąż dopiero pracuje pół roku to jemu już przysługuje wakacyjne jeśli tak to ile ????Bo u niego w agencji pracy powiedzieli że nic nie dostaną za wolne w święta więc jak to jest w końcu :032:
_________________
Zośka :)
 
 
 
LeGolas 
Super gaduła


Pomógł: 11 razy
Wiek: 34
Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 271
Skąd: Zwanenburg
Wysłany: Pią Gru 12, 2008 8:42 pm   

szczurek156, wakacyjne przysługuje twojemu mężowi od pierwszego dnia pracy.I jest to w kwocie 8% pieniędzy z każdej przepracowanej godziny brutto.Natomiast "Vakantie dagen" są to "Dni wakacyjne" czyli po prostu płatny urlop.I w zależności ile godzin/dni przepracował tyle mu się tych dni płatnych należy ( sprawdź na salarisstrook).Pieniądze wakacyjne wypłacone sa zazwyczaj raz do roku w okresie maj-czerwiec ( niektóre firmy dodają wakacyjne od razy od pensji). Natomiast dni wakacyjne wybierasz kiedy ci pasuje.
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę

Kurt Cobain
 
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pią Gru 12, 2008 9:13 pm   

Davidson 0 uuren contrakt jest zabroniony .Wiec nie moga juz dawac 0u kontraktow . Ty to powinienies wiedziec.
Wiem ze niekiedy jeszcze daja takowe ale oficjanie juz nie mozna zatrudniac na 0.

[ Dodano: Pią Gru 12, 2008 9:17 pm ]
szczurek zalezy jak u niego w kontrakcie jest opisane. Jesli ma na rok 24 dni wiec za 6 miesiecy wychodzi 12 dni urlopu.
A co do reszty to Legolas dobrze to opisal.
 
 
dorota w
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 306
Wysłany: Pią Gru 12, 2008 9:32 pm   

baileys napisał/a:
Drodzy " okradzeni " za dni swiateczne wypadajace w dni pracujace kazdy pracodawca wyplaca podstawowa dniowke. czyli za 25-26 .12.08 i 1.01.09 dostaniecie zwykla dnowke

Gdzie szukać podstawy prawnej co do zapłaty za te dni,jeśli pracodawca uchylałby się od wypłaty wynagrodzenia?
 
 
Jagoda97 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 802
Wysłany: Pią Gru 12, 2008 9:41 pm   

W Holandii dla osob, ktore pracuja przez posrednictwo pracy i nie posiadaja jeszcze kontraktow kilkumiesiecznych lub rocznych, czyli otrzymuja wyplate za przepracowane godziny w danym tygodniu obowiazuje, do stawki godzinowej dodatek;
vakantietoeslag - dodatek urlopowy - 8,00% platny raz na rok
vakantiedagen - dni urlopowe - 10,39% platne w czasie urlopu
feestdagen - dni swiateczne - 3,03% platne w dniach swiatecznych
KVZ/bgw verlof- - 0,60% sa to platne godziny, na wizyte u dentysty lub zalatwienie spraw sluzbowych.
Moze sie zdazyc, ze umowa jest tak zawarta, ze te wszystkie dodatki sa wyplacane na biezaco, czyli przy kazdej wyplacie, ale to powinno byc zaznaczone w kontrakcie.

[ Dodano: Pią Gru 12, 2008 9:47 pm ]
po polsku napisał/a:
zalezy od biura przewaznie nie placa....zlodzieje

Nazywac kogos jak Ci sie podoba nie ma najmniejszego sesu, trzeba znac swoje prawa.
Na wielu stronach Cao jest zamieszczone w jezyku polskim. Trzeba poczytac :039:
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pią Gru 12, 2008 9:47 pm   

Dorota w CAO dla danego sectoru lub dla CAO dla pracujacych przez biuro pracy
 
 
Davidson 
Gaduła


Pomógł: 6 razy
Wiek: 45
Dołączył: 26 Lis 2008
Posty: 101
Wysłany: Pią Gru 12, 2008 10:48 pm   

[quote="baileys"]Davidson 0 uuren contrakt jest zabroniony .Wiec nie moga juz dawac 0u kontraktow . Ty to powinienies wiedziec.
Wiem ze niekiedy jeszcze daja takowe ale oficjanie juz nie mozna zatrudniac na 0.

Zerowy kontrakt ma ogolny opis,najwazniejszy jest jaki jest opis funkcji twojej pracyWtedy jest uzywany opis jako oproepkracht.

Een o-uren contract is absoluut niet verboden bij de wet. Wel heeft iemand met een 0-uren contract tegenwoordig meer rechten, zoals bij ziekte doorbetaling,gemiddeld wat hij de laatste 13 weken heeft verdiend.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group